Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti mit tennétek, ha a gyermeketek csoportjába lenne egy agresszív gyerek is? fórum

Ti mit tennétek, ha a gyermeketek csoportjába lenne egy agresszív gyerek is? (tudásbázis kérdés)


1 2
2014. dec. 11. 17:00

Viszont azért a gyógyszerezéssel állj már meg, honnan tudod, mi a baja. Ezért kéne kivizsgáltatni.

Én sohasem engedtem gyógyszerezni a gyerekemet. Álljon már meg a menet.


Mégis mit gyógyszereznél, amíg azt se tudod, mi a baja?

Lehet a lisztérzékenységtől vagy tejérzékenységtől az autizmuson és az ADHD-n át egy agylebenyproblémáig, vagy akár családon belüli erőszakig bármi.. Mégis mit gyógyszerezel, esetleg egy szadista apát, vagy alkesz anyát??


Ezt ne keverd oda szerintem, nem jön ki jól. Ha kell gyógyszer, azt komoly pszichiátriai vizsgálatok, és diagnózisok után esetleg az orvos, majd megoldja. De akkor már tuti nem lesz ott az oviban a gyerek.

20. 4c1a787e8f (válaszként erre: 18. - Gardengabi)
2014. dec. 11. 16:57

Tudod a hatóság tudja, hogy ott ugyanez lenne, és ott másik 22 lenne ugyanúgy kitéve a bajnak.


Egyébként meg menj utána a felügyeleti szervhez, mert olyan valóban nincs, hogy a gyerek ne kerüljön szakemberhez még a szülők akarata ellenére is. Ha már balhéztok, tegyetek egyúttal jót is, és azt kérjétek, hogy a szülőt kényszerítsék a nevtanba, utána meg a szakértői bizottság elé.

Én nem értem, olyan nincs, hogy nem.

És akkor két legyet üttök egy csapásra, és még nem is tűntök sze.étnek.


Egyéként én ismertem olyan gyereket, ahol a bizottság azt döntötte, hogy napi 2 órát lehet 9-11-ig az oviban...

19. 4c1a787e8f (válaszként erre: 16. - Pzm3)
2014. dec. 11. 16:54

Ez az?

Mert hova menjen.

Az én gyerekem szinte az egyetlen hivatalosan is magatartászavaros óvodai csoportba járnak. Itt van 6 gyerek. És ez a főváros.


Pedig kb. óvodai csoportonként van 6 problémás gyerek..


De itt is nem "rossz gyerekek" vannak, hanem kóddal rendelkező kivizsgált gyerekek. Az egyik nekem autizmus kóddal, a másik megkésett beszédfejlődés miatt van ott...


Ja, és nagyon sokan várnak, hogy bekerülhessenek.

18. gardengabi (válaszként erre: 16. - Pzm3)
2014. dec. 11. 16:54
Ha szükséges inkább menjen az az egy másik oviba, minthogy másik 22 veszélyeztetve legyen. Igenis ha kell, gyógyszerezzék! Nem értek veled egyet, egy gyerek végett nem lehet egy egész óvodát tönkretenni!
17. 4c1a787e8f (válaszként erre: 11. - Gardengabi)
2014. dec. 11. 16:51

Pedig más megoldás nemigen van.

Egyébként mi az, hogy "apuka megmondta"?

Csak készült valami jegyzőkönyv, ha már kimentek. Azért ha valahol valami nagyon nincs rendben, lépnek, több esetet magam is láttam, pedig "annyira nagy baj" még nem is volt.


Mert a menete az, hogy elküldik a nevelési tanácsadóba. A normális szülő elviszi magától is. A nemnormálisat valóban lehet hatóságilag kötelezni.


Utána már tényleg a hatóság dolga..


A másik oldalról nézve meg pont mostanság veséztük itt ki a témát a hoxán a bölcsis harapós gyerek kapcsán.. Hogy mégis mi szerintetek a "megoldás".

Még az együttműködő szülőnél is sokszor sok idő, amíg sikerül egy flusztrációt kinevelni a gyerekből, hát még, ahol eleve baj van.. És inkább az a csoda, hogy csak egy ilyen gyerek van... Sajnos, ez a helyzet, meg a tapasztalat.


Az már megint más kérdés, hogy a legrosszabb a kisgyereknek, mert az is lehet, hogy más baja is van, amit már most fejleszteni kellene, hogy majd esélye legyen egyáltalán az iskolában..

16. pzm3 (válaszként erre: 15. - Gardengabi)
2014. dec. 11. 16:46
Nem védem őket,csak a gyereket...Mert ugye ahogy először írtam,egyből gyógyszereznétek,nyugtatóznátok a gyereket.Vagy gyűjtenétek az aláírásokat,hogy menjen el másik oviba.Az a lényeg,hogy nektek jó legyen,de hogy az az agresszív gyerek nincs kivizsgálva,nincs fejlesztve,ugyan kit érdekel?!
15. gardengabi (válaszként erre: 14. - Pzm3)
2014. dec. 11. 16:25
Mint felelősségteljes szülő mindehová elvinném, ahová javasolják, hogy kiderüljön, mi a gyerek baja! De mivel a szülők hozzáállásával baj van, nem marad más hátra, valahogy rákényszeríteni, hogy megkapja a megfelelő ellátást. A gyermekvédelmisek se csinálnak egyébként semmit, jelezte az óvoda, hogy nincs minden rendben! Elküldték a tanácsadóba, de oda se vitték el! Persze, hogy nem a gyerek a hibás, de a szülő nemtörődömsége bajba sodor nagyon sok gyereket! Egyébként nem értem, miért véded ennyire, és támadsz olyanokat akik igenis törődnek a gyerekükkel.
14. pzm3 (válaszként erre: 12. - Gardengabi)
2014. dec. 11. 16:00

Mit jelent,hogy mind problémás?

Ha a tied lenne az,fordított esetben neked hogy esne ha karókkal hadonásznának felétek?

13. pzm3 (válaszként erre: 11. - Gardengabi)
2014. dec. 11. 15:53
Hát szerintem az ovi mint intézmény ahova a gyerek jár,jelezhet a gyermekvédelmiseknek,sőt kötelessége!!! Te milyen megoldásra gondolsz egyébként?
2014. dec. 11. 14:25
Még annyi, van egy valag gyerekük, mind problémás...még szerencse a szerencsétlenségbe, ez az egy jár a csopinkba, de ez kitesz egy csoportot!
11. gardengabi (válaszként erre: 10. - Pzm3)
2014. dec. 11. 14:23
Te figyelj már! Hogyan kell kötelezni? Amit Te írsz magad se gondolod komolyan! Volt gyámügy, kimentek a rendőrökkel szemlézni, apuka azt mondta: az ő gyerekei fasza gyerekek, nincs miről beszélni! De megadom szívesen a címet, ha gondolod rakj rendet, hátha neked sikerül, még csak hálátlanok se leszünk!Szívesen várunk! Hátha neked sikerül, ami nekünk nem...
10. pzm3 (válaszként erre: 9. - Gardengabi)
2014. dec. 11. 13:50
Egyszerű a megoldás.... az ovinak be kell vonni a gyámügyet vagy valami gyermekfelügyeleti szervet,és kötelezni kell a szülőket,hogy a gyereket vigyék el a kijelölt vizsgálatokra.Talán ha kiderülne miért ilyen a gyerek viselkedése,tán lehetne orvosolni,fejleszteni....Én elhiszem,hogy ijesztő,és félted a gyerkőcödet,de még is csak olyan megoldás kell ami a "veszélyes" gyereknek is megfelelő.Persze a legegyszerűbb elüldözni másik intézménybe,de akkor mi lesz vele.A szülőket erősen felelősségre vonnám,hogy miért nem viszik a gyereket vizsgálatra.
9. gardengabi (válaszként erre: 8. - Pzm3)
2014. dec. 11. 13:40
Tudtam, hogy lesz negativitás is, de hogy megértsd, más a helyzet! 22 gyerek biztonságát fenyegeti, ököllel veri az óvónőt, a múltkor a lábába harapott! Minden ok nélkül veri a gyerekeket, bemegy más csoportba is, és a kicsiket fenyegeti. A szülők elhatárolódnak, és fenyegetőznek, kijelölt vizsgálatokra nem viszik el! Akkor a többi gyerek, vagy annak a szülei, esetleg a pedagógus a felelős? Nem hiszem! És ha baj történik? akkor már késő lesz! Meg kell előzni! A folyosón más szülőknek is ordítva megy neki. Vagy tudod mit? Mondj megoldást! Nyitott vagyok rá!
8. pzm3
2014. dec. 11. 13:21

Megint de könnyen ítélkeztek...Harapott,meg agresszív volt,meg petíció,hogy tűnjön az oviból...Esetleg egyszer rákérdeztetek,hogy van e valami mentális betegsége a gyereknek?Netán nem e hiperaktív vagy autista?Meg gyógyszerezzék a gyerekt,ugye? Tömjék nyugtatóval...Végül is nektek jobb,de szegény gyereknek???

Igen vannak rossz,neveletlen gyerekek ahol a szülőket is elő kéne venni!De vannak gyerekek ekik nem akaratból csinálják,csak ilyenek lettek...

7. gardengabi (válaszként erre: 5. - Dd4fac34d4)
2014. dec. 11. 11:50
Igen, sajnos tapasztalom! Ennek 22 kisgyerek issza a levét, az óvónők, dajkák, szülők! És a kedves megértő szülei a gyermeknek közölték, eltörik kezem-lábam! Azért most írok levelet a helyi szociális és gyámügyre, a védőnőnek, és a vezető óvónőnek, hogy nyoma legyen. Nem tudom még ki felügyelheti az óvodákat, ha tudjátok írjátok meg, és oda is, mert ez már tűrhetetlen. Annak a gyereknek gyógyszert is kéne szedni, de a szülei nem váltják ki. Komolyan mondom, ebben az országban mindent el kell tűrni!?
2014. dec. 11. 11:48
Nálunk a bölcsiben volt ilyen gond, harapott a kislány és neki ment a többieknek, hiába szóltunk a szülöknek nagyiknak, gondozoknak semmi reakció, igy peticiót irtunk a vezetőnőnek annyi szerencsénk volt ,hogy idő közben elköltöztek, egyébként az önkormányzathoz mentünk volna tovább.Amit leirtam azért egy másik fórumban majdnem megköveztek :(
2014. dec. 11. 11:39
Barátnőmék unokája került olyan osztályba elsőben, ahol volt egy rendkívül agresszív kisfiú, aki különösen ezt a kissrácot szadizta, mert annak van egy kis beszédnehézsége. Iskolai szinten, de ők is végigjárták a hivatalos utat. Eredménytelenül! És mivel nem akarták a szülők, hogy a kisfiuk teljesen tönkremenjen, másfél évi gyötrődés után elvitték másik suliba a gyereküket. Igaz, ez Budapesten történt, ahol könnyebb váltani. Nem sokkal tudlak tehát biztatni, hogy adott helyen megoldást találsz!
4. gardengabi (válaszként erre: 3. - K-né Zsóka)
2014. dec. 11. 11:30
Megtörtént! A vezető óvónővel is beszéltem, semmilyen intézkedés nem történt! Most kutato a z óvoda felügyeleti szervét, eddig eredménytelenül!
2014. dec. 11. 10:30
Az óvónő dolga lenne beszélni a szülőkkel felderíteni az agresszivitás kiváltó okát ,de ha az az óvónő nem lép semmit akkor az intézményvezetőhöz kell fordulni.Az óvodában tilos a testi -lelki bántalmazás még a gyerekek között is.
2014. dec. 11. 09:09
Sziasztok! Segítsetek, hova forduljak? Nagy csoportos ovis a fiam, a csoportjába van egy más csoportból való agresszív gyerek,, akit ráadásul gyógyszerezni is kellene a viselkedés zavara végett. Bántja a többi gyereket, ordítozik, székeket dobál, tehát veszélyes! Tegnap odáig fajult a dolog, hogy a folyosón nekem jött. A szüleinek szóvá tettemm, areakció foglakozzak a saját gyerekemmel, mert eltörik kezem, lábam. Az óvoda semmit nem lép, a szülők félnek a családtól, a családvédelmisek a vállukat huzgálják! Sajnos a legközelebbi ócoda ahova vinni tudnám 30 km, és nincs buszjárat! Ti hová fordulnátok? El vagyok keseredve, és féltem a gyerekem!Köszönöm!
2014. dec. 11. 09:04
Agresszív gyerek
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook