Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Tinilányból anyává lenni és mindezt egyetlen férfi mellett… fórum

Tinilányból anyává lenni és mindezt egyetlen férfi mellett… (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tinilányból anyává lenni és mindezt egyetlen férfi mellett…

1 2 3 4 5 6 7
32. nikletty (válaszként erre: 27. - Gica6)
2010. márc. 22. 11:59

nem bántottál meg, én is szeretnék majd magam főzni, csak leírtam, hogy az olyan hölgyek hogy is vannak...

és hogy nekem majd az lesz a lényeg, hogy a páromnak és önmagamnak megfeleljek majd, nem az hogy az utcán mi lesz, mert persze felöltözik az ember, de sajnos pénz hiányában soha nem öltözködhettem úgy, ahogy vágyom... csinosabban, csak pár ruhám van, amit direkt akkor húzok fel, ha párommal megyünk valahova, hogy akkor büszke lehessen.

31. Zsu77 (válaszként erre: 30. - Gica6)
2010. márc. 22. 11:58
Akkor most egy anyanap beiktatásával lepd meg magadat valami kényelmes, csini darabbal!
30. Gica6
2010. márc. 22. 11:55
Na. A kedvenc-kissé avitossá hordott- házi papucsom leesett a lábamról. Végszóra.
29. Zsu77 (válaszként erre: 25. - Nikletty)
2010. márc. 22. 11:54

Nekem évek óta nincs társam, se szegény, se gazdag. Mikor magassarkúba vagyok, akkor dolgozok, amikor lapossarkúban akkor gyerekezek, mosok, vasalok, takarítok, kertészkedek....stb.

Nincs hosszú manikűrözött körmöm, mint régen, de azért néha megreszelgetem. Egy kis smink kb. 2 perc. Hosszú egyenes hajam van, aminek a végét 2 havonta az anyukám levágja kb. 10 perc. Persze fogmosás, hajmosás és fürdés. Minimális időt foglalkozok magammal, de engem is sokszor láthattak, amint magassarkúba csinin tolom a babakocsit.

28. Zsu77 (válaszként erre: 26. - Gica6)
2010. márc. 22. 11:45

Elhiszem, hogy nehéz volt. Nekem szerencsém van, mert a szüleim nagyon nagy segítséget adnak. Sokan elitélhetnek, mert együtt lakunk, de nekünk így jó. Hamar vissza kellett mennem dolgozni, apuka akkoriban nem nagyon járul a költségekhez. Erről regélhetnénk, de a lényeg, hogy úgy tudtam dolgozni, hogy reggel én etettem a babát, 10-kor szintén, ebédelni is együtt ebédeltünk, uzsira meg már végeztem is. Futva rohanva, de túléltük. Ahogy telt az idő egyre könnyebb lett.

Büszke lehetsz magadra, egyedül emelkedtél ki a mélypontról.

27. Gica6 (válaszként erre: 25. - Nikletty)
2010. márc. 22. 11:42
Én nem szerettem volna senkit megbántani, azért írtam ,hogy én ilyen vagyok.Nekem ez is fontos. Hidd el, mindennap főzök, mosok, kertem van ( na ott laposban vagyok). Vazze, még ha gazdag lenne a pali.... Igen, szakítok időt magamra. Amíg suliban, bölcsiben vannak.Esténként tanulunk, játszunk, stb.Ahogy a többi anyuka.Otthon én is melegítőben tezsek-veszek. Semmi smink, ilyesmi.
26. Gica6 (válaszként erre: 24. - Zsu77)
2010. márc. 22. 11:34
Számomra azért is borzasztó volt az az időszak, mert előtte teljesen önálló nő voltam (külföldön dolgoztam stb).A babával ugye nem lehet ugrálni- ő tartott el minket. A szüleimmel nem tartottam a kapcsolatot-éppen miatta. Teljesen egyedül voltam. S hol volt már az egykori önmagam? Nehéz volt nagyon.
2010. márc. 22. 11:32

Azok akik tűsarkű, stb babakocsival, hát én ismerek ilyet, ő neki továbbra is egész sok ideje van magára ahhoz képest hogy anya lett, mert fontosnak tartja továbbra is önmagát, ott többet van a gyerek a nagymamánál, illetve bizony ők nem főznek úgy, annyit, stb... no és a másik, általában ezeknek van gazdag palijuk, akik általában alig néznek rá a gyerekra nap közben, pénzzel le tudnak mindent. Jó kérdés kinek jobb, kinek könnyebb???


Én nem így szeretném, s nem is tudnám így nevelni a gyermekem, ma sem vagyok aki után megfordulnak az utcán, no nem mert ronda lennék, sőt, csak nem olyan vagyok aki úgy tudna/merne öltözködni, de bízom benne, hogy család és párom segítségével visszanyerem terhesség után is majd ama önmagam, aki továbbra is bátran, és büszkén mert majd tükör és a párja elé állni fényes nappal pucéran!

24. Zsu77 (válaszként erre: 18. - Gica6)
2010. márc. 22. 11:25
Örülök, hogy megtaláltad önmagad!
23. Zsu77 (válaszként erre: 21. - Gica6)
2010. márc. 22. 11:22

Ez így van. Nem a külsővel volt a gond, csak már nem tudott mással bántani. Nem volt bátorsága felvállalni azt a tényt, hogy nem akar velünk élni.

Nem kell bocsánatot kérni, szerintem is idióta:)

22. Zsu77 (válaszként erre: 19. - Crystall)
2010. márc. 22. 11:19

Köszönöm! Nőtől dicséretet kapni az igazi! Na, de Te aztán igazán dögös csajszi vagy:)

Igazad van, szerintem is egy pocakos nő olyan szép tud lenni.

21. Gica6 (válaszként erre: 9. - Zsu77)
2010. márc. 22. 11:19
Szerintem a volt párodnak mindegy lett volna, ha bármilyen is vagy akkoriban. Menni akart el tőletek. Terhesen szégyellt? Már bocsáss meg, de ez egy idióta lehet.
20. Gica6 (válaszként erre: 7. - Ncilány)
2010. márc. 22. 11:13
Tetszünk melegítőben is persze. De tudod milyen büszke egy pasi rád, ha megnéznek az utcán? Ha a kollégái irigykednek miattad? Nem azt mondom, mindig kifenve- kikenve kell lenni, de ha lehet, nem megyek az utcára slamposan. Még játszótérre is inkább húzok egy farmert. Én ilyen vagyok.
19. Crystall (válaszként erre: 9. - Zsu77)
2010. márc. 22. 11:09
Szerintem te igazán dekorativ nö vagy! Egyébként pedig a külsö dolgok a szépség mulandó, soha nem értettem azokat az embereket akik csak ez alapján választanak párt maguknak, igenis kell a harmónia a külsö-belsö között. És szerintem az állapotos nönél nincs szebb:)
18. Gica6
2010. márc. 22. 11:08
Ez nagyon összetett kérdés. Függ az anyukától, függ a pasitól.Amikor első leányom megszületett válságba került a kapcsolatunk. Anyóspajtás jóvoltából. Nemhogy pozitív, hanem negatív visszajelzéseket kaptam a páromtól.Természetesen depis lettem. Úgy igazán. Mivel abortuszellenes vagyok, jött még két lány. Addigra már próbáltam összeszedni magam, de visszafogynom nem sikerült. Egyszerűen nem mentek le a kilók. Ez viszont borzasztóan frusztráló. Még öltözködni sem volt kedvem, nemhogy kiöltözni.Mindez addig tartott, amíg el nem szakítottam a párom anyucijától. A depim is elszállt, meg a kilóim is. Később-rengeteg munkával-visszajöttem önmagamhoz.Beszélek itt önbizalomról, saját méltóságomról.Azóta is anyóskámnak mindenféle ribi vagyok, mert nem maradtam slampos(a fodrászt, műkörmöst már nem is említem, annyit kapok érte). Ahogy a lányai azok maradtak.Most a negyedik baba után össz-vissz 10 kiló plusz van rajtam (168cm, 63kg).Nem a páromnak, magamnak lettem újra úgymond csinos.Ez nagyon fontos. Magunk miatt kell formában tartani magunkat.Most 40 évesen, négy gyerekkel jobban érzem magam, mint 30 évesen kettővel. Nem függök tőle, saját külön programjaim vannak, iskolába járok. S láss csodát! Most van megveszve értem. S most megint visszakanyarodtunk az önbecsüléshez és a Beatrix által említett harmóniához. Amióta odafigyelek-újra- az öltözködésemre, egyebekre, azóta ő is újra odafigyel magára. Egyébként én imádom a magasabb sarkakat. Olyan szépen hintázva lehet benne vonulni.Persze aki szereti. Képes vagyok álló nap járkálni is.
2010. márc. 22. 11:07
én 24 évesen szültrem, és bizony, maradt rajtam pár kiló, ami majdnem 10 kiló plussz felesleggé gyarapodott, amióta viszamentem dolgoizni.igen, valóban slamposabb voltam, mert nem jutott sok idő magamra, de ezt akkor nem láttam és nem is zavart. most, hogy 4 éves, kezdek újra magamra találni, foglakozom az alakommal és a házasságommal. soha, de soha nem mondta hogy nem tetszem, sőt, így is úgy tekint rám, mint régen. neki is a legnagyobb boldogság a kisgyerek, és tudja, hogy egy anyának egyáltalán nem könnyű, hogy háziaszszony, feleség, anya és dolgozó nő is legyen egyben.mindez 24 órában és minden területen maximálisat nyújtva(megpróbálva)
16. 2b9a946b07 (válaszként erre: 9. - Zsu77)
2010. márc. 22. 11:05
Büszke lehetsz magadra!a kislányod mosolya mindeért kárpótol!
2010. márc. 22. 11:02

Én 25 évesen szültem a fiam. Még mindig 25 vagyok, bár nyáron már 26 leszek.

A férjem imád minket és szerintem nem lát máshogy mint az előtt. Mondjuk az alakom se változott, sosem voltam nádszál, de csini voltam és nem hordok melegítőt, csak itthon. Bár a magassarkút sportcipőre cserélem ha kenguruzom, mert leszakad a hátam és nem akarok elesni sem. Igen, leizzadok mire felöltözöm, a gyereket felöltöztetem, pórázt rakok a kutyákra, mert van 2 is és csak az egyik macskaméretű, a másik 40 kg.

De még mindig megnéznek, kutyákkal és babakocsival is. persze nem mindenki, de azért akad.

Voltam már 1szer szórakozni is, amióta anya lettem és bár nevettem a 20 éveseken, akik "fel akartak szedni", de azért jól esett.

Anyának lenni pedig a legcsodásabb dolog, nem cserélném el a pörgős bulikra, persze lehet, hogy még majd elmegyünk ide-oda férjemmel is, ha nagyobb lesz a fiunk.

14. Zsu77 (válaszként erre: 13. - Maya80)
2010. márc. 22. 11:00
Köszönöm szépen!
13. maya80 (válaszként erre: 9. - Zsu77)
2010. márc. 22. 10:56
Szomorú... de gratulálok a lányodhoz!
12. Zsu77 (válaszként erre: 10. - Maya80)
2010. márc. 22. 10:54
Én is:))))
2010. márc. 22. 10:54

Hú nekem is volt és van slampos időszakom.Mégsem látom meg mások dicsérő pillantását csak a férjem szemében az elismerő pillantásokat és természetesen a szavait,hisz engem választott és utánam a két csodálatos gyermekeinket.

Valoban változunk,de a szeretett marad:-))

10. maya80 (válaszként erre: 5. - 84882672dc)
2010. márc. 22. 10:54
Ezzel a z utolsó mondatoddal nagyon egyet értek!
2010. márc. 22. 10:53

29 múltam amikor megszületett a kislányom. Szinte végig dolgoztam a pocakosságot, tettem-vettem. Csinos kismama voltam, mert jól éreztem magamat. Ennek ellenére amikor a férjemmel vásárolni mentünk és szembe pocak nélküli csinos lányok jöttek elengedte a kezem, lemaradt és úgy tett mintha nem is ismerne. Amikor megszületett a pici, a sok gond ellenére, próbáltam magammal is törődni. A környezetem elismerően nézett rám és a kisbabámra. Na jó néha lebüfizett, néha kócos voltam, mert rossz kedve volt és még egy fésülködésnyi időt sem akartam elvenni Tőle.

A férjem egyik alkalmommal közölte: Nézz magadon végig, hogy nézel ki? Én nem láttam mást, mint egy kicsit fáradt anyukát, aki nem kosztümben és csini cipőben, hanem egy szép kis nyári ruhában, copffal ép a kisbabájuknak énekelget. Ez volt az utolsó döfés. Akkor már hónapok óta tudtam, hogy van valakije. Elváltunk.

A nagymamája azt mondta, ne csodálkozzak ezen, mivel az unokájához csak dekoratív nő tartozhat. A dekoratív nő most kismama........

A kisbabám azóta gyönyörű kislánnyá nőtt. Én pedig boldogan vagyok vele, akár magassarkúban és kosztümben, akár melegítőben. Dolgozok, ovizunk, játszunk éljük az életünket. Persze az én hasam sem a régi, a fenekem sem olyan feszes, a férjem is mást választott, mégis így, anyaként lettem igazán NŐ.

8. Ncilány (válaszként erre: 6. - 35c81b79eb)
2010. márc. 22. 10:47

Rád néz egy régi ismerős férfi, és a szeme azt mondja : De jól néz ki ez az anyuka, 2. gyerek után is.

És ez belülről jön, jól érzem magam, és a másik veszi a " jelet ".

2010. márc. 22. 10:44

Jó a cikk!

Minden kornak megvan a maga szépsége.

Miért ne tetszhetnénk melegítőbe, vagy épp az aktuális étlap a ruhán, mert a gyerek kanállal etetés közben, tüsszentett?

Akik cicababáknak látszanak, illatfelhő körülötte, és Ő is ugyan úgy izzad!

Csak nem vállalja, titkolja. Mellesleg a párod ha igazán szeret, úgy is fog szeretni, ha te épp a cekkerek, meg a X - dik emeletre felérve folyik a hátadon a víz.

Sőt a pasik nagy része, ( sok csaj nem tudja ) utálja a parfúm illatot. A tiszta lezuhanyzott test szagot szretik, meg a te szagodat. Ez a természetes, a pasiknak. Az nem is szag, csak a Nő hiszi azt büdi..

Voltak pasi kollégáim, és sokan ezt mondták, onnan gondolom..

2010. márc. 22. 10:35

Mintha az én életemet írtad volna le! :)) Annyi különbséggel, hogy 28 évesen két gyermekes anyuka vagyok.

Igen sajnos van egy ilyen "slampos" időszak, nekem legalábbis volt, mert nem volt segítségem. Viszont a pici lányom két és fél éves elmúlt, már van időm magamra is, kell hogy legyen.

És jól esik, jól érzem magam, jó érzés, hogy újra megfordulnak utánam...! :)

5. 84882672dc (válaszként erre: 4. - 3ce435daf3)
2010. márc. 22. 10:27
Nálunk ugyan még nincsen baba (sajnos) így csak arra szeretnék reagálni, hogy "a nők addig csinosak, míg nincs párjuk"... ez nagyon érdekes, mert Mi 10 éve vagyunk együtt és a mai napig sok energiát fektetek abba hogy a párom mindig szépnek lásson... persze van amikor az ember takarít éppen, vagy csak leszalad bevásárolni vagy a piacra vagy beteg stb.... de úgy összességében adok Magamra és éppen azon gondolkoztam hogy vajon akkor is ezt csinálnám-e ha nem lenne nekem Ő?!?! persze ez fog változni tudom ha lesz baba... de jó példa van körülöttem arra hogy még szebb, még csinosabb lett a Nő a szülés után.... szerintem meg egyébként is egy egészséges és boldog anyuka a legszebb a világon :)))
2010. márc. 22. 10:17

attól, hogy valaki anyuka még nem kell elhanyagolnia magát. de mondok jobbat a nők addig csinosak, míg nincs párjuk (ez a férfiakra is vonatkozik) amint megtaláltad a párod, már nem bajlódsz annyit az öltözködéssel, sminkkel, hiszen, te ilyen vagy..a párod ilyennek szeret.

Nálam is előfordult már sajnos. Az érdekes ebben az, hogy onnantól, hogy babád van már azt szeretnéd, hogy ő legyen trendi:) De tényleg!

Magaddal nem foglalkozol annyit, pedig nem csak az önbizalmadat növeli, hanem kicsit meg is nyugszol tőle szerintem...legalábbis a környezetemben van ilyen és olyan is. Aki nem foglalkozik magával annak az önbizalma a béka feneke alatt van és a férjétől várja a megerősítést, ami érthető. Aki foglalkozik (ebben is vannak azért határok, mert nem hiszem, hogy egy anyukának 50ezer ft-ot kellene kiadni magára havonta) az meg dögösnek érzi ugyan nmagát, de nem biztos, hogy belül harmónia van. nem az a lényeg mások mit gondolnak, hanem hogy te hogy érzed magad a bőrödben :)

2010. márc. 22. 10:17

Én húszévesen sem jártam tűsarkúban, mert baromira kényelmetlen és tönkretezsi a lábat, meg megfájdul tőle az embernek még a háta is.

Néhány hete voltunk pár napot szállodában, és a szaunában meg a medencében ülve volt alkalmam szemügyre venni, mire képes a tűsarkú.... Sok középkorú nőnek olyan csúnya, deformálódott a lába... Én erre nem vágyom, és a párom sem.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook