Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Testi vagy lelki hűség? fórum

Testi vagy lelki hűség? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Testi vagy lelki hűség?

1 2 3 4 5
33. Médy-25 (válaszként erre: 31. - Kund Abigél)
2010. febr. 1. 19:20
Egyet értek!!! :)
32. Binky
2010. febr. 1. 19:19
Igaznak érzem, amit írsz.
2010. febr. 1. 19:18
Ismerek olyat, aki jól megvan a férjével, van két szép gyerekük, a férfi mégsem ér hozzá egy ujjal sem. Akkor most mit tegyen, ha vágyai vannak? Váljon el, mert a férjétől nem kapja meg, és szakítsa el a gyerekeket az apjuktól, akivel nagyon jó a viszonyuk? Próbálja megerőszakolni a férjét? Vagy csillapítsa a vágyát úgy, hogy a lehető lediszkrétebben csinálja, érzelmek nélkül, teljes titoktartás mellett?
2010. febr. 1. 19:13
Igaz, végülis nem lehet tudni, mit hoz a jövő, az is lehet, h a cikkíró majd egyszer megtalálja azt az embert, akit képtelen lenne "megcsalni" (vagy nevezzük bárhogy), és az is lehet, h mások meg majd vmi oknál fogva mégis megcsalják a párjukat. Ettől fogva viszont értelmetlen ezen tovább vitázni, itt senki sem láthatja a jövőt. Bár én nem lennék képes megcsalni a Férjem, inkább otthagynám, minthogy megcsaljam, mert ha már a gondolat is felmerülne bennem, biztos nem lennék már szerelmes, akkor viszont értelmetlen dolog együtt maradni. Szóval szerintem a megcsalás az egyik leggerinctelenebb dolog a világon, de erről mindenkinek más a véleménye. El kell fogadni, h mindenféle ember él a Földön, nem lehet mindenki egyforma.
29. -Ada-
2010. febr. 1. 19:12

Akkor ez egy saját vélemény volt! És saját véleménye mindenkinek van. Ítélkezni pedig felesleges, mivel minden nézet más, talán nincs is 2 egyforma... Tehát, ha innen nézzük: akkor mindenkinek igaza van, azoknak is, akik ítélkező hsz-okat írnak, mert .... és azoknak is, akik a monogámiát nem bírják....Most én sem állnék "egyik oldalra" sem... Nehogy még engem is elítéljen valaki a gondolataim, érzéseim miatt.


Egy viszont biztos: nagyon szépen megfogalmaztad a gondolataidat, és a másik 24 évesen tényleg fiatal vagy még(én is pont ennyi) viszont ebből kiindulva, még biztos sokat változol/változunk majd....

28. -Ada-
2010. febr. 1. 19:06

Nem szoktam hsz-okat írni olvasott cikkekhez, de most valahogy kikívánkozott belőlem:


Én inkább úgy fogalmaznék: elgondolkodtató a cikk....! Tele rengeteg igazsággal!Telis-tele! De ha mindenki figyelt: akkor ez csak egy

27. Kund Abigél (válaszként erre: 21. - Tündér74)
2010. febr. 1. 19:01

36. életévedben jársz, honnan tudod, hogy nem nehéz a hűség? Nem éltél még 60 évet senkivel, a te korodban még könnyű azt mondani, hogy semmiség életem végéig hűnek maradni. Nekem is ez a célom, de lehet, hogy mégsem ez lesz. Nem ismerem a jövőt, nem tudom, milyen leszek 20-30 év múlva, milyen lesz a férjem ugyanakkor. Azt tudom, hogy most hogyan élek, de az élet változik, változunk mi is.

Tudod: Tempora mutantur...

2010. febr. 1. 18:58
ez pont olyan mint a meleg kérdés, nem zavar hogy vannak, sőt még ismerőseim is vannak, de ha azt magyarázná, hogy milyen meg amolyan, nem kérnék belőle...
25. sorceress87 (válaszként erre: 16. - Szasz23X)
2010. febr. 1. 18:55
Ha tudtad h ez lesz, akkor mit háborogsz? Nem kell dicsekedni vele, h te milyen életet élsz, ennyi.
24. ee4c27a1c3 (válaszként erre: 16. - Szasz23X)
2010. febr. 1. 18:50
ha nem kértél véleményt, minek írtál ide...itt pontosan arról szól minden, hogy hozzászólunk ahhoz, amit más ír!!
23. ee4c27a1c3 (válaszként erre: 7. - 73cdbfbb2c)
2010. febr. 1. 18:49
ezzel csak egyet tudok érteni:)
2010. febr. 1. 18:45

Nekem tetszett amit írtál! :D Szerintem nem kéne ennyire elitélni a dolgot egyes embereknek! Mindenki másképp boldog! És ahogy olvastam a cikket..magamból kiindulva a lelki sokkal fontosabb szerintem! Én nagyon lelkis vagyok,és ha kettőnk között nincs rendben valami azt lelkileg nem bírom...jobban roncsolja a szervezetet mind ha testileg csinálna valamit! Bár biztos nekem az is rossz lenne,de ez van!


24 évesen ha ő így érzi jól magát,akkor nincs miről vitázni..ő kiadta magából azt amit gondolt,hogy ki kell,mert ő ettöl is jobban érzi magát..ezzel nincsen semmi baj! Mivel olvastam,hogy már rég nem történt "megcsalás"...lehet ez így kellett hogy legyen..kiélték magukat,és idővel lehet ha akarnának sem kellene más nekik..eljön majd az idő! Fiatal! Nem késett le semmiről! A mai világba az élet sokkal nagyobb fájdalom mind amit ő leírt! Ez meg az én véleményem!

21. tündér74 (válaszként erre: 20. - Kund Abigél)
2010. febr. 1. 18:36

"Szép, de nehéz dolog a sírig tartó hűség"


Aki még nem szeretett igazán senkit, annak elhiszem, hogy nehéz lehet.

2010. febr. 1. 18:20

Miért ne működhetne egy ilyen kapcsolat, ha mindketten egyetértenek benne? Miért ne lehetne, hogy valaki lelkileg tökéletesen passzol hozzád, de néha mást is megkívánsz? Enni sem mindennap ugyanazt esszük, néha ennek a testi vágynak is szüksége van változatosságra.

Szép, de nehéz dolog a sírig tartó hűség, de néha megriaszt, hogy most már soha többé senkire nem nézhetek rá, nem vágyhatom másnak az érintésére.

Az, aki huszon- harmincévesen azt állítja, hogy ő ugyan soha, senkivel nem lép félre, az lehet, hogy később rájön: ez nem mindig így működik, aztán jöhet a korábbi kijelentése miatti lelkifurdalás.

2010. febr. 1. 18:11

klassz cikk, bár idősebbnek gondoltam a cikkírót , 40 körülinek minimum...


mit meg nem teszünk egy pasiért:)) ez jutott eszembe

18. Szasz23X (válaszként erre: 13. - Agis)
2010. febr. 1. 18:11

pfff... annyira imádom hogy mindenkinek az életéről ennyire jól elmondod a véleményedet :D

Mindenkit kritizálsz mindenhol... Nem gondolod, hogy ez nem túl szép és kedves dolog?

Képzeld, ÉN is képtelen vagyok a hűségre... Mivel mindig van, aki épp piszkálja a fantáziámat :D

Nyugodtan lerib.ncozhatsz :D Szíved joga.

17. Szasz23X (válaszként erre: 15. - Noncsi18)
2010. febr. 1. 18:10
sosem voltam még szerelmes. Nem vagyok az a típus sajnos. Túl racionális vagyok. Egyszer ki tudja? ;)
2010. febr. 1. 18:09

sejtettem hogy ez lesz :D meg sem lepődök :D

Mindenki kib.szott empatikus, és nagyon elfogadják a másságot, de azért tuti meg akarják magyarázni, hogy ez vagy az nem jó...úúúúristen, ne csináld :D

mindenki gondol amit akar. némely véleménnyilvánító át fogja gondolni, mit is írt le...Majd ha megcsalják ;)

Elmondtam eléggé VILÁGOSAN, hogy ez az ÉN VÉLEMÉNYEM. Nem kértem kioktatást. Megvagyok nélküle. 24 évesen is :)

Ja, és nem vezetnek az orromnál fogva :) Megvan a magamhoz való eszem :) Ne ítélkezz..... Ugye ismerős? ;)

15. Noncsi18 (válaszként erre: 12. - Sorceress87)
2010. febr. 1. 17:55

Én szerintem az a jó nekik benne, hogy úgy nem kell senkinek beszámolni.... nincs ilyen gond, de még sincs egyedül hanem van kire számítani... van kivel együtt lenni....

Ha jól olvastam, akkor írta is, hogy nem szerelmes, nem?

2010. febr. 1. 17:53
Szerintem egy nyitott kapcsolat nincs korhoz kötve ugyan úgy mint a szerelem se.Valaki a csokis fagyit valaki a vaniliás fagyit szereti és valaki mind a kettőt.Kinek mi.Embere válogatja.Nekem nagyon tetszik ez a cikk.Kívánom,hogy maradjon a kapcsolatod ilyen boldog mint most.
13. agis (válaszként erre: 12. - Sorceress87)
2010. febr. 1. 17:50
Én is pont erre próbálta rávilágítani, hogy ez nem normális, ez nem lehet alapja két ember közös életének, a cikkíró csupán megpróbálja megmagyarázni a bizonyítványt, hogy a pasija nem hűtlen, csak nyitott a kapcsolat és ő nem érzelmileg sekélyes mert lefekszik mással is, hanem csak modern és ultraliberális.
12. sorceress87 (válaszként erre: 4. - Syria)
2010. febr. 1. 17:47
Veled teljesen egyetértek, vmi ilyesmit akartam írni én is. De most komolyan, mire jó egy olyan kapcsolat, ahol mindkét fél kikacsintgat? Akkor az mégsem olyan jó, hát lehet h a cikkírónak az, de én ezt nem tudnám elképzelni. Az ilyen nyitott kapcsolatban tudják, h mi az igaz szerelem? Mert ez nem lehet szerelem, csak legfeljebb vonzódsz a másikhoz, de ha képes vagy mással is ágyba bújni, akkor azt egyáltalán nem nevezném szerelemnek. De ha vki így jólérzi magát, hát legyen, de remélem azért még népszerűbb a normális párkapcsolat.
11. Noncsi18 (válaszként erre: 7. - 73cdbfbb2c)
2010. febr. 1. 17:26

Én nem értek a véleményeddel egyet!!!

Mért nem lehet elhinni, hogy neki jó így????? Mért gondolod, hogy az orránál fogva vezetik?? Együtt döntöttek így, hogy mindenki azzal van akivel szeretne..... Szerintem sokkal jobb így mint amikor a pasi mondja a szépet meg a jót aztán kiderül, hogy mindennap más csajjal csalta meg.....

És pont, hogy 24 évesen szerintem nem csak "Én és Ő-ről kell szólni a dolognak, hanem, hogy minél több dolgot kipróbáljunk.... Mért kéne 24 évesen lekötnie magát??

Meg, hogy jön ide a család??? Nyilván egy nyitott kapcsolatban nem fognak gyereket vállalni!! És ez van most, lehet, hogy később ez teljesen megváltozik náluk.... és teljes testi lelki hűség alakul ki..... Ezt nem lehet tudni.....

Már csak azért is butaságot írtál, mert ennyi erővel mi van azokkal a gyerekekkel akiknek elválnak a szülei vagy folyton veszekednek előttük stb....... Velük mi van??? Ha valaki gyereket vállal, akkor ezt előre nem tudja, hogy mi lesz.... De mondom gondolom így ők se fognak gyereket vállalni.....


No de amúgy én se szeretnék vitát.... Csak leírtam a véleményem.

Szerintem mindenki döntse el, hogy kinek hogy jó egy kapcsolat és mire vágyik!!!

És ez a cikk pont arról szól, hogy fogadjuk el a másikat!!!!! Látom neked ez nem sikerül, te biztos teljesen tökéletes vagy és nem szól meg semmiért senki!!!!!

2010. febr. 1. 17:18
Szia! Szerintem mind a kettő nagyon fontos! A lelki megcsalás alatt értem, ha valaki olyan dolgokat beszél meg egy 3. személlyel ami csak rá és a párjára tartozik vagy ha érzelmileg valakit jobban szeret! Számomra a lelki megcsalás fájdalmasabb, hiszen ott az ember a lelkét is elárulja!
2010. febr. 1. 17:10

Hú,még biztosan sok hsz lesz itt.

És azt hiszem parázs vita fog kialakulni.Pedig sztem az lenne a lényege(is) ennek a cikknek,hogy megadjuk,meghagyjuk a választás lehetőségét mindenkinek.

Én házasságban élek,kell a hűség minden téren,de ha Szasz23x így érzi jól magát,ám legyen.

És ettől szép az élet,nem vagyunk egyformák.

Kérek mindenkit hogy ne bántsátok egymást.Ez a mai világ bánt mindannyiunkat eléggé.

2010. febr. 1. 17:07
Szerintem a féltékenység, féltés nem önzés. EGÉSZSÉGES féltékenység - amit nem is féltékenységnek kellene hívnunk, hanem egy természetes vágy egy létező jó megtartására és természetes aggódás a jó elveszítésétől - szükséges, jó és kell.
2010. febr. 1. 17:04
24 évesen már nyitott kapcsolatra van szükséged? Olyan cikket írsz, amivel megmagyarázod hogy ez milyen k...a jó neked???? Olvastam olyan könyveket amelyek ezt a témát is érintik......hát hosszútávon ez a kapcsolat sehova sem vezet max.a társas magány érzéséhez.Téged az orrodnál fogva vezetnek......Nem nekünk szól a cikked, hanem a magad győzködésére írtad. 24 évesen még arra az érzésre lenne szükség hogy: " csak Én, csak Ő". És a boldogságot ennek kéne okoznia. ( bár Én később sem értek egyet a nyitott kapcsolattal ). És hogy egy családban ez milyen hatással van a gyerekek emocionális fejlődésére...abba jobb bele sem gondolni. Olvass utána, hogy ezzel a hülyeséggel hogy befolyásolod a gyermekeid érzelmi fejlődését!
2010. febr. 1. 16:33

Szia.

Nekem nagyon tetszik, hogy így felvállalod a véleményed:)

Én sok mindenben egyet értek veled......

Amúgy mióta vagytok együtt?

5. agis
2010. febr. 1. 16:29

Ez szerintem nagyon félrement. Megmagyarázod a megmagyarázhatalant.


Egyben egyetértünk: mindenki éljen úgy, ahogy neki jó. Csak ne akrjük törvénybe iktatni a hűtlenséget. Nyitott kapcsolat, vagy nevezed akárhogy nem lehet (nem is) egy társadalom biztos alapja.

2010. febr. 1. 16:23

Részemről maradok a testi-lelki hűségnél, a monogámiánál. Olyan kapcsolatban, ahol megtiszteljük egymást azzal, hogy senki nem megy félre, még engedéllyel sem, ahol fenntartás nélküli a bizalom.


Persze, mindenki úgy él, ahogy jónak látja. De sosem fogom megérteni, hogy ha van egy kapcsolatom, és az jó, akkor minek kikacsintgatni belőle. Ha meg nem jó, akkor meg minek folytatni?

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook