Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti csak magyar termelők élelmiszereit vásároljátok? fórum

Ti csak magyar termelők élelmiszereit vásároljátok? (beszélgetős fórum)


1 2
23. uracsvivi (válaszként erre: 22. - Miciona)
2008. nov. 24. 10:22
A magyar ember a hasán spórólja meg amit elkölt a szórakozásra szerintem.
22. miciona (válaszként erre: 21. - Caravell)
2008. nov. 24. 10:17

Az ország vezetése abból él ilyen jól, hogy eladott mindent, ami magyar kézben volt. Nekem sem lesz 13. havim.Sőt! Az én munkahelyemen a vezetés külföldi, akik szintén baromi jól élnek itt abból, hogy minket mint az EU gyarmati országában élőket jól kihasználnak, aztán közlik, hogy a Ti 13. havitokra már nincs pénz.

Amúgy ha már emlitve voltak a németek ők többet keresnek mint mi, de igenis képesek bemenni akár 3 különböző helyre is, ha nekik az jobban megéri.

Igen azt megértem, hogy nálunk már olyan nagy a szegénység, hogy képtelenek az emberek figyelni arra is, hogy hosszú távon mi érné meg.A szegény embernek az a lényeg, hogy aznap vegye meg olcsóbban az árút.

Csak akkor azt nem értem, hogy világ válság ellenére, tegnap még mindig azt mondták, hogy az egyik Electronikai bolt még nagyobb forgalmat bonyolitott le idén novemberben mint tavaly.

Hoppá!

21. caravell (válaszként erre: 17. - Csopy2)
2008. nov. 24. 09:57

Már megbocsáss, de a pillanatnyi anyagi helyzetem épp elég nagy korlát. És ha bizonyos termékek árát nem tudom magyar megfelelőben megvenni és választanom kell, hogy lemondok róla, vagy veszem a gyerekemnek pl a német "gagyi" krémtúrót, akkor megveszem neki azt.

Tudod, van egy fontossági piramis és ebben a piramisban jóval lejjebb, az alapoknál szerepel a család és csak feljebb a társadalom meg az elvek stb. És ez így normális.

Másik: az időhiány, azt vásárolom, amit térben és időben el tudok érni: estig dolgozom minden nap, nem érek rá három buszmegállóval odébb menni egy másik közértbe másik árucikkért 5 megállóval az ellenkező irányba stb. megvenni amit "politikusnak" tartok... veszem azt, amit meg tudok venni egy helyen, elfogadható áron és rohanok haza.

Ez van, így él a magyar átlag.

lehet elvekről vitatkozni meg szépen is hangzik, de nekem ez olyan, mint az,h elvették a tizenharmadik fizetést az épp hogy csak tengődő közalkalmazottaktól,hogy helyrehozzanak egy gazdaságot, ahol az ország vezetése havonta többet tesz zsebre mellékesen, mint ez az évente egy összeg...

20. miciona (válaszként erre: 18. - Uracsvivi)
2008. nov. 24. 09:50
Azért mert igy felfigyelnek rájuk. Mert erre ugrik a média, és nekik az a céljuk, hogy minnél több emberhez eljusson a mondandójuk.
2008. nov. 24. 09:48
próbálkozom az odafigyeléssel,de néha a buxazár blokkol:(
2008. nov. 24. 09:47
Miért cak úgy lehet tüntetni hogy szétszóróm a dinnyét meggyet csatornába öntöm a tejet?Ne szidjatok értem én hogy bajban vannak a magyar gazdák de jól el is szórakoznak többen a tüntetések alatt.Sütnek főznek ja meg a kakaó.
17. csopy2
2008. nov. 24. 09:31
Ha nincs elég elhivatottságunk a saját sorsunk irányítására, akkor ne nyöszörgjünk a nyomorúságunkon. A Felvetett téma valóban csak csepp a tengerben, de szánjunk rá csak néhány percet az életünkből, hogy megvizsgáljuk: a saját nyomorúságunkat tápláljuk ha csk a pillanatnyi anyagi helyzetünk alapján mérlegelünk: hogy mit, hol és mennyiért!!!
16. uracsvivi (válaszként erre: 14. - Caravell)
2008. nov. 24. 09:25
Teljesen egyetértek.
2008. nov. 24. 09:25
Nagyon igyekszem....
14. caravell (válaszként erre: 10. - Csopy2)
2008. nov. 24. 09:24

Szép ismeg jó is amit írsz, de a megoldás nem ezen a szinten van.

Alapvetően nincs baj a magyar emberekkel, pénzt adnak altatógépre, kifizették annak a súlyos beteg gyereknek a gyógyszereit egy évre és egyetértenek a dinnyés, a tejes a... stb. "tüntetésekkel". Vehetnek magyar terméket is, amikor csak lehet: de mindez csepp a tengerben. És az embereknek a saját kis "nyomorúsága" mellett nincs türelmük cseppekből feltölteni egy tengert, ezt ne várd.

13. uracsvivi (válaszként erre: 12. - Fef600b7b6)
2008. nov. 24. 09:23
Akkor sajna rossz helyen lakom.
12. fef600b7b6 (válaszként erre: 11. - Uracsvivi)
2008. nov. 24. 09:19
Több helyen is van ennyiért tej:)
11. uracsvivi (válaszként erre: 10. - Csopy2)
2008. nov. 24. 09:17
Hol kapsz magyar tejet 140ft-ért?
10. csopy2
2008. nov. 24. 09:13
A piacot azok uralják akiket mi tolunk hatalmi pozícióba. Igenis van megoldás Nem kell a magyar tejért 230-280 Ft ot fizetni mikor azt megkaphatod 140-160 forintért. Ebben az esetben nem kell a gazdaság kifehérítésére törekedni, bocs.
2008. nov. 24. 09:11
szerintem az az alapvető baj hogy ma mindenki egyik napról a másikra akar meggazdagodni, ezért kér sokat a termékeiért, mielőttt leugatnátok, vidéki vagyok tudom mit hogyan kell megtermelni, ja és a mezőgazdaságból előknek is kellene biztosítást kötni így ha valami miatt nem elégséges a termés akkor is fedezve lennének a költségei. Van ismerősöm ő is mezőgazdaságból él, és egyszer sem volt tüntetni és elég szépen megél. Az állattartásról nem tudok nyilatkozni, meg a tejtermelésről sem.
8. caravell (válaszként erre: 6. - Ec63a7fc29)
2008. nov. 24. 09:06

:))


:((

2008. nov. 24. 09:05
Sajnos ez egy ördögi kör.Amig a multik uralják a piacot, a magyar termelőknek esélyük sincs, ezért felszámolják a gazdaságukat, amit megvesznek a külföldiek, fillérekért dolgozhatnak aztán ott a magyarok.Saját országunkban rabszolgák leszünk. Sőt lassan az ország sem a mienk!!A szlovákok nem adogattak el mindent, ők most nem is itt tartanak.
2008. nov. 24. 09:04
Ananászból feltétlenül.
2008. nov. 24. 09:04

Én a magam részéről igyekszem a magyar termékeket vásárolni, persze nem kizárólag.

Sőt én igyekszem mindent saját kis városomban beszerezni, hogy az itteni vállalkozókat támogassam, de sajnos ez sem mindig sikerül :( néha mikor tök egyszerű dolgot kérek akkor is úgy néznek rám, mintha valami lehetetlent kívánnék. Szóval előfordul, hogy akár ár miatt akár más miatt, de a külföldi terméket kell előnyben részesíteni.

2008. nov. 24. 09:02

Szerintem ha kicsoit jobban odafigyelünk, tudunk magyar termékeket is vásárolni, nem feltétlenül drágábban. Ha már egy élelmiszert lecserélünk magyarra, már az is nagyon sokat jelentene szerintem.


Sajnos viszont a ruházkodásban ha akarom se nagyon találok már magyar terméket. A cipőkről meg ne is beszéljünk. Volt a városunkban egy Sikoly nevű ruhaüzlet, ahol magyar termékek voltak, és csodák csodájára méretben az első felpróbált nadrág kifogástalan volt, amit a kínairól nemtudok elmondani. És árban volt, hogy olcsóbb volt a kínainál. De bezártak.. mert ők rendessen blokkot adtak mindenről, gondolom igy nem érte meg. A kínaiba ha kérem sem adnak blokkot, aztán 2 hét múlva, mikor tönkremegy a cipő negyede árat fogadnak el, mint amiért vettem. Végül annyiba került a téli bakkancsom, amiért már bármelyik márkásabb boltba vehettem volna egy normálisat. De megtanultam legalább:-)

2008. nov. 24. 08:56
Ha olcsobb lenne a magyar tej tuti azt venném meg nem a külföldit.Minden csak nézőpont kérdése.A mai fizuk mellettmeg a baromi sok gyed gyes mellett nem igazán kell azon gondolkodni hogy a 230ft-os magyar tejet vegyem vagya 130ft-os tuskós tejet.
2. caravell (válaszként erre: 1. - Csopy2)
2008. nov. 24. 08:55

Ki tudja nekem megmondani, hogy mikor magyarázzák el nekünk, nem csak azt, hogy az olcsóbb a drágább és ne vegyünk kínai szemetet stb. hanem, hogy honnan teremtsünk elő pénzt az egészséges, a tartós, a magyar a ... stb. termékekre.


Nem mindenki aszerint vásárol, amit szeretne, a legtöbb átlagember azt veszi meg, amit tud. :(

Válasznak ennyi és sajnos, ezzel még vitetkozni sem lehet, ez tény.

2008. nov. 24. 08:45
Ki tudja nekem megmondani, hogy a magyar ember mikor tér magához, és mikor jön rá, hogy az olcsóbb az drágább??? Gondolatébresztőnek ennyi, várom a hozzászólásaitokat.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook