Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Testi vagy lelki hűség? fórum

Testi vagy lelki hűség? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Testi vagy lelki hűség?

1 2 3 4 5
93. Binky (válaszként erre: 90. - Jency83)
2010. febr. 2. 20:46

Cuncus akkor te még nem láttál itt igazi vitát:D

Plasztika, Abortusz, Isten. Na ezeken lehet nagyon durván, szidva a másikat összeveszni...

(Szép így egymás mellett ez a három szó.)

2010. febr. 2. 20:39
Amíg nem néztem meg az adatlapokat...azt gondoltam egy két emberkéről az írásai alapján, hogy még fiatal...még tapasztalatlan, aztán döbbenten láttam, hogy pont fordítva van! Vagy generációs probléma (az idősebbek kevésbé befogadóképesek az újra), vagy az IQ-t és a tapasztalatot bizony nem az évek számával mérik...:))) Bocsánat!
91. jency83 (válaszként erre: 47. - Szasz23X)
2010. febr. 2. 20:30

Hurrá! Éljenek az őszinte emberek! Tudom díjazni! Sajnos egyre kevesebben vagyunk...

De valóban, talán az a legrosszabb, amikor valaki saját magával, saját magához sem őszinte...És sokszor tudomása sincs róla...

2010. febr. 2. 20:24

...Te jó ég!!!Még végig sem értem a fórumos hozzászólásoknak, de egyszerűen kikívánkozik belőlem, hogy: HAHÓ EMBEREK!!!Miért kell ócsárolni a másikat? Tudtommal a fórum arra való, hogy megvitassuk egymással a gondolatainkat, de nem úgy, hogy közben földig alázzuk a másikat, vagy sárdobálósdit játszunk! Már annyian leírták, hogy nem vagyunk egyformák, - még jó :) -, ezért a véleményünk is különbözik. De azért, mert valaki másképp gondolja, attól még, nem buta, nem hülye, stb. ! Nagyon gyerekes dolog ami itt folyik sokszor a fórumokon...egyébként ettől eltekintve szeretem a hoxa-t :).


A cikk nekem nagyon tetszik, sok mindennel egyet értek és sok mindenben igazat adok! Viszont én nem lennék képes rá, nekem fájna...

89. Szasz23X (válaszként erre: 88. - Agis)
2010. febr. 2. 18:15

Meg :) tény :)

Nem is miattam voltunk együtt, nem én voltam a szerelmes kettőnk közül :)

De Nekem nincs gond a szexuális életemmel XD

88. agis (válaszként erre: 87. - A1baa7edcc)
2010. febr. 2. 17:59
Valakinek ezek szerint az a boldogság, ha fűvel-fával szexelhet, anélkül, hogy bárki számon kérné. Ilyennek minek párkapcsolat? Megfelelne X+1 egyéjszakás kaland is:))))
87. a1baa7edcc (válaszként erre: 65. - Csicsi25)
2010. febr. 2. 17:51

Irigyled? :D

Akkor neked se sok fogalmad lehet a 'boldogsagrol'.

86. globus
2010. febr. 2. 17:50

Hűség???

Jesszusom, mi lesz itt mindjárt.

Ezt a szót töröld ki a repertoárból, mert kiröhögnek.

85. a1baa7edcc (válaszként erre: 84. - A1baa7edcc)
2010. febr. 2. 17:48

bar lehet felreertelmeztem, mert most olvasom meg csak a forumhozzaszolasokat.

Vegulis akkor is ugyanazt gondolom, ha meg tart, amit irtam.

2010. febr. 2. 17:35

Szasz,

Beleneztem most a naplodba, ha nem haragszol.

Sajnalom, hogy veget ert mar ez a kapcsolatod, amirol itt irtal, de engedd meg, hogy annyit hozzafuzzek, elhetnek emberek nyitott kapcsolatban, de csak addig, amig nem szeretnek bele valakibe (ha te nem voltal szerelmes soha- az sajnalatramelto). Onnantol vege az egesz elozo kapcsolatnak, sot a nyitottsagnak is.

Minosegileg osszehasonlithatatlan egy szerelmi kapcsolat az olyannal, amirol irtal.

Sok az iromanyodban az onigazolas es ellentmondas.

2010. febr. 2. 17:00
Teljes mértékben egyetértek Bubu99 hozzászólásaival. Nem hinném hogy a cikk íróját a súlya miatt megbántani akarta. Csak gondolom a pasija inkább az 50 kilósokkal éli meg a nyitott kapcsolatot és nem 100kg fölötti hölgyekkel. ( ezzel nem azt akarom mondani, hogy egy teltebb nő nem lehet szép vagy kívánatos ) De ha már egy painak választani lehet.....nagyobb százalékban inkább az 50 kilósat választja.
82. -Ada- (válaszként erre: 79. - A284cbe523)
2010. febr. 2. 16:54

Ha nem vagyok túl indiszkrét, az mit jelent: "hogy szembe néztél magaddal"?

Engem is nagyon érdekel az emberi elme, a lélek és ezek a dolgok! Ha ezt megérti valaki... érdemes vele próbálkozni!

81. a284cbe523 (válaszként erre: 80. - E14ebbbf07)
2010. febr. 2. 14:31

Szia kedves Koblob!


Nem írtam semmi sértőt. Tudod, akinek nem inge...

Ha elnézést szeretnél tőle kérni, kérjél. Ő nem háborodott fel semmin.


Én először is nem a monogámiáról szónokoltam. Én azt mondtam, mondom, hogy Jól működő nyitott párkapcsolat nem létezik.


Ez önmagában ellentmondás. Ha a párok szeretik, tisztelik, becsülik egymást, akkor nem azért nem lépnek félre, mert ez egy erkölcsi béklyó, hanem azért, mert szeretik egymást. Ez egy emberi érzés...a szerelem. Lírikus írók, költők már megpróbálták szavakba, dalba önteni ezt az érzést. Így ezt a részt én kihagynám.


De kedves Koblob!


Én a szerelmet ismerem, mert éltem már át. A hölgy pedig nem ismeri. Nem tudom akkor, hogy a kérdésed mire irányult.


Ki és mit nem ismer?

Vagy szerinted olyan "kapcsolat", ahol az egyik fél szerelmes, a másik nem, példamutató, életre szóló, irigylésre méltó? Hmmm? Ugye nem.


Éppen erről írtam. Majd belátja ő is, hogy a boldogság, mint írta, köszönő viszonyban sincsen az ő jelenlegi helyzetével. Csak oda még vezet egy út... Biztosan megleli.

80. e14ebbbf07 (válaszként erre: 79. - A284cbe523)
2010. febr. 2. 13:53

Nagyon kulturált volt a hozzászólásod. Komolyan

Bár, azt nem értem, hogy amit nem ismersz,nem próbálsz,arról hogy alkothatsz véleményt.

Szerinted Szaszi magyarázza a bizonyítványt, hogy miért jó az,ami tulajdonképpen rossz.

De ha megnézed, te is magyarázod, hogy miért jó a monogámia.


de amiért klaviatúrát ragadtam. A kilóit firtatgató kérdéssel csúnyán mellélőttél, a betegségére kapott hormongyógyszerek miatt hízott, meg is írta. De még nem láttam,hogy ezért bocsánatot kértél volna tőle...

79. a284cbe523 (válaszként erre: 78. - -Ada-)
2010. febr. 2. 13:22
Azért látom ilyen jól, mert én már szembe néztem magammal... és szeretek a pszichéről olvasgatni.
78. -Ada- (válaszként erre: 77. - A284cbe523)
2010. febr. 2. 12:49

Bubu nagyon jól látod a dolgokat, és annyira tisztán, a lényeget és a legfontosabbat kiemelve sikerült megfogalmazni a véleményedet, hogy...egyszóval nem is tudnám összefoglalni. Ráadásul ez mind egy férfi szájából! Mi nők hajlamosak vagyunk azt hinni, a férfiak könnyelműek, de itt egy élő ellenpélda: érett gondolkodás.



Neked is ezt kívánom Szasz3x! A lényeg tényleg ebben rejlik: nézz magaddal szembe és kérdezd magadtól meg: valójában boldog vagyok én így?lásd meg, azt mit szeretnél...ne ruházd fel jó tulajdonságokkal a rosszat, mert lehet szebb is az életed! Ezt Bubu tökéletesen leírta!

77. a284cbe523 (válaszként erre: 74. - Szasz23X)
2010. febr. 2. 12:14

Had kérdezzek pár dolgot!


Mióta vagytok együtt?

Ha a párod szerelmes, akkor hogyan tud lefeküdni másokkal? Vagy ő "csak" a lelkedet szereti, a testedet nem? Ezt nem értem. Hogyan tud elárulni, ha szerelmes? Ha szerelmes, minden vágya, hogy veled legyen. Ez ellentmondás.


Akkor sem jó, ha szerelmes és Te nem. Mert, ha szerelmes leszel, majd akkor elhagyod te.


Nem jó a kapcsolat!


És a nyitott kapcsolat... az csak azoknál működik, akik nem szerelmesek. Amint az egyik szerelmes lesz, borul a nyitott kapcsolat, mert a szerelem olyan érzés, ami minden mást a háttérbe szorít. Ezért nem igaz az, amit írtál. Semmilyen aspektusból sem. Amiben élsz, az nem kapcsolat, hanem egy állapot.


Ha bemész egy könyves boltba rengeteg szakirodalmat találsz a témában. Érdemes elolvasni.


Az embernek csak egy élete van.

76. tündér74 (válaszként erre: 73. - A284cbe523)
2010. febr. 2. 11:46
Nagyon jól leírtad. Teljesen egyetértek veled!
75. Médy-25 (válaszként erre: 47. - Szasz23X)
2010. febr. 2. 11:15
Én ezzel egyet értek! Totálisan! Szerintem jól gondolkodsz 24 éves létedre!
74. Szasz23X (válaszként erre: 73. - A284cbe523)
2010. febr. 2. 11:10

hmmm... először is: nem teszek rosszat. Ergo nem magamnak magyarázom meg, hanem azoknak próbálom, akik kapásból elítélik, pedig sok ember él ilyen kapcsolatban, max nem verik nagydobra.

Ezt le is írtam, hogy nem tudom, hogy leszek-e szerelmes. Mert nem tudhatom :)

Az meg, hogy a párom nem hagyna el, egy dologgal magyarázható: Ő szerelmes...

Mindezek mellett vannak gondjaink, jelenleg is, elég sok, de egyik sem ebben a témában.

A másik kérdésed: hány év alatt híztam meg? :)

Nos... 4 hónapomba került az a +35 kiló... Meg egy rakat hormongyógyszerbe :D

Ez csupán érzékeltetni akarta, hogy Ő szerelmes... Én SAJNOS nem...

Pedig egyszer én is kíváncsi lennék rá, hogy milyen érzés... Mert szerintem a fellángolás, a szeretet közel sem azonos a szerelemmel...

De ezt persze lehet hogy én látom rosszul.

Mindemellett értem, mit akarsz mondani, és végig is gondolom, becsszó :)

Mert érdekes, amit írsz, ezt így még nem gondoltam végig.

Köszi a hozzászólást :)

2010. febr. 2. 10:58

Sziasztok!


Érdekes a téma!


Kedves cikkíró! Azt hiszem a véleményemmel meg fogom osztani a fórumozókat.


Először is idéznék! "sosem voltam még szerelmes. Nem vagyok az a típus sajnos. Túl racionális vagyok. Egyszer ki tudja? ;)"


Ez a mondat előre vetíti, hogy nem is leszel szerelmes. Tudod hiába gondolkodsz racionálisan, érzelmeid vannak, mint minden embernek. Azért, mert még nem tapasztaltad meg a szerelmet, nem jelenti azt, hogy nem is fogod. De térjünk vissza az alaptörténethez.


24 évesen kijelented, hogy milyen szép az élet, hiszen van egy párod, aki soha sem fog elhagyni, hiszen bárkit megkaphat testileg, te meg is engeded neki.


A cikket mindannyian olvastuk. Tudod mi a kognitív disszonancia? Az, amikor tudjuk, hogy rosszat csinálunk, de mellé állítunk (próbálunk) érveket és már is jót teszünk a rosszal. Egy egyszerű példa. Valaki dohányzik, tudja, hogy a tüdő rákot 90%-ban a dohányzás okozza. Mit mond? Azt, hogy a szomszéd Bélabá már 85 éves, világ életében cigizett és semmi baja. És még sok hasonlót.


Így működik az ember. És itt vagy Te is példának. Pontosan tudod, hogy amit a cikkben írtál, butaság, tudod, hogy nagyon rosszul élsz. Rosszat teszel. Így megírtad ezt a cikket (gondolom többek között) ezzel már fel is oldottad a disszonanciát. Egyszerűen becsapod magad.


Egyáltalán hogyan lehet egy kapcsolat igazi, ha valaki nem is szerelmes és soha nem is volt. A válasz egyszerű: sehogyan. Lelki megcsalás? Szerintem ilyen nincsen. Valaki vagy megcsal valakit, vagy nem. Téged nem lehet megcsalni, mert nem vagy szerelmes. De szereted. Mit jelent ez valójában? És boldog vagy! Dehogy vagy Te boldog. Csak, ha ezt bevallanád, akkor szembe kerülnél saját magaddal és annál szörnyűbb dolog nincsen is a világon. Sokkal jobb ország világ előtt hirdetni a boldogságot, meg a nyitott kapcsolat előnyeit.


Szerinted mit jelent az a szó, hogy szeretet? Milyen érzést? Azt, hogy tudod, hogy ő soha nem fog elhagyni? Ez hazugság. Nem tudhatod. És nem is szeretet. Ez puszta önbecsapás.


És mid erre 24 évesen jöttél rá? Vajon hány év alatt híztál meg 50 kilóról 100 kilóra? És gondolod, hogy ez a barátodat hidegen hagyja? Mert egy igazi, hosszú házasság alatt meghízhatnak az emberek (hosszú évek alatt), jönnek a gyermekek, kevesebb a mozgás. De 24 évesen? És már a cikkben feloldottad az ide vonatkozó disszonanciát különböző hormonokra hivatkozva.


Tudod, ha valaki fotós... és sok szép lányt lát (én is látok nap, mint nap), de szereti a párját, eszébe sem jut nőként tekinteni rájuk. És az általad írt lelki megcsalás... nos az már itt kezdődik. Gondolod, hogy a barátod, mielőtt lefekszik egy ilyen lánnyal nem udvarol neki? Mert, ha nem prosti és nem fizet, akkor nyilván, nyilván elárulja legféltettebb dolgait, intimitását. De akkor mit tud ő adni neked? És mit tudsz adni neki te? És ez fordítva is igaz rád.

Semmit. Akkor ő olcsó. És te is. Én is voltam már nővel úgy, hogy nem voltam szerelmes. Testi vonzalom volt, nem érdekelt. De engem nem várt haza senki, nem volt kire gondoljak. Ha van, akkor az ember hogyan jut ide? Szeretem őt, de jó lenne már otthon vele lenni. Akkor miért vagyok mással? Csak a testiség miatt? Neki talán más a nemi szerve? Vagy netán nem érdekel a másik, eszembe sem jut. Mert ha nekem ez lelkiismeret furdalást okozna, akkor nem csinálnám.


Azzal számomra semmi baj nincsen, ha valaki elrontja az életét, saját börtönébe zárva él. Szerintem akkor van a baj, amikor az illető hirdetni kezdi, hogy amit csinál, jó. Mert annyira feszíti őt a disszonancia belülről, hogy ilyen módon is fel kell oldania. És aki a színfalak mögé lát, aki ismeri a pszichét, a viselkedést az azonnal meg is látja ezt.


Picit talán durvának hangzik, amit írtam! De az igazság mindig az. Nem baj talán, ha valaki gyenge. De az, hogy ezt még hirdeti is...


Mit jelentenek ezek a jelzők? Szeretet, hűség, becsület, erény, társ, otthon.


És ezek? Szerető, megcsalás, becsapás, féltékenység.


A jó, a rossz, a pozitív a negatív. Milyen egyértelműnek tűnik így leírva. Én nem szeretném a negatív dolgokat pozitívnak feltüntetni csak azért, mert én azt csinálom.


És javaslom inkább nézz bele a tükörbe nézz szembe magaddal, állítsad vissza az önbecsülésed, fogyjál le, és éljél. Ja igen, győzelem nincsen harc nélkül. A gyenge elbukik. És Szerintem Te igen jó úton haladsz erre felé.



És egy apró megjegyzés...


Szerintem 50 kilósan jobban tetszel a férfiaknak, mint 100 kilósan. De könnyebb 100 kilósnak lenni.

72. 6b006fc769 (válaszként erre: 70. - -Ada-)
2010. febr. 2. 10:21

nyilván vannak, akiket izgat, hogy egy harmadikkal látják az egyetlen szerelmüket:-)

Mások nyilván homokba dugják a fejüket, úgy vélik, amit nem tudnak/látnak az nem fáj.

én egyébként a monogámiára szavazok, de nem köpöm le azt, aki a másik tábort erősíti, amig nem engem vagy bármely szerettemet bánt meg vele.

71. Veronika27 (válaszként erre: 4. - Syria)
2010. febr. 2. 10:21
Ezt jól megfogalmaztad, én is így látom.
70. -Ada-
2010. febr. 2. 09:46

Érdekes kérdéseket feszeget a téma....


Na ha már annál a bizonyos harmadiknál járunk: akik a monogámiát választják, azoknak úgyis tudom a válaszát, érzéseit, de azok, akik a nyitott kapcsolatról pozitívan vélekednek: tegyük fel, hogy egy üvegfal mögül látnátok, ahogy a kedvesetek épp egy másik nőt ölel, mást csókol, másnak szerez örömet és nem sorolom... az milyen érzés? arra hogy reagálnátok? és HANGSÚLYOZOM: ezt most nem bántásból kérdeztem, nem piszkálódásból, csak azért hogy megértsem, hogy mit-miért és hogyan zajlik nálatok?

2010. febr. 2. 08:57
szerintem ez a cikk nem csak a hűség/hűtlenség témát boncolgatja, hanem azt is megmutatja, hogy nyitott kezdet után is kialakul(hat) a zárt Te+Én kapcsolat. A szerelemben igenis normális az, hogy nem érdekel a "görög isten" meg a "sellő". Nem muszáj lángoló szerelemnek lennie, mert az nagyon könnyen elsekélyesedik, és akkor jön az, hogy félelemből nem lép félre a kapcsolatban lévő. Amikor a társszerelem kialakul akkor nem is érzi a benne lévő, hogy mással kéne bármit is kezdeni. Az, hogy valakivel "szóba állok" nem feltétlen vezet megcsaláshoz, lehet ártatlanul is flörtölni csak a megerősítés végett, viszont tudni kell a határokat, hogy senkit ne bántsunk meg. Még ha nyitott is egy kapcsolat és tényleg nem zavarja a másikat, hogy az egyik félrelép -azaz szexel mással - és ez a szex nem is jelent semmit annak aki csinálja, mert a párját szereti, akkor is a harmadik érzelmeit is figyelembe kell venni.
68. agis
2010. febr. 2. 08:51

jav.

"nem arról van szó" helyett "nem arról szól"

67. agis (válaszként erre: 54. - Liliom10)
2010. febr. 2. 08:49

Az embert az állattól egy dolgo különbözteti meg: a szabad akarat.


Míg az állat, ha "párzás" van, bármilyen ellenkező neművel testi kapcsolatot létesít, addig az ember eldöntheti akarja-e...mert uralkodni tud az ösztönein.


Egy házasság nem arról van szó, hogy nem kívánsz meg mást, nem találsz mást vonzónak...hanem arról, hoyg hű tudsz maradni ahhoz, akinek ezt megígérted.


Egy nyitott kapcsolat nem szerelem, hanem gazdasági és személyes érdekviszony.

66. Szasz23X (válaszként erre: 59. - 73cdbfbb2c)
2010. febr. 2. 08:30
nem, konkrétan azért írtam ki, mert kíváncsi voltam, ki hogyan reagál. De ennek ellenére számítottam a rosszindulatú megjegyzésekre. Nekem nincs tyúkszemem :D Mivel ha lenne, már arrébb álltam volna :D
2010. febr. 2. 08:00

Szia!

Nagyon-nagyon tetszik a cikked! Maximálisan egyetértek veled és kicsit irigyellek is, hogy így élheted az életed. További sok boldogságot kívánok nektek!

64. syria (válaszként erre: 20. - Kund Abigél)
2010. febr. 2. 07:31

Na, azért durva dolog a szexualitást a kajáláshoz hasonlítani! Jó, hogy nem azt írtad, hogy a ruhatárunkat is állandóan cseréljük, miért ne tehetnénk a partnerünkkel is. Szerinted a „változatosság gyönyörködtet” alapon adjunk zöld utat a szabadosságnak?

Még az állatvilágban is van rá példa, hogy egy életen át kitart egymás mellett a pár.


A mi társadalmunk családmodellje nem véletlenül az, ami. Az attól eltérő magatartást lehet tolerálni, de reklámozni, mindenféle ideológiagyártással igazolgatni teljesen felesleges. Véleményem szerint.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook