Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Agresszív gyerek az osztályban fórum

Agresszív gyerek az osztályban (beszélgetős fórum)


11. 19476f1d2a (válaszként erre: 10. - 8559ed0e1b)
2009. okt. 30. 10:11

Sziasztok!

Ááááá nem történt semmi, őszi szünet van!

Az ünnep előtti utolsó tanítási napon tanítónéni kezdeményezett egy rendkívüli fogadóórát, és kérte a szülőket, hogy minél többen jelenjenek meg. Időpont még nincs kitűzve gondolom, hogy a jövő héten megbeszéljük.

Én is elmondtam a véleményem anyukának, de hát süket fülekre talált... szerinte semmi baja a gyerekének!!!!

Tudjátok az egy dolog, hogy mindenkit bánt, hogy az órákat zavarja, hogy a tanítónéni nem tud a megfelelő ütemben tanítani, mert állandóan a kiscsajt fegyelmezi...stb De mivel az órán rohadtul lecarja, hogy a tanító néni mit tanít, nem dolgozik a füzetekbe, nem csinálja amit mond, nem tud még olvasni, írni, SEMMIT nem csinál, ezért előbb utóbb ha buktatható lesz megbuktatják, mert hiányoznak az alapok! De akkor (4. osztályba) már cseszheti anyuka, 3-4 év alap hiányzik a gyerek tudásából, hogy a fenébe fogja tudni venni így az akadályokat a későbbiekben????


Na most az is egy idióta volt, aki bevezette, hogy nem buktatható a gyerek, mert sok a hülye szülő aki nem látja (akarja látni), hogy a gyereknek tényleg nincs meg a tudása, hogy a következő osztályba lépjen! Hiába javasolják a szülőknek, hogy járja újra a gyerek az osztályt ha a szülő nem járatja újra.....

Nem tudom mire jó ez a nagy liberalizmus??????? De nem a gyerek érdekeit szolgálja az biztos!

10. 8559ed0e1b (válaszként erre: 1. - 19476f1d2a)
2009. okt. 25. 14:06

Húúú ez durva:((

Én úgy tudom ha az iskola javasolja a nevelési tanácsadót,akkor kötelező a szülőknek elvinniük a kislányt.

Bár nem tudom egy ilyen viselkedésű gyermek,hogyan mehetett iskolába?!

Gondolom,már az oviban is voltak vele problémák:(

A kérvény szerintem jó ötlet.

Történt azóta valami?


Az én gyerkőcöm jövőre megy suliba,remélem nem lesz hasonló tapasztalatunk.Én tuti helyre tettem volna a "szülőket" sajnos az a típus vagyok hogy "ami a szívemen,az a számon"

9. 19476f1d2a (válaszként erre: 7. - Pné Veronika)
2009. okt. 16. 12:34

Hú akkor sajna nem egyedi eset a mienk :( Ez szomorú!

Nekem is van egy sérült gyerekem és ő sepciális oviba jár, a problémát elsősorban a szülőknek kell észrevenni és felvállalni.

A tanítónénivel sokat beszélgettünk már Róluk, hisz első 3 hétben Bogim mellett ült a kiscsaj. A jobba karja teljesen összevolt marva, a jobb lába összerúgdalva :(

Most egy ikerpár egyik tagja mellett ül, az előbb felhívtam ikresanyukát elmesélni mi történt reggel, és mondja, hogy Krisztinával meg olyanokat csinál, hogy kihúzza a száját, két kézzel, meg a szemét, belenyúl az orrába....stb :( Hát megáll az ész!

A gyerekek is útálják, mert mindenkit bánt, gyakorlatilag az órák arról szólnak, hogy a tanítónéni egész órán át a Szintikét fegyelmezi!

Hjaa tanítónéni mesélte, hogy a kislány otthon a szüleivel (tesó nincs, lombikbaba) is így viselkedik, és ő azt nem érti, hogy anyukát ez hogy nem zavarja, hogy a gyerek őt is bántja, és hogyan élhet le úgy egy életet, hogy görcsben a gyomra ha megy haza, hogy mit művel már megint a lánya!!!???? És én se értem! :(

És már az oviba gondok voltak, összesen 6 oviba járt, még a Waldorfból is eltanácsolták! (pedig a Waldorfba szeretik a kihívásokat :))))) )

Nem értem, hogy aki ráírta a papírjára hogy "iskolaérett, normál iskolába mhet" az valaki mást nézett meg helyette?????? Vagy már nagyon le akarták rázni, hogy csak tűnjön már el onnan!!!!!!!!!!!!!!!!! Elképesztő!!


Van ötletetek, hogyan fogalmazzam meg a levelet? BizIsten megírom, és lépni fogok!!!!!

Köszönöm a véleményeket, tanácsokat!

2009. okt. 16. 12:25

Szia!

Minden iskolában van gyermekvédelmi felelős. Szerintem az ő segítségét kéne kérnetek.

7. Pné Veronika (válaszként erre: 1. - 19476f1d2a)
2009. okt. 16. 10:52

Szia. Hasonló cipőben jártunk mi is amikor a fiam elsőbe ment. Osztályelső volt, csendes, szót fogadó, jó gyerek, viszont volt 1 kis sráca ki az osztály dühöse volt. :-( Mindenkit kiosztott, mindenkivel baja volt...tisztára úgy viselkedett, mint aki nem normális. Nem akarok regényeket írni, de a vége az lett, hogy az igazgatónőhöz fordultunk segítségért. Ő az osztályfőnökkel és a szülőkkel együtt behivatott minket, és kérdezte, hogy ki hogyan látja a dolgokat. Mindenki elmondta amit akart, aztán döntött. Próbáljunk meg együtt beszélni a gyerekkel, őgy hogy mindenki ott legyen. A gyerek szülei, mi is és a tanító nő is. A gyerek sűrűn bocsánatot kért, hogy ő nem akarta, meg megbánta, meg így, meg úgy....Ideig óráig tartott a béke, végül a tanárnő szólt a dirinek, aki nevelési tanácsadóba és pszichológushoz küldte a gyereket. Már következő tanévben másik suliba iratták a gyereket, mert mint utólag kiderült nagy gondok voltak a gyerekkel. Csak anyukája nem volt hajlandó vele foglalkozni. Ahogy elkezdtek vele foglalkozni, a kis srác dadogni kezdett, végül nehezen, de feldolgozta a problémáit.


Úgyhogy a mi esetünket tudva, szerintem ne hagyd magad, annak a problémás gyereknek is jobb, ha olyan környezetben van, ahol jól érzi magát. Az osztálynak meg elengedhetetlen, hogy máshol tanuljon, pl ahol az ilyen gyerekekkel jobban tudjanak foglalkozni.

2009. okt. 16. 10:51

A mi problémánk is hasonló, annyi, hogy nálunk ez oviba történik.

A kislányom minden nap úgy jött haza, hogy őt Ádám bántja. De szerencsére makacs gyerek és nem ijed meg akárkitől, így lerendezi rugalmasan. Csakhogy nyáron elvesztettük a kistesót (elvetéltem) és elég nehezen fogadta a dolgokat. Ebben az évben már eljutottunk odáig, hogy az itthon 2 órámba telt, míg fel tudtam öltöztetni és az oviban a padról sem akart felállni, mert Ádám miatt nem akar oviba járni.

Többször szóltam az óvónőknek, mert az anyjával nem lehet beszélni. Az óvónőtől azt kaptam, hogy ez nem igaz, mert a fél szeműk mindig a kisfiún van. Behívtak minket egyik délután, hogy megbeszéljük a problémát, a fiúcska szülei természetesen nem jelentek meg. Abiról semmi rosszat nem mondanak, de Ádámot is védik. Szerintük ezt otthonról hozza a gyerek, az ottani feszültségeket oviban vezeti le. Problémás gyerek, de az esélyegyenlőség és az egyenlő bánásmód elve miatt nem tehetnek semmit. Ha rászólnak rosszabb. Ha dícsérik sem ér semmit.

De azért az is kiderült, hogy az én gyerekem volt az utolsó, aki kiakadt miatta.

Mit lehet tenni? Semmit. Meg kell tanulnunk kezelni.

2009. okt. 16. 10:40
nem semmi! Szerintem is a tanítókkal beszéljetek, a kérvény talán megfelelő, de a szülők beleegyezése nélkül nem tudtok komolyan lépni. Esetleg a nevelésibe kellene mennetek, hogy családlátogatást kérjetek...
4. 5da2bd95cb (válaszként erre: 1. - 19476f1d2a)
2009. okt. 16. 10:20
A tanáraitok javasolhatják a kivizsgálását, velük kellene összefognotok!
2009. okt. 16. 10:19
Cselekedj, és beszélj határozottan a tanárnővel. Erre megoldást kell találni, mert ilyen környezetben nem lehet tanulni.
2. b2076ec79b (válaszként erre: 1. - 19476f1d2a)
2009. okt. 16. 10:16

Uh, ez elég druva :((

A tanárnő nem tudja beküldeni nevelésibe hivatalból?? Szerintem neki lenne erre eszköze. Azért ez nem normális hogy így viselkedjen egy gyerek, a szülei meg sz@rnak rá :( A többi gyerek teljesítményét is le fogja rontani, nem tudnak ajd haladani a tanulással se normálisan, ha Sznitike fél napig üvöltve fetreng a szőnyegen :((

2009. okt. 16. 10:10

Sziasztok!

Kislányom most elsős. Tök nyugodt gyerek, amolyan pedagógusok álma tipúsú! Az órákon figyel, dolgozik, kicsit lassú is, viszont nagyon alapos, és gyönyörűek a munkái! Csupa matrica, piros pont, csillag minden :)


22-en vannak az osztályban, mind lány, mert ének-zene tagozat, és hát most így alakult :)


Van egy kislány az osztályában, első naptól kezdve elég érdekesen viselkedik. Tanévnyitót végig üvöltötte, de úgy, mint akit ölnek. Azóta is szinte minden reggel hisztizik, marja az anyját, nem akar bemenni az iskolába.

Órákon nem figyel,nem csinál semmit, az utasításokat nem hajtja végbe, felkel, hátramegy a szőnyegre és elkezd rajta fetrengeni, közbe kiabál, sikít!

Egy eset: Hétfőn a tanítónéninek ki kellett szaladni a teremből egyik órán, addig színezni valót adott a gyerekeknek. Kicsilány felkelt, és sorbament a padok között és egy csomó gyerekhez odahajolt és a fülükbe sikított!!!!


Rettentő agresszív, mindenkit mar, rúg, csíp harap. Szünetben egyik kislányt a nyakánál fogva nyomta fel a falra, úgy szedték le róla a tanítónők!

A tanítónénink próbálja kezelni a helyzetet, osztogatja a fekete pontokat, Szintike nem kap matricát, nem kap gumicukrot, mert ugye nem érdemli meg, de Szintike, mindezt lecarja! Olyan, mintha "ott se lenne lelkileg", mintha falnak beszélnénak. Anyuka szerint a gyereknek semmi baja, csak makacs és öntörvényű, ő is ilyen volt kiskorába ezt tőle örökölte és kész!

Mondom bocs kedves Szintianyu, de a lányomnak lyukat mart az arcába, már 3 hete és még mindig látszik... ez nem azért van, mert Te ugyanilyen gyerek voltál....

Hj amikor ez az eset történt, rászóltam,Szintire, hogy legyen szives többet ne bántsa a Bogimat. Erre ma reggel anyuka letámadott, hogy én ne zaklassam az ő lányát, ő se zaklatja az enyémet. Vele(anyukával) beszéljem meg ha bajom van. Mondom én veled nem találkoztam azóta, apukának meg mondtam a szülőin, de fel se emelte a fejét, rám se nézett (mögötte ültem) így hogyan tudnám ezt veletek megbeszélni! Erre azt mondta, hogy az én gyerekem hazudik, figyeljek oda rá jobban és akkor ő "feljebb megy" (gondolom az igazgatóúrnak bepanaszol, hogy rászóltam a gyerekére) és hátatfordított majd otthagyott.



A 2 tanítónénink múlt héten 2 órát győzködte a szülőket, hogy vigyék át a gyereket a Waldorf iskolába, mert ott kötöttségek nélkül tanítanak, más a rendszer...stb Többször behívatták, amikor a gyerek elfogadhatatlanul viselkedett, apuka picit együttműködőbb, mint anyuka, de mivel anyuka a főnök ezért apuka lapít. Anyuka a végletekig védi a gyerekét, és másokat támad ha felhozzák a témát.


De persze a szülők szerint a gyereknek semmi baja. Jelzem minden gyereket gyepál, persze a szülőin csak én szólaltam fel ezügyben, de amikor mondtam apukának,(hogy tisztelettel kérem a Szintike szüleit, hogy legyenek szivesk nevelési tanácsadóba vinni a kislányt, mert a viselkedésével gond van) akkor legalább 10 szülő mondta, hogy hát az ő gyereküket is bántja...stb Apuka egy mukkot sem szólt, a pad fölé hajolva, úgy tett, mint aki szorgalmasan jegyzetel....

Az a kérdésem, hogy mi szülők mit tehetnénk, hogy a gyerek pszihiáterhez vagy nevelési tanácsadóba megfelelő szakemberhez kerüljön??

Ha írnék egy kérvényt és az összes szülő aláírná, azt benyújtanám az Igazgató Úrnak, akkor elküldik a gyereket?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook