Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terveztétek a babát vagy csak jött? fórum

Terveztétek a babát vagy csak jött? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2006. aug. 11. 13:39

Terveztük.

Már két éve (minimum....)

Addig is csak naptármodszerrel vigyáztunk, ha összejön, úgy legyen! De nem jött. :(

Sose szedtem bogyót, leszoktam a cigiről, lefogytam 13 kilót... Lázmérőztem, ovulációs mikroszkópoztam (ami klassz, tudom ajánlani), tehát lassan "görcsösen" szerettük volna.

Idén tavasszal a Meddőségi Centrumban kötöttünk ki végül.

Egy hónapig játrunk vérvételre, erre-arra... majd a következő havinál lett volna a további vizsgálat, ám hiába vártam...

Spontán teherbe estem! :)

Már túl vagyunk a 20. héten- és eddig minden rendben. (semmi rosszullét, magas vérnyomés, stb...) és nagyon várjuk a babát! :)

23. Vica26
2006. aug. 10. 13:50

Terveztük.

Már több, mint egy éve abbahagytam a bogyót, de egészen januárig nem volt menstruációm, így csak január óta volt rá esély, hogy összejöjjön. És hát júniusban sikerült is, pont abban a hónapban, amikor már teljesen nem foglalkoztama teherbeesés gondolatával(nem akartam rágörcsölni). Nagyon-nagyon örültünk neki!

2006. aug. 10. 08:26

Bvdt történetéhez szeretnék én is "társulni".


Nővéremet tavaly augusztusban egy cisztával operálták, ami elég nagy volt. A doki azt mondta neki, hogy a legjobb orvosság rá egy terhesség, de figyelmeztette, hogy nehezen fog teherbe esni és ha sikerül is, nagy a vetélés valósznűsége. Tesómék szeptemberben összehozták a babát, aki most múlt 1 hónapos és gyönyörű.

És a terhessége kivételesen tökéletes volt, semmi rosszullét, semmi kis ez, vagy az.

2006. aug. 10. 08:22

Mi úgy gondoltuk a férjemmel, hogy nyáron nekifogunk a babaprojektnek.

Ez annyit jelentett, hogy nem védekeztünk, de nem számolgattam semmit, fogalmam sem volt, melyek a termékeny napok, és igazából nem is akartam nagyon rágörcsölni a "dologra", mert olvastam, hogy akkor nehezebben jön össze. Szóval eldöntöttük, hogy akkor mostantól élesben, és össze is jött a kis manócska elsőre. :)

2006. aug. 9. 20:28
terveztük és nem váratott sokáig magára. (2 hónap)
19. DODICA
2006. aug. 9. 18:55
Jöttek mind a hárman, szépen sorban, majdnem napra pontosan 3 évenként. Mi lett volna, ha tervezzük is őket? :)
18. perfi
2006. aug. 9. 17:48
Én májusban hagytam abba a fogamzásgátló szedését, s ha minden igaz - pozitív teszt, mellfeszülés, mensi elmaradása, igaz negatív uh tünetek mellett - már teherbe is estem. Elég gyors volt, mivel a párommal úgy számoltuk, hogy augusztus, szeptember környékén kiürül a gyógyszer, és utána lehet a babám "dolgozni". De hamarabb összejött, amit nem bánunk, mert tavaszra itt lesz már velünk a baba. :)
17. mandy
2006. aug. 6. 09:42
Ezt tök jó, hogy megosztottad velünk, bvdt, szerintem biztos jó pár embert megnyugtattál! Igazi sikertörténet, gratulálok :) Gyönyörű a kisfiad!
2006. aug. 6. 09:36

Párommal már régóta gondolkoztunk a babán, de nem tettünk érte semmit. Aztán egy műtét során kiderült, hogy endometriózisom van. Ez egy nagyon fura betegség. Nem lehet tudni, hogy mi okozza és gyógyítani is csak rövidtávon lehet, már ha lehet. Sajnos legrosszabb esetben meddőséget okoz. Aki többet akar róla megtudni, az a www.endometriozis.hu oldalon megteheti. Sajnos nagyon sok fiatal ennek a betegségnek az áldozata.

Szóval a műtét után 6 hónapig injekciós kezelést kaptam, majd egy vérvizsgálat után az orvos kijelentette, hogy akkor kiszámolják, hogy mikor a legjobb nekem és mesterségesen megpróbálják öszehozni a babát.Én mondtam, hogy mivel még nem próbálkoztunk, adnék egy esélyt a természetes útnak is. Erre az orvos flegmán megjegyezte, hogy jó, próbálkozzanak és majd megunják és visszajönnek. Szerencsére nem kellett visszamenni, mert már másodszorra nem jött meg. Kisfiam már 5 és fél hónapos.

15. mandy
2006. aug. 5. 12:31

Ez az verda! Tuti sikerjülni fog!!

A férfiak már csak ilyenek, és még ránk, nőkre ragasztják, hogy hisztizünk. Az én férjem akkor borult ki, mikor megtalálta az első ősz hajszálat. Nagyon ki tudnak akadni, ha kiderül, hogy valamiben (szerintük) nem tökéletesek. De hát mi így (is) szeretjük őket :)

2006. aug. 5. 11:54
Erdekes en csak addig voltam idegbeteg, amig nem tudtuk, h miert nem leszek terhes. Addig az ember tamogatott engem lelkileg. Miota tudjuk, h vele vannak kiseb-nagyobb problemak, valtozott a helyzet. Most en vagyok az, aki ot batoritgatja. Mar nem gondolkodom annyit, nem csak a gyerek korul forognak a gondolataim. Tudom!, h egyszer babank lesz. :)
13. mandy
2006. aug. 5. 10:40
Talán ez is alátámasztja, hogy ha az ember nem akarja görcsösen azt a babát, és szinte oda sem figyel, akkor érkezik meg :)
12. mothertiger (válaszként erre: 11. - 50a6c60d88)
2006. aug. 5. 09:33

Mi terveztük, de 2 évig nem sikerült teherbe esnem. Mígnem kiderült, hogy nem volt peteérésem. Rengeteg hormont kaptam, injekcióban és tablettában, de az eredmény: semmi.

Aztán lemondtam róla, eljártam edzésre; ha már nem gömbölyödik, akkor kockásodjon a hasam...

Már majdnem kockás volt, amikor váratlanul teherbe estem.

Ne aggódj, biztosan sikerülni fog nektek is! Sok sikert kívánok!!!

2006. aug. 4. 12:16
Olvasgatom a hozzaszolasokat es hihetetlenul irigy vagyok. Mindenki nagyon egyszeruen, gyorsan es problema nelkul esett teherbe. Nagyon szerencsesek vagytok. :) En 3 eve hagytam abba a fogamzasgatlot. 2 eve kezdtuk el a kivizsgalasokat. Tulvagyunk az elso sikertelen lombikbabay programon... Most kezdjuk a masodikat es nagyon remelem, h ez lesz az utolso. Mar ikreket sem bannak :D Gratulalok mindenkinek es tessek szepen osszehozni meg egy par gyonyoru es egeszseges lurkot! HAJRA MAGYAROK!!! :)))
10. TÜBI
2006. aug. 4. 11:31

Az elsőt 18 évesen,tehát egyértelműen nem !

A második már mondhatni igen, bár én televoltam kétségekkel, mert még akkor is nagyon fiatal voltam.

2006. aug. 4. 11:13
Az elsőt nagyon vártuk,a másodiknál Én féltem!Mindkettővel hamar megfogantam!
2006. aug. 3. 18:22
Egy tervezett, pont két hét alatt fogannt :-) Szuper érzés volt!
7. 7e433abb8e (válaszként erre: 6. - Mandy)
2006. aug. 3. 17:43

:))

a zellen nem véd.. :)

2006. aug. 3. 17:37
Nálunk is ez volt Fcica. Pedig nem volt rossz éjjel-nappal csak ..... gyereket csinálni. Most aztán koplalás van :)
2006. aug. 3. 17:34
Terveztük és két hónap alatt össze is jött. Azt hittük egy kicsit több időbe fog telni.
2006. aug. 3. 17:16
Nálunk is hasonló. Naptármódszerrel két gyerek. Aztán most egy harmadik van idebent. Őt terveztük :)
2006. aug. 3. 17:09
Naptármódszer nálunk=2 gyermek, azaz nem terveztük.
2006. aug. 3. 17:03
Igen, terveztük. Nem is kellett sokat "igyekezni", 2 hónap, és már várandós is lettem.
2006. aug. 3. 17:00
?
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook