Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ti betegen is bejártok dolgozni? fórum

Ti betegen is bejártok dolgozni? (beszélgetős fórum)

1 2 3
2019. febr. 24. 20:30

Végül nem mentem el a dokihoz, már úgy érzem elmúlt a torokfájás.

Viszont ha valamikor újra náthás leszek, szemrebbenés nélkül kiíratom magam.

2019. febr. 24. 06:28
Tetszik nem tetszik, néha muszáj..
2019. febr. 24. 06:13
Én már nem
80. supin
2019. febr. 24. 06:11
nem
79. supin
2019. febr. 20. 05:13
nem
78. 39a6fdc607 (válaszként erre: 76. - Nyamitörp)
2019. febr. 20. 04:45
Nem vitatom az igazadat, de egyik ismerősöm lázas állapota miatt otthon maradt, és két nap után be lett rendelve mert, nem volt aki helyettesítse.
77. Nyamitörp (válaszként erre: 72. - Cinderella25)
2019. febr. 19. 22:47
1 hétre minimum kiír.
76. Nyamitörp (válaszként erre: 63. - 39a6fdc607)
2019. febr. 19. 22:47

Na ez is igaz. Mindig akad egy-két ember, aki pofátlanul lógós. És miért tudja megtenni, hogy lóg? Mert a többi lelkiismeretes úgyis elvégzi helyette a munkát.

Az meg külön hab a tortán, hogy sokszor pont az ilyeneket léptetik elő meg kapnak magasabb emelést, stb...

Ez el tudja venni az ember munkakedvét, nemhogy még áldozatot hozzak és betegen is bemenjek dolgozni.

De egyébként azt gondolom, hogy mindentől függetlenül alapvető dolog lenne, hogy nem veszélyeztetek másokat. Igen, sok helyen elkaphatja az ember a betegséget (legalapvetőbb forrás pl. a pénz), de mégis sokszor akkor leszünk betegek, amikor beteg munkatárssal dolgozunk vagy családon belül beteg valaki.

75. globus (válaszként erre: 72. - Cinderella25)
2019. febr. 19. 21:55

10 nap telt el, mióta kiírtad a fórumot.

Jobb lett volna otthon maradni az elején és már egészséges lehetnél.

74. Lávli (válaszként erre: 72. - Cinderella25)
2019. febr. 19. 21:16
Igen.
73. timycat (válaszként erre: 72. - Cinderella25)
2019. febr. 19. 21:15
Persze
2019. febr. 19. 08:23
Szerintetek mandula gyulladással kiírna az orvos?
71. 366f4505e9 (válaszként erre: 70. - Lávli)
2019. febr. 14. 22:54
Nem fertotlenit, hanem frankon keringetni, es meg akkor is okadni fogja, mikor mar nem lesz beteg vki. Pont hogy ront az egeszen. Persze elkaphattad mastol, de ha melletted ul, megis nagyobb az eselye, hogy tole van. Legalabb ne tagadna, kerne bocsanatot.
70. Lávli (válaszként erre: 66. - 366f4505e9)
2019. febr. 14. 19:42

A légkondi fertőtleníti is a légteret?


Abban igazad van, hogy magad uram, ha szolgád nincs, de akkor te nem is tolsz ki mással napi 8-10-12 órában, együtt ücsörögve, vagy cigizve/dumálva/prüszkölve/ebédelve ... A betérő vevőknek melletted pont annyi esélyük lesz elkapni a fertőzést, mint pár metrómegálló alatt. Azaz vagy igen, vagy nem, nem számottevő.


Azt látom, hogy az emberek egyre környezettudatosabbak, nem öntik az étolajat a csapba, egyre többen használják a zacsit a pékáruk fogdosásához, odafigyelnek sokmindenre, csak valahogy a már meglévő betegségükkel nem elég alázatosak. Lázasan dolgoznak, mert mit szólnak mások, mit szól a főnök és mennyi táppénzt fognak kapni 4-5 nap kiesés után.

Ahogy egy egyszemélyes vállalkozásban, úgy egy nagylétszámú cégnél is első a munka és a teljesítmény, minden más csak másodlagos. Az ember is :)

Szerintem a legtöbb cégnél, ha valaki nem notórius hiányzó, nem rúgnak ki egy dolgozót az influenzája miatt, ha addig rendesen odatette magát.

Szóval kár a munka hősét játszani, inkább ki kell feküdni a betegséget szövődménymentesre, és nem még másokat is veszélyeztetni.

69. 39a6fdc607 (válaszként erre: 64. - Bártfai Andrea)
2019. febr. 14. 19:22
A munkám jellege, hogy sok emberrel kell naponta foglalkoznom, és ők sem maradnak otthon, ha betegek, jó esetben elfordul az intelligensebbje, ha köhög. De van olyan is, hogy "telipofával" egyenesben kapom az anyagot.
68. supin
2019. febr. 14. 05:15
nen
67. 366f4505e9 (válaszként erre: 65. - Cinderella25)
2019. febr. 14. 02:09

Lemondtal vegul az uzlezvezetoi posztrol? Mert regebben irtad, hogy fizetest nem emeltek, csak tobb felelossget adtak.


Nekem az uj "kisfonokom" lesz egy pocs, akinek ovatosan letotom a szarvat.

En egy fel ev alatt talan ketszer mondtam azt, hogy bocs, nem tudom tovabb maradni. A macskajancsinak idoben szoltam, hogy nem leszek idore kesz, o meg latvanyosan kaszinozott. Aztan 10 perccel zaras elott mondta, hogy meg ez meg az...

Az a helyzet, hogy nem kotelessegem tulorazni. Lehetek olyan jofej, hogy maradok, hogyo ne szakadjon meg, a ceg meg kifizet. Neki jobb a fizetese, de nem oraberben van. Es az o felelossege, hogy minden rendben legyen.

Ha ezt maskor is megcsinalja, es "bekopom " a GM-nek (marpedig fogom), az helyreteszi, mint a szar.

Volt masik is, aki nem az emberkkel emberkent beszelni. Es a nagyobb fonok olyan odahivta az osszes erintettet, vagy ha nem dolgoztunk-tam egy idoben zarosan, ennek is, annak is megmondja, es talalkoznotok kell. Es nincs a fu alatt pletyka, tiszta viz, majd egyutt kell dolgoznotok emberi modon.


Visszaugorva uj kisfonokre. Elozo heten (nem csak nem segitett, es azt megertem, hogy az uj feladatokban lassu), de szememre vetette miert ne maradnek tovabb, nem var senki. Aznap epp vart valaki idore, de amugy meg nem tartozok magyarazattal. Letelt a munkaidom. Legfeljebb maradhatok, ha kifizetnek (es o meg nem jogosult plusz orat adni). So suxxx.

De ezt meg fel kell fognia.

66. 366f4505e9 (válaszként erre: 60. - Lávli)
2019. febr. 14. 01:50

Legalabb legkondi is volt, ha mar igy kikerte?


En elismerem, voltam olyan paraszt, hogy betegen dolgoztam kereskedelemben karacsonykor (szerencsere nem vagyok beteges tipus), de ha en egy kis kohogessel otthon maradtam volna akarmikor,(amit viszont szoktam fertozes nelkul telen a szaraz levego miatt, nyaron a legkondi miatt), en lehuzhattam volna a rolot. Egy csomo xart arultam, amirol sok ember azt sem tudta, eszik-e vagy isszak, nem tudott volna barni helyettesiteni. ebbol a szempontbol sem. Olyan ember kellett, aki ugy csinalja a diszcsomagolast, mint egy profi viragkoto. Nyuzsiben napi szintem atvenni, es karacsonyi szezonban rengeteg cuccot adtam el, amit rendelesre hoztunk nagy ertekben. En vagtam fejbol 3 biblianyi katalogust, es ismertem minden beszerzesi helyet, ha meghagyjak a szamot, es hiv a fonok, akkor valaki mar nem jon vissza katalogust nezni.

A penzt atvenni meg ugyis be kell menni, ha a nagy forgalomban nincs ideje a beugrosnak takaritani, ugyis meg kell csinalni. Es akkor meg nincs feltoltve az arukeszlet.

Es ha ilyenkor zarva vagy, hany torzsvevot veszthetsz... Hmmmm...

Egyszemelyes vallalkozaskent de, igaz, hogy potolhatatlan vagy.

En mankoval meg fel labon ugralva toltottem az arukeszletet, mert 2 honap muszaj fekves utan tenyleg nem volt penzem arra, hogy segitseget fizessek. Egy baratnom jott be, ahogy volt ideje meg a tesoim, szuleim segitettek, ahogy tudtak, de nem tudtak egesz nap helyettem dolgozni.


Amugy atlag munkahelyen (ahol van kapacitas) igaz, oldjak meg! Csak nagyon szomoruan nalunk kirugnak siman, ha nem mesz be betegem, vagy pl. a volt pasim kirugtak tappenz alatt, mert merte eltorni a kezet brahibol (akkor nem reg valtoztattak, hogy ez megengedett lett).


Itt az angoloknak az egyik csaj a konyhaban nagyon csunyan kohogott, lathatoan romlott az allapota napn kozben. Ha az ellenorzesnel nem megfelelo a kinalat )mert nincs eleg ember kiszolgalni mindent) minden ember bukja a bonuszat az uzletben egesz hetre. De hazakuldtek, mert kajat osszekohogni nem lehet, es ha a tobbiek is betegek leszenek a jovo hetre, tenyleg nem megoldas.

Amugy egyetlen angol nincs itt a cegnel, valaki 8-10 evesen koltozott ide. De a ceg baromira ad a kulsosegre, es egy ritka jo uzletet fogtam ki, ami nagyon ember kozpontu, mint a nagykonyvben.

2019. febr. 13. 22:22
Ma megjegyezte a főnök, hogy még szerencse hogy én nem lettem igazán beteg. Mert ki végezné el a munkát. Aranyos.
64. Bártfai Andrea (válaszként erre: 63. - 39a6fdc607)
2019. febr. 12. 19:03

Annak idején, mikor még aktív dolgozó voltam, kifejezetten idegesített, ha valaki betegség tüneteivel bejött dolgozni! Az ember nem tudhatta, milyen vírust visz haza a családjának, a gyerekeinek... És bizony vittünk is haza bacikat rendesen a "hősöktől".

Persze, ma már más a helyzet, mert aki otthon marad és betegségből meggyógyulva bemegy dolgozni, - talán már el is foglalták a helyét!

2019. febr. 12. 08:12

Régebben bementem, ha csak nem voltam lázas, egy kis köhögés, prüszkölés miatt nem maradtam otthon.

Ma már másképp gondolom, mivel rájöttem, hogy semmivel sem voltam jobb a vezérkar szemében, mint az, akit folyton hazaengedtek csip-csup dolgai miatt .:(

62. Lávli
2019. febr. 12. 07:31

Igazából a vezetők feladata és terhe, hogy megoldják a munkaerőhiányt/átcsoportosítást. Senki sem pótolhatatlan és soha nem állt még meg az élet egy influenza járvány idején sem.

Az, hogy szeretik érzelmileg manipulálni az embereket, meg az emberek túlértékelik önmaguk fontosságát, már más dolog.

2019. febr. 12. 07:07
Én azon kaptam fel a vizet, hogy ugye múlthéten lázas lettem. A vezetőm is megjegyezte, hogy szarul nézek ki. "Hozd magad helyre ne legyél beteg, mert nehéz a helyettesítést megoldani". Aki elmegy síelni, ő is azt mondta: egyed a vitamint, mert nem akarok miattad szívni, hogy megbetegszel.
60. Lávli (válaszként erre: 59. - 366f4505e9)
2019. febr. 12. 05:35

Tudom.


Meg azt is tudom, mikor a kolléganőmmel kettecskén ültünk egy irodában, ő lehelte prüszkölte tele a légteret, aztán bizonygatta, hogy bizzzztos, hogy nem miatta lettem beteg, hát tudom én, hány beteg ember utazik naponta velem a metrón? Meg egyébként is tudom én, hogy tőle mennyit levonnak a fizuból, ha elmegy táppánzre más kedvéért?!


Az a baj, hogy Magyarországon ennek sincs meg a kultúrája, mint oly sok minden másnak.

Ha beteg vagyok, legyek felelős magamért és embertársaimért.

59. 366f4505e9 (válaszként erre: 50. - Lávli)
2019. febr. 12. 00:23
A kereskedelemben tudod hany beteg emberrel talalkozik az ember egy nap? :/ Lehetetlen ezt igy valakire rahuzni.
58. viva70 (válaszként erre: 57. - Taylor_swift)
2019. febr. 11. 20:50
Húú, ez akkor nem semmi volt...🙁 Tényleg nem érdemes mártírkodni. Persze minden apróság miatt ne maradjon otthon az ember..., de tudni kell hol az a határ, amikor nemet kell mondani.
57. taylor_swift (válaszként erre: 56. - Viva70)
2019. febr. 11. 20:03
Mintha magamat olvasnám. Én boltban dolgoztam, emeltem, cipeltem. Éreztem, hogy be-beáll a derekam. De nem akartam kiszúrni másokkal, hogy a pihenőnapjukon bemenjenek helyettem, vagy ne mehessenek szabira. Mindig másokat néztem. Most ezért ne maradjak itthon, most azért. Teltek a hetek, egyre nagyobb lett a fájdalom. Míg nem kb lebénult a lábam, nem bírtam az ágyból felkelni. Kiszakadt gerincsérv, majd műtét lett belőle.
56. viva70 (válaszként erre: 49. - Cinderella25)
2019. febr. 11. 19:54

Háát.., jobban tetted volna, ha múlt héten nem mész be dolgozni....

Én is megfogadtam, hogy soha többet nem teszek olyant, amit bő egy éve megtettem. Igaz, nekem nem fertőző betegségem volt, hanem a derekam állt be, de rendesen. Én hülye bemásztam dolgozni, mert ugye a lelkiismeret... Pontosabban bevitettem magam kocsival. Azt sem tudtam, hogy üljek a széken olyan fájdalmaim voltak. Bent aztán szembesültem vele, hogy a másik ugyanolyan munkakört ellátó kolléganő meg simán kiíratta magát arra a hétre táppénzre. Hogy mennyire volt valójában beteg? Nem tudom... Én viszont jól megszívtam, mert az ő munkáját is megkaptam. Mondanom sem kell hosszú idő volt, amire rendbe jött a derekam. Ez nem lett volna, ha legalább pár napot pihentetem itthon. Tanulság..., máskor ilyen mártír nem leszek.

55. cinderella25 (válaszként erre: 51. - Birebora)
2019. febr. 11. 19:52
Akkor senki sem végzi el a munkát... ráadásul az egyik jövőhéttől utazik el síelni. Szóval ő 2 hétig nem dolgozik most.
54. globus (válaszként erre: 53. - Cinderella25)
2019. febr. 11. 19:51
Zárjátok be a boltot :) Ha van ügyfél, elmehet a sunyiba.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook