Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Testi vagy lelki hűség? fórum

Testi vagy lelki hűség? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Testi vagy lelki hűség?

1 2 3 4 5
63. Binky (válaszként erre: 62. - 73cdbfbb2c)
2010. febr. 1. 21:00

Szövegértés szivi:D

Ha nem lenne szörnyű a helyesírásom, és nem lennék türelmetlen, magyar tanárnak mennék.

62. 73cdbfbb2c (válaszként erre: 61. - Binky)
2010. febr. 1. 20:59
:D
61. Binky (válaszként erre: 59. - 73cdbfbb2c)
2010. febr. 1. 20:57
Nem, először én is félreolvastam, valójában nem cáfolja meg önmagát. Csak duplán vagy triplán tagad, ezért tűnik úgy. (Vagyishogy azt tagadja, hogy nem a véleményekre kíváncsi= kíváncsi a véleményekre, és nem ért egyet az állítással, miszerint nem az, csak a vélemények stílusa zavarja).
60. 73cdbfbb2c (válaszként erre: 54. - Liliom10)
2010. febr. 1. 20:53
Én is egyetértek!:)
59. 73cdbfbb2c (válaszként erre: 47. - Szasz23X)
2010. febr. 1. 20:52

Az egyik mondatodban azt írod,azért írtad a cikket mert érdekelt mások hozzáállása, a másik mondatodban azt hogy nem érdekel. Már ne is haragudj, de aki cikket ír saját véleménnyel, annak fel kell vállalni azt hogy másoknak nem ugyanaz a véleménye és ezt a tudtodra is adják. ( mert erről szól a fórum ) Úgy látszik itt számodra nem elfogadott mások véleménye, ill. csak addig elfogadott, amíg nincs kimondva hanem benned fogalmazódik meg az esélye.

Lehet hogy itt pont neked léptek a tyúkszemedre????:)

58. kovaevakiss (válaszként erre: 54. - Liliom10)
2010. febr. 1. 20:30
Egyet értek Veled!
57. Kund Abigél (válaszként erre: 55. - Sorceress87)
2010. febr. 1. 20:29
Szerintem sem akarja bizonygatni, hogy félreismered a szüleidet. Inkább arról van szó, hogy vannak olyan párok, akik kívülről tökéletesek, talán még egymás előtt is, de az egyik fél félrelép. És soha nem tudja meg más. És hihetsz te minden szépet és jót, lehet, hogy tényleg a valóságot látod, de lehet, hogy nem. Nem ismerheti valaki a másik minden gondolatát, lépését, tettét.
56. Binky (válaszként erre: 55. - Sorceress87)
2010. febr. 1. 20:25
Nem akarom bizonyítani.
55. sorceress87 (válaszként erre: 52. - Binky)
2010. febr. 1. 20:23
Miért akarod mindenáron bebizonyítani, h a szüleim megcsalták egymást?? Ha azt gondolod, h én álomvilágban élek, akkor gondold csak azt, a véleményemet úgysem tudod megváltoztatni. És nem nagyon érdekel, h egy idegen mit gondol rólam. Én is csak a véleményem írtam le, mint bárki más. A cikk írója is a véleményekre volt kíváncsi, azért írta a cikket. Különben minek írta volna le ide, ahol bárki elolvashatja? Akkor leírhatta volna egy papírra is. Gondolhatta, h itt negatív hozzászólásokat is fog kapni. Nem lehet mindenki ugyanazon a véleményen. És azt is megírtam, h mindenki mást tekint jónak, minden ember más, nem szóltam le senkit, aki magára vette, az meg így járt, sorry.
54. liliom10 (válaszként erre: 47. - Szasz23X)
2010. febr. 1. 20:23
Azért gondolkodsz így, mert -ahogy írod,- sosem voltál még szerelmes ! Én az 50-es éveimben járok, majdnem 33 éve lettem szerelmes a férjembe, és soha nem csaltam meg, most is szeretem ! Még elképzelni sem tudnám, hogy mást öleljek, csókoljak.Kíváncsi vagyok,meddig tart egy ilyen nyitott kapcsolat ? Hogy megy ez majd egy-két gyerekkel ? Milyen példa lesz a gyerekek előtt ? Tegyük fel,hogy valamennyire szereted azért a párodat.Más karjába csak a vágyaid hajtanak, az ösztöneid. Szerintem azért vagyunk emberek,hogy elsősorban a szívünkre és az eszünkre hallgassunk,ne csak az ösztöneink után menjünk.
2010. febr. 1. 20:16

Aki gyermekkorában nem tapasztalt hűséget, gyakran felnőttként sem képes erre.

Az anyai szeretet, amit a gyermek átél, az első mély benyomás az emberi hűségről. Ha a gyermek ezt a hűséget nem tapasztalja, felnőttkorban nagyon nehéz hűségesnek lennie.

52. Binky (válaszként erre: 51. - Sorceress87)
2010. febr. 1. 20:14

Hiába bizonyítgatod nekem, nem fogok a kapcsolatuk megdönthetetlenségében hinni, mert nekem ők is csak a 'mások'. Nincs belelátásom, csak annyit tudom, hogy teljesen sosem ismerhetsz meg egy embert. Plána kettőt.

Tökre el tudom kpzelni, hoyg ők hűségesek. Vagy ti jó barátnők vagytok. De az ellenkezőjét is. És az, hogy én mit gondolok, ne befolyásoljon semmiben. Örülök, hogy előtted a jó példa van. De kérlek ne menj olyan szélsőségekbe, hogy midnen nem hagyományos kapcsolatot rossznak minősítesz.

51. sorceress87 (válaszként erre: 49. - Binky)
2010. febr. 1. 20:10
Biztos furi, de édesanyám egyben a legjobb barátnőm is, és fordítva. Ő mindent, de mindent elmond nekem, én is neki. Így mindent tudok róluk.
50. Binky (válaszként erre: 47. - Szasz23X)
2010. febr. 1. 20:07

Pedig elég valószínű volt a rosszindulatú megjegyzés, a téma provokatív jellege miatt.

Bármit is mondasz ki, pl. nyitott kapcsolatban élek, utálom a kutyákat, hiszek Istenben, az emberek hajlamosak sértőnek érezni, sértésnek venni. Hiszen ha te kijelentesz valamit, akkor mindenki, aki az ellenkező póluson van,némileg hitelét veszti. Ezért siet megtámadni, kijelenteni az ellenkezőt, bizonyítván, hogy neki van igaza, és a cikk hamisítvány. Ecce homo

49. Binky (válaszként erre: 46. - Sorceress87)
2010. febr. 1. 20:04
Ezt csak ők tudhatják. Mint gyerekük sose fogsz belelátni teljesen a kapcsolatukba.
48. Szasz23X (válaszként erre: 45. - Tündér74)
2010. febr. 1. 20:03

Erre büszke is lehetsz. Sok ilyen évet kívánok még Nektek :)

Sosem tudhatom :D Lehet, hogy egyszer én is találok ilyen embert :)

2010. febr. 1. 20:03

hmmm...őszinte leszek. NA EZÉRT írtam én ki ezt a cikket. Kíváncsi voltam, mennyire képesek elviselni az emberek, ha valaki máshogy gondolkodik, máshogy boldog. Nagyon a tyúkszemére léptem jópár embernek ahogy látom. Valahogy az a sanda gyanúm, Ők félnek a leginkább a megcsalástól :D

Bocsi lányok, de nem tudok mást tenni a rosszindulatú megjegyzéseken, mint nevetni. AZT ÍRTAM, hogy NEM MINDENKINEK VALÓ, SŐT!!!

szövegértelmezés ;)

érdekelt, hogy hányan fognak nekem esni, ha leírom a véleményemet. Biztosan van, akik életük végéig hűségesek. De baromi ritka. Max a másik nem tud róla, vagy nem akarja észrevenni. Az ember alapvetően nem monogám. Némi biokémia, és rájön mindenki. Lehet kontrollálni, de van, akinek nincs ekkora akaratereje, és nem is kell, hogy legyen.

Ez egy vélemény volt. A saját véleményem.

És nem kértem senkit, hogy fikázzon le. És azt is leírtam,ha valakinek esetleg gondjai lennének az olvasással, hogy biztosan bennem van a hiba, de sosem voltam még szerelmes. Nem vagyok az a típus. Racionálisan látom a dolgokat, és nekem így jó. Másoknak az emocionális oldal egyszerűbb. Ez így van jól. Nem vagyunk egyformák.

És nem a véleményetekre nem vagyok kíváncsi, mint ahogy lejjebb írta egy kedves illető (passz hogy ki), hanem nem ebben a stílusban.

Majd ha bántottam X-et vagy Y-t, akkor lehet ebben a hangnemben társalogni. Addig igenis 24 éves létemre ki fogom oktatni az illetőt, hogy mindenkinek lehet véleménye, csak nem mindegy, hogy milyen tálalásban. Mert ezzel egy dolgot bizonyít bárki is: A szellemi képességeit. És nem pozitív irányban.

Ez a cikk arra jó, hogy MEGBESZÉLJÜK, hogy kinek mi a véleménye, és MIÉRT... nem arra, hogy lefikázzuk a másikat, és minősíthetetlen hangnemben leoltsuk. Ja, és nem kell a másikat sem a kora, sem a kapcsolata típusa alapján ledegradálni. El kellene gondolkozni, és normális hangnemben elmondani mindenkinek a véleményét. És akkor valószínűleg mindenki korrekt módon reagálna.

De ez megint egy olyan dolog, hogy ezt nekem, 24 éves létemre, ami ugye itt egyeseknek egyenlő azzal, hogy hülye kiscsaj vagyok (amit addig, amíg nem ismer az illető, meg sem látom)... Szóval hogy ezt nekem kell idősebb, "érett" nőknek elmagyaráznom...

Vagy megint az emberekben túltengő rosszindulat...

46. sorceress87 (válaszként erre: 41. - Binky)
2010. febr. 1. 19:55

Persze, értem mit akarsz mondani, de azt tudom róluk, h előbb hagynák el egymást, minthogy vmelyikük félrelépjen. Tudom, h ha vmelyikük megtette volna, nem bírna a másik szemébe nézni, ők ilyenek.

Azzal is tisztában vagyok, h sokaknál ki sem derül a dolog, és minden úgy megy tovább, mintha mi sem történt volna.

45. tündér74 (válaszként erre: 27. - Kund Abigél)
2010. febr. 1. 19:54
Az igaz, hogy nem éltem még 60 évet senkivel, de már 12 éve hűséges vagyok a férjemhez. Nem is tudom elképzelni, hogy megcsaljam. Tudod miért nem? Mert szeretem.
44. sorceress87 (válaszként erre: 43. - Kund Abigél)
2010. febr. 1. 19:50
Igen, ilyen is lehetséges.
43. Kund Abigél (válaszként erre: 40. - Sorceress87)
2010. febr. 1. 19:45
Én el tudom képzelni, hogy így végig lehet élni együtt egy közös életet. De azt is el tudom képzelni, hogy sok olyan kapcsolat is van, amelyben valamikor előfordult megcsalás, csak soha nem derült ki, főleg a gyerekek elől titkolják. Lehet, hogy csak egyszer, lehet, hogy többször, de senki nem tud róla.
2010. febr. 1. 19:44
Én nem tudnám elviselni, hogy a párom rajtam kívül bárki mással együtt legyen, vagy akár csókolózzon! Semmi köze senkinek hozzá ilyen téren, mivel azért élünk együtt és azért tervezzük a közös jövőt, hogy boldogok lehessünk együtt! És alapvető dolog nálunk a hűség! Nem is kívánnám már annyira egy másik nő után... még belegondolni is rossz. Persze vannak, akik nem így fogják fel a kapcsolat értelmét, mások vagyunk. Más a felfogásunk, emberek vagyunk. :)
41. Binky (válaszként erre: 40. - Sorceress87)
2010. febr. 1. 19:42

Nem erről van szó.

Ha nem kell hűségről beszélni egy kapcsolatban, akkor van ott igazi hűség. Ha a szüleid szeretik egymást, nem filóznak azon, hogy miért, hogyan merre és vajon a másik hűséges-e.

Az ember, az ember. Esendő. Ha a másikat szereted, szőröstűl-bőröstül, minden benne rejlő hibájával együtt.

Persze, hogy el tudom képzelni. De te azt, hogy esetleg megtették? Nem látsz bele az életükbe. Na és, ha megtörtént? Nem lesz ettől az ő házasságuk egy kicsit se rosszabb.

40. sorceress87 (válaszként erre: 38. - Binky)
2010. febr. 1. 19:38
Te biztos jobban tudod, mint én. Elég szomorú, hogy sokan el se tudják képzelni, h vkik soha nem csalják meg egymást... Ha vki úgy áll hozzá, h biztos megcsalja a párja, akkor biztos meg is csalja.
2010. febr. 1. 19:37

Lányok! Szólásszabadság van,vagy nem?

Kiíródott ez a cikk, nem tudom,lehet az én szövegértésemmel van a baj-és ez nektek szól,akik elítélitek Szasz23X-et-de nem láttam sehol a cikkben azt leírva, hogy ez az egyedüli, az üdvözítő megoldás a párkapcsolat tökéletessé tételére. Sehol nem ír ilyen leszóló hangnemben azokról, akik ülnek a korántsem tökéletes kis kapcsolatukban,mert a semminél ez is jobb.Meri vállalni, hogy neki,nekik más a jobb. Mit kell fikázni egyből?Miért kell rögtön leszólni?

Vagy a tyúkszemetekre lépett???

38. Binky (válaszként erre: 37. - Sorceress87)
2010. febr. 1. 19:32
Könnyen lehet, hogy megcsalták egymást. De vagy meg tudták beszélni, vagy titokban tudták tartani. Így is lehet egy házasság jó.
2010. febr. 1. 19:27
Biztos maradi vagyok, de én normális neveltetésben részesültem, és igen, a szüleim között is rengeteg vita volt, meg is csalhatták volna egymást, százszor elválhattak volna, és nem tették, ugyan miért? Mert mindig megbeszéltek mindent, és a gyerekeik is fontosak voltak nekik, ja, és még most is szerelmesek egymásba, és tuti, h nem álca, mert az észrevenném, nagyon jól ismerem őket. Látjátok, ilyen is van. Csoda? Nem. Szerintem ez a normális.
36. Binky (válaszként erre: 32. - Binky)
2010. febr. 1. 19:26

Nem hinném, hogy csak egyfajta házasság létezik, hisz annyi változó, olyan sok x van benne. Nem tudom ez miért lenne rosszabb, mint a többi.


Mivel fiatal vagyok, még nem voltam házas, nem tudok 'hozzáértően' szólni, én csak láttam házasságokat tönkremenni, csak elszenvedője voltam. De sokat őrlődtem, őrlődök, hogy képes leszek-e bízni egy másik emberben, nem fogom-e minden nap azt kérdezgetni magamtól, hogy vajon hűséges-e? Ha a cikkírónak ettől működik a házassága, ne bántsátok, ez az ő igazsága, nem pedig a ti megoldásotok.

Jelenlegi élethelyzetemben ezt közelebbinek érzem magamhoz. Aztán olyan sok minden változhat...számomra, számára és számotokra is.

35. sorceress87 (válaszként erre: 31. - Kund Abigél)
2010. febr. 1. 19:24
Mindenre van megoldás, csak keresni kell, meg mindent meg kell beszélni, ez a titka mindennek.
34. 73cdbfbb2c (válaszként erre: 11. - Noncsi18)
2010. febr. 1. 19:23

Butaságot írtam????:) Nem baj! Az a fő, hogy Te ilyen okos vagy.....ami a hozzászólásodból is látszik.:) Remélem előjön majd a pasid a nyitott kapcsolat kérdésével......az, amelyiket szereted.:)

Ha pedig nem tudod hogy mi a különbség az elvált gyerekek élete és azok a gyerekek érzelmi fejlődése között, akik egy " színházban " nőnek fel, olvass utána.

Hogy is hívják ezt? Önámítás???:)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook