Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Tinilányból anyává lenni és mindezt egyetlen férfi mellett… fórum

Tinilányból anyává lenni és mindezt egyetlen férfi mellett… (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tinilányból anyává lenni és mindezt egyetlen férfi mellett…

1 2 3 4 5 6 7
152. Binky (válaszként erre: 149. - Ncilány)
2010. márc. 26. 22:42

Pedig gonosz kis dögök:D

imádom őket<3

2010. márc. 26. 21:42

Szerintem nem is azzal van a baj, hogy mit mutatsz kifelé az emberek felé, hanem az amit érzel. Saját magunknak kell jól érezni magunkat a bőrünkben. (na ezt jól megmondtam :D )

Én például rosszul vagyok attól,ha a játszótéren, játszóházban, bárhol ahol sok a gyerek és az anyuka, mindenki tökéletesnek akar látszani. Sosem értettem miért kell a kamu duma, hogy én ilyen meg olyan fitt vagyok és mindig tip-top a lakás stb. Ja, és ha a gyerek elvágja magát huszadszor is a homokozóban, mert valamit nem kap meg és irdatlan módon hisztizik, anyuci, halál nyugodtan elmondja huszadszor is,hogy drága picikém nem szabad bla-bla -bla. Miért kell úgy tenni, mintha mindig tökéletesek lennénk.

Baj az,ha néha totál kibuksz, mert a gyerek az idegeiden táncol? Szerintem nem. Hozzá tartozik. Akkor miért nem tudunk őszinték lenni?!

150. Poklos
2010. márc. 26. 20:06
A cikkhez én annyit fűznék hozzá, hogy a kisugárzás, ami számít. Ha az emberek egy slampos anyukát látnak aki majd megszakad és látszik, hogy nap végére már a t*öke tele nyilván nem azt gondolják, hú de dögös. Én akármilyen ruhában is vagyok, akárhogy van összefogva a hajam akárhogy nem sminkelem ki magam mégis vidáman tudom tolni a babakocsit és mindenki mosolyog a babára és rám is. Mindenki felajánlja a segítségét, ha buszra szállok fel. És a párom ugyanolyan büszke rám, mint eddig, ha nem még jobban :) (pedig sokat szomorkodtam a striák miatt, mivel 18 évesen én még szerettem volna topot fölvenni de ennek ellenére is mindketten tudjuk szeretni a testemet)
2010. márc. 26. 20:00
Törpe nyuszi miatt csak nem?
148. 35c81b79eb (válaszként erre: 147. - Ncilány)
2010. márc. 26. 15:54

Nem most jött! :DD

Már fél éve nálunk van, törpenyuszi. A kutyussal is jól kijön, bár néha jól megkergeti, de most meg nem merem kiengedni, mert meglincselnek a szomszédok. :)

2010. márc. 26. 15:10
Hamar megszökött a nyúl!
146. Ncilány (válaszként erre: 141. - Gica6)
2010. márc. 26. 15:08

Autómatánk csak 6 éve van. És a lányom is mosta a kis ruháit tárcsással. ( ebből is több mint fél évet állt, rossz volt lé nem volt a javítására. aztán addig dödögtem, megnézte a férjem és kicseréltük a motort. tavaly meg a tengely tört el :-()

De nem szertnék én se kézzel mosni.

A fehér ruhák szépek voltak. Akkortályt kék mosőkrém vödrös. Azt hiszem bip valami volt a neve. Attól is szép fehér volt. De sok éve nem látom ezt. Vagy más a neve?

145. Zsu77 (válaszként erre: 144. - 35c81b79eb)
2010. márc. 26. 14:49

Vasalás.., ne is mond! Összegyűjtögetem a ruhát, aztán 2-3 naponta neki esek.

A kis szökevény nyuszi:))))))))))))))

144. 35c81b79eb (válaszként erre: 143. - Zsu77)
2010. márc. 26. 13:53

Én a vasalás közben és után tudnék ordítani! :D

A lányaim fejenként 3 adag ruhát fogyasztanak egy nap, úgyhogy van mit mosni, pláne vasalni. Mire végzek, már minden bajom van. Van székem a vasalódeszkához, ha már nagyon nem bírom leülök.

Képzeljétek két napja elszökött a nyuszink. Átment az alsó szomszédhoz, onnan pedig még eggyel lejjebb. Úgy szóltak, hogy nem-e a miénk a kis szökevény. :)

143. Zsu77 (válaszként erre: 141. - Gica6)
2010. márc. 26. 13:50

Bazsarózsát is ültettél? :))))

Nekem 3 helyen van gerincsérvem. 2 a farokcsontomnál, szoktam is mondani, hogy majdnem majom lettem, a farkam már alakulóban. Sokat autózok, így jólesik a mozgás, kertészkedés. Viszont a hátam annyira fáj, hogy egy félórás porszívózás is után ordítani tudnék.

142. Zsu77 (válaszként erre: 140. - Ncilány)
2010. márc. 26. 13:46
Elárulok vmit: én sokat mosok kézzel. A kislányom ruháiból a fűfoltot, a nem tudom honnan szerzett olajfoltot, a magára csöpögtetett paradicsom szószt, vagy szaftot, eperlevet, meggylét stb. foltisztítóval és dörzsöléssel tudom kiszedni. A kezem olyan, mint a régi mosónőké, mivel nem bírja a kezem a foltisztítót, gumikesztyűben meg béna vagyok. :)))
141. Gica6
2010. márc. 25. 20:39
Hát hozzánk is megérkezett a tavasz. Meg a kertápolás. Egész délután "én kis kertem kerteltem". Aztán jöhetett a fájdalomcsillapító, mert a gerincsérvem nem szereti. Ill. igen, ilyenkor mutatja meg az igazi arcát. :( A kekeckedők őedig menjenek ki innen. Az viszont igaz, hogy a fehér ruhák a tárcsásban fehérebbek. Most azokat abban mossam? Na ne.
140. Ncilány (válaszként erre: 132. - Gica6)
2010. márc. 25. 14:11

Igen szerintem is hozzá tartozik. ( csak aki most téved ide, hiheti, gondolhatja azt, miről van szó? miről beszélnek? tudod a kekeckedők )

Csak megemlítettem. Fa hamut nem tudnék szerezni, de lehet hogy a sittes ruha tisztább lenne vele. Hideg patak víz hőmérsékletűvel, én se mosnék. Nekem csak 1 lányom van ( volt ), és akkor híre hamva se volt az eldobható pelenkának. Illetve én akkor láttam a boltba mikor mi kinőtünk ebből. És nem volt teljesen ágytiszta a lány 2 évesen. De mire ment a bölibe, addigra azért elhagytuk. Vasaló? az a sima is jó nehéz volt, ráadásul figyelni kellett nehogy túl forró legyen.

Lusta voltam vasalni a pelusokat. Jobban szívta a nedvességet így. Szerencsére nem volt semilyen pelenka fertőzése mégse. Centrifugából kiszedve jól megráztam és kilógta magát. De volt olyan szülőtársam akinek volt autómata mosógépe, és az én pelusaim fehérebbek voltak. Tiszta volt, de mással is összemoshatta talán azért. ( gondolom a pisit előtte kilötykölte )

139. Gica6 (válaszként erre: 138. - 35c81b79eb)
2010. márc. 25. 09:36
Döbbenettel konstatáltam, hogy nem hat semmilyen addig bevált nevelési módszerem. Előtte nem fogadtam el, hogy létezik nevelhetetlen gyermek. Most már szépen csendben hallgatok, ha valaki panaszkodik. Jó kis leckét kaptam az élettől. Mindig azzal bíztatnak, hogy ez fiú, azért ilyen megátalkodott.
138. 35c81b79eb (válaszként erre: 133. - Gica6)
2010. márc. 25. 09:29

Sziasztok!!!! Hát én észreveszem a lányaimat!!! :D

Elég aktívan,hangosan "nőnek fel"!

Szerintem nem is annyira számít, hogy kisfiú vagy kislány, bár nincs fiam, de ahogy látom. A hiszti az hiszti tök mindegy mi van a lábuk között! :))

137. Zsu77 (válaszként erre: 135. - Gica6)
2010. márc. 25. 09:28

Jó, akkor apa hiány miatt nem okolom magamat:)))

Most megyek én is, sok dolgom van. Szép napot mindenkinek!

136. Zsu77 (válaszként erre: 132. - Gica6)
2010. márc. 25. 09:26

Így van. Az anyukám mesélt ezekről az időkről. Mindig azt mondja, hogy abár nehezebb volt akkor gépek nélkül, de egy pillanatra sem írígyli a mai fiatal szülők életét. Munkanélküliség, hihetetlen hitel kamatok.

Persze fontos a környezetvédelem (hivatali kötelességem is:))), de ettől én még használom a mosógépet, a mosogatógépet, minden olyat ami megkönnyíti az életünket. A kislányom 9-10 hónapos volt amikor vissza kellet jönnöm dolgozni, nem a nagy igények miatt, hanem a megélhetés miatt. Reggel eljövök, délután jó esetben 5-re vagyok otthon. Vannak napok amikor jóval később, olyankor bekapcsolok minden készüléket, dolgozzanak, mi meg addig játszunk egyet:)

135. Gica6
2010. márc. 25. 09:20
Apa! Amikor nincs itt az apja, még csak-csak kezelhető. Ha van, akkor duplázik. Apuci reagál: "Hagyjad már azt a gyereket." Ennek következtében fiam rákontráz, én meg őszülök tovább... Jó munkát mindenkinek a délelőttre, húzom az igát én is. Nagylányom hallotta elébb a TV-ben: Miért nincs a méhecskének 43-as lába? Mert letaposná a virágokat.Fárasztó, de nekem tetszett.
134. Zsu77 (válaszként erre: 123. - 35c81b79eb)
2010. márc. 25. 09:14

Akkor Nálatok a kertben igazi kis "díszmadár" van:))) A mi kutyusunk nem bántja, sőt azt figyeltem meg, hogy kerüli. Mondjuk ő olyan kis betoji, a labdától sokkot kap.

Nem örülök, hogy Ti is küzdötök a hisztivel, de azért jó látni, hogy nem csak nálunk van. Mindig magamat okolom. Biztos az apa hiány, biztos, nem jól állok dolgokhoz, ....stb. Most, hogy így leírtam, elgondolkodtam, szerintem pont ezt a bizonytalanságot játsza ki.

133. Gica6 (válaszként erre: 131. - Zsu77)
2010. márc. 25. 09:08
Dettó. De miért csak a fiam? A lányokat észre sem vettem, úgy nőttek fel.
132. Gica6 (válaszként erre: 130. - Ncilány)
2010. márc. 25. 09:07
Sztem nem tértünk el. Az anyaság velejárója ez is. A házimunka. S annak külsőnkre tett hatása. Anno biztos nem lehetett volna zselés körmöm, mert leette volna lúg.:) Valóban környezetszennyező a pelus(mai modern változata),de nem lennék annyira megátalkodott környezetvédő (bár óvom én is), hogy 4 gyerkőcre mosnám a ruhapelust.Hoppá! A mosás vizet, áramot, tisztítószereket (ez estben hypót!) igényel.Ez mindegyik környezetkárosító tényező.Mert kézzel, hideg vízben, fahamuval azért mégsem tenném. S parázson melegített vasalóval sem fertőtleníteném.
131. Zsu77 (válaszként erre: 122. - Gica6)
2010. márc. 25. 09:06

Ne is mond! Az én drága kislányom mindenért hisztizik. Meg is mondja: azért ordítok, mert nem úgy van ahogy én akarom.

Vizes megoldás nálunk még nagyobb hisztit okozott: áááá, most nézd meg a gyögyörű hajam vizes lett.

Szobába küldés csak egy darabig működött. Nekünk eddig a figyelem elterelés volt a legjobb megoldás. Megpróbálok nagyon higgadt maradni, ez természetesen csak ritkán sikerül, de erőltetem. Eszter képes 1 órát ordítani és mindegy hol:(((((

2010. márc. 25. 06:59

És állitólag környezet szennyező az eldobható pelus.

Továbbá fa hamu lugjával mostak, meg a mosó szappan, és kint a patakba. Ami persze nem 40 fokos víz volt. És mégis tiszta, és szép fehér volt a ruha. A paprika örleményt akkor is használták az ételbe, akkor is előfordult leette magát valaki. És nem dobták el a uhát ha nem jött ki a folt. De tényleg akkor ki tudták szedni azokat a foltokat? És nagyobb volt a család, több személyre főzni, mosni, vasalni, mosogatni. És nem voltennyi, semmi autómatikai ketyere.

( eltértünk a témától egykicsikét, de amiket írtatok, a jó közérzethez van némi köze )

129. Gica6
2010. márc. 24. 22:48
Látom -ill. lassan már nem- mindenki aluszik. Ti kis tejek. Jóccakát.
128. Gica6 (válaszként erre: 125. - Ahvaz)
2010. márc. 24. 22:13
Mosogatás. Addig nyavajogtam az embernek a sok edényzet miatt, amíg csak-csak kaptam egy mosogatógépet. Aztán nézegettem 6 hónapig, mert a panel konyháját (felújítás után) át kellett volna alakítani, mert nem volt a gépnek helye. Amíg nem költöztünk el, addig a hálóban a TV-s szekrény szerepét töltötte be. Csak gondoljatok bele, anyáinknak sem ez, sem autómata Rozijuk nem volt. Meg ilyen profi tisztítószereik sem. Meg 100 kg-os vasalókkal bajlódtak. Az eldobható pelusról se feledkezzünk meg. S mégis megoldották! Ugye nekünk mennyivel könnyebb?
127. Gica6 (válaszként erre: 126. - 35c81b79eb)
2010. márc. 24. 22:03
Többször vittem be szegényt már én is. Ideig-óráig hat.Az életünk folyamatos kínlódás: nem akar öltözni, enni, semmit. Ha úgy tartja úri kedve.Nem merem magammal vinnni szinte sehova, mert tűrhetetlenül tud viselkedni. Amúgy eszes, rafkós kölök. Csak mintha valami baja lenne az élettel. Gondoltam már szaksegítségre is, hátha én nem találom az utat hozzá.
126. 35c81b79eb (válaszként erre: 124. - Gica6)
2010. márc. 24. 21:11

Velem ezt egyszer csinálta a kisebbik lányom. Beraktam a szobába, mert iszonyúan cirkuszolt, csak mert valamire azt mertem mondani neki, hogy nem. 15 percig üvöltött bent a szobában, akkor bementem megkérdeztem nem végzett-e már, üvöltött tovább. Én meg fogtam egy poharat, töltöttem bele vizet, nem sokat kb. fél decit (többre nem vitt rá a lélek :D ), bementem megkérdeztem mégegyszer, de már vörös volt a feje a sok hisztitől, én meg ráborítottam a vizet. Utána befejezte, tíz perc múlva meg már szépen játszottunk.

Azóta nem kell vele kínlódni, mert elég, ha megkérdezem, hogy befejezi-e vagy hozzak vizet?

125. Ahvaz
2010. márc. 24. 20:59

Szerintem egy férfi olyan ahogy bevezeti a nő a kapcsolat elején.Sajnos hülye szó de idomítani kell a férfiakat.Először is miért kell neked pl.bevásárolni? Nálunk ez a férfi dolga,úgy mint a mosogatás is és a takarítás, mosás egy része.Az én párom és apukám is elhozza a fiamat az iskolából.Pedig a fiam nem is az ő gyereke.Sajnos sok nő még mindíg alárendeli magát egy kapcsolatban.A másik az hogy saját magadért legyél szép,ne menjen el a kedved évek múlva sem.Tudom borzalmas fárasztó dolog folyton a toppon lenni,de magad miatt és a családod miatt is megéri.Lehetetlen nincs,csak tehetetlen!Az én pasim pl.nem szereti a husos nőket,csak a vékonyakat.Sok férfi azzal cseszi el hogy azt mondja a párjának ha hízik és mackóban van sokszor:Drágám nekem mindenhogy szép vagy!Szegény nő megvan győződve róla hogy még most is minden szuper..aztán egyszercsak belenéz a tükörbe évek múlva és nem ismer magára.

Nagy tartás kell ahoz hogy valaki a toppon maradjon ez igaz, de csak akaraterő és büszkeség kérdése az egész.

A férfiak pedig ugyanúgy elhagyják magukat ha arról van szó,sörhasuk lesz és igénytelenül kezdenek öltözni.Engem a szüleim úgy neveltek hogy kicsi gyerek korom óta minden hétvégén kirándultunk,szánkóztunk és hegyet másztunk.Lehet családi programokat csinálni,ez is egy mozgás.

Sajnos dolgozni meg kell egy nőnek is + gyereket nevelni de soha nem alárendelni magunkat a családnak.Ez a véleményem.szerintem minden nő szép a maga módján nincs ronda nő,szépség mindenkiben van ha más nem a hangja vagy a kedvessége.

A férfiben pedig benne van a vadászösztön és ha te Gina Lollobrida is vagy akkor is megnéz mást,max.nem előtted.Sok férfi ismerősöm van:-Hogy mit gondolnak egy anyáról aki egykor szép volt?Hogy ez van ő is öregszik,de azért a szépet minden férfi megnézi ha még ő maga elhízott is.

Na a lényeg hogy magad miatt legyen tartásod és nem szabad elhagyni magad soha!

124. Gica6 (válaszként erre: 123. - 35c81b79eb)
2010. márc. 24. 20:50
Egen. Bezargatom a szobájába, ordít mint a fiaszamár és minden leszek, csak nem anyuci. Próbáltam kedvesen, méegesen, mindenhogyan. Néha sikerem volt, néha nem.
2010. márc. 24. 18:28

Én nem a kertet díszítem fel csak az asztal közepére vettem két csokor barkát. A kertet sajnos nemtudom, mert a kutyusunk megenné az összes fa tojást meg nyuszit. :) Ugyanis a drága elég finnyás, de amit nem kéne azt mind megeszi. A gyurmától a műanyag cserépig. :D

Gica! Próbáltad már, hogy berakod a szobájába, ha rosszat csinál vagy nem fogad szót?

Nálam nem vált be, mert kijöttek az ajtón,mikor már felérték a kilincset, de van akinél beválik. :)

Én csak azt tudom nekem a hisztire a víz volt a legjobb. Lemosom az arcukat, ha nem bírják abbahagyni.

De én megcsináltam azt is,mikor a pici lányom dobálta a játékokat, nem vigyázott rá, összefirkálta, összepakoltam egy jó pár darabot és mondtam neki, hogy elviszem. Üvöltött, de levittem a pincébe. (mármint a játékokat :D )

Megtanulta!

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook