Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti csak magyar termelők élelmiszereit vásároljátok? fórum

Ti csak magyar termelők élelmiszereit vásároljátok? (beszélgetős fórum)


1 2
53. pymary
2010. ápr. 15. 11:41
igyekszem, pl. tejet mindenképpen, zöldségeket, de egyéb más dolgokra is figyelek
2009. jún. 19. 11:01
lehetőség szerint igen
2009. jún. 18. 14:21
nem mindig, mert a magyar árú nekünk sajnos nagyon drága. És ez a baj. Én is szívesebben venném az itthonit :)
2008. nov. 26. 17:25
Hát amennyire az anyagi korlátok engedik,magyar árut veszünk.Általában bemegyünk Ceglédre vásárolni.Ott veszem meg a rizst,mert a t.scóban ,vagy a l.dlben közel 60-70 forinttal olcsóbban tudom megvenni,mint helyben,pedig ott is magyar árut veszek.Ott veszem meg a kockacukrot is,mert 60 fr-al olcsóbb mint helyben.Ott veszem meg a fúszereket is,mert egyharmada a magyar árnak.A tejet házhoz hozzák 120-ért,zöldséget a piacon veszem,ami nem terem meg.
49. csopy2 (válaszként erre: 48. - Miciona)
2008. nov. 26. 15:14

Hanem száz.

Bocs ez csak szójáték. Ne végy komolyan.

48. miciona (válaszként erre: 47. - Csopy2)
2008. nov. 26. 10:07

A termék nem magyar, de a kereskedő igen.

Legalább nem egy külföldi keres rajtam.

47. csopy2 (válaszként erre: 45. - Miciona)
2008. nov. 26. 10:01

Bíztam benned...az elektronikai termékek vásárlásánál sajnos tényleg sok a magyar termékekre vonatkozó kedvezőtlen tapasztalat...ez esetben egy mentsvárunk lehet a nem magyar licences de magyarországon előállított termékek vásárlása...

Szép napot mindenkinek!

46. csopy2 (válaszként erre: 43. - Franc22)
2008. nov. 26. 09:57
Nem is ez a lényeg, csupán annyi, hogy a magyar terméket mi álítjuk elő, nekünk jövedelmez, munkahelyet teremt, ide fizet adót, kevesebb segély, több transzfer, stb...
45. miciona (válaszként erre: 42. - Csopy2)
2008. nov. 26. 09:15

Tegnap vettünk egy TV-t. (igaz apukáméknak és ők is fizették)

Viszont nem az ismert külföldi elektronikai cégek valamelyikétől. Olcsóbb is volt mint náluk(körbejártuk előtte).Egy magyar kereskedőtől és még kapunk is vissza törzsvásárlói jutalékot.

Ez nem élelmiszer,az igaz.Például zöldséget csak piacon veszünk, soha nem multinál.

44. sereva
2008. nov. 26. 08:49
Megpróbálom.
2008. nov. 26. 08:48
nem mindig a magyar termékek a legjobbak
42. csopy2
2008. nov. 26. 07:13
Na ki-mit vásárolt tegnap?
41. caravell (válaszként erre: 39. - Csopy2)
2008. nov. 24. 12:22
Sziasztok, nekem sem ártana dolgozni...
40. csopy2 (válaszként erre: 38. - Caravell)
2008. nov. 24. 12:20

Na még erre felelek:

Hiszen már csak ha sokan ennyi energiát szánnának réá mint te már előrébb lennénk.

39. csopy2 (válaszként erre: 37. - 831ad879a7)
2008. nov. 24. 12:17
Sajnos mára ki kell szálljak(most már dolgoznom is kell), de holnap ugyanitt szeretnék mindannyiótokkal találkozni sőt jó volna másokat is üdvözölni kis vitakörünkben. Addig is minden jót nektek.
38. caravell (válaszként erre: 34. - Csopy2)
2008. nov. 24. 12:15

Igen. "Elméletileg" demokrácia van...

És igazatok is van.

És nem nevetem ki őket.

De nekem nincs erőm és lelkesedésem ilyen szélmalom harcra. Nem azért,mert primitív vagyok.

Henem azért, mert a családomért, a mindennapokért, a létfenntartásért küzdök és nem tudok többfelé szakadni.

Jól hangzik, mindaz, amit írtok.

És irígylem kicsit, akinek erre van energiája. Jó dolog.

Jó dolog zöldnek és mégzöldebbnek lenni, házilag készíteni a kenőmájast, sportolni, mert az egészséges, csak magyar terméket venni, szelektíven gyűjteni a szemetet és népi játékokat játszani a családdal, őrizni a hagyományokat...

Milyen kár,h nincs rá időm, nincs rá energiám.


Nem kekeckedni akartam. Mindenféle cinizmustól mentesen így érzem...

2008. nov. 24. 12:08
Ez az első kis lépés. Aztán talán majd lépkednek utánnunk a többiek is:-)
36. csopy2 (válaszként erre: 35. - 831ad879a7)
2008. nov. 24. 12:04
Köszönöm zsanett, úgyhiszem már legalább ketten vagyunk, de remélem nem csak ketten.
35. 831ad879a7 (válaszként erre: 34. - Csopy2)
2008. nov. 24. 11:59

Én is igy gondolom!

Csak egy ici pici apró lépés lenne, ha pl magyar tejet vennénk, amit én pl megtudok venni 180Ftért is! Ilyen apró dolgokkal lehet elindulni, és építkezni, csak sajnos a magyar ember mindent, és azonnal akar, és ugy gondolja nem ővé a felelőség, hiszen annyi mindenki más van, aki le...ja, hogy mit vesz, mért épp ő áljon neki:-(

34. csopy2 (válaszként erre: 33. - Caravell)
2008. nov. 24. 11:48
Igen magasabb szinten de felhívnám a figyelemed hogy országunkban elméletileg demokrácia van a magasabb szintű döntésekbe beleszólásunk van, ha tudunk egyetértő együttműködő közösség lenni. A "fejlett" nyugati társadalmaknak ez az egyetlen titka: Az érdekek felismerése és azok érvényesítése. Ezt nem felső hanem társadalmi szinten teszik. A gazdatüntetések ezen törekvések primitív megnyílvánulási formái. Mindadig primitívek is maradnak amíg mi, nem mezőgazdasággal foglalkozók nem kinevetjük őket hanem melléjük állunk. És ez minden olyan törekvésre igaz amely valós alapokon nyugszik és előre vihet mindahányónkat.
33. caravell (válaszként erre: 31. - Csopy2)
2008. nov. 24. 11:30

Igazad van, kissé elkalandoztunk... :) bocs.

Számít, számít de a megoldás magasabb szinten van, ez csak amolyan bolha köhögése...

32. caravell (válaszként erre: 29. - 831ad879a7)
2008. nov. 24. 11:29

Megismétlem: pszichológia. És elég szomorú, hogy a bankok így manipulálják az embereket, szinte ráveszik őket, beépítik a tudatalattijukba,h így kell ezt csinálni. Nézd meg, még most a "válság" idején is mennek ezek e reklámok a gyors és méggyorsabb kölcsönökre... :(

Azért én remélem,h nagyobb részt nem így élünk - vagy nekem van szerencsém,de a családunkban, rokonságban, ismerősök között nem ez a jellemző.

31. csopy2
2008. nov. 24. 11:25
No elkalandoztunk de nem baj hiszen mindaz amit leírtatok összefügg az alapkérdéssel: vagyis a magyar virtussal és vásárlói magatartással. Mind a hitelekkel mind pedig azzal, hogy azokat a termékeket amit itthon is elő tudnánk állítani külföldről hozzuk be, a nemzetett és egyúttal magunkat szegényítjük. Nem csak a mezőgazdaságot de a textil és ruhaipart (ha van még ilyenünk, a gépipart (és itt főként a mezőgazdászok a hunyók, illetve minden olyan tevékenységet amellyel értékeket állíthatnánk elő lehetetlen helyzetbe hozunk. Hiszem azt hogy egy ember véleménye is számít ha azt hangoztatja és elveiben társakat talál.
2008. nov. 24. 10:58
Szerintem az is baj hogy a magyar ember nagyon írigy.Mindig azt nézi hogy mi van másnak.És ha több van a másik embernek(plazma tv stb...)akkor neki is kell nehogy lemaradjon akár hitelből is vagy ahitel hiteléből...
29. 831ad879a7 (válaszként erre: 28. - Caravell)
2008. nov. 24. 10:52

Hol lenne pénze? Te is megírtad rá a választ, hitelből! És tényleg habzsolunk, és nem nézzük a következő hónapot! Egyszerüen senkinek nincs tartaléka már a kövezkező hónapra sem.

Én egy hitelirodában dolgozom, és elképesztő, elszomorító.. egyik ügyfelünk egy év alatt 6misit költött el kajára, és könyvekre. Jelzáloghitel, szeméyli kölcsön, ujabb, és mégúlyabb kölcsön. Most a legutóbbiból 300.000.-költött könyvekre. Mondtuk neki küldje vissza, de á, neki tetszik otthon lapozgatja. De egy másik személyi kölcsön az KELL neki. Most és azonnal... szörnyű, és szomorú

28. caravell (válaszként erre: 26. - Csopy2)
2008. nov. 24. 10:47

Ne ess át a ló másik oldalára: hol a fenében lenne már egy átlagmagyarmelósnak pénze holmi mértéktelen habzsolásra?

Az evés egyébként nem csak a kielégítetlen stresszes nők pótszere, sokan bizonyos társadalmi rétegekben összesen ennyi életörömmel rendelkeznek... :(( megint pszichológia, megvan a maga magyarázata de elég szomorú. Viszont nem fog lemondani csak úgy róla, sokkal mélyebben gyökerezik sztem.

27. caravell (válaszként erre: 22. - Miciona)
2008. nov. 24. 10:43

Tanulmányozd egy kicsit a szegénység pszichológiáját és megérted, hogy miért van az, hogy akinek már kajára is alig telik és ezerféle kölcsönét újabb kölcsönökből törleszti az miért vesz kölcsönre elektronikai cuccokat. Ez megint egy külön topikot megérő téma lehetne...

Igen, a németek nagyon takarékosan élnek, vannak német barátaink, pontosan tudom. Meg azt is, hogy milyen az életmódjuk úgy összességében, hogy van ilyesmire energiájuk... !

A közalkalmazottak fizetését példának írtam, nem vonom kérdőre senki fizetését, mindenki tudja,h miről beszélek. A különbség csak az,h amit Rajtad spórolnak az a külföldié és nyíltan lesz*rja a fizetésed, a közalkalmazottak nevetséges fizetéséből meg azzal az indokkal vettek el, hogy az állam érdeke... :((

26. csopy2 (válaszként erre: 21. - Caravell)
2008. nov. 24. 10:34
Az általad említett szükséglet piramis és a gagyi krémtúró rávilágít egy újabb idevágó problémára, mégpedig a pillanatnyi élvezetet okozó javak (melyek csak további gagyi javak iránti szükségletek kielétésére ösztönöznek) mértéktelen habzsolására. Amíg egy MP3 lejátszó vagy egy üveg ital és/vagy egy szál cigaretta előbbre való mint a létfentartáshoz szükséges élelem és energia, addig bizony pocsékolunk, de nem gyengén. A nagy gazdasági maszlag egyébként engem is bosszant, de megérdemeljük mert tűrjük.
25. sereva
2008. nov. 24. 10:32
Megpróbálom,de nem mindig sikerül.
2008. nov. 24. 10:30
amiből csak lehet abból magyar terméket vásárolunk...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook