Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ti betegen is bejártok dolgozni? fórum

Ti betegen is bejártok dolgozni? (beszélgetős fórum)

1 2 3
23. viva70
2019. febr. 9. 21:23
Én sem megyek be betegen dolgozni. Max. kisebb megfázással. Szerencsére nem vagyok beteges. Én akkor tudok nagyon pipa lenni, amikor eleve úgy megy be valaki dogozni, hogy már eleve tudja, hogy haza fog menni, de neki égetően fontos dolga volt bemenni. Vagy kénytelen hazamenni, mert rájön, hogy mégsem tud betegen dolgozni. Volt ilyen kolléganő a héten is.😬
22. dd9dec5381 (válaszként erre: 20. - Timycat)
2019. febr. 9. 21:03
Abszolút szociopata volt :)
21. Nyamitörp (válaszként erre: 19. - Dd9dec5381)
2019. febr. 9. 21:03
Neki mindegy, az összes többi meg le van sz.rva.
20. timycat (válaszként erre: 19. - Dd9dec5381)
2019. febr. 9. 21:02
A paraszt... már elnézést de ez az intelligencia teljes hiánya.
19. dd9dec5381 (válaszként erre: 17. - Nyamitörp)
2019. febr. 9. 21:00

A "legfrappánsabb" választ közvetlen szobatársam adta, mikor megkérdeztem, minek szenved itt elkékült fejjel. "Ugyanúgy köhögök otthon is, nem mindegy hol vagyok szarul?"

Ja, aha...

18. timycat (válaszként erre: 15. - Trapiti)
2019. febr. 9. 20:55
Nekem van sebész ismerősöm, ő nem műt betegen, nem vállaja a felelősséget, egyrészt nem tud úgy koncentrálni, másrészt mikor "nyiszálnak" egy embert bőven van fertőzésveszély.
17. Nyamitörp (válaszként erre: 13. - Dd9dec5381)
2019. febr. 9. 20:48

Én is mindig felteszem a kérdést, hogy minek jött be, mindenki jobban járna, ha otthon maradna.

Ezeknél a mártíroknál csak azt utálom jobban, aki bejön, de alig dolgozik valamit, mert hát ő beteg. Egy megfázásnál tényleg elég lenne 1-2 max. 3 napot otthon maradni. Nem hiszem, hogy a többség annyira rosszul él, hogy ezt nem engedheti meg magának. Munkaadók se nézik rossz szemmel, sőt, sok helyen külön kérik, hogy betegen ne menj be dolgozni.

16. dd9dec5381 (válaszként erre: 14. - 0c4eeadbce)
2019. febr. 9. 20:48

Nincsen valahogy ennek sem kultúrája nálunk...

Én arra ugrok, amikor végigtömegközlekedi a várost, útba ejti a boltot stb. , beér melóba és eszébe sem jut kezet mosni. Hogy el bírja viselni a ratákos, ebolás mancsát,ő baja, de összefogdossa a közös tárgyakat, kilincseket stb. én neg hányingert kapok ha belegondolok mit ken oda.

2019. febr. 9. 20:45
Ha nem megyek be akkor aznap 8-9 műtét marad el. Így amíg bírók bemegyek, ha végképp ne akkor próbálnak helyettest szerezni de az nem megy azonnal. 2 éve dolgozom itt, azóta 1x voltam annyira beteg hogy keddtől péntekig táppénzen voltam de hétfőn bementem hogy ne kelljen lefújni 9 műtétet.
14. 0c4eeadbce (válaszként erre: 13. - Dd9dec5381)
2019. febr. 9. 20:38
Meg amikor látványosan köhög mindenre és mindenbe és még kínálgatja is, ha kaja van nála. De a buszon is bírom aki a tenyerébe köhög, és fél perc múlva pont azzal a kezével fogja meg az összes fogantyút és jelzőgombot. Meg aki nem tud zsepibe ,ruhaujjba köhögni vagy szájmaszkot feltenni, ha megállás nélkül köhög, szintén buszon vagy pl. egy előadáson. Az az érdekes hogy a száj elé tett kézzel csak ront a helyzeten, mert oldalra és hátra szórja azt, amit amúgy csak az előtte ülő kapna.
13. dd9dec5381 (válaszként erre: 12. - Nyamitörp)
2019. febr. 9. 20:22
A legjobb amikor nemcsak bejön a sztahanovista, hanem még látványosan szenved és sóhajtozik is. Én ilyenkor mindig közlöm az ügyeletes mártírral, hogy egyikünk sem életeket ment itt nap mint nap, szóval nyugodtan otthon lehet maradni, amúgy meg kezet kéne mosni rendszeresen és szellőztetni a 29 fokos szobájukban...
2019. febr. 9. 20:05

Régebben én is bejártam betegen is, de miután 1X-2x nekem is sikerült mástól elkapnom nyavalyát, azóta nem teszem.

Egyébként már vagy 6-7 éve nem voltam beteg.

Amúgy nem tartom érdemnek, hogy valaki nem megy tp-re. Minek játszani a munkahősét? Főleg, ha ezzel mások és ezáltal mások családjának az egészségét is veszélyeztetik.

Az meg csak hab a tortán, hogy a nem megfelelően kikúrált betegségeknek lehetnek súlyos szövődményei, amikre sokszor csak évek múlva, ne adj isten későn derülnek ki.

Én inkább otthon maradnék 1-2 napot.

2019. febr. 9. 19:52

Nem és rettentően utálom azt aki megteszi. Fontoskodás, mert nélküle megáll az élet. A fenét áll meg, de lefertőz másik 5 embert és akkor már tényleg bajban vagyunk.


Többször jönnek betegen dolgozni kollégák, de persze én vagyok a bunkó hogy kifejtem a véleményem és nem jöhetnek be az irodámba, meg csak telefonon vagyok hajlandó kommunikálni velük.


A legdurvább mikor fosós hányósan jönnek, az a legalja.

2019. febr. 9. 19:17
Hála Istennek nagyon ritkán vagyok beteg, de egy kis köhögés, orrfolyás nem tart otthon. Pár nap szabival általában meg tudom oldani, táppénzen - a terhességet leszámítva- nem emlékszem hogy lettem volna.
2019. febr. 9. 18:03
Nem, nem megyek betegen dolgozni. Home office dolgozom olyankor.
2019. febr. 9. 17:49

Ahogy mások írták már, az a betegségtől függ. Náthásan, torokfájósan dolgoztam már én is, nem egyszer.

Az elmúlt 4 évben, egyszer voltam táppénzen, bölcsességfog műtét utáb.

7. globus (válaszként erre: 4. - Bless the child)
2019. febr. 9. 17:44
Ha reggel nem tudtad meginni a kakaót, beteg vagy!
2019. febr. 9. 17:36
Attól függ, hogy milyen betegségről van szó. Ha sima nátha kap el, akkor igen, de ha már influenza, vagy tüdőgyuszi, akkor nyilván nem megyek be. Ha komolyabb betegségem van, akkor meg pláne nem.
2019. febr. 9. 17:31
Olyan beteg még sosem voltam. Kopkop.
2019. febr. 9. 17:22
Ez így eléggé nehéz kérdés. Akut vakbéllel nem hiszem, hogy mennék, amúgy meg csak akkor, ha már lóg a "belem". 30 évem alatt akkor voltam táppénzen, amikor terhes voltam
2019. febr. 9. 17:20
Előfordult már.
2019. febr. 9. 17:20
Én nem, de sokan megteszik.
2019. febr. 9. 17:17
Betegen is dolgoztok?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook