Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tescoban kenyér lopás 369 forintért? fórum

Tescoban kenyér lopás 369 forintért? (beszélgetős fórum)


21. syria (válaszként erre: 1. - 90e830010a)
2020. jan. 1. 13:16

Tesco ügyileg bolhából csináltatok elefántot; nem kellett volna tenni semmit. Ez a kisebbik baj.

A nagyobbik az, hogy a rokon jó eséllyel belépett a demencia előszobájába. :( Ez egy jelzés volt.

Amikor anyukánk berakta a papírpénzt a hűtőbe, azt mondtam neki: biztosan azért raktad oda a forintot, hogy ne romoljon. Amikor a fésűjét is ott találtam, már nem volt nevethetnékem. Figyeljetek rá! Pl.: tudja-e kapásból, hogy milyen nap van, vagy hány óra. Anyukánk előszeretettel telefonált éjjel 1 és 4 óra között, hogy pl. elfogyott a kenyere. (És nem azért, mert éjjel evett.)

20. pteri (válaszként erre: 1. - 90e830010a)
2019. dec. 26. 18:50
Kedves Kumpir. A demencia pont így kezdődik. Először kicsit furcsa dolgokat csinál. Aztán fokozatosan romlik a helyzet. Az elején, amíg ő is látja, hogy valami nem stimmel, el kell kísérni orvoshoz. Hátha még időben kap segítséget.
19. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - 90e830010a)
2019. dec. 24. 17:52

Kedves Kumpir!


Megértem, hogy kellemetlenül érintett, de semmi értelme nem volt a pénzt elküldeni. Nem tudnak vele mit kezdeni, egy borítékban érkezett pénzt, nem tudnak elkönyvelni, inkább gondot okoztál nekik, mintsem segítséget.

Gondolom tudomásul veszik, vannak ilyen becsületes emberek is és kész. Ha a lelketeken akartatok könnyíteni, akkor odalehetett volna adni egy idős rászoruló néninek-bácsinak, így boldog karácsonyt kívánva nekik.

Békés karácsonyt!

18. Guruljka (válaszként erre: 17. - 90e830010a)
2019. dec. 24. 17:48

Ha nem látnám a hozzászólásaidból, hogy alapvetően kellemes a természeted, azt gondolnám, ironizálsz. Engem a Hoxán szidni szoktak.


Szép Karácsonyt! :D

17. 90e830010a (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2019. dec. 24. 17:18

Kedves Guruljka!


Azt hiszem tudom ki vagy, nem hazudtolod meg legendásan kedves természetedet!


Köszönöm!

16. Guruljka (válaszként erre: 14. - 90e830010a)
2019. dec. 24. 17:08

Boldog karácsonyt, az "elkövetőnek" is! Akit nagyon sajnálok a sok bánat miatt, tényleg ne filózzatok ezen ennyit.

Megszületett a Megváltó, aki a kiló kenyér elvitelét is megbocsátja. Derű legyen a szívetekben, az elkövetőre meg fordítsatok sok figyelmet, az egész év során.

Szeretetteljes, áldott Ünnepet kívánok!

15. Guruljka (válaszként erre: 12. - 55Judit)
2019. dec. 24. 17:04

Igen, meg megbeszélik, mikor mennek reggelizni.

Vezető állásban dolgozik egy jó ismerősöm egy "madaras teszkóban". Nap mint nap lát ilyet. És nem a minimálnyugdíjasok kenyere és tejecskéje, hanem a bizonyosak tejszelete, sütije, fánkja, kakaója. Egyéb dolgokról nem is szólva, ami miatt a pénztárosnak mindent át kell néznie.

2019. dec. 24. 13:32

Sziasztok!


Köszönöm mindenkinek a kedves sorait, így ünnep alatt! Azt gondoltuk, teljesen agyonüti a karácsonyt nálunk ez az ügy, de amikor látom, hogy ilyen sok jóindulatú és megértő ember van, akkor örülök kicsit. Ez persze nem jelenti azt, hogy helyeslem a dolgot, mert törvénysértésre nincs mentség, legfeljebb a megítélésben lehetnek különbségek.


Legyen nagyon Boldog mindenkinek az Ünnepe!


De természetesen bárki szeretne még hozzászólni, örömmel veszem, és válaszolni is fogok!


Kumpir

13. df1e1c376c (válaszként erre: 8. - F499cb4607)
2019. dec. 24. 12:39
Egy röpke ideig dolgoztam egy szupermarketben, az üres piàs üvegek a polcokon eldugdosva mindennaposak voltak.
12. 55Judit (válaszként erre: 9. - Hegyirabló)
2019. dec. 24. 11:43
A siófoki TESCO-ban sokkal durvábbat is látni. Bizonyos emberek csapatosan odamennek a péksüteményekhez, és nagy látványosan ott eszik meg a választott termékeket. Szinte mindennapos.
11. New(l)
2019. dec. 24. 11:28
Szerintem ez a bocsánatkérő levél meg az 500 ft is fölösleges volt. Tovább görgetitek ezt a bagatell ügyet. Én sem loptam soha, és nem is tartom helyes magatartásnak, de így is borzasztóan érzi magát a néni, ne generáljatok már ekkora problémát belőle. Egy Tesconak ez nem tétel, senkinek nem esik bántódása, ha az alkalmazottak miatt aggódnátok.
10. Guruljka (válaszként erre: 1. - 90e830010a)
2019. dec. 24. 11:08

Szerintem még ha látták is esetleg, hagyták, mert esetleg arra gondoltak, ennyi jut neki enni.

Az sem hinném, hogy ez valami lopési kényszer előjele lenne, ennek ellentmond az elkövető családtag szégyenérzete.


Hogy miért tett ilyet, az érthetetlen, de én még arra is tudok gondolni, hogy mikro-agyvérzés érhette és kihagyott benne valami.

2019. dec. 24. 10:34

Szia!


369 forintos szabálysértés? Szinte kizárt, hogy a Tesco foglalkozzon ezzel, már ha egyáltalán észrevették a karácsonyi forgatagban. A papírmunka több nekik ezzel, mint amit nyernének. Pedig nem mindennap látni ilyen “veszélyes” bűnelkövetőt, mint a néni!

2019. dec. 24. 10:04

Sziasztok!

Az itteni tescobol jó ideig loptak töményitalokat, nem 1-1 üveggel. Egy idő után lebuktak és ki lettek tiltva a boltból. Egy ott dolgozó is vitt ki hátul az udvarról italt, őt kirugták. Ezek sokkal nagyobb értékű dolgok voltak mégsem tudok róla hogy komolyabb bajba keverték volna öket.

Szerintem nincs ok az aggodalomra de figyeljetek egymásra! Kellemes ünnepeket

7. 90e830010a (válaszként erre: 6. - Amaunet)
2019. dec. 24. 09:38

Szia!


Köszönöm a választ!


Igen, mi is látjuk, hogy ez egy probléma. Keressük a megoldást.

6. Amaunet (válaszként erre: 5. - 90e830010a)
2019. dec. 24. 09:34

Szerintem semmiféle jogi következménye nem lesz ennek.


Viszont a hölgy jó lenne, ha felkeresne egy orvost, mert ez a "lopási kényszer" súlyosbodhat nála. Bocsánat nem találtam kíméletesebb kifejezést.

5. 90e830010a (válaszként erre: 4. - Globus)
2019. dec. 24. 09:22
Hát persze, ő maga vallotta be, sírt, mire hazaért, annyira lelkiismeret furdalása volt. Ami teljesen érthető valakitől, aki soha életében nem vétett a törvények ellen.
4. globus (válaszként erre: 1. - 90e830010a)
2019. dec. 24. 09:15
Ti miből gondoljátok, hogy lopott? Elmondta?
3. 90e830010a (válaszként erre: 2. - Borzolo)
2019. dec. 24. 09:12

Szia!


Köszönöm a gyors választ!


El tudod képzelni, szombat óta a témát kutatom a neten, átnéztem minden ezzel foglalkozó fórumot, weboldalt. Azt tudjuk mi is, hogy ez szabálysértés, amiért legrosszabb esetben 5000-10000 forint pénzbírság jár. Ezzel nem is lenne gond. Mi csak a megaláztatástól félünk. Egy aranydiplomás tanítónéniről van szó, példás előmenetellel.


Mások véleményét is szívesen meghallgatom!


Boldog Karácsonyt Mindenkinek!

2. Borzolo (válaszként erre: 1. - 90e830010a)
2019. dec. 24. 09:07

Szerintem ha észrevették volna akkor helyben szólnak neki. Nem fogják keresni a kenyeret, kb elkönyvelik hogy kiszakadt a zacskója, lejárt a szavatossága stb. Nyugodjatok meg, nem lesz belőle semmi.

Meg tudtommal van is valami értékhatár ami alatt nincs következménye a lopásnak.

2019. dec. 24. 08:57

Sziasztok!


Egy idős (bár tudtommal nem demens) családtag lopott szombaton a Tescoból. Magyarázat nincs, értetlenül állunk a dolog előtt. Egy csomagolt kenyeret, értéke 369 forint. Egyszerűen eltette a táskájába, majd kisétált. Nem érték tetten. Hétfőn feladtunk levélben 500 forintot a Tesco címére, egy pár mondatos magyarázó/bocsánatkérő levéllel, de persze névtelenül, konkrétumok megnevezése nélkül. Tudom, hogy a lopás ettől még el lett követve, bár a kár így legalább megtérül.


A kérdésem, hogy ha nem érték tetten, van esély rá, hogy még is észrevették, vagy később észreveszik a lopást? Egy ismerős azt mondta, pusztán a logika alapján, hogy ha észlelték volna a lopást, akkor egészen biztosan megállítják a pénztár után. Arra meg kevés az esély, hogy visszanéznek több tíz órányi kamerafelvételt, legalább is ebben bízunk.


Egyébként büntetlen előéletű, szabálysértési ügye sem volt soha. Helyette van most lelkiismeret furdalás és szégyen.


Köszönöm a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook