Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ti hogy szeditek rá magatokat a tornára? Ötletek? fórum

Ti hogy szeditek rá magatokat a tornára? Ötletek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
64. monyóné (válaszként erre: 63. - Judy1974)
2011. ápr. 13. 14:27

kikerestem neked egy oldalt ahol egész jól le van írva hogy kell csinálni a merev lábas felhúzást.A lényeg hogy csak a hátsó combra koncentrálj és amikor felegyenesedsz akkor feszítsd be a popsid.De ehhez mindenképp kell először egy edző aki megmutatja hogy kell szabályosan csinálni.Kő kemény lesz a popsid és feszes a hátsócomb.

[link]

63. judy1974 (válaszként erre: 60. - Monyóné)
2011. ápr. 13. 13:29
a merevlábas felhúzás az az, amikor lógsz és kapaszkodsz és a nyújtott lábad emeled derékszögig? Ha erről van szó, az tényleg nagyon hatásos, és nehéz én egyszerre max 8-at tudok csinálni belőle. Most vasárnap az edző az oldalsó hasizomra mutatott gyakorlatot: olyan volt, hogy vasárnap óta most kezd elmúlni az izomlázam....Van egy kialakult köröm ,amit csinálok, de néha mutat egy-egy újat és akkor belekombinálom azt is. Így tök jó, mert nem unalmas, és biztos, hogy hatásos!
62. monyóné (válaszként erre: 61. - AndR3a)
2011. ápr. 12. 18:26

érdemesebb konditeremben vagy táp.kieg boltban venni pl biotec vagy scitec a legismertebbek M.o.-n.A lényeg hogy az a jó ha 1 tablettában min.1000mg l-karnitin van,min.30 tabletta legyen benne,és ez kb 3000ft-ba kerül.

pl [link]

Legtöbb gyógyszertárban kapható táp.kieg. ugyan annyiba kerül mint a konditeremben kapható csak negyed annyi anyag van benne.Kész átverés show. Mutatok egy jó oldalt ,itt sok jó dolgot lehet olvasni.

[link]

És bal oldalt van olyan hogy enciklopédia.Ott mindet meg lehet tudni.

61. AndR3a (válaszként erre: 45. - Csiszas)
2011. ápr. 12. 18:04
köszi szépen a választ :) tegnap láttam a DM-ben L-karnitin tablettát, de nem mertem megvenni, mert nem tudom mennyire jó.. Te/ti hol vásároljátok? a DM-es tablettában még volt pluszban magnézium is.
60. monyóné (válaszként erre: 59. - Pistiisti52)
2011. ápr. 12. 15:37
Én is eveztem még abban a konditeremben ahol dolgoztam(1h futás után).Én 10-15 percet bírtam csak:)Legnehezebb ellenállásra állítottam és végig figyeltem a szabályos edzésre,és mindig 1 szinten tartottam az intenzitást.A szívem majd elszállt,alig bírtam felállni mert a hátsó combom,fenekem(nők kritikus része)nagyon megdolgoztatta.De hát,has,egész kar..minden mozog:)De te tökéletesen leírtad.A testet legjobban megmozgató gyakorlatok még a mell-hát-guggolás,és a kedvencem a merev lábas felhúzás amit most nem gyakorolhatok sajnos:)
59. pistiisti52 (válaszként erre: 56. - Monyóné)
2011. ápr. 12. 15:04

Az enyém mágnesfékes szabályozható.

Azt tudtad hogy izmaink 85%-át megmozgatja a pad:))

Persze hogy csak szabályosan kell csinálni,a sérülések elkerülése végett/pl.derék/.

És az eredmény miatt is!

Szerintem ez egy igazi otthoni sokcélú gép /kardió,tüdő,fittség stb./

Én mindennap csak 10-15 percet evezek és ezis használ :)))

2011. ápr. 12. 14:28
Ajánlhatok nektek valami fincsi rágcsát amit mostanában eszek?abonett1db 16kcal(én a korpásat szeretem),rá kenek zsírzsegény (Béres Alexandrás)körcikkelyes sajtot 1db 27kcal,rá vagy zsírzsegény sonkát1 szelet 15kcal vagy parit 1db 23kcal,paprikát1db 20kcal.Fincsi és alig van benne kalória.
57. monyóné (válaszként erre: 54. - Noncsi18)
2011. ápr. 12. 14:23
jajj nagyon örülök!!:)egészségedre.Ugye milyen felszabadító.Bár holnap biztos lesz egy kis izomlázad,de legalább érzed hogy élsz és ügyesen edzettél.Nekem most a hátam akar leszakadni mert tegnap futottam,spinningeltem,tapostam,és hátaztam egy jót.De majd kérek egy hát masszázst a férjecskémtől,mert ilyen ügyes voltam:)
56. monyóné (válaszként erre: 55. - Pistiisti52)
2011. ápr. 12. 14:21
uh az evező pad az nagyon kemény tud lenni ha szabályosan csinálják.
2011. ápr. 12. 14:07

Nálam a hiúság,a korom,és a tavasz,persze a betegségem is arra késztet,hogy edzem!

Én otthon edzem,van szobakerékpárom,evezőpadom,és persze a jó öreg torna:))

És így ötvenen túl annyira a véremmé vált,hogy nincs az a reggel hogy ki hagyjam :)))

54. Noncsi18 (válaszként erre: 53. - Monyóné)
2011. ápr. 12. 13:58
Tegnap megtort vegre a jeg :) Lementem edzeni 7 ora utan. Iszonyat jol esett mindenemnek :) Csak maradjon meg az elhatarozas :)
53. monyóné (válaszként erre: 52. - Noncsi18)
2011. ápr. 12. 12:02

én a tojás tej,banán turmixot edzés után innám,mert akkor kell fehérje és kis szénhidrát bevitel is az izmoknak.Én nem tudok reggel edzeni mert akkor még nagyon merev vagyok,és időm sincs rá:)ide elég sok jó dolog le van írva

[link]

2011. ápr. 11. 23:54

Monyone, minden elismerésem és gratula a picihez :) Tényleg eszméletlen mennyi energiád van :)

Ezek szerint nem baj ha este edzel? Ez akkor nem tudom nálam milyen hülye berögződés, vagy nem tudom honnan jött, de azt hittem este már nem jó edzeni,mert akkor már készül pihenni a szervezet stb.... Nálam ez is egy kifogás volt, hogy óóó már késő van :D:D

Amúgy tényleg neki szeretnék állni, de én egyáltalán nem akarok fogyni, csak izmosabb erősebb lenni. Nagyon gyenge vagyok, és hamar ki is fáradok. De ezt nem edzésre értem, hanem felmegyek egy emeletet és szó szerint lihegek. Ezen szeretnék változtatni. Amúgy edzés előtt mennyi idővel nem lehet már enni? És mit javasolt előtte vagy utána enni? Ha mondjuk megiszom egy banánturmixot (tojás tej banán) az jó fehérje pótlásra?

2011. ápr. 11. 23:33

Nálam is ez a gond. Itt van egy fél percre az edzőterem és mikor ideköltöztünk egy hónapja, nagyon lelkes voltam, hogy óóóó milyen közel van de jó menni fogok.... és mentem is kb két hétig heti 3 napot és ennyi volt.Mindennap kinézek az ablakon, meg úgy alapból eszembe jut, hogy menni kéne edzeni és nem megy. Nagyon lusta vagyok. :( Mindig van kifogás, jajj éhes vagyok akkor utána ettem, tele hassal nem jó, ma nagyon elfáradtam a melóba....... Az a baj, hogy nem látszik meg rögtön, mert akkor biztos mennék :D

De jó lenne rászedni magamat..... Mert érzem, hogy hiányzik a mozgás :S

50. Pöttöm85 (válaszként erre: 3. - 6b006fc769)
2011. ápr. 11. 23:30

Igen én is valahogy így kezdek neki!! Meg nézegetem magam...főleg így a jó idő közeledtével..és látom, hogy hoppá a tavalyi göncömben úgy festek mint egy MICHELIN autógumi baba

Aztán volt már, hogy egy régebbi még fény koromból való ruhadarabot próbáltam magamra szuszakolni...kevés sikerrel......bevált!!! Hidd el!! Nem vagyok önimádó vagy ilyesmi...de ha tornázok...és amelyik testrészemet dolgoztatom éppen akkor azt vagy tükörben nézem /1 hogy szabályos e a mozgás 2. hogy lássam hogy tényleg mozog/ és érdemes e csinálni... a másik, hogy a kezemet pl a popó edzésnél a popóra helyezem...hasnál a hasamra érzem ahogy az izom mozog..így látom lelki szemeim előtt a fejlődés...De tényleg minden agyban dől el!! Ha csak keseregsz a tükör előtt chipssel a kezedben/ Mint pl én kb egy évvel ezelőtt azzal semmi nem lesz jobb! Elhatározás kell és persze sztem motiváció is...Régebben a ruhás szekrényem belső oldalára modell képeket ragasztottam....ideális test elérésének érdekében... Olvastam a feszültség levezetésnek a futást!! NAGYON JÓÓÓ!!! Főleg egy jó kis stresszes meló helyi nap után!! Csináltam azt is sokáig!! nagyon jót tett! lelkileg is kiadtam magamból minden dühömet, letudtam vezetni a afeszültségeimet..és fogytam is tőle...jobb volt az erőnlétem...de a futós fogyással a cicim ment le előszőr... és Kár hogy aszfalton betonon futottam...szét mentek a térdeim... Nem vagyok topp modell alkat..meg sem közelítem.... két naponta naponta tornázom...egy év után újra..10kg ból lement 4 kg 1 hónap alatt!! Szuper..és még 10 nem mennie kell!! A strand szezon lebeg a szemem előtt!!Na és persze ne feledjük a férjem tekintetét sem amikor a kerekedő popsimról és a homokóra alakomról áradozik!! :)Ö :) Ez elég motiváló számomra...Nem csak én fogom magam jól érezni magam a bőrömben a de a férjem is a régi kirobbanó formámat fogja élvezni!! :) MINDEN téren ..mert bevallom lehet nem ide tartozik vagy még is...De a intim együtt létekben is zavar az hogy csüng a hasam..és számomra nagyon visszataszító a sajátom...gondolom akkor PÁROMNAK MILYEN LEHET SZAL...SOK HAJTÓ ERŐ VAN AZÉRT AMIT BEVETHETSZ!!! Sok ikert kívánok hozzá!! Ha gondolod írj priviben!! mennyitől szeretnél megszabadulni!! Ha van akarat erőd bármennyitől megszabadulhatsz adhatok egészsége sés egészségetlen ötleteket is.. miondent próbáltam már egy egy nagyobb hízásomat követően!!

49. monyóné (válaszként erre: 48. - Csiszas)
2011. ápr. 11. 22:57
nagyon jól csinálod.Tényleg csak akkor érdemes szedni ha kardiózol.Végülis elég az 1000mg is de jobb a 2000mg.
2011. ápr. 11. 22:18

Monyone!

en 1000 mgot szedek fel-1 oraval torna elott. ezek szerint ez keves? segit abban is, hogy ne legyen izomlazzad. amelyik nap nem tornazom nem szedek, mert tudtommal csak tornaval van hatasa.

amugy termeszetboltban vettem.

2011. ápr. 11. 19:16
jah és l-karnitint azt a konditermekben vagy táp.kieg .boltokban vegyetek,mert sokkal olcsóbb és 1 tablettában több van mint a gyógyszertáriban.Napi min.adag 1000mg ,max 10.000 de az már felesleges.Szerintem a 2-2500 az ideális,edzés előtt.És fincsi az l-karnitines üccsik is a Biotec-től.:)
46. monyóné (válaszként erre: 45. - Csiszas)
2011. ápr. 11. 19:13

saját tapasztalat:anno futás közben majd szétcsattant,lüktetett a fejem és vörös volt az arcom.Elkezdtem szedni és ez elmúlt.Jó hatással van a szívre.Én most lehet veszek terhesség alatt is mert [link]

amúgy az l-karnitin egy aminosav.Nekem jó lenne megint mert kevés húst eszek.Amerikában az időseknek betegeknek adják vitaminként.

2011. ápr. 11. 17:04

Szia!

az l-karnitinrol en is itt a hoxan olvastam. az egesz csaladomat megfertoztem vele, hiaba gogliztunk mind ra(magyar es roman oldalakon is) semmi negativot nem hallottam rola.

ezt egy naplobol masoltam ki:


L carnitine! 2011-03-27 15:11

Úgy döntöttem, hogy kipróbálom az l carnitine szedését. Minden edzés előtt 1 tabit fogok bevenni, hétvégén tabu! Irni fogom mikortól kezdem és persze beszámolok a tapasztalatokról. Kiváncsi vagyok mennyire fog segiteni! :))



Infók a tablettáról, ha valaki nem ismerné!


Az L-karnitin (L-Carnitine) egy aminosav származék, amely természetes biokémiai úton is képződik a szervezetünkben. Az L-karnitin feladata, hogy megkösse a zsírsavakat, és átszállítsa azokat a sejtek energiaközpontjába, hogy ott üzemanyagként felhasználásra kerüljenek. Vagyis az L-karnitin az energia termeléséhez szükséges zsírsavakat szállítja oda, ahol azok majd energiává alakulnak. Ez lesz az izmok egyik fő energia forrása. Az L-karnitin megnöveli a zsírok energiaforrásként való felhasználását, és megakadályozza a zsír lerakódását.


Fontos!

Az L-karnitin energiává alakítja a testben tárolt zsírokat (zsírt éget), ezzel növeli az energiaszintet, s könnyebbé teszi a mozgást, javítja a fizikai teljesítőképességet. Éppen ezért az L-karnitin zsírégető hatása akkor a legjobb, ha sportolás előtt veszik be.

Érdemes tehát az L-karnitint mozgás előtt 1/2-1 órával beszedni!


Az l-karnitin napi adagolása 500-2000 mg közötti (testsúlytól is függ). Általában 1000-1500 mg a javasolt napi mennyiség. Mérgező hatása nincs, de a 2-3 g feletti fogyasztása rossz leheletet, valamint gyomor- és bélrendszeri panaszokat okozhat.


Én az 1000 mg-osat választottam, hát próba cseresznye! Ami fontos, hogy megfelelő táplálkozás és mozgás nélkül ez mit sem ér!!! Nem csodaszer!!! Annyi pozitivumot már most tudok, hogy ha beveszem kénytelen leszek egy nagyot edzeni, mert kár lenne elpocsékolni! :DD

2011. ápr. 11. 14:04

Sziasztok! Én szeretem az "ugrabugrálást " is és a gépeket is. Mindkettőt másért. Az ugrálást, nálam jelen esetben a zumbát a hangulatáért és a társaságért. A konditermi edzést pedig épp akkor szeretem ,amikor egyedül vagyok a teremben (vasárnap 7-fél nyolc) akkor keresek vmi jó zenét és teljesen ki tudok kapcsolni, amíg végigcsinálom a körömet. A kettő együtt pedig jól kiegészíti egymást!

Ja, és gratula a kismamának!

43. AndR3a (válaszként erre: 41. - Csiszas)
2011. ápr. 11. 13:48
Akkor egyformák vagyunk :) nekem is elég 1 nap, hogy kimaradjon valami miatt és már vége is a tornázási időszakomnak :) Mi az a l-karnitin?
42. AndR3a (válaszként erre: 40. - Wanita77)
2011. ápr. 11. 13:46
nem szeretem az ilyen ugrabugrás dolgokat..próbáltam, de valahogy ez nem nekem való, jobban szeretem a gépeket :)
2011. ápr. 10. 15:22

Szia!

sajnos nalam is 2 veglet van: vagy mindennap vagy egy nap sem. nekiallok, belejovok, 1-2 honapig megy mindennap, ha kell ejjel is-itthon tornazom-, aztan valami miatt kimarad es megint es megint. utanna megint nehez elkezdeni. ujabban skotsagomra hagyatkozom: beveszem az l-karnitint es arra muszaly tornazzak 1 orat.

volt olyan is, hogy aerobikra jartam, berletet vettem(nem bizonyos alkalomra szolot, hanem barmennyiszer lehetett menni 1 honapon belul). egy edzest sem hagytam ki, ha mar kifizettem:)

40. wanita77 (válaszként erre: 17. - AndR3a)
2011. ápr. 10. 15:15
És aerobic? Nekem az sokkal jobban bejön, mint gépeken szenvedni.
39. monyóné (válaszként erre: 38. - Lolita63)
2011. ápr. 8. 12:44
Az a baj hogy reggeltől estig dolgozok és vannak dolgok amiket meg kell csinálni.Erre marad az este.De vasárnap talán pihizek egyet:)
38. Lolita63 (válaszként erre: 36. - Monyóné)
2011. ápr. 8. 12:14

Te aztán nagyon pörögsz:)

Pihenésre is szánj időt!

37. Lolita63 (válaszként erre: 35. - Monyóné)
2011. ápr. 8. 12:13
Az nem sok,de ne félj,mert le fog menni a kiló ha szoptatni fogsz.A babának kell a kalória:)Egyél igyál!
2011. ápr. 8. 11:32
Amúgy tegnap is voltam edzeni,és nagyon jól esett.A legjobb hogy a csajok is a terembe oda jönnek és érdeklődnek,szurkolnak nekem,és látom hogy elismernek azért mert nem lustulok el.Pedig az lenne a legkönnyebb...sok fincsi süti,és döglés.Uhh de rosszul is érezném magam.Néha azért nehéz hogy 20ig dolgozok,onnan rohanok haza,felkapom a cuccom és megyek is edzeni 22.30ig.Nagyon nehéz elindulni.De minden pénzt megér.Tegnap is olyan vidáman és frissen mentem haza.És még maradt így erőm hajat festeni,főzni,takarítani és sütit is sütni.2kor kerültem ágyba.Ha nem edzek erre nem is lett volna energiám és a kedvem is rossz lett volna:)
35. monyóné (válaszként erre: 34. - Lolita63)
2011. ápr. 8. 11:28
remélem rajtam sem marad sok.Szeretnék mindig tetszeni a férjemnek:)Eddig 2kg-ot híztam de már úgy érzem néha magam mintha 100kg lennék.Izzadok,szuszogok...:)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook