Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit gondoltok az olyan szülőről, aki megengedi a 14 éves lányának a tetkót? Mit gondoltok a lányról? fórum

Mit gondoltok az olyan szülőről, aki megengedi a 14 éves lányának a tetkót? Mit gondoltok a lányról? (beszélgetős fórum)


1 2
51. ina87
2016. jún. 26. 14:02
kinek mi köze hozzà vàltoztat bàrmit is a vàlaszolok vàlasza
2016. jún. 22. 00:06
Én a tetoválóról alkotnék véleményt, ha hajlandó lenne vállalni... :D
2012. dec. 29. 17:17

Megengedheti, de nem lesz stúdió ahol vállalják.

Legalábbis felelősségteljes tetováló nem fogja megcsinálni.Több okból sem, az egyik hogy a test még nő, így a bőr mérete is változik, torzulhat a minta, a középre tett motívum a növekedés miatt már nem középre fog esni, valamint egy horzsolt sebe lesz-ezt kezelni kell becsülettel, otthon el lehet fertőzni, ha nem tartják be a kezelést, nem tartják tisztán stb. egy gyereknek-tininek szabályokat betartani nehéz lehet.

16-18 év között tetoválunk, ha a szülő elkíséri és a szalonban kitölt egy nyilatkozatot, vagy ha hozza magával a szülői beleegyező nyilatkozatot.

Piercinggel ugyanez a helyzet, ott még gond lehet-hogy az ékszer tornaórán és a közösségben balesetveszélyes lehet, és szintén nagyon tisztán kell tartani, kezelni akár hónapokig eltart a gyógyulásuk.

Persze vannak tetoválók akik ezt nem tartják be, főleg az otthon feketézők-őket nehéz is utolérni, ellenőrzések alól is kimaradnak-hiszen sem az NAV sem az ÁNTSZ nem tud róluk!

És sokszor az is gondot okozhat, hogy idősebbnek mondják magukat, vagy látszanak idősebbnek-főleg a lányok!

48. Cippora (válaszként erre: 47. - Bd55e3f068)
2012. nov. 9. 22:32

Magát a technikát igen,viszont szerintem nagy gyakorlat kellene hozzá,mert pl. egy szemöldöktetkónál kialakítani a formát sem könnyű sokszor hogy menjen az arcformához,egyéniséghez...ha ez el van rontva akkor már mindegy,mert nem a festéket bevinni nehéz.Az a legkönnyebb része.Szerintem!És tanulók is elvégezhetik ezt a tanfolyamot.Én 5 év aktívan munkában töltött idő után engedélyezném csak a tanfolyamot,vagy csak mesterkozmetikusoknak!Akkor már van elég tapasztalat!

De ez mind az én privát magánvéleményem :)

47. bd55e3f068 (válaszként erre: 46. - Cippora)
2012. nov. 9. 21:56
Én nem hiszem el, hogy 3 nap alatt ezt meg lehet tanulni.
46. Cippora (válaszként erre: 44. - Bd55e3f068)
2012. nov. 9. 21:49
Rengeteg kontár van.Egy tanfolyam már van 100.000 körül is,3 nap,oklevél,és lehet dolgozni,miközben azért ez egy nagyon felelősségteljes dolog,nem olyan,hogy hoppá,beleszedtem a szemöldökbe,majd kinő 2 hét múlva...sajnos én is láttam már undorító tetoválásokat.Meg szerintem régebben a festékek sem voltak hipoallergének,és akkor elképzelhetőnek tartom,hogy valamilyen nem várt mellékhatás lehetett a bőrben amit csak orvos volt képes hlyrehozni
45. Cippora (válaszként erre: 43. - Acuko)
2012. nov. 9. 21:46
Igaz :)
44. bd55e3f068 (válaszként erre: 42. - Cippora)
2012. nov. 9. 21:35
Nekem kicsit gyanús, hogy akkor miért járnak elrontott smink tetoválással orvoshoz, hogy eltüntesse, de biztos így van.
43. acuko (válaszként erre: 31. - Cippora)
2012. nov. 9. 21:32
Titkai vannak. Mindenkinek. De én azt irtam, nincs hazudozás. :)
42. Cippora (válaszként erre: 41. - Bd55e3f068)
2012. nov. 9. 21:28

Ez nem így van :)Kozmetikus vagyok,szóval tudom!

Persze kontár cuccokkal lehet...

Egyébként is ha valaki megcsináltatná,majd eszébe jut,hogy mégsem tetszik,azt is el lehet tüntetni,egy erre a célra való festékkel.

41. bd55e3f068 (válaszként erre: 40. - Cippora)
2012. nov. 9. 21:07
Csak azt ne! Ezt terjeszteni veszélyes. A '90-es években volt menő a majd eltűnik smink tetoválás. Ez így nem igaz. Egy elmosódott paca lesz ott a helyén. Az arcon úgy, ahogy eltűnik, de ez alapvetően a biológián és nem a technológián múlik.
40. Cippora (válaszként erre: 38. - Bd55e3f068)
2012. nov. 9. 20:33

Igen,ebben egyet értünk.


Egyébként van egy alternatív valamivel jobb megoldás,ha nagyon akarja az a tini.Sok sminktetováló csinál motívumokat is,azzal a festékkel amivel a sminktetoválást is végzi.Ez 3-5 év múltán teljesen kikopik.

39. 6b006fc769 (válaszként erre: 29. - Anda39)
2012. nov. 9. 16:50

ex-főnöknőmnek 40 körül lett az első:)

tök szép lett

38. bd55e3f068 (válaszként erre: 30. - Cippora)
2012. nov. 9. 16:22

Szerintem meg manapság lehet kevésbé szülői beleegyezés nélkül csinálni, mert egyre jobban divatos nálunk is a pereljünk akit csak lehet, és egyre jobban tudatában vannak annak a szülők is, hogy ezért bizony fel lehet jelenteni a tetoválót.


Én nem tagadom, hogy egy tinike popsi buksi ne találna embert, aki felvarjon rá valamit engedély nélkül, és azt állítom, hogy rendes tetováló szalon, tetováló nem fogja a hírnevét, energiáját, pénzét kockára tenni párezer forintért (mert ugye nem a tinik viszok oda a telihátas nagy munkákat).

2012. nov. 9. 16:17
Ja igen! És hogy a kérdésedre válaszoljak: a kislány egy teljesen normális tinédzser. Az édesanyja pedig valószínűleg imádja a lányát, jó kapcsolatot akar vele fenntartani (ami lássuk be egy tinédzserrel nem mindig könnyű)és talán ő sem biztos abban, jól teszi-e ha megenengedi ezt a lányának. Bár zárójelben megjegyzem, egy kamasznál nem vezet túl jóra az "engedem" és "nem engedem" szülői hozzáállás. Inkább a kötetlen beszélgetés vezet eredményre amiben ebben az esetben a gyermek érvel a tetoválás mellett, én pedig elég hatásos érveket hoznék fel ellene. De úgy csinálnám hogy a döntést arról hogy még vár vele, ő hozza meg.
2012. nov. 9. 16:14

Nincs tetkóm sőt egyik tesómnak sincs holott öcsém sokáig akart..nem tudom hirtelen mit gondoljak nem tartom ezért, hogy engedi rossz szülőnek és a gyereket sem rossz gyereknek.

Szóhoz sem jutok, mert én még 12-13-évesen barbiztam és buci babáztam addig a mai világban az ilyen korúak mint pasik és nők aktív sexuális életet élnek, majd ha lesz gyerekem biztosan nem fog, mert szíjjat hasítok a hátából..szóval a tetkós dolog már csak vicc és hab a tortán a mai világba..

És akkor akik így tesznek te azoknak a gyerekenek a szüleiről és azokról a gyerekekről mit gondolsz?

Vajon..

2012. nov. 9. 16:10
Rajtam nincs tetoválás de nem vagyok ellene. Vannak olyan tetováló művészek, akik kifejezetten gyönyörű munkát végeznek. A tetoválással szerintem nem az az alapvető gond hogy megöregszünk, megráncosodunk, eldeformálódik a testünk sé a bőrünk és akkor hogy fog kinézni.....ezt mindenki számításba veszi aki a tetoválás mellett dönt. Az alapvető gond az, hogy az ember változik. Egy bizonyos kor és érettség kell ahhoz hogy eldöntse akarja-e és ha igen akkor mit. Ezt nem lehet lemosni ha már nem tetszik. 14 évesen szinte biztos hogy éretlen ennek a döntésnek a meghozatalára. A tetoválásokból az utóbbi időben divatot csináltak, pedig komoly történelme van. Aki ennek tudatában van, az olyan tetoválást varrat magára, melynek számára egy életre szóló jelentősége van.
2012. nov. 9. 13:22

Előre leszögezem nem vagyok tetoválás ellenes, a férjemnek is van. Szeretem rajta. Bár a tömeg tetkók nem tetszenek, mert szerintem ennek csak úgy van értelme, ha jelentést hordozó funkciója van. DE! Mivel ez egy maradandó dolog a bőrön, ezért én semmiképpen nem engedném meg addig amíg nem nagykorú. Érettségi után, egye fene úgy csinál akár "majmot is" magából ahogy akar. Felnőtt " érett", teljesjogú cselekvőképes állampolgárrá vált. Lelke rajta. :D

De tinédszerként nem engedném, hogy tetováltassa magát. A piercingről is ez a véleményem.

33. Cippora (válaszként erre: 32. - Reka613)
2012. nov. 9. 13:13

Igen tisztában vagyok vele,és????

Én csak leírtam,hogy vannak gázosabb kamaszok akikre érdemes odafigyelni,mert sajnos vannak idióta felnőttek akik mindent kiadnak meg megcsinálnak egy kiskorúnak.Érdemes észnél lenni egy anyának is,mert sose lehet tudni,ennyi!

32. reka613 (válaszként erre: 31. - Cippora)
2012. nov. 9. 13:06
De nem minden gyerek csinálna ekkora idiótaságot.
31. Cippora (válaszként erre: 24. - Acuko)
2012. nov. 9. 12:51
Minden gyereknek vannak titkai...
30. Cippora (válaszként erre: 26. - Bd55e3f068)
2012. nov. 9. 12:50
Igen,valóban ez lenne a normális.Hidd el én sem örülnék,ha a 14 éves lányom haza állítana egy tetkóval,de igenis tisztába vagyok vele,hogy manapság meg lehet csináltatni szülői beleegyezés nélkül,ezt lehet tagadni de így van.Hogy más emberek minek kockáztatnak azzal,hogy egy kiskorút kitetoválnak én nem tudom,de nem is az én dolgom...
29. Anda39
2012. nov. 9. 11:54
Nekem nagyon tetszenek a szép tetoválások, és ha nem lennék már annyi idős, amennyi, csináltatnék magam is. De: a 14 éves gyereknek még nem engedném. A lányom 15, szerencsére még nem akar tetkót, de ha akarna is, akkor se lehetne neki. Azt pedig, aki szülői beleegyezés nélkül mondjuk az én gyerekemre meg merné csinálni a tetoválást, úgy feljelenteném, hogy megemlegetné örökre a hülyeségét.
2012. nov. 9. 09:44
a gyerek bőre, a szülő gyereke azt csinálnak amit csak akarnak és tehetnek
27. bd55e3f068 (válaszként erre: 26. - Bd55e3f068)
2012. nov. 9. 09:42
És még annyit, hogy aki megy a sufniba, vagy az indiai közért raktárába két vese műtét között foglal időpontot, azzal a legkisebb baj, hogy egy minta is lesz rajta.
26. bd55e3f068 (válaszként erre: 23. - Cippora)
2012. nov. 9. 09:35
Trógeréknál biztos így megy, de egy valamirevaló tetováló nem fog ilyennel szórakozni, mert nem éri meg. Elkérik a személyit, mintha cigit vagy piát venne, mert a felelősség is ugyanúgy oszlik meg. Hiába "fogják rá", hogy a gyerek azt mondta, mert az eladónak vagy szolgáltatónak kötelesége meggyőződni, hogy a vevő a törvényi előírásoknak megfelel.
25. 937a2a883a (válaszként erre: 23. - Cippora)
2012. nov. 9. 09:29

Azért ez nem mindenkire igaz.Rám pont nem.Én is lázadtam,meg minden,de soha nem tudtam volna a szüleim háta mögött csinálni bármit is.Én is akartam tetkót 17-18 évesen,de megtiltották.Voltak viták,de elfogadtam.Eszembe sem jutott titokban megcsináltatni.Tudtam,hogy azzal csak megbántanám őket.Aztán 20 évesen lett tetoválásom.Akkor sem örültek neki,de mondtam,hogy ez már az én döntésem,az én pénzem.Nem titkoltam.Tudták,hogy melyik nap állítok haza a lábamon egy szép mintával :) A piercingem is így volt.Pedig az csak egy pötty az orromba és még ki is lehet szedni.De azt sem csináltattam meg a hátuk mögött (az 18 évesen lett).

Az alap kérdésre a válasz:14 évesen nem engedném a tetkót,de még a piercinget sem.De ez én vagyok.Valakinek ez belefér,és azt ő tudja,hogy miért.

24. acuko (válaszként erre: 23. - Cippora)
2012. nov. 9. 09:25
Hát, az ilyen gyerek olyan is, mint a szülő. Az én gyerekem egészen biztosan nem hazudna csak azért, hogy elérje amit akar, az én akaratom és engedélyem nélkül. Köztünk őszinte kapcsolat van. Nincs hazudozás.
23. Cippora (válaszként erre: 11. - Bd55e3f068)
2012. nov. 9. 09:15
Nem mindegyik,de ha egy gyerek tetkót akar,akkor lesz is neki szülői beleegyezés nélkül.Tudom,hogy megy ez,valótlan születési dátumot íratnak be,aztán ha a szülő el kezd hisztizni,akkor rá fogják a gyerekre,hogy de azt írta nagykorú...
2012. nov. 9. 08:38
most a lányról mit gondolok ? azt hogy gyerek és nem tudja , mikor tini voltam én is akartam minden marhaságot magamra rakni mert azt hittem az a szép .DE van egy szuper anyukám aki elmagyarázta hogy megbánnám és nem is szép. Hallgattam rá és jó hogy lebeszélt. A szülő feladata az hogy figyeljen oda mit tesz a gyereke..és ha azt nem látja jónak beszélje le róla :P
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook