Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti hagynátok sírni 1 hónapos gyereket, hogy belealudjon a sírásba?Ha igen meddig? fórum

Ti hagynátok sírni 1 hónapos gyereket, hogy belealudjon a sírásba?Ha igen meddig? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2009. okt. 1. 12:54

DEhogy is.Ő így jelzi,ha valami gondja van.Tudniillik egy 1 hónapos gyerek még nem tud beszélni:)

Ezt még azt is tudja akinek még soha nem volt 1 hónapos gyerek a kezében.

Ne hagyd sírni!!!!

Majd ha 2-3 évesen hisztizik akkor lehet büntetni figyelen kívűl hagyással.

Nagyon fárasztó ez az időszak,és embertpróbáló ezen minden anyuka és apuka átesik,majd később könnyebb lesz,bár minden korszaknak megvan a maga szépsége és nehézsége.

67. monizsofi1982 (válaszként erre: 59. - Kék013)
2009. okt. 1. 12:53
Nem is kell,egés nap ringatni.Egyszer csak elalszik,akkor van fél vagy több órája,hogy csináljon valamit.Voltam úgy,hogy 3-szori nekifutásra lett kész az ebéd.Na és?Első a gyerekem.Én közöltem a párommal,lehet,hogy lesz olyan eset,mikor nem készül el az ebéd,mire hazaér a melóból,vagy nem lesz elmosogatva,vasalva...stb.Majd megcsinálom akkor,ha hazaért és lesz idje,meg energiája a gyerekkel foglalkozni.Ha nem tetszik,akkor csinálja meg ő...
66. mimmo33 (válaszként erre: 64. - Roni24)
2009. okt. 1. 12:53

Ne húzd fel magad, de igazad van!

Reméljük etetni rá ér...

2009. okt. 1. 12:41
kb 10 másodpercig hagynám.
64. Roni24 (válaszként erre: 61. - Mimmo33)
2009. okt. 1. 12:41

Majd én mondok helyetted!


MI AZ, HOGY NEM ÉR RÁ?!?!?


******* ** ***** ** * ** **** **********....... stb., szóval amit ide írnék megint csak nem tűr nyomdafestéket! Csak azt szeretném tudni, mi a fenének szül az ilyen nő gyereket??? Nem ér rá ringatni???? Mégis mi a franc jobb dolga van a gyereke ringatásánál??? Elvileg azért van otthon mert kisgyereke van!


Áááááá, kész vagyok! Elnézést ha valakit megbántottam, megyek ringatni, attól legalább lenyugszom... :)))

63. nagycigi (válaszként erre: 49. - Roni24)
2009. okt. 1. 12:40

"Vedd csak fel, ha a karodban alszik el, akkor a karodban alszik el! Keress egy kényelmes pozíciót magadnak és vedd magadhoz a kicsit! Ha őt ez megnyugtatja akkor tedd úgy, hogy neki jó legyen! HIDD EL!!! NEM fogod elkapatni!!!!!"


Vegye csak fel, és érezze az ölelés melegségét, érezzék mindketten... eljön majd az idő, amikor ölelné, emelné, de nem teheti, mert ő nem akarja... akkor már nem tudja bepótolni... egyre később éljétek meg ezt! (vagy sohase!)

2009. okt. 1. 12:19
Én soha nem hagytam sokáig sírni a babámat.Hagytam Neki időd de ha nem tudta magát megnyugtatni felvettem.A baba ok nélkül soha nem sír.
61. mimmo33 (válaszként erre: 59. - Kék013)
2009. okt. 1. 12:10
Hűűű,erre, hogy NEM ÉR RÁ inkább nem mondok semmit...
2009. okt. 1. 12:00
A védőnönk mondta a fiamra,ő is ilyen volt,csak kézben volt el,hogy ölbaba. Van benne igazság. Mi is együtt aludtunk kb. fél éves koráig,de utána át kellett szoktatni a kiságyra,mert álmában leturt az ágyról engem (200*210cm). :-)
2009. okt. 1. 11:57

A barátnőmnek van gyereke.Az egyik 3 éves, a másik meg 4 hónapos.Szerinte ez azárt jó módszer,mert ő nem ér rá egész nap ringatni a gyereket.

Én még mindenesetre ráérek, úgyhogy ringatom:-)

Majd meglátjuk kinek lesz igaza.:-)

2009. okt. 1. 11:56

Egyébként azért,hogy bealudjon,sosem hagytam sírni.Sokan jöttek ezzel,hogy "hadd sírjon egy kicsit,tágul a tüdeje..."Utánanéztem:nem attól fog tágulni a tüdeje...

Egyébként az én bébimet minél tovább hagyom sírni,annál nehezebben nyugtatom meg.Sajnos előfordul,hogy nem tudok hozzá azonnal bemenni:Pl.fürdés közben,vagy éppen az illemhelyen vagyok...

Próbáltam,hogy mellettem aludjon,ott tök jól elvolt.Cak aztán eszembe jutottak sógornőmék:Ők is a gyerekkel aludtak egy ágyban,ők éjjel-nappal,most 2 éves,és nem alszik egyedül.Hét közben anya aludt vele,hétvégén az apuka.És a mai napig így van.Nincs magánéletük,amint felkelnek,a gyerek is szinte azonnal ébren van.Én ezt nem akartam,ezért szoktattam vissza a kiságyba...

2009. okt. 1. 11:50

Sziasztok!


Nagyjából végig olvastam a fórumot. Nekem két gyerkőm van, egyiket sem hagytam sírni soha!!!

Aki azt mondja, hogy 1-2 akárhány hónapos baba hisztizik...hát no comment. Majd ha lesz 3-4 éves, akkor megtudjátok mit jelent hisztizni! De nem újszülött korban.

Elkapatod a gyereket, ha felveszed? Hát könyörgöm... Attól a perctől kezdve, hogy "beköltözik egy baba az ember hasába", felelősséggel tartozik érte. Köteles ellátni, szeretni, simogatni..stb. Anno az én védőnőm is mondta, hogy hagyjam sírni meg ilyenek. Én kerek-perec a tudtára adtam hogy egyáltalán nem értek vele egyet és lévén az én babámról van szó, úgy csinálom, ahogy én jónak gondolom.

Bár nekem szívem se lett volna hagyni sírni, sőt a mai napig sincs, pedig a kicsi is már 1,5 éves. De ha neadj isten valami miatt felébred este és sír én azonnal megyek még most is, nem hagyom sírni!


Aki azt gondolja, hogy ezzel elkapatja a gyereket és hasonlók, azoktól kérdezném: Szerintetek, amikor megszületik egy újszülött, aki kizárólag az anyukájára számíthat, 100%-ig ki van szolgáltatva az anyjának, nem tud járni, beszélni, mutogatni..stb. csak sírni, akkor vajon mennyire fog megbízni a saját anyukájában, ha már egész pici korában sem számíthatott rá, hiszen hiába sírt, nem jött válasz??? Szerintem egy kisbaba nem azért sír, hogy manipuláljon meg ilyen hülyeségek. Egyszerűen szüksége van valamire!!

Az anya pedig azért anya, hogy kielégítse a baba szükségletei!!


Bocsánat a hosszúságért, de egyszerűen én is kivagyok az ilyen témáktól! Hogy lehet néhány hetes csecsemőket sírással alvásra "kényszeríteni" :((((

56. Rege78
2009. okt. 1. 11:49

Szépen kérlek, NEEEEE TEDD!

A gyereked, sőt a leendő unokád érdekében!

A barátnődről inkább nem mondok semmit... Remélem neki nincs gyereke, ha meg igen, akkor legalább az apukának/ nagyinak van szíve...

Ha csak arra képes, hogy téged összezavarjon, és lelkiismeretfurdalásba hajszoljon, akkor jobb ha befogja a száját. MErt ha rá hallgatsz, a gyereked miatt lesz furdalásod, ha meg nem, minden adandó alkalommal megkapod a lesajnáló pillantását, amikor majd a későbbiekben valami gondod lesz, és megosztod vele- mert hát ugye ő megmondta, te nem hallgattál rá...

Egyébként meg ne hallgass senkire, csak a szívedre és a gyerekedre. A te gyereked, a te időd, életed, felelősséged!! Bízz magadban, az anyai érzéseidben! Nem csalnak, azok mindig igazat mondanak!!!

Azt csak itt a végén jegyzem meg, hogy igazi hiszti 9-10 hónapos kor előtt nemigen van... :-) (nekem két gyerkőcöm van, és sosem hagytam sírni őket, a nagy 4 éves koráig többször ébredt- igaz sosem volt teljesen magánál- éjjel, de mindig odamentem, megnyugtattam még akkor is, mert hisztizni egy ekkora gyerek már tudna, de nekem senki ne mondja, hogy álmában, amikor a tudat kikapcsol, hisztizik egy gyerek, akármennyi idősen is!)

2009. okt. 1. 11:32
1 másodpercig se hagyd sírni azt a kis ártatlan babát
54. ffa1d14645 (válaszként erre: 49. - Roni24)
2009. okt. 1. 11:30

szia.nálunk uyganez volt.a nagylányom velem aludt.hol a melkasomon,hol mellettem és igaz lehet én jobban igényeltem hogy halljam a kis szuszogását,nagyon jó alvó volt ezáltal.napközben a kiságyban volt de este mellettem.és végig aludta az éjjeleket egy nyüszögés nélkülsosem kelt fe.csecsemőkorában sem.ha fel is ébredt az odalára fordult hozzámdugta a pofiját ésaludt is tovább.ez az első 6 hónapban így volt.azután ahogy elkezdte felismerni játszani a kis magán szféráját egyre többet volt ott,vagy a járókába,de mindí az ágyam mellett közvetlen.aztán odaszokott.semmi baj nem volt mikor másfél évesen külön szobába raktuk,azóta ott van,és jól érzi magát!jó alvó(leszámítva aktuális raplikorszakát)

a kisfiam sziintén picinek mellettem volt ő viszont szeretett mindíg a tesó mellé bújni ahogy most is.ő most úgy alszik el hogy a tesó mellé lefekszik é sutána átviszem am kiságyába-ha felkel ami elég ritka jön mellém.egyetértek veled..

2009. okt. 1. 11:30
Azt könnyű kideríteni,hogy hiszti,vagy tényleg valami baja van a picinek,de azt is csak2-3 hónapos kora után. Legalábbis nálunk így volt. :-)
2009. okt. 1. 11:28

Olyan picin nem szabad sírni hagyni+nekem szivem se lenne.

Az én babám most 6hónapos és hát egy picit el van kapva és én is kipróbáltam ezt a "hagyjuk sírni" a babát,én adtam fel hamarabb.Talán 1x volt,hogy 10 perc után elhallgatott.Na az valószínű hiszti volt,mert egyik pillanatról a másikra egy könnycsepp nélkül el kezdett játszani.

51. katácskák (válaszként erre: 50. - Katácskák)
2009. okt. 1. 11:27
bocsánat:((( VELETEK IGY NAGYBETŰVEL..
50. katácskák (válaszként erre: 44. - 76f22ac1f5)
2009. okt. 1. 11:26

Olvastuk az ANGYALKÁDRÓL szóló Fórum történeted, több mint felháborító, mit tettek vele!!!!

VELED vagyunk, ha ez segít valamit..

49. Roni24 (válaszként erre: 11. - Kék013)
2009. okt. 1. 11:21

Szia!


A témáról a véleményemet már kifejtettem az "Elkényeztetett baba?" című topikban, ahol egy anyuka ugyanezt a kérdést tette fel a két hetes picijéről! Felháborít a tény, hogy vannak még anyukák (pl. a barátnőd) akiknek ez a módszerük, ezért amit most gondolok már le se írom, csak idézem amit amoda írtam! :P



"JÉZUSMÁRIA!!!


Ne haragudj, de most kitörök!

NAGYON KÉRLEK! NE adj a hülyeségre és nehogy azt gondold hogy elkapattad!!! Ez a "hagyd sírni" felfogás a kényelmes emberek módszere, bár szerintem nehezebb a sírást elviselni, mint percek alatt elaltatni a karodban! NEM az a lényeg innentől, hogy neked, vagy bárki másnak hogy jó, hanem az az elsődleges, hogy a BABÁDNAK mi a jó!!!


2 HETES!!! Könyörgöm, totál természetes, hogy csak a karjaidban hajlandó elaludni hiszen 9 hónapig benned volt, érezte a melegésgedet, hallotta a szívverésedet!!! TE vagy a biztonság neki, a nyugalom! Hogy gondolja azt bárki, hogy ha sírni hagyod akkor majd lenyugszik, és leszokik róla?????? Miféle kegyetlen, szívtelen felfogás ez????


A bicska kinyílik a zsebemben azon, amikor valaki azt mondja, HAGYD SÍRNI A GYEREKET!!!!! X(((((((

Melyik igazi ANYA képes erre???? 2 HETES babát sírni hagyni?!?!?!?!? X(((((((


Jajj, ne haragudj, nem téged okollak, csak picit felháborodtam!


Szóval, eszedbe ne jusson sírni hagyni! Vedd csak fel, ha a karodban alszik el, akkor a karodban alszik el! Keress egy kényelmes pozíciót magadnak és vedd magadhoz a kicsit! Ha őt ez megnyugtatja akkor tedd úgy, hogy neki jó legyen! HIDD EL!!! NEM fogod elkapatni!!!!!

A fiamat és a lányomat is ugyanígy altattam, csak rajtam voltak hajlandók aludni! NE félj attól hogy elkapatod, szeretettel, gyengédséggel csak azt fogod elérni, hogy egy nyugodt, kiegyensúlyozott baba lesz, és sokkal könnyebben fog leszokni "rólad" mintha azt érzi, hogy "anya meg akar szabadulni tőlem"!

Gondold el milyen az, ha elveszik tőled azt, ami a biztonságot és nyugalmat jelenti neked?! EGy pici babának ez még rosszabb!


Ráérsz még a kiságyba szoktatni! A fiam 7 hónapig nem is aludt az ágyában, csak mellettem, mondjuk annak más oka volt, én így éreztem őt biztonságban! A lányomnál ugyanez volt! Nagyon nehezen váltam meg tőlük, de semmi gond nem volt mikor már a saját ágyukban kellett aludniuk! Nem lettek elkényeztetve!

A lányom most 10 hónapos és még mindig a karomban alszik el, bár van eset mikor magától elalszik a kiságyban, de minden sírás és nyűglődés nélkül! A fiam másfél éves koráig úgy aludt el, hogy felvettem és sétálgattam vele, addig amíg ő úgy gondolta, és minden probléma nélkül leszokott erről. Soha nem hagytam őket sírni, pláne nem ilyen piciknek!


Mindent úgy tegyél, ahogy a kicsinek jó! Őt még nem kell ránevelni arra, hogy márpedig úgy lesz ahogy én mondom, mert lelkileg sérül, hanem a legjobbat adni neki, hogy kiegyensúlyozott, boldog baba legyen! :)"

2009. okt. 1. 11:20

a nyugalom mindenkinek jó. babának, szülőnek, testvérnek, szomszédnak.

ha a baba nyugalomban, békességben fejlődhet, figyelemben, szeretetben (nem kényeztetésben) részesül, az személyiségére, családjával való kapcsolatára is jó hatással van.

tehát ne hagyjátok sírni a kicsit.

elalváskor pedig sohase sírjon. az alvás ne negatív érzelmekkel kezdődjön.

2009. okt. 1. 11:20

csak azon gondolkodjon el mindenki hogy 9 hónapig ringatva volt, szegény nem elég hogy fájhat a hasa, éhes lehet,fázhat, melege lehet, csak egyszerűen alkalmazkodnia kell szegénynek egy olyan világhoz ami számára teljesen ismeretlen.

Azén két lányom 2 hetes koruktól 6 hetes korukig minden este ordítottak minta sakál, de soha nem jutott eszünkbe hogy hagyjuk őket egyedül.

Szerintem egy szívtelen aki ilyet tanácsol

46. Kék013 (válaszként erre: 29. - Noj84)
2009. okt. 1. 11:18

Az Anya jön résznél én is megnyugszok:-)

Nekem is hiányzik,hogy nem szuszog a közvetlen közelemben.

45. mimmo33 (válaszként erre: 37. - Monizsofi1982)
2009. okt. 1. 11:17

1 hónapja még az anyukája pocakjában volt, ahol 9 hónapig állandóan vitték a popsiját...

Eljön az az idő amikor már lefoglalja magát a kezével, lábával, vagy csak nézelődik, de most még vele kell lenni, mrt kell a közelség érzése;)

44. 76f22ac1f5 (válaszként erre: 42. - Ffa1d14645)
2009. okt. 1. 11:17

Mekkorák a gyermekeid?

Nekem 12, 10 a pici 4 és fél fiúk :)

2009. okt. 1. 11:16

Mit jelent az, hogy hagyom sírni???

Nálunk is volt olyan időszak az 1. 4 hónapban, hogy elkezdte, és nem bírta abbahagyni. Minden áldott nap megvolt az 1/2-1 órás sírás. Nem hiszti!

Ha letettem, ha felvettem, ha ringattam, ha hintáztattam, simogattam, szeretgettem, teljesen mindegy volt, mert lilára ordította a fejét. Képtelen voltam elhallgattatni. Megvolt a napi adag, abbahagyta. Se agykárosodás, se fulladás, semmi egyéb szövődménye nem lett. Azt sem lehet mondani, hogy bizonytalan lettem volna, vagy hasonló, ugyanis 3. gyermek.

Előfordult, hogy bizony nem vettem fel, mert úgysem segített volna, és éppen más halaszthatatlan dolgom volt. Nem esett jól hallgatni az ordítását, de egy idő után az ember beletörődik. A remény hal meg utoljára, reméltem, majd kinövi.

4-6 hónap után lassanként kinőtte, nyugodt, jó kedvű eleven, nem hisztis. Szóval nehéz néha a kezdet, de senki ne ítélje el a másikat a más hozzáállás miatt.

1 hónaposan nem hiszem egyébként, hogy hisztis lenne, és ha tudnám, én megnyugtatnám.

42. ffa1d14645 (válaszként erre: 40. - 76f22ac1f5)
2009. okt. 1. 11:15
szintén.-)
41. szurgo
2009. okt. 1. 11:15
Ne hagyd sírni! Engedd, hogy Veled aludjon el, Veled nyugodjon meg, ráérsz még megtanítani egyedül elaluni! Most rád van szüksége, hidd el, hiányozni fog, ha már nem lesz olyan nagy szüksége a közelségedre!
40. 76f22ac1f5 (válaszként erre: 38. - Ffa1d14645)
2009. okt. 1. 11:14
Értem , tudod szőke :):)
39. vikasz
2009. okt. 1. 11:14

Egy ekkora babának még anyai közelségre, ringatásra van szüksége és nem spártai szigorra. Az én lányom is ilyen volt. Na és?! Másfél hónapig úgy aludtunk éjjel, hogy ő a mellkasomon feküdt, vagy pedig mellettem. Én nem sokat aludtam, de olyan jó volt őt nézni és érezni ilyen közelről, ahogy ott szuszog, és tudni, hogy így megnyugszik. Aztán ez idővel megváltozik és szépen alszik majd a saját ágyában.

De semmiképp sem hagyd sírni pár percnél tovább. Fontos, hogy kialakuljon benne irántad a bizalom, és ha otthagyod magára, nem hiszem, hogy jót tesz neki. Tudom sok könyvben írják, hogy ez jó módszer, DE minden gyerek más, nem lehet rájuk húzni egy nevelési sémát.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook