Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "Thomas Gordon:P.E.T. a szülői eredményesség tanulása" című könyvet olvasta valaki?Véleményeket várok fórum

"Thomas Gordon:P.E.T. a szülői eredményesség tanulása" című könyvet olvasta valaki?Véleményeket várok (beszélgetős fórum)


2016. okt. 21. 20:09
Én pedagógusként foglalkozok gyerekekkel, frissíteni szerettem volna az eszköztáram, így jutottam el a könyvhöz /T.E.T. változat, tanároknak, de szerintem a gondolatmenete azonos/. Olvasni szuper, de hogy az örökmozgó elsőseimmel és a kamaszodó felsőseimmel mire jutok.... hát, szerintem rengeteget kell gyakorolni. Olvasni szuper, a megvalósítás biztos nem lesz olyan könnyű.
2011. máj. 9. 19:49
Nagyon jó könyv, ajánlom.
6. Dorka29 (válaszként erre: 4. - 769918d4ef)
2009. ápr. 16. 13:52
Van még többek között a T.E.T. (tanári hatékonyság tanulása) is, ami gyakorlatilag ugyanez, csak pedagógusoknak szól a megfelelő tanár-diák viszony (kommunikáció) kialakításához.
2009. ápr. 16. 13:50

Nemcsak, hogy hasznos, de egyben lebilincselő olvasmány is. Olyasmi, amit elolvas az ember és azon gondolkodik, hogy ez milyen frankó, miért is nem jutott neki az eszébe.:))

Aztán amikor ki akarja próbálni a gyakorlatban, akkor jön rá, hogy ez az egyszerűnek tűnő módszer nem is olyan egyszerű...


Akinek az értékítéletébe belefér, hogy ne mindig azt csinálja a gyereke, amit Ő szülőként elképzelt neki, hanem hagyja, sőt, elősegíti, hogy önálló elképzelései, döntései legyenek, hogy a későbbiekben önállóan kialakítsa a saját világnézetét, szemléletét, annak tetszeni fog.

4. 769918d4ef (válaszként erre: 3. - 0b409e1a00)
2009. ápr. 14. 21:49
Nekem csak ez a konyv van meg;9, Probalom alkalmazni a tanacsokat de nem mindig konnyu....igaz meg csak 2 eves a kisfiam ,de mar sokszor eszrevettem hogy tenyleg jo ez a modszer:)s szerintem kesobb meg jobban hasznat lehet venni
2009. ápr. 14. 21:45
de több sorozat is létezik
2009. ápr. 14. 21:44

Mindenképpen érdemes elolvasni és alkalmazni.

Gordon jó pszichológus.

2009. ápr. 14. 21:34
Szeretnem ha elmondanatok a tapasztalatokat,velemenyeteket a fent emlitett konyvrol.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook