Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ti hogyan teremtitek meg a családi idilt? fórum

Ti hogyan teremtitek meg a családi idilt? (beszélgetős fórum)


1 2
16. 01c8755c79 (válaszként erre: 15. - 0c97fbb607)
2007. dec. 13. 08:40
.... példa arra, hogy az életet is tanulni kell. Nem úgy születünk, hogy mindent tudunk, és alkalmasak vagyunk családot alapítani, párkapcsolatban élni, gyereket nevelni. :o) Azért jó egy ilyen topik, mert lehet tanulni abból, ami miatt mások már megbotlottak. :o)
15. 0c97fbb607 (válaszként erre: 14. - 01c8755c79)
2007. dec. 13. 08:36
Neked is kevés volt,nem csak neki.Ha így alakul,nem hibás senki,vagyis mindkettő tehet az egészről.
14. 01c8755c79 (válaszként erre: 13. - 0c97fbb607)
2007. dec. 13. 08:34

... ez így van. A saját, eredeti családomat nekem se sikerült összetartani. Jöttek a gyerekek, és azt gondoltam, hogy elég az, hogy kedvesen meleg kajával várom a férjemet minden nap, szépen nevelem a gyerekeimet, és rendkívül büszke voltam magamra... aztán jött a pofon, amikor kiderült, hogy ez egy férfinak kevés.

Ezért élünk immár úgy a mostani párommal, ahogy leírtam előzőleg, mert kellenek a közös élmények, nagyon fontosak. Még a hüle éttermi vacsik is időnként, hogy lásson szépen, ünneplőben, ünnepi mosollyal, és én is lássam így őt... és elmegyünk táncolni is, hogy érezzük a simulásban, hogy összetartozunk. Nah, nem ezért megyünk el, hanem azért, mert imádunk táncolni, de ettől még érezzük! ;))))

13. 0c97fbb607 (válaszként erre: 12. - 01c8755c79)
2007. dec. 13. 08:28

Azért(saját példa),mert annyi felé kezdd el figyelni az ember,jön a gyerek,ház,munka stb,hogy egyszercsak arra eszmél fel az ember ,hogy külön életet él a párjától,hiába fekszenek le este egymásmellé.

Már nincsenek éjszakákon át tartó beszélgetések,nincsenek ,huncut pillantások ,lopott csókok és ölelések,már nincs semmi,ami közös,csak az összes többi tőlük független dolog,ami nem helyettesíti soha ,az előbb leírtakat.

Nem is tudom ,hogy a családi idill fogalma vajon melyik.

12. 01c8755c79 (válaszként erre: 11. - 0c97fbb607)
2007. dec. 13. 08:23

... minden házasság (nah, majdnem minden ;)) szerelemmel indul.... akkor vajon miért múlik el...?

A szeretetet a szerelmet táplálni kell... és ez a "táplálék", vagyis ezen "táplálékok" sorozata hozhatja létre ezt a bizonyos családi idilt... bár ez az elnevezés nekem furi... én inkább boldogságságnak hívnám. :o)

2007. dec. 13. 08:19

Szerintem nem lehet megteremteni.Vagy van,vagy nincs.

Ami létrehozza az pedig a szeretet egymásiránt és a szerelem a párunk iránt.

10. 01c8755c79 (válaszként erre: 1. - 4b2f94d8ef)
2007. dec. 13. 08:13

Szia!

Valóban a családösszetartás elsősorban a Nő feladata (de nem kizárólagosan). A főzöcskén és a meleg, barátságos otthonon kívül úgy gondolom még tartozik bele néhány dolog.

Nálunk már tinik a gyerekek, a párom is és én is dolgozunk, tehát nincs rendszeres főzősdi... és kicsit szétesős a napirendünk is, de havonta 2-szer elsétálunk étterembe vacsorázni... együtt, gyerekestől, ... rendszeresen járunk színházba, szintén családilag, gyerekekkel. Évente 3-szor Bp-re is felmegyünk színházba, akkor ezt min. 2 naposra tervezzük, hogy beleférjen egy múzeum vagy csak "világlátás" is. Van külön programunk a párommal március-április környékén egy 7-10 napos országjárás, ebben az évben Szentendre-Miskolctapolca-Lillafüred volt.

A családi ünnepeknek megadjuk a módját, nem anyagilag, hanem hangulatában...de ez gondolom mindenhol megvan, ahol gyerekek vannak... hiszen meg kell tanítanunk a gyerekeinket ünnepelni.

Hja... és elfogadjuk, szeretjük egymás családját is... nagyszülőket... látogatjuk, segítjük őket, ha kell....

... mh. ilyesmi... de biztos egy csomó dolog kimaradt... ;))

9. hajnalok (válaszként erre: 8. - LoLiNa)
2007. dec. 13. 07:40

Sztem ez kevés a családi idilhez, rengeteg más kiegészítő, illetve háttértámogatás is szükségszerű hozzá, úgy gondolom hogy ma már az kevés ha két ember ugyanarra a jóra, szépre,harmóniára törekszik

együtt, még a legnagyobb szerelemben és együttérzésben is . Bár így lenne nagy általánosságban ahogy írod,bár lenne igazad, mert akkor sok-sok család idilben élne.Én már középkorú vagyok egy-néhány dolgot megtapaszataltam, de lényegében nem magamból veszem le a tanulságot, hanem a környezetemben élő fiatal párokról, akik nagyon egyfele néznek és mégis csupán a családalapítás fogalma is idilnek , és reménynek tűnik számukra, mivel nincs a háttérben támogatásuk.Szóval az "idil" szó véleményem szerint nagyon relatív .Szép amit írtál, hiszen ha egyfele néznek az már lehet egy kezdet...

8. LoLiNa (válaszként erre: 5. - Ec63a7fc29)
2007. dec. 13. 05:15
ha egyfelé néznek, akkor evidens, hogy egymásra is! mert egy a "céljuk - érdekük" amit egymással akarnak megvalósítani! :)
7. Ferildi (válaszként erre: 5. - Ec63a7fc29)
2007. dec. 12. 19:34
Attól,hogy rám néz nem biztos,hogy tőlem akar gyereket és velem szeretné leélni az életét.
2007. dec. 12. 19:29
Először tisztáznunk kellene hogy mai szemmel és viszonylatokhoz képest mit is jelent a családi idill?
5. ec63a7fc29 (válaszként erre: 4. - Ferildi)
2007. dec. 12. 19:25
Jobb ha nem egyfelé, hanem egymásra néznek.
2007. dec. 12. 19:22
Sziasztok!Egy barátnőm mondta egyszer:két embernél az a legfontosabb,hogy "egyfelé"nézzenek.Ebben MINDEN benne van.
2007. dec. 12. 18:18
Sziasztok! Természetesen nálunk is igy van,már hosszú évek óta,én vagyok elsősorban azon,hogy amikor hazajön a férjem és a család ,legyen az étel készen, rend és tisztaság várja őket itthon,nem mindegy hogy milyen környezetbe érkeznek haza.Mivel rokkantnyugdijas vagyok az időmet jobban betudom osztani.A karácsonyra is mindig nagyon készülök,a gyerekeimnek a mai napig is emlékezetesek a régi karácsonyok.Mindig halk zene szólt bontogatták az ajándékokat,a legkisebbeket is külön papirba csomagoltam hogy tovább tartson,felvettük videóra és azóta is jól esik visszanézni.Az anyának van ilyen téren a legfontosabb feladata aki tulajdonképpen összetartja a családod és a családnak minden ügyes-bajos dolgát is intézi.
2007. dec. 12. 17:15

Hát ez nálunk is valahogy így van.

Jelenleg gyesen vagyok a kicsivel,aki 14-hónapos,és van még egy 6-éves,és egy 12-éves.

A férjemnek az a legfontosabb,hogy itthon minden rendben legyen,mert neki mi adunk erőt a mindennapokhoz,a munkához.Ha itthon van akkor kiveszi a részét a házkörüli munkából,ha kell mos,porszívozik,felmos,elmosogat,hogy utánna minnél több időnk legyen egymásra.Tudjunk foglalkozni a gyerekekkel,hogy eltunjunk menni kirándulni,vagy csak sétálni.Imádjuk a gyerekeinket,és egymást,és ezt ki is mutatjuk.

Elfogadjuk egymás dilijeit,főleg ő az enyémet,mert rettenetesen féltékeny típus vagyok:(!Persze a józan eszemmel tudom hogy nincs mire-kire,csak az a zöldszemű szörnyeteg....:)

Hát nálunk ez van:)

2007. dec. 12. 16:02

Sziasztok.

5éve vagyunk egycsalád,ami 3éve 2kistündérrel is bővült.

Én családösszetartónak leginkább a nőt (anyát) tartom egy kapcsolatban,akinek a kezében minden szál összefut.

Sztem kell összetartó erő a szeretet mellett is.

Mint a rendszeres főzősdi, egy viszonylagos napiren, amibe kapaszkodhatnak a családtagok.

Nálunk így van ez.

És nálatok???

Minden vélemény érdekel.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook