Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Otthagynátok 1,5 órára a 3,5 éves gyereketeket egy játékos foglalkozáson? fórum

Otthagynátok 1,5 órára a 3,5 éves gyereketeket egy játékos foglalkozáson? (beszélgetős fórum)


1 2
39. Léna123 (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 8. 11:45
A lányaim most kezdték a kiscsoportot az oviban, és tegnapi szülőin bemutatkozott egy tánctanár, aki modern táncot tanít az oviban, heti 1* 0,5 órában. Többször kihangsúlyozta, hogy a szülők nem lehetnek sem bent, sem a közelben, mert a gyerek kilát, szülőt figyeli, integet, stb, és elvonja a figyelmét. Ez teljesen igaz lehet, meg is értem, de hogy olyan helyen ne lehessen várni, ahol a gyerek nem lát, ő hiheti azt, hogy elmentél, te pedig mégis nyugodt vagy, hogy minden rendben. De ezek szerint nem egyedi eset, jobban szeretik a foglalkozást vezetők, ha a szülő nincs ott.
2021. szept. 8. 09:30
Ez gyerekfüggő. Van, amelyik úgy rohan be egy ilyen helyre, hogy hátra sem néz az anyukánya után, és van, amelyiket le sem lehet tenni, annyira kapaszkodik az édesanyjába. Neked kell ismerned a fiadat.
37. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 36. - Guruljka)
2021. szept. 7. 21:42
Igen, befizettem. A többiek közül kettő egyidős a fiammal. Egy kislány talán 4-5 közötti. Ő már a 2. kurzust csinálja itt, neki is ott maradt az anyukája múltkor. A többiek csak a 2. alkalomra jönnek. 6 gyerek lesz összesen.
36. Guruljka (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 7. 21:39

Nem tudom, miért várják el, talán mert nem akarják, hogy a gyerekekek figyelme elterelődjön.

Ha így fáj a szíved, akkor ene erőltead a dolgot, kivéve ha kimondottan fogékony a gyerek a matekra.

Viszont a fejlesztés sem rossz, be is fizetted már, talán egy esélyt még érdemel a dolog.

Én is nehezen döntenék. A többi gyerek milyen idős?

35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 33. - Guruljka)
2021. szept. 7. 21:03

Gond nem volt most, mert látta, hogy ott vagyok.


De nem értem, miért baj, ha a terem ajtajától pár méterre ott ülök. Nem lehet belátni. Nem a covidra hivatkoznak.

Az, hogy ennyire követelik, hogy mi szülők lépjünk le, megrengeti a bizalmamat. 3-5 éves gyerekeknek szól a program.

34. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 33. - Guruljka)
2021. szept. 7. 20:59
2x legalább kijöttek. Egyszer termet váltottak, egyszer meg uzsonna szünetet tartottak. Mindkétszer odabújt a kisfiam, aztán persze bement a másik 2 gyerekkel.
2021. szept. 7. 19:26
Én is ott, mert ha a legelső alkalommal nem volt semmi gond, amíg kint ültél, akkor talán fel sem tűnt neki, hogy nem vagy ott. Ezek szerint lekötötte a foglalkozás és a továbbiakban sem várható probléma.
2021. szept. 7. 16:56
Ott.
31. Bless the child (válaszként erre: 11. - Ági0830)
2021. szept. 7. 16:53
Én is!😀
2021. szept. 7. 14:58
Köszönöm szépen a válaszokat azoknak, akik az eredeti kérdésemre adtak választ és nem csak kiokosítani akartak gyereknevelésből! 😊
29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Liliom10)
2021. szept. 7. 14:53
Nem ez volt a kérdés. 😉
2021. szept. 7. 10:36
* heti 1x1.5óra
27. 5236d12e25 (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 7. 10:35

Ha egy gyerek bölcsibe oviba jár. Tehát meg van, hogy napi szinten x órát anyu nélkül van, akkor nem kell heti 1x15 órától sem pánikba esni.

Itt megint elsősorban a szülő vetiti ki a gyerekre a félelmeit, nem pedig fordítva.

26. liliom10 (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 7. 10:03

Miért nem elég az, hogy oviba jár ? Elég sokat nincs az anyukájával. Miért kell bármilyen foglalkozás egy kiscsoportosnak ? Azt a másfél órát Veled kellene töltenie, akár játszanál vele,akár sétálnátok parkban, természetben, beszélgetve. Az én unokáim sokat kérdeznek ilyenkor a bogarakról, madarakról, növényekről, vagy épp én mondok valamit, és ők tovább kérdezgetnek. Csodálatos együtt töltött minőségi idő !

Régebben a továbbtanulás tervezésénél az egyik fiam azt mondta : reáltárgyak kizárva, a másik azt mondta : humántárgyak kizárva. Egyiket se vittük óvodás korukban külön foglalkozásra, mégis hamar észrevettük, melyiknek mihez van tehetsége. Az egyiknek végig kisujjában volt a matek, ilyen irányba is ment egyetemre.

2021. szept. 7. 08:40
Szerintem úgyis meglátod, ha a gyereknek stresszt okoz, hogy nélküled marad ott. Ha azt látod nem megy szívesen, akkor ne hagyd ott. Mondjuk nem is értem, hogy egy ilyen helyen, ahol még fizetsz is, miért nem lehet kint megvárni a gyereket. Nekem is hasonló korúak a lányaim, annyira változó mikor, milyen helyzetben maradnak el nélkülünk. Nagyon gyerekfüggő, mennyire oldódik könnyen idegen helyen, és mennyire van el szívesen számára idegennel.
2021. szept. 7. 08:11

Nem az volt a kérdés, hogy kell-e a matek ennyi idős korban. (Az, hogy játék közben megszámolják, hogy 3 kisautó van ott, attól nem fog a gyerekem feje szétdurranni, mivel elszámol 10-ig is, ha akar.)


Eredetileg úgy gondoltam, hogy majd legalább 4-5 alkalom után hagyom ott úgy, hogy kimegyek az épületből. Ezek szerint én vagyok a hülye aggódó szülő, hogy nem elsőre teszem.

23. forrest2010 (válaszként erre: 10. - Globus)
2021. szept. 7. 07:21
... akkor úgy jártál mint ecceri /én/ mikor hajdanán rögtön uzsonna után odaállítottam az oviba h ne kelljen má' sokáig várni a gyerekeknek rám , a gyerkőcök + éppen a szabadon választott foglalkozást kezdték volna és a lányom még maradt volna :(((((((((
22. Nemsüti (válaszként erre: 20. - Nemsüti)
2021. szept. 7. 07:19
Máte kötni = matekozni 😀😀😀
21. Bichi (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 7. 07:10

Senki nem fogja neked tudni megmondani hogy sír-e majd utánad, de egy gyerek, aki eddig is közösségbe járt, gondolom nem ültél a bölcsi előtt, az simán elvan gyerekekkel.

Ha rosszul bánnak vele, a gyereked majd megmondja.

Kissé túlgondolod ezt az egészet, bár nem értem a logikádat, hogy a matekhoz már elég nagy (bár gyanítom, hogy ez nem más, mint egy sima ovis foglalkozás, csak fizetősen), de nem elég nagy, hogy ott maradjon?

20. Nemsüti (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 7. 07:07

Persze hogy hagynám. 14 hónapos volt a gyerekem, mikor egész napos lett a bölcsiben.

De amúgy konkrétan Máté kötni 3 évessel tok felesleges. Ha hol érzi magát, hajrá, baja nem lesz tőle, de ne hidd hogy ez a későbbi életére kihat. Nem ettől lesz matekzseni.

Amúgy sztem túlbeszélgetni sem kell egy ekkora gyerekkel, határozottan mond meg neki, hogy te nem leszel ott. Pont. Sose magyarazkodj a gyereknek. Csak kijelented és kész.

19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - 5236d12e25)
2021. szept. 7. 06:59

Nem. Oviba napi rendszerességgel jár. Megszokja.

Ez a játékos matek heti 1x1,5 óra. Ekkora gyerek szerintem így lassabban szokik oda. Kell a szülői jelenlét. Nyilván ha 6-8 éves lenne, más helyzet lenne.

Ezért kérdezem, hogy az otthagyásról mit gondol más.

18. Napsugár8 (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 7. 06:57

Hagyd ott nekik a telefonszámodat, ha nagyon sír, majd szólnak és érte mégy.

Hidd el, hogy majd változik a foglalkozást vezető véleménye, ha egyik gyerkőc a másik után kórusban kezd el sírni a mamájuk után. :))

17. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 7. 06:49

Azt, hogy túl reagálod és engedd el.

Most majd az ovi előtt fogsz ücsörögni egész évben? 🤔

16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Zsifi1)
2021. szept. 7. 06:34

Csak akkor folytatjuk, ha tetszik a kisfiamnak.

Lakásban lakunk kert nélkül. Itthon csilliárd játék mellett unatkozik, pedig gyurmázunk, festünk, stb. De ő menni szeretne vhova mindig. Mivel a játszótér sem mindig opció, ezért gondoltam ezt jó programnak, pláne ha hasznos is.


Csak szeretem tudni, hogy nem sír-e utánam. Ha nem ülhetek kint, nem tudom meg, ha esetleg nem jól bánnak vele. 1,5 óra hosszú ilyenkor nekem. Ezért kérdeztem, hogy más hogyan gondolja.

15. Zsifi1
2021. szept. 7. 05:24

Én is olvastam már Vekerdytől. Nem cáfolom meg, mert okosabb nálam. De olyat is olvastam, hogy vannak gyerekek, akiknek azért kell még plusz elfoglaltság, hogy a fölös energiájukat lekössék. Jó, általában egy sportra gondol az ember. De akár ez a matek is jó lehet.


Úgy is fogod látni kedves FI, hogy mennyire tetszik a gyerkőcnek, hogy érzi magát. Tényleg, beszéld meg vele is! Aztán, ha nem érzi jól magát ott, kiderül, hogy mégsem jó számára ez a foglalkozás, akkor nem jártok. Csak azért ne menjetek, mert a lányok meg balettoznak! Azért járjatok, mert tényleg jó neki! :)

14. globus (válaszként erre: 11. - Ági0830)
2021. szept. 6. 23:15
Várás 😁
2021. szept. 6. 22:56
Vajon meddig lehet vagy /hagyják/ egy gyereket .."gyereknek" lenni? Az ami soha de soha nem jön vissza?
12. unom (válaszként erre: 11. - Ági0830)
2021. szept. 6. 22:34
Nem vagy egyedül 😁
11. Ági0830 (válaszként erre: 10. - Globus)
2021. szept. 6. 22:33
Úgy olvastam: "Jézuskavarásra". Nem tudtam elképzelni, mi lehet az 🤔.
10. globus
2021. szept. 6. 22:28
Én elvittem annak idején a templomba Jézuskavárásra. Aztán hazatrappoltam gyalog, felhánytam a fát, vissza gyalog. Apja dolgozott. Egyetlen ismerős anyuka volt ott a gyerekével, mindenki más idegen. Énekelgettek, alig akart hazajönni a bitang 😁
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook