Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti hogyan fektetitek le pici babátokat? (Oldalt, hason vagy háton) fórum

Ti hogyan fektetitek le pici babátokat? (Oldalt, hason vagy háton) (beszélgetős fórum)


2010. szept. 1. 16:40
Az én kisfiam,általában a hátán ,és az oldalán aludt,hason csak 2-3 alkalommal!De én mindig forgattam a buciját,és most szép kerek okos kis feje van neki:):):)
2009. dec. 21. 10:24
Én oldalt fektettem őket, hátukat megtámasztottam összegöngyölt takaróval, és váltogattam az oldalakat .... mikor már forgolódtak, akkor persze már ők maguk helyezkedtek ....
2009. dec. 21. 10:18
Kislányom hason is, háton is oldalt is tud aludni.Jelzi ahogy éppen neki nem jó. A két fiamat inkább oldalt fektettem eleinte.
13. titecs
2008. nov. 2. 19:30

Nekem mikor még pici babáim voltak csak a hasukon altattam őket, egy idő után máshogy nem is aludtak el.

A hátránya hogy autóban nem tudtak elaludni, az előnye a gyönyörű fejformájuk:)

Húú, mennyi gyerek van az oviban, iskolában kisfiúk, kislányok copfban, hátul mintha "lecsapták" volna a fejüket, tök lapos...

12. szurgo (válaszként erre: 11. - 11c89165be)
2008. okt. 28. 16:24

Én is pont így voltam vele. Most három hónapos és még mindig átjárok hozzá éjjel, hogy megnézzem nincs-e a takaró a fején és szuszog-e.

Én védőnőt kérdeztem, azt mondta, hogy azért ne aludjon mindig hason, hát nem is, a babakocsiban a hátán alszik :).

2008. okt. 28. 16:08
Csakis hason aludt a fiam, illetve alszik a mai napig is.Szép lassan rájöttünk, hogy így tud a legjobban "pihenni".Eleinte nem nagyon akartam hason altatni a bölcsőhalál miatt, de szépen lassan megnyugodtam, hogy neki így a legjobb. Hozzá teszem, hogy voltak eleinte álmatlan éjszakáim, állandóan azt néztem, szuszog-e.
2008. okt. 28. 16:01
oldalt fektettem, és a háta mögé raktam egy pici takarót, míg nagyon kicsi volt, és változtattam a helyzetét. Háton és hason, csak ha ébren voltam, és mellette.
2008. okt. 28. 15:49
Szigorúan oldalt. A doktornőnk ragaszkodott hozzá. Összetekert fürdőlepedővel volt kitámasztva a háta. Felváltva fektettem hol egyik, hol a másik oldalára.
2008. okt. 28. 15:44
Sziasztok. Nekem mindkét gyerkőc hason aludt amikor kicsik voltak (már a kórházban is), aztán úgy kb. 2 éves koruk körül átszoktak a háton- illetve oldalt alvásra.
7. 372f7e7275 (válaszként erre: 3. - Szurgo)
2008. okt. 28. 15:43
nekem szintén a karoló reflex miatt a csecsemősnővérkék ajánlották,mert kékfényezni kellett,és egyszerüen nem aludt úgy csak perceket,már pár naposan is állandóóan felébredt a hátán és oldalt is...
2008. okt. 28. 15:42
Mikor kicsik voltak a lányaim mindig meleg ételt kapta és énekeltem nekik.Amikor már nagyobbak voltak általába róluk szóló mesét találtam ki és meséltem de mindik énekeltem nekiek .A harmadik kislányomnál inkább a karjaimba tartotam és utána tetem az ágyba vagy eggyüt aludtunk el.Ö sokkal nyugottabb de hisztisebb is ha valamit nem kap azonnal meg de néha türelmessen vele beszélgetek és hamar abba marad,de néha nehéz leállitani,igaz 8-éves.Inkább magára hagyom és akkor is hamar abba hagyja.Mást nem tudok ide irni .Minden jót LOLA
2008. okt. 28. 15:40
Én is próbáltam háton,oldalt altatni, nem szerette,kapálozott nagyon! kb 2-3 hetes kora óta hason alszik.
2008. okt. 28. 15:39
Az én babám is 2 hetes korától hason aludt, és alszik most is...
2008. okt. 28. 15:39
Kezdetben oldalt aludt, de a karoló reflex miatt mindig felébredt. Hasra tettük, azóta is úgy alszik, éjjel egészen hosszan.
2008. okt. 28. 15:35
Az én nagyobbik fiam a kezdetektöl a hasán aludt,már a kórházban is,születése után...
1. Kime
2008. okt. 28. 15:32
Ti hogyan fektetitek le pici babátokat? (Oldat v. hason v. háton)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook