Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ti mennyi pénzből éltek havonta és hogyan viselitek az esetleges pénzügyi nehézségeket? fórum

Ti mennyi pénzből éltek havonta és hogyan viselitek az esetleges pénzügyi nehézségeket? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯
289. zakajeo (válaszként erre: 285. - Gavrilo1)
2012. aug. 30. 13:32

közben megnéztem a hagymát le ne égjen itt egyben a nagy spórolásbAN:)

szóval ....nem úgy értem a nagybevásárlást feltétlenül hogy havonta egyszer elvonulni egy teszkóba és jól bepakolni mindent míg azt csináltuk bár nem pont ott csak írtam valamit de szerintem többet költöttünk....lehet nézni sőt kell is az akciókat inkább úgy értem hogy ha olcsó a liszt cukor stb akkor egy nagyobb adagot venni belőle,zsiradékból vagy olajból stb is olcsóbban jön ki általában a nagykiszerelés bár mindennek kell nézni az egységenkénti árát mert néha vicc:)

ha valaki megveszi egyben a havi általa használt alapdolgokat akkor van mihez nyulni és nem kell állandóan boltba szaladgálni,főleg mert olyankor nem mindig csak azt veszünk amit kell.....hiába akciós a tej ha ugyanott a másik terméket jó drágán megveszem mert ép aznap nagyon kell a főzőcskéhez....

ha valaki otthon van vagy jó a munkaideje vagy ép a boltok szomszédságában lakik akkor jó....én vidéken bár van penny lidl pl és sok coop,reál stb bolt amik nem olcsók de az akcióik jók-sem mindig tudok elmenni ép akkor megvenni az adott dolgot mert nincs időm messze van stb.....nem tudom átjön e mit akarok irni....az akciós ujságok általában heti leosztásuak azokból tényleg lehet gondolkozni és spórolni,én hiába itthon vagyok nekem nincs időm napi akciókat kajtatni és abból kitalálni mit főzzek:(

288. 2a69f78972 (válaszként erre: 287. - 2a69f78972)
2012. aug. 30. 13:32

Legutóbb például úgy csináltam töltött káposztát, (40 tölteléket és lefagyasztottam), hogy a Bubinál akciós volt a sütnivaló kolbász. (560.-/kg)

Vettem már nem is tudom mennyit, kibontottam a bőrből, tettem hozzá rizst, a szánk íze szerint egy kis utánfűszerezést és lett egy rahedli töltött káposztám 560 Ft-os, már előre befűszerezett (tehát ott is spóroltam!) húsból.

287. 2a69f78972 (válaszként erre: 283. - Gavrilo1)
2012. aug. 30. 13:26

De lehet!


Persze nem úgy csinálom, hogy napi 2eFt-al elindulok a boltba, mert úgy valóban lehetetlen.


Egy hónapban 1-2-szer "nagybevásárolok", vannak kipróbált, megbízható helyeim.

Zöldséget, gyümölcsöt házaktól veszem, (szerintem féláron a boltihoz képest) Olajat 5 l-est, zsírt mi sütjük ki.

Húst, zsírszalonnát, felvágottat a Bubihusinál veszem (ezt azért írtam ki, hogy ha rákerestek, akinek szerencséje van talál a lakhelye közelében üzletüket), náluk mindig minden NAGYON friss, mert hihetetlen forgalmuk van az olcsó áraik miatt. Mindig vannak akcióik, de ha pl. 5 kg. felett vásárolsz valamiből, jelentős árengedményt kapsz. Természetesen én 5 kg felett vásárolok, tehát megillet a kedvezmény.

Lisztet, cukrot, ilyesmit szintén akcióban vásárolok nagyobb mennyiséget.

Gyakorlatilag csak tejre és kenyérre kell hó közben kiadnom.

A tejet háztól vesszük, (ANTSZ által ellenörzött tejtermelő) 160,-Ft/liter, de mivel 4,2 %-os zsírtartalmú, én 1 literből 2 litert csinálok és még az is 2,1 %-os.

Ebből a tejből csinálom házilag a túrót is.

Minden hétvégén sütök a gyerekeknek valami kis egyszerű dolgot, nem járunk cukiba.

Nyáron parfét is csinálok a friss gyümölcsökből.

Érdemes mindenkinek körülnézni a lakhelyén olcsóbb lehetőségek után és nem este 8-kor leszaladni az éjjel-nappaliba a legdrágább cuccokért.

286. zakajeo (válaszként erre: 285. - Gavrilo1)
2012. aug. 30. 13:24

olyat nem is veszek amit nem lehet tárolni nyilván....ha valaki dolgozik mint majd a kérdésfeltevő is fog,akkor nem feltétlenül...

van olyan virtuális ismerősöm az tény aki mindennap azt főz amit épen akciósan megvesz...én már rájöttem mi az amit olcsón megkapok akciósan itt a kisboltokban de így is sok minden van ami egy nagyobb üzletben többnyire olcsóbb,érdemes nézni az akciókat pl tejnél is amire azt irja hogy nagyfogyasztó

285. Gavrilo1 (válaszként erre: 284. - Zakajeo)
2012. aug. 30. 13:14
Gyakorlatból állítom, hogy a napi akciós vásárlással jóval többet meg lehet spórolni mint a naggyal. És csomó mindent nem lehet sokáig tárolni a hűtőben mert megfonnyad, megromlik.
284. zakajeo (válaszként erre: 283. - Gavrilo1)
2012. aug. 30. 13:12
azért ha beszorzod havi szintre és feltételezel átgondolt nagybevásárlást meg lehet oldani rendesen....ha naponta nézed külön külön simán otthagy az ember ennyit a boltban a semmiért de nagyobb tételben egyben sokfélét lehetz venni ennyi pénzből.
283. Gavrilo1 (válaszként erre: 281. - 2a69f78972)
2012. aug. 30. 13:10

Hogy oldod meg hogy napi 2000 Ft elég 7 embernek?

Ha mindenből a legolcsóbbat veszed akkor is elég elképzelhetetlen, de hogy változatosan és egészségesen nem lehet ennyiből főzni az 1000 %-k.

282. zakajeo (válaszként erre: 278. - Mazsinka)
2012. aug. 30. 13:04

azért köszönöm én sem főzök recept szerint többnyire és így jó volt a leirás:)soha nem csináltam még majd rákérdezek a gyerekekre mert van amikor emlegetik a menzás kajcsikat:)

főzeléket sokszor csinálok de a gyümölcsféle főzve nem jön be nekik semmileny formában férjemnek és a gyerekeknek sem...azért megkérdezem mert most ráéheztem:)

2012. aug. 30. 13:02

Kedves Bucóka!


Hogy a kérdésedre válaszoljak:


Nekünk a párommal 215.000,- Ft a jövedelmünk minden hónapban.

Vettünk egy komoly házat a Tisza-tónál, (később terveink vannak vele), erre fizetünk havi 40eFt. törlesztést még 5 évig.

Van kocsink, aminek a lízingdíja havi 25eFt. még novemberig.

Tehát máris lejön 65eFt. marad 150eFt.

A rezsink (+kocsi fenntartás) átlagban véve (télen több, nyáron kevesebb) 70-80eFt.

Marad tehát 80eFt.

Lejön belőle: gyógyszerek, mosópor, tisztálkodó szerek és minden amit egy háztartás megkíván (pl.néha 2 doboz festék, stb.) ez átlagban 10-20eFT.

Marad cca. 60eFt.

Ebből etetek én 7 azaz HÉT embert egy hónapig, változatosan, egészségesen.

Ugyanis a fiaméknak is én főzök (segítésképpen), hetente találkozunk, elviszik, vagy elvisszük és van náluk 3 óvodás gyerek.

Nem érzem, hogy ki lennék használva, mert viszont minden komoly dolgot tőlük kapok ajándékba.

(mosógép, mosogatógép, számítógép, nagyon komoly takarítógép, TV, amik most hirtelen eszembe jutottak.

Nem járok kölcsönkérni, általában tőlem kérnek.

Minden második évben elmegyünk külföldre (nyugatra) a testvéremékhez, 1 hónapra.

Mondjuk ez nem kerül eget rengető pénzünkbe, de azért az üzemanyag benne van 30-40 Ft-ba, meg ajándékokat is viszünk.

Egy évben 2-3-szor színházba megyünk és én néha megengedem magamnak, hogy egy-egy könyvet, vagy szép, régi tárgyat megvegyek, mert azokat gyűjtöm.


Előfordul néha, hogy meg kell szorítani a nadrágszíjat, de akkor spórolósabbra veszem a figurát és átvészeljük.

Ilyenkor nem szokott jókedvem lenni!...de kétségbe sem esem, mert amíg van egészségünk, addig semmi nem lehet probléma.

280. adfa0d8bdb (válaszként erre: 62. - Bucóka20)
2012. aug. 30. 12:52
Tó nincs a közelben?
279. spinneli (válaszként erre: 237. - 34c48a3825)
2012. aug. 30. 12:47

Nekem nagyon tetszett, mi sok mindent úgy csinálunk most is, ahogy írva vagyon, de voltak még benne jó tippek.

:)

2012. aug. 30. 12:41
Én nagyon egyszerűen csinálom, nem szoktam recept alapján főzni. Két almát összekockáztam, majd tettem bele pár pötyit, mivel nem főzök cukorral, meg fahéjat. Vízben megfőztem, amikor kész lett, kicsit összenyomkodtam, és szedtem magamnak, amennyit akartam enni, mivel én nem eszem keményítőt, a többit meg besűrítettem a férjemnek kukoricakeményítővel. Nem tudom, mennyivel, nem szoktam mérni nagyon semmit, szemre csinálom. Szóval...semmi extra az almaszószom.
277. zakajeo
2012. aug. 30. 12:37
off:almaszósz receptet tudsz nekem irni?köszönöm.-
2012. aug. 30. 12:35
Egy olcsó ebéd a sok közül: krumplikrémleves, egy-egy comb almaszósszal. Nálunk ez volt tegnap, én nem is ettem levest, és bőven jóllaktunk. A levesbe kellett pár csepp olaj, három szem krumpli, fél fej hagyma, az almaszószt két almából csináltam, plusz a két comb. Nem számoltam ki, de nem lehet egy nagy tétel. A tésztás, káposztás, krumplis ételek variációja végtelen, és nem drága. Igen, egészségtelen, de aki cigizik, az ne akarja nekem bebszélni, hogy az egészsége pártján áll.
275. zakajeo
2012. aug. 30. 12:30

ha sok olajat használtok vegyetek 5 litereset,ha szeretitek a zsirt vegyetek zsirnakvalót abból tepertő is van...ha kisebb helyen laktok sekfelé vágnak háznál,de mindenkép egyben érdemes husit is venni és otthon csomagolva fagyasztani mert egyrészt olcsóbb ha a hust-csontot stb egyben veszed meg és otthon teszed külön sertésnél,szárnyasnál is,másrészt kevesebb alkalommal csal a mérleg...megintmásrészt ha nagyobb darabot veszel jobb az esély hogy szebbet kapsz aki kicsit vágat többnyire ha nem ismerős a randábbik felét teszik bele....

lehet megbeszélni a kaját és listát irni mikor mit főztök...értem hogy a mamát is etetitek de pont nekem ne mond hogy annyival többe van egy tál leves +egy második ha okosan vásárolsz nem fizetsz sokkal többet és okosan kell tálalni is:)

274. zakajeo (válaszként erre: 266. - Bucóka20)
2012. aug. 30. 12:26
metróban,pennyben lidl ben stb(szinte legtöbb helyen van valamelyk legalább) szoktam felvágottat venni rúdban,sokkal olcsóbb mint ha boltban szeleteltetem húsz dekánként....virslit is onnan veszek kilósat pl,ha kevesebben eszik le lehet egy részét fagyasztani...apró ötlet csak eszembe jutott
2012. aug. 30. 11:55

Elmegyek boltba, elviszem magammal a mamát meg a kutyát.:)


Később még jövök...

272. 34c48a3825 (válaszként erre: 270. - Bucóka20)
2012. aug. 30. 11:54

Amit felsorolsz, az nem kerül 20 ezerbe, az biztos.


Nem világos.

2012. aug. 30. 11:54

Sőt,azt nm is mondtam h volt már 2 hétvége h anyum jött le kocsival.Hozott levest+2-3 féle másodikat+ sütit,pogácsát+ karton tejet!!


Mondanom sem kell h az étel 4főre fogyott el,de pl a sütit szinte rajtam kívül nem ette senki,több mint a fele ment az állatoknak...

270. Bucóka20 (válaszként erre: 267. - 34c48a3825)
2012. aug. 30. 11:51

Persze h nem minden 7en veszünk tusfürdőt meg fűszert sem.

De kenyeret,tejet,vajat,felvágottat max 2 félét,30 dkg trapista sajt...stb



Most nemrégen pont számoltam h 15.000Ft -unk van..nemsokárs megyek boltba.

Gyümölcsleves + brassói lesz

Ez mára meg hnapra,de csak kettőnknek,meg a mamának marad 1-1tányérral,ő se fog éhen halni.

269. Mazsinka (válaszként erre: 268. - Mazsinka)
2012. aug. 30. 11:50
Pontosabban: akkor sem költenék, és most sem költök, még akkor sem, ha megtehetném.
268. Mazsinka (válaszként erre: 261. - Bd55e3f068)
2012. aug. 30. 11:48
Anyukáméknak van a gyümölcs, ami idén sajnos nem lett túl fényes...viszont hús és zöldség többnyire van a kertből és az állatokból. Nyilván azért is kell dolgozni, hiszen azok sem levegőt esznek, semmiből nőnek, de persze jóval könnyebb így, mintha meg kellene mindent venni a piacon. Amikor a közös életünket kezdtük a férjemmel, akkor még mindent úgy vettünk, és akkor meg kellett gondolni, hogy mire költünk. Ez persze az egészséges életmód rovására megy, de valamit valamiért. Ha anyagi gondjaim lennének, akkor sem költenék hétvégente 20 000 forintot egy-egy ebédre, ez nonszensz.
267. 34c48a3825 (válaszként erre: 266. - Bucóka20)
2012. aug. 30. 11:46

Minden hétvégén elfogy az összes fűszer? És literszámra az olaj? És hány kiló húst vesztek egy hétvégére?

És milyen felvágott?


(Tusfürdőkről annyit, hogy ugyanaz a vegyipari hulladék van mindben, hacsak nem színszappan használsz, akkor a 200ft-os is meg a 2000ft is ugyanaz :D De nem ez a lényeg, szerintem azt sem vesztek hetente.)

266. Bucóka20 (válaszként erre: 265. - 34c48a3825)
2012. aug. 30. 11:44

Húst - hús boltba v auchan-be.

Zöldséget - zöldségesbe

Kenyér,tej,fűszerek stb...minden auchan,lidl vagy esetlegesen tesco!


Kis boltba max dohányért megyünk,mert az mindenhol ugyan annyi.


Amire még adunk az a tusfürdőnk,de talán ennyi bele fér h ne 200ft-os tusfüdővel kelljen tusolnunk,hanem párom axe-ot hasznal en meg per pill adidast.

265. 34c48a3825 (válaszként erre: 262. - Bucóka20)
2012. aug. 30. 11:41

Mindezt 20 ezer forintért és minden egyes hétvégén?

Hogy a túróba csináljátok, hogy elfogynak a fűszerek is, meg az olaj is egy hétvége alatt?!


Mennyit vásároltok ti pontosan és hol?

264. Bucóka20 (válaszként erre: 263. - 0a84e34983)
2012. aug. 30. 11:40

gondolom a cicire gondolsz..

de azt a mellplasztikás képek közé töltöttem fel..



nem akartam én se h mindenki lássa,de le is szedem!

263. 0a84e34983 (válaszként erre: 11. - 7a9d41343f)
2012. aug. 30. 11:38
Most nézem a képeit a fórumindítónak....Jól ki rakta...
262. Bucóka20 (válaszként erre: 255. - 34c48a3825)
2012. aug. 30. 11:37

Mármint az anyukájáékra értettem, h nem kéne azt hinniük,h nyomtatjuk a pénzt és h nekünk nincs rá nagyobb szükségünk,mint nekik.



-hús

-fűszer

-tej

-felvágott

-olaj

-kenyér (persze nem 1db-ot)

-joghurt (4db)

-paradicsom

-barack


+ dohány , papír

261. bd55e3f068 (válaszként erre: 259. - Mazsinka)
2012. aug. 30. 11:37
Ha jól emlékszem, akkor ti termeltek a kertben zöldséget és van gyümölcsfa. Így érthetően kevesebb a kiadás élelmiszerre, és ráadásnak megbízhatóbb is a forrás ;)
260. csgybzs (válaszként erre: 257. - Bucóka20)
2012. aug. 30. 11:35
Ezt írtam én is. HOgy a 80 ezer kajapénz ötötökre van, nem kettőtökre... Magyarul még mindig áll az a havi 50 ezer, ami úgy eltűnik a semmibe...
❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook