Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ti milyen márkájú sampont használtok? Melyik vált be? fórum

Ti milyen márkájú sampont használtok? Melyik vált be? (tudásbázis kérdés)


14. Lilibeth (válaszként erre: 13. - 61a61656b0)
2018. febr. 7. 19:27

Koffeines sampont (Alpecin) magad is készíthetsz tiszta samponba keverve (pl. Biola sampon, az tényleg vegyszermentes), de akár saját készítésű samponba is, mint pl. én. De, ha nem akarsz pár percet rászánni a házi sampon készítésére, pedig csak akkor tudod meg pontosan, hogy mit kensz a fejedre,tényleg a fent említett sampont ajánlom, még kisbabáknak, gyerekeknek is kiváló, minden káros anyagtól mentes. Veszel belőle hajhossztól, sűrűségtől függően annyit, amennyivel gondolod, hogy elég a hajad megmosására. 1/2, vagy 1 dl nagyon meleg, de nem forrásban lévő vízben feloldasz késhegynyi koffeint, teszel bele mokkáskanálnyi szódabikarbónát, ha már csak langyos, összekevered a samponoddal, és már kész is az Alpecin sampon. Az Alpecin sampon semmiben nem különbözik a bolti, Avonos stb. samponoktól, csak annyiban, hogy van benne koffein, már mint csak "mutatóban". Én nemrég kipróbáltam ezt a sampont, pluszban tettem hozzá koffein port. "1 pohár csalán- vagy kamilla tea

2 ek. szódabikarbóna

fél ek. méz

kis só

illóolaj tetszés szerint: rózsa, ilang-ilang, geránium, levendula, teafa, rozmaring, citrom.

propolisz (opcionális) (Én rozmaring- és teafa illót használtam)


Elkészítés:


Ezt mind összekeverjük és KÉSZ! :)


A csalán természetes hatóanyagai serkentik a fejbőr vérellátását, így erősítik a hajhagymákat. Főzetének rendszeres használatával gyorsabban nő a haj, és egészséges, szép fényű lesz. Gyulladáscsökkentő hatású.

2018. jan. 30. 20:04

Sajnos eddig még nem találtam meg a tökéletes sampont,vagy viszket, vagy zsíros vagy korpás lesz kB mindentől.Tul vagyok a szappanokon, bio cuccokon,szódabikarbónan stb,számtalan gyógyszertári és bolti samponon,gyakorlatilag minden árkategóriában.


Jelenleg Alpecin hybride sampont használok,az illata szuper és igazán tisztának érzem a hajam tőle mosás után

12. Lilibeth (válaszként erre: 1. - Csillubaba)
2018. jan. 30. 18:15
Miért nem írod meg, hogy milyen típusú a hajad, normál, zsíros, száraz stb. Festeted/fested-e, vékony szálú stb..., hullik, nem hullik, tehát van-e valami gond vele? Feltettél egy kérdést, aztán se kép, se hang, miért tetted fel, ha nem reagálsz a válaszokra?
11. Lilibeth (válaszként erre: 8. - PöttyösPanka)
2018. jan. 30. 18:11
Ha kipróbálnád, soha többet nem vennél boltit, meg kell szokni, hidd el, még élvezni is fogod, amikor elkészíted, amikor használod, mert tudod, hogy Te készítetted, tudod, hogy mi van benne. Olyan ez, mint a főzés/sütés, a házi finomabb, egészséges, a rendelt..., hát, ki tudja, mi lehet benne?
2018. jan. 21. 13:15
Most már láthatod, azt megírhatjuk, hogy nekünk melyik sampon vált be, de ez nem lesz segítség neked, hiszen fogalmad sincs, milyen haja van annak, aki megírja, neki mi a jó. És ha még ez ki is derül, nem biztos, hogy ez neked irányadó. Ez annyira egyéni! Konzultálj a fodrászoddal, aki jól ismeri a hajadat! Aztán olvasgass a neten, Krémmánia, Bionom és hasonló oldalakon vannak vélemények is a termékekről.
2018. jan. 21. 04:38
Én sima baba kókuszoljasat:) egyszerű de szuper:D szeretem
8. PöttyösPanka (válaszként erre: 7. - Lilibeth)
2018. jan. 17. 14:58
Én próbáltam a Biohair samponját. Nekem nem vált be. Rettenetes lett tőle a hajam. Saját készítésűt még nem próbáltam.
7. Lilibeth (válaszként erre: 4. - Siss27)
2018. jan. 16. 18:38
Tele van kemikáliával. Svédcseppet ajánlom hajpakolásba hajmosás előtt (az is legyen természetes, pl. jó minőségű olajos, vagy tojásos, mézes, szóval hajtípustól függően), aztán bio samponos hajmosás. Vagy amit én használok, saját készítésű tojássampon, hajmosó porok stb., de csak körül kell nézni, vannak bio samponok is, igaz, hogy nincs vagy 60 összetevő bennük, de ami van bennük, abból annyi van, amennyi használ. Ennek a samponnak az első összetevői kőolajszármazékok, ill. glicerin (ami tudjuk, hogy agresszíven szárít, mármint minél jobban szárítjuk a fejbőrünket, az annál jobban zsírozza magát védekezés képpen). Szóval jobb, ha nem használod...
6. Lilibeth (válaszként erre: 2. - Alinka01)
2018. jan. 16. 18:26
Úgy-úgy!
5. elemző (válaszként erre: 1. - Csillubaba)
2018. jan. 16. 07:56

Szia!

A forever aloe vera alapúját.

2018. jan. 14. 18:13
Naturland Svédcseppes sampon.
2018. jan. 14. 18:03
Én kizárólag gyógynövényest használok.
2. alinka01 (válaszként erre: 1. - Csillubaba)
2018. jan. 14. 17:19
Írhatunk itt neked akármit, ha nem tudjuk, milyen hajad van, hány éves vagy, milyen körülmények között élsz (pl. a munkád miatt sokat vagy szabadban vagy túlfűtött zárt helyiségben), akkor a mi tapasztalataink nem sokat segítenek neked. Merthogy a másik oldalról neked is tudnod kellene ránk vonatkozóan ezeket az infókat. Javaslom, nézegesd inkább a Krémmánián a termékértékeléseket.
2018. jan. 14. 17:09
Ti milyen márkájú sampont használtok? Melyik vált be?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook