Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Textil pelus folttalanítás! Te hogy csinálod? fórum

Textil pelus folttalanítás! Te hogy csinálod? (beszélgetős fórum)


2012. márc. 17. 16:17

Igaz, már több mint 42 éve volt, a "betétet" a klotyóba és utána ultrás vízbe áztatni. Aztán mosószódás vizben kifőzni és 5-ször öblíteni.

Csak hideg víz volt ott ahol laktunk, sokszor lilára fagyott a kezem, de a pelusok hófehérek voltak.

13. youlcsi (válaszként erre: 1. - 1d97508455)
2012. márc. 17. 15:22

ariel folttisztító és hypo.

ezek jöttek be, de ezek sem mindenre.


végül vettem pár mintás pelust, hogy védőnőhöz, orvoshoz még véletlenül se tegyek el olyat, ami -ugyan tiszta, de- foltos... illetve igyekeztem a nagyon foltosakat használni akkor, amikor tudtam, hogy tuti mindjárt koszos lesz (pl feje alá tisztát raktam, de büfiztetni foltosat).


illetve most a foltosakat használjuk pelenkának... mert ezeknek már úgysem számít a kaka :D

2012. márc. 17. 15:20
Anno csak textilpelenka volt lentre-fentre. Én Flóraszeptet, Biopont használtam, ragyogó fehérek voltak. Aki elment az utcán, mindenki mondta, milyen szép fehérek a kiteregetett pelusaim. Mostanában a foltos (férfi alsónadrág) ruhákat Ariel folttisztóval mosom.
2012. márc. 17. 15:11
én a fertixre esküsöm vagy az arieles áztatásra
10. bared
2012. márc. 17. 14:15
borax+mosószóda és utána kifőzni...
9. Böbe071 (válaszként erre: 1. - 1d97508455)
2012. márc. 17. 14:09
már 5 gyerkőcöt neveltem épp most a legkisebb Enyhe hipos v clorox osba be dobom amikor ösze gyülik ki mosom a gépbe is teszek kicsi fehéritőt .
2012. márc. 17. 13:57
Nekem annak idejen tobben ajanlottak, hogy sima mosogatoszerrel (pur stb.) ki kell dorzsolni. Utana mehet a sima mosasba. Nekem bejott. Ugyan itt mondjuk ki kell egyenkent surolni...
2012. márc. 17. 13:28

Nagyanyám receptje alapján: kiöblíted, kézzel kimosod a trutyit belőle, a foltot jól beszappanozod (bármilyen szappan jó), kiteszed a tűző napra, mire megszárad nincs folt. Aztán lehet a szokott módon kimosni.

Kipróbáltam.

2012. márc. 17. 13:26
Az ultra mosókrémmel is kijön.
2012. márc. 17. 13:22

epeszappan, dm-ben, 200 ft, csodákra képes!!!! gall seife, így van ráírva, ha nem találnád, mert van, hogy az eladó sem tudja, hogy árulnak ilyet... próbáld ki, a többi folttisztító elbújhat mellette.

én mosható pelusozok, kakit ebből szedem ki, igaz egyből szappanozni kell, rajta hagyod pár percig, aztán leöblíted...

2012. márc. 17. 13:21
Flóraszeptes, domestosos, hypós áztatás.
2012. márc. 17. 13:20
És ha megpróbálnád kifőzni?
2012. márc. 17. 13:17
mivel a vegyszereket nem lehet maradéktalanul kimosni belőle,úgy meg nem teszem a gyerek feje alá,elviseltem foltosan :) otthon jó,ha mentünk valahova mindig volt tartalék foltmentes pelusunk.a foltosakat sem dobtam ki,jó később hűtőborogatáshoz ha lázas stb..
2012. márc. 17. 13:14

Sajnos nincs időm egyből kimosni, ahogy foltos lesz, a beáztatás nem segít, egyesével meg a rengeteg pelust nem tudom megsúrolni és a mosógépben sem lesznek tiszták, hiába a folttisztítós mosószer.


Az érdekelne, hogy más hogyan oldja meg ezt a "problémát"? Tudom, ez nem befolyásolja a használatában, de engem nagyon zavar, hogy kiterítem az amúgy tiszta pelust, mégis csupa kaja folt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook