Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen márkájú gőzpingvint használtok? fórum

Milyen márkájú gőzpingvint használtok? (tudásbázis kérdés)


2021. okt. 28. 14:42
Pingvinemberről hallottam már. A szmokingra is azt szokták mondani, hogy pingvin ruha. De mi az a gőzpingvin?
14. Channa* (válaszként erre: 12. - Globus)
2021. okt. 26. 08:07

Fehér fugám még nem volt, de fehér járólapom igen, és az volt a kedvencem:D


Húúú, minden látszott rajta! Ha lecsöppent egy csepp víz, akkor tuti, hogy széthordtuk és ronda lett.

De ettől függetlenül ha egyszer még fogom járólapozni, akkor újra fehéret rakatok le...


Jelenleg, mindenhol majdnem fehér halványszürke a fugánk.

13. Channa* (válaszként erre: 7. - Fincsi5)
2021. okt. 26. 08:03

Nálam is szokott a tusoló penészesedni, illetve a víz nem tudom milyen, de olyan, mintha rozsdás lenne és néhány helyen olyan vöröses lesz a csempén a vízkő vagy minek nevezzem, mert ugye ezek nem lerakódások, hanem olyan permetszerű.


Én ilyet szoktam rákenni/rálocsolni: [link]


Kicsit állni hagyom és letusolom.


Amióta megvettem a gőztisztítómat nem sikálok semmit, hanem gőzölök;)

Tehát, a járólapot is parkettát is ezzel mosom fel.

A fejekre, amit rá lehet rakni, mikroszálas törlőkendőt rögzítek és úgy szoktam vele takarítani.


Ablak tisztításnál még nem sikerült a megfelelő technikát kitalálnom.

Elvileg úgy kellene szerintem, hogy a kis fejet teszem rá, ráfújom az üvegre a gőzt, majd ugyan azzal a fejjel lehúzom. Úgy van kialakítva a kis fej, mint egy sima ablak lehúzó.


Szőnyeget és kárpitozott bútort is szoktam vele tisztítani. Ettől nem lesz olyan vizes, mint a kárpittisztító géptől.

12. globus (válaszként erre: 9. - Fincsi5)
2021. okt. 25. 19:49

Fehér fugánk volt, de beleuntam a vakarásába. Kiszedtük négykézláb, és most szürke cement. Ezerszer jobb.

Fehér fuga porózus, minden szart beszív, lecsöppent kávét, teát, koszos felmosóvizet. Egyszer kiesett kezemből a Glycosept gargarizáló, széttört a kövön, ott csodás sárga lett, javíthatatlanul, pedig azonnal felszedtem, amit lehetett.

Fehér fuga soha többé. Burkoló sem ajánlja.

11. globus (válaszként erre: 7. - Fincsi5)
2021. okt. 25. 19:44

Nem tudom, hogy bírja-e azt a hőfokot.

Vileda a lehúzót és törölgetést helyettesíti. Szerintem nem spricnihez való, hanem rendes sok vizes lemosáshoz.

10. Channa* (válaszként erre: 9. - Fincsi5)
2021. okt. 25. 19:30

Nem nagy!

Olyan 30 cm hosszú, 20 cm széles és 20 cm magas.


Én sem értem, hogy miért lesz koszos a fuga...

9. fincsi5 (válaszként erre: 8. - Channa*)
2021. okt. 25. 19:28

A fugát én sem értem, drappos a járólap, így persze, hogy nem fehér fugát tettek. Meg rendszeresen felmosok, nem is értem a fugamániát, sokszor olvastam, hogy fogkefével tisztítják.


Ez jó nagy, mint egy porszívó.

2021. okt. 25. 19:21

Nekem ilyenem van:


[link]


Ezzel tisztítom a tusolókabint és mindent, azaz gáz főzőlapot, sütőt, konyhaszekrényeket és a padlót is.


Nálam nem koszolódnak a fugák, így erről nem tudok nyilatkozni, de pl. a tusolókabint lefújom lidlis vízkőoldós rózsaszín cuccal, majd jön a gőzölő.


A kézi nekem nem jött be, mert nehéz és gőzt sem termelt annyit, amennyi kellene.

7. fincsi5 (válaszként erre: 6. - Globus)
2021. okt. 25. 19:11

Ez érdekel. Akkor kádra, szélére nem jó? Nekem ott hetente fekete penésszerű van, 1 k. szappantartó alatt nem bír ki 1 hetet.:(

A felmosó csak járólapra, vagy parkettára is jó?


Az ablaktisztító hogy? lemosod ecetes-mosogatószeres vízzel, és utána a vileda?

Típus, stb.: Ráérsz, ma már mindjárt zárom, mert reggel korán kelek, csak ez megragadott.:))

6. globus (válaszként erre: 5. - Libikóka)
2021. okt. 25. 17:20

Ami még fontos, hogy csak olyan felületen lehet használni, ami bírja a gőz forróságát. Például egy festett bútorlap bármilyen koszos, fel fog hólyagosodni.

Léteznek gőzös ablaktisztítók, vajon nem reped el az üveg, főleg ha odakint kicsit hidegebb van?

Vileda ablaktisztító nem gőz elvén működik, hanem csak leszippantja a mosott üveget, szeretem.

Gőzölős felmosót használok, még eredeti rongyocskával, szerintem jó lesz akármilyennel, ha tönkremegy. Utóbbinál az a legfontosabb, hogy előtte minden, szó szerint minden hajszál, porszem, homokszem, morzsa össze legyen szedve.

5. libikóka (válaszként erre: 4. - Globus)
2021. okt. 25. 17:09
Na ott tényleg jó,,egyébként lehet hogy "féltem " tőle:)) Nem :)))Javarészt tényleg csak állt ahhoz képest meg baromi gyorsan elromlott.Tán megsértődött:))
4. globus (válaszként erre: 3. - Libikóka)
2021. okt. 25. 17:04

Tűzhely körül a járólap fugái tényleg kicsit elkoszolódtak, ott látványosan tisztított.

Egyszer levágta a csövet az illesztésnél, fúúú, majdnem infarktust kaptam, akkorát szólt :D

3. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 25. 16:01
Nekem is az volt mint Globusnak,elromlott.Nem venném/vettem újra. Amikre gondoltam hogy jó lesz,,hát nekem nem volt sem gyorsabb ,sem kényelmesebb.
2. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 25. 15:53

Mire szeretnéd használni?

Nekem Solac Steam van. Leghasznosabbnak találtam a zsíros szennyeződéseknél, tűzhelyen, valamint járólap fugáknál, radiátor sűrű bordázatában.

Vízkőre is ajánlják, de nem jött be.

Érdemes kipróbálni kézbe fogva, mert pl. ennek a típusnak szerintem rossz helyen van a súlypontja, elég nehézkes megtartani. Valamint meggyőződni róla, hogy a kis rongyocskák, amivel a szennyeződést feltörli, pótolhatók-e, alapból kettőt adtak hozzá.

2021. okt. 25. 15:29

Sziasztok,

akinek van, és meg van elégedve: milyen márkájú gőzpinvint használ? Olyat keresek, ami erősebb, mint a kb. 10 ezerért kapható példányok.

Köszönöm előre is a válaszokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook