Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti megengeditek hogy kisbabátokat puszilgassa akár rokon, vagy ismerös? fórum

Ti megengeditek hogy kisbabátokat puszilgassa akár rokon, vagy ismerös? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. márc. 21. 10:27
Nem engedem meg,rászólok.
2009. márc. 21. 08:52
van egy olyan dolog is, amit elöszeretettel tesznek anyámék, h.nálunk ki van alakitva egy rendszer, napi ötszöri étkezés, meg mindennap ebéd után fél1kor megyünk aludni.ki van szedve az ebéd a gyermeknek, erre be állitanak kindertojással, meg édességgel, akkor már hogy vegyem el a gyermektöl?! hiába mondom, hogy ebédelni kel a gyermeknek, le se szarják amit mondok. miért nem lehet tiszteletben tartani az itthoni szokásokat?és föleg az anya szavát?
2009. márc. 21. 07:56
tényleg nem azzal van bajom, hogy szeretik, szeressék, de határokon belül. ha a gyermek meglátja a dédnagyanyját, már szalad hozzám. én erre irtam, hogy eröszakkal nyalják falják szegényt.
33. zebracsikó (válaszként erre: 10. - Alliteracio)
2009. márc. 21. 07:42

én olyan gyerek voltam, aki jó nagy szünet után jött a családba. Minden unokatestvér már nagy volt, mikor én beállítottam.

Ezért mindenki a csodámra járt, az esti fürdetések nagy családi körben történtek.

Nyilván , én erre ne emlékszem!

De arra már emlékszem, mikor pár éves koromban jött a rokonság és mindenki agyonszorított, meg agyonpuszilgatott. Természetesen szeretetből tették, de így 30 év után is élénk! emlékként él bennem, hogy mennyire menekülni akartam akkor!!


Szóval ne beszélj a magát még kifejezni nem tudó gyermekek nevében, valamelyik borzasztóan szereti a babusgatást-puszilgatást, de van olyan is, akinek ez terrorszámba megy. Tényleg nem törik csontja, fizikailag nem lesz baja tőle, de ha nem szereti, akkor el kell fogadni.

2009. márc. 21. 07:34

Attol hogy gyerek,mellette még Ember,és mindenki más,mint ahogy felnőttek között sem mindenki az az ölelkedős nyalakodós fajta,gyerekek is egyik bújós másik nem.....Szerintem a kérdező nem arra gondolt mikor esetleg a nagymama kedvesen finoman magához öleli és ad neki egy puszit,akár finoman birkózik vele összecsikizi stb....Nekem inkább az a másik dolog jut eszembe a leirtakrol mikor a félig alvó babát felkapdossák,ha menne játszani csúszkálni is erővel ölelik,hogy jaj milyen édes meg hová szaladnál meg legyél már az ölemben stb és erővel puszilgatják.....van sajna ilyen is ha nehezen is hihető.

Gondolom a kiiró nem úgy értette hogy ne szeretgessék vgy ha a gyerek szeretné ne bujhason,csak azt ne hogy sirva a gyerek akarat ellenére bármikor amikor a felnőtt úgy gondolja.

2009. márc. 21. 07:31
köszönöm a hozzászólásokat. örülök hogy nem csak én gondolom igy. engem már rohadtul idegesitett. tegnap betelt a pohár. szegénykém már undorodik föleg nagyanyámtol.meg is értem melyik gyerek szeretné?
30. diveron (válaszként erre: 28. - 5e48d37001)
2009. márc. 21. 00:58

"...vagy közli, hogy vaniliáskarikáért cserébe add egyet. "

Édes! ;)

2009. márc. 21. 00:56
Hát nem igazán értem a rokonság hozzáállását. Sztem tiszteletben kell tartani a szülő kérését. És a gyerekkel kapcsolatos minden olyan dologban, amiben ismerjük a szülő véleményét, ahhoz kell tartanunk magunkat. Egy hülye példa: ha étkezések alkalmával a gyerek valami oknál fogva csak az anyja mellett ülhet, így van neki szokva és ez a mama kifejezett kérése, akkor minek onnan elráncigálni, főleg erőszakoskodni.
2009. márc. 21. 00:53

Szia Medvene!

Teljesen együttérzek veled,hasonlót már mi is éltünk át,bár a nagyszülők és a rokonság nem volt ilyen drasztikus,de volt rá példa,hogy fájt az én szívem is ezektől az agyonpuszilgatásoktól,bár nálunk nem volt olyan durva ,ezért nem mertem szólni.De jól teszed ha megpróbálod levezetni Őket róla,a sógoroméknál is ez volt a szitú,a középső kislány annyira megutálta a puszilózást,hogy 8 éves koráig,ha meg akartuk puszilni családi összejöveteleken üdvözlésként,tűrte ugyan,de szorosan összezárta a száját,hogy véletlenül se kelljen neki adnia.Most 8 éves korára kezdi kinőni.

2 éves korára,majd teljesen elutasítja őket,hidd el,nem fogja megengedni,az én lányojm most 2 éves ,de határozottan elutasítja a puszilást,vagy közli,hogy vaniliáskarikáért cserébe add egyet.

Addig amig nem tudja kifejezni jobban a saját kis akaratát,addig Te védd meg,mert tényleg megutáltathatják vele a szeretgetést,puszilgatást.

27. vapi
2009. márc. 20. 23:45

Hát ja....sajna a rokonság már csak ilyen.

Nálunk nincs ilyen, de régebben amikor így próbálkoztak, igencsak szóvá tettem.Egy ideig tartották magukat, majd újra elkezdték. Akkor megint szólni kell, és még azóta is számtalanszor sajna.

26. fa982e894a (válaszként erre: 24. - 901c5389fe)
2009. márc. 20. 23:32

Hidd el, hogy elengedik a fülük mögött.....



........ :(

2009. márc. 20. 23:32
... akkor anyám felhuzta magát hogy akkor ö többet hozzá sem ér, meg vigyem haza tegyem vitrinbe a gyerekem... szóval érted... a két véglet. lehet azt a gyereket finoman is szeretni, nem kell vele megutáltatni a szeretgetést.
2009. márc. 20. 23:31
szia Ercsi. én már szóltam anyáméknak hogy ne gyilkolják szegénykémet...
2009. márc. 20. 23:30
na megyek aludni holnap visszatérek erre. kérek mindenkit, aki hozzászól a témához, hogy az összes hozzászólásomat olvassa el, ne csak az utolsókat. jó éjt mindenkinek
2009. márc. 20. 23:29

Szép estét!


Ha durván csinálják, én sem örülnék neki, és bár nem vagyok egy "megbántalak" típus, lehet hogy finoman szóvá tenném!

2009. márc. 20. 23:28
én soha nem csinálnám ezt más gyerekével. és pont ezért nem birom elviselni. irtam azt is ha olvastad lentebb, hogy ha valaki ovatosan megpuszilja családon belül nem szólnék érte. de mikor lefogják és csak zabálják és ö már sir, na aztmár nem birom nézni...
20. zsirek
2009. márc. 20. 23:23

Én mindig nagy tisztelettel nyúltam egy babához, és főleg előbb megkérdeztem, hogy meg szabad-e érinteni!


Nem értem az olyan embereket, akik csak úgy kézbe veszik hipp-hopp, meg puszilgatják a más gyerekét. Még akkor is, ha vérségi rokon. Hiszen még olyan pici és érzékeny (meg a mama is).


Szerintem udvariasan és határozottan elveheted ilyenkor. Azért ne ess abba a hibába, hogy enyém, enyém, senki ne szeresse. Mert egy kicsit tényleg ez a "nem fogom megengedni"...


Szóval van egy határ, ami normális, de nem kell azért megjátszani a kizárólagos tulajdonost, elmarni a családot.

De a család is érezze, hol a határ, ha nem megy maguktól, akkor egy határozott mozdulattal érzékeltetném, de szavak nélkül, mert azt ellened fordítják később.

19. 901c5389fe (válaszként erre: 17. - Psycheee)
2009. márc. 20. 23:08
mármint mire érted?
2009. márc. 20. 23:08
figyelj, nem is olyan szoros a kapcsolat a rokonsággal. a páromat állandoan fikázzák. az anyosék ugyanigy utálnak engem. nagyon öszintén megvagyok nélkülük. de a gyerekemet meg folyton nyúzzák. s.zarom le ha harag lesz.
2009. márc. 20. 23:06
Huh, ez nagyon gáz! Persze, mindenki másképp látja a dolgokat és ez így van rendjén.
2009. márc. 20. 23:05
nekem esik zokon, hogy ha szeretgetni akarom a kisfiam egyszerüen nem engedi lökdös elfele,és ömiattuk mert mindig eröszakosak vele.
2009. márc. 20. 23:04

----szegény rokonok----nagymamák----anyósok-apósok-nagyikák-dédikék-keresztszülők----barátok-----és mindenki, akiknek nem engedik-----!!!!!!!!!!!!!

MÉLYSÉGESEN SAJNÁLOM ŐKET, HOGY ÍGY ÁLLNAK HOZZÁ NÉMELY SZÜLŐK.


Én ezt csak onnan tudom, hogy.....nahh...mindegy.


Te tudod.

Ne engedd.


A gyereked ezzel nem lesz "védettebb", az biztos.

2009. márc. 20. 23:01
hidd el nagyon sok anyuka nem engedi hogy puszilgassák a csemetéjét.
2009. márc. 20. 22:59
köszi...:-) tudom hogy szeretik mi is imádjuk csak egyszerüen borsozik a hátam mikor szétgyimakolják a kicsit, és látom hogy szenved töle. én vagyok aza anyja és nem fogom engedni.
2009. márc. 20. 22:58

Megnéztem a kicsi képeit..

Háááát...nem hinném, hogy amilyen kis vagány vasgyúró, ne viselne el egy kis "gyúrást"....

Ne csinálj ebből ekkora problémát, kérlek!!

Hidd, el, ez csak a TE szemszögedből ekkora "tragédia"!!


(Mellesleg, ezt a csudaédes kis kölyköt én is megdögönyözném vagy 2 percre!! Egyszerűen ZABÁLNIVALÓAN SZÉÉÉÉÉÉÉP!!!)

2009. márc. 20. 22:53
de ök durván csinálják és látom hogy a kicsi egyszerüen utálja. érted? nem féltem tölük mert lehet azt a gyereket szeretni ugy is ha finoman puszilgatják. de amikor már 2percen keresztül nyúzzák?!
2009. márc. 20. 22:50

Furcsa hozzáállásod van...... :(


Én részemről, mint "rokonság" szólnék hozzá.

Nem hiszem, hogy a gyermeknek bármi kára származik abból hogy ha szerettei puszilgatják.

Úgy vélem, te túlzásokba esel érzelmileg, és inkább a féltékenység dominál reakcióidban. (!!)

Hiszen, ki is lenne képes a kisbabát -úgymond -"agyon-erőszakolni-csókolgatni"??????

Nem értem én ezt az egész kérdésedet, úgy vélem, ez olyan "mondvacsinált" probléma.

Miért is kellene azt a gyermeket a "PUSZIKTÓL" félteni???

Gondolom, akik ölelgetik, csókolgatják, valószínűleg nagy-nagy szeretetből teszik, és nem azért, hogy babádnak kárára váljék!!!!


NEM TÖRIK CSONTJA!!!!!!!!!!!!!!!!


(Nem fogsz engedni????

Eljön az idő, amikor az a kisgyerek majd maga kéri a szerető rokonok kedves pusziját! S ha hozzájuk bújik -akkor már tudatosan-, akkor mit teszel??

KINEK, ÉS MIT(?) FOGSZ MEGTILTANI???????)

2009. márc. 20. 22:43
az apja se szereti ha ezt csinálják vele. van ugy ha mi kérünk töle puszit már attol vergödik, pedig mi nem bántjuk soha.
2009. márc. 20. 22:42
igazad van. sajnálom hogy én is nem szoltam eddig.
2009. márc. 20. 22:41
Én nem engedném és nem is engedtem.Szóltam és természetesen nem tetszett de ez engem semennyire nem érdekelt.Ő az ÉN gyerekem és azt engedek meg amit én jónak látok.Ebben nincs mese!!!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook