Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Használ ma még valaki textil pelust? Tapasztalat? fórum

Használ ma még valaki textil pelust? Tapasztalat? (beszélgetős fórum)


2011. júl. 23. 20:37
ÉN imádtam Ha lessz baba ő is azt kap)
2009. dec. 4. 21:55
Amikor a leanyaim picik voltak biza moshato pelenkat hasznaltam annak idejen meg veletlenul se hallotunk a pempersrol se a egeszsegugyi tamponrol.A pelenka anyaghoz/diftinhez/ nehezen jutottunk ,kezalol kaptam 5 csomag Agnes pelenkat a ket gyerek kozt 1 ev es ket honap volt a kulombseg.Minden esetre azt tudom irni egeszsegesebb csak munkaval jar a mosas es a pelenka fozes.A legkisebb unokamnal meg mindig a pemperst kell hasznalni lefekveskor es kozel harom eves,na csak ennyit a pempirol es a koltsegrol ne is beszeljunk.
2009. dec. 4. 21:13
A legkörnyezetkímélőbb, a pénztárcáról nem is beszélve...ígyis-úgyis mosni kell naponta v. kétnaponta... Ha jobban foltos, bele a hypós vízes vödörbe, ázhat 1 napig, és utána irány a 2 napi adag pelus a gépbe! Gyönyörű fehérek lesznek, és a baba hamarabb lesz szobatiszta!! Később nagyon jó takarítórongyok lesznek belőle!!
25. Khatif (válaszként erre: 24. - 97e35043a4)
2009. aug. 25. 13:46
Én tisztán környezettudatos szempontból választottam a mosható pelust. Biztos, hogy meg lennék elégedve az eldobhatóval is.
2009. aug. 25. 13:37

Nekem nem lenne türelmem, idegzetem a mosható pelusokhoz. Én meg vagyok elégedve az eldobhatókkal.Igaz, még nem is próbáltam a moshatót, csak az idősebb korosztály tapasztalatait hallottam ezügyben.

Ha éppen rosszul állunk anyagilag, akkor Tesco-sat veszünk, ami olcsóbb.

23. k h a
2009. aug. 25. 13:14
igen én születésétöl fogva azt használok és semmi gondom. csak északára és ha orvoshoz v vidékre megyünk teszek eldobhatót.nekem van kb 40-45 pelusom minden 3. nap mosom öket. persze használat után ki kell öbliteni, és ugy tárolni a mosásig.van kapcsos és megkötös gumibugyi ami felfogja a pelust. szerintem valami szinten a textilpelus egésségessebb m többször kell cserélni ezáltal a pici popsija többször van át törölve bekenve.az én lányomnak egyszer sem volt kiütéses v vőrős a feneke.ráadásul most sem fogyasztok lényegesen több mosószert mint azelött.
22. nikletty (válaszként erre: 21. - Rosanegra)
2009. aug. 24. 12:18

Szia!

Köszönjük, várjuk!

2009. aug. 23. 20:31
Nem bonyolult egyáltalán, de majd lefotózom és elküldöm, meg inkább praktikus, mert amit mi használunk lehet bele még + betétet rakni és így mégjobb, bár gyanítom, hogy a többifajta is ilyen lehet!
20. nikletty (válaszként erre: 19. - Rosanegra)
2009. aug. 23. 20:16

Hú, ha rászánod magad,és esetleg képekkel is tudnál szolgálni... hááááááát nagyon hálásak lennénk!!!


Hozzászólásom megírása után vagy órát böngésztük a netet képekért, ahol jobban látni valamit, hogy mennyire lehet bonyolult.

Aztán megegyeztünk, ha tényleg meglesz majd a két csíkos tesztünk, na akkor elgondolkozunk, és szerzünk valahonnan egy mintadarabot :-P

2009. aug. 23. 19:43

:))))))

Ez aranyos!!!

Tulajdonképpen tényleg, lehet a belsőt még meg is lehetne!Na most felkeltetted az érdeklődésemet, mi is lehet a belsejében...hm lehet egyet meg is nézek:)

18. nikletty (válaszként erre: 17. - Rosanegra)
2009. aug. 23. 17:37

Sziasztok!


Páromnak is meséltem, hogy mit találtam, olvastam a mosható pelusról.

Erre ő: hiszen ezt meg lehet varrni is, akár magunk is? :-)


Vélemények erről???


köszi

2009. aug. 22. 20:10

Szia!

Mi vegyesben használjuk, textilt is és eldobhatót is, tény hogy éjszakára praktikusabb és nem tudom hogy miért, de jobbat alszanak benne:)

Azért csak vegyesben használjuk, mert 3 pici van itthon, igaz ebből már csak 2 pelusos, de azért macerás a tisztítása. Vagyis jobban mondva időt igényel.

16. nikletty (válaszként erre: 15. - Khatif)
2009. aug. 22. 13:45

Szia


Hát igen, azt láttam már valahol, hogy azért egyszerre nem kis összeg. Most a fejembe vettem, hogy ki akarom számolni, hogy tényleg hogy éri meg. :-) Most még bőven van időm erre, és addig el tudjuk dönteni, nekünk mi/hogy tetszik.

Ahogy tudok, utána olvasok, nagyon érdekel, ha napi 20 perc csak a plussz idő, és némi pénzt takaríthatok meg, ha babám esetleg fél évvel előbb szobatiszta lehet majd, esetleg a 2. babának is jók lehetnek, és még a környezetemet is védem, akkor megéri az a 20 perc, szerintem!

15. Khatif (válaszként erre: 13. - Nikletty)
2009. aug. 21. 09:23

Szia,


Nyugodtan irjal privit ha van kerdesed, szivesen valaszolok.


Ma eleg suru napom lesz, de amit tudok kuldok neked linkeket, ahol tudsz olvasni.


Nem tudom, hogy mi oka lehet, hogy otthon kevesebb mama hasznal moshato pelust. Talan az, hogy igy a pelekat egyszerre kell megvenni, ami lehet sok egy-ket csaladnak. Igaz szerintem lehet mar a terhesseg alatt is lassan, hogy ne terhelje annyira a csaladot.

2009. aug. 20. 23:39

Ja még azt állapítottam, megtekintve az adatlapotokat, hogy kb akik használtok mosható pelust mind külföldön éltek... eddig ahogy néztem..

Mért van ez így? Nekünk magyaroknak több lenne a pénzünk, kevésbé fontos a környezetünk, lusták vagyunk...?

13. nikletty (válaszként erre: 12. - Khatif)
2009. aug. 20. 23:36

Sziasztok!


Nagyon köszönöm az infokat, most már egész képben vagyok.


Érdekelne a dolog, priviben ha ide nem szabad el tudnátok küldeni, hogy honnan rendeltétek, vagy ahol még olvashatok róla?


Köszönöm

12. Khatif
2009. aug. 20. 23:19

Szia,


En ugyanazt tudom elmondani mint Pici.


Nem ezek a pelusok mar nem olyanok. Persze lehet meg kapni a regit is es lehet ugy hasznalni, ahogyan regen. Ezeket a modern moshato pelusokat ugy adod fel, mint az eldobhato nadrag pelenkat.

Ami nekem van az tobb reszbol all. Van a kulso a gumiresze, a pelso nadragpelenka, egy nedszivo betet es meg egy papair betet, ami felfogja a kakit es csak le kell huzni a wc-n a konnyebb tiszitisas erdekeben.


Mi is a neten rendeltuk meg. Nekem 20 darab van es eleg. Egyaltalna nem piros Akos fenek es nincs rajt semmi kiutes.


En is mososzodat es ecetet hasznalok a tisztitasra.

Persze egyszerre meg venni nem olcso, de osszese ha kiszamolod sokat sporolsz vele az evek alatt.


Igazabol, hogy meddig hasznalhato nem tudom, mert Akos meg csak 6 hetes, de remelem a tesonak is jo lesz.


Mar most bocsanat a felreutesekert, de nincs bent a lencsem es nem latok tul jol :)

2009. aug. 20. 16:53

Én is csak ezeket az infókat tudom leírni mint az előzőekben van.

Nagyon ajánlom.

10. Pici04 (válaszként erre: 9. - Nikletty)
2009. aug. 20. 15:55

Szia!

Mi egy csomagban vettük meg egy baratnöm ajanlotta ezt a markat.

Interneten vettük egy online kereskedesben.Egyenlöre csak igy kaphato ez a fajta,amit mi hasznalunk.

Mososzodaval mossuk es az öbliteshez ecetec,vagy teafaolajat hasznalunk.Mosogepben mossuk 3-4 naponta.

Addig 2 vödörben taroljuk:egyikben a külsöket,a masikban a belsöket.

Ha kakis,akkor vizzel es mososzappannal atmosom,jol kicsavarom es beteszem a vödörbe,amibe nincs viz,csak par csep teafaolaj(fertötlenitö hatasa van).

A naplomban a 478-tol a 483-as bejegyzesig van egy kis "utmutato".:)

Ha vmi kerdesed van,csak irj!

9. nikletty (válaszként erre: 8. - Pici04)
2009. aug. 20. 15:38

Hol veszitek? Bárhol kaphatók, mint a kidobható?

Hogy mossátok?

8. Pici04 (válaszként erre: 7. - 5e48d37001)
2009. aug. 20. 15:32

Szia!

Mi 20 db pelust vettünk es a popo az pihe-puha es nem piros.:D

Szerintem nem jar sok munkaval a moshato pelus,napi max.20 perc.

7. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - Nikletty)
2009. aug. 20. 15:07

Igen,igaz.Körülbelül fél évet jelent,de sokkal több meló,viszont lényegesen olcsóbb.

1db pelenka 250 forint körül van,ha a mosás,mellett döntesz szerintem 40 darabot minimum be kell szerezni belőle.

De a baba,bőre sokkal nagyobb odafigyelést igényel!!!Nehogy pelenkakiütés legyen a vége!

6. nikletty (válaszként erre: 4. - Khatif)
2009. aug. 20. 14:33

KEdves Khatif és Princess!


Elmondanátok nekem milyen is pontosan a mosható pelenka? Ugye nem az a régi amire én gondolok, hogy magam a textilpelus és és gémkapoccsal rögzítették talán...

Hol veszitek? Mennyire jön ki egy darab, 1 db mennyi ideig használható? Hogyan kel mosni??? Mennyi db van otthon összesen?

Mért ez mellett döntöttetek, az eldobhatóval szemben?

Ha utaztok akkor is ilyet használtok?


NAgyon köszönöm az infokat előre is, keresem a megfelelő megoldást nekünk.

5. princes47 (válaszként erre: 4. - Khatif)
2009. aug. 20. 13:32
És szerintem sokkal sokkal olcsóbb is.
4. Khatif (válaszként erre: 1. - Nikletty)
2009. aug. 20. 13:27

Igen ezt én is hallottam. Nem tudom, hogy igaz-e vagy sem. Mi mosható pelusz használunk.


Én nagyon szeretem és Ákos is. Persze több meló, mert mosni kell és tárolni, de szerintem megéri.

3. 9cb35398ff (válaszként erre: 1. - Nikletty)
2009. aug. 20. 13:26

szia

szerintem nem. Ez csakis attól függ mikor éri el azt az érettséget hogy jelezze ha pisilni,kakilni kell.

2009. aug. 20. 13:25
Mi a kishúgomnál használtuk,de semmi extra nem volt.Nem lett előbb szobatiszta.Az nem ettől függ.Arra rá kell vezetni.Mi úgy csináltuk,hogy mikor már nagyobbacska volt és kevés pelcsit használt,akkor kilestük,hogy mikor akar éppen kakilni,vagy valami és olyankor pelus le,bilire rá.Egy ideig nem ment neki,meg félt rajta,nem értette,hogy mi van,de aztán rájött.Persze attól még használhatsz nyugodtan,csak nekem a tapasztalatom az,hogy nem okoz mielőbbi szobatisztaságot.
2009. aug. 20. 13:22
Igaz lehet, hogy akkor előbb szobatiszta lesz a pici, mert akkor jobban érzi hogy a saját motyójában csücsül???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook