Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességmegszakításnál miért húzza az időt az orvos? fórum

Terhességmegszakításnál miért húzza az időt az orvos? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2012. aug. 14. 21:44

Most tértem vissza és látom, hogy meg lett kurtítva a fórum!


...és még mindig nem eléggé!:D

84. 5c975c63f7 (válaszként erre: 57. - B33c67d6a0)
2012. aug. 14. 21:39

úristen, iszonyat milyen sötét emberek vannak. már elnézést, de erre nem lehet mást mondani. szerintem csak irigykednek, mert te még eldöntheted, akarod-e a gyermeket vagy nem. nekik meg már nincs választásuk.


az ilyen barmokkal tényleg nem kell foglalkozni. aki ilyet képes mondani, az még vagy nem hibázott soha az életében, amit kétlek, vagy nagyon elgyötört lehet a sök gyerektől, vagy egyéb...

83. 07016ed7ac (válaszként erre: 82. - D71ef05a8e)
2012. aug. 14. 18:29
A hozzászólás általában véleményt takar...azaz mindig sérteni fog valakit,akinek ellenkező az álláspontja. Itt egyetemes egyetértésre ne számíts ,szerintem :)))
82. d71ef05a8e (válaszként erre: 81. - 07016ed7ac)
2012. aug. 14. 18:21
Igazad van. Nem itt fogunk rájönni, hogy melyik az a pillanat, amikortól élőlényről, emberről beszélhetünk. Mindenkinek van erről véleménye, de senki nem tudja minden kétséget kizáróan a valós választ. A hozzászólásokban épp ezért is kéne úgy fogalmazni, hogy az senki meggyőződését ne sértse.
81. 07016ed7ac (válaszként erre: 80. - Corra)
2012. aug. 14. 18:14
Szerintem az "önállóan életképtelen" arra vonatkozott,h még levegőt sem tud egyedül venni. Azaz a szervezete nem képes önellátásra...De ez megint akadémikus kérdés,h ki mettől gondol mit kiről...
80. Corra (válaszként erre: 69. - Csgybzs)
2012. aug. 14. 18:07

Kérlek, ne tégy úgy te is, mintha a vitathatatlan tényt nem értené bárki: embrió - baktérium, biológia tankönyv. Oly nyilvánvaló, hogy nem erről van szó, hogy ha ragaszkodsz a kérdésedhez, már magad tűnsz értetlennek. És kérlek, ne írj olyan butaságot, hogy MINDENKI csak a már megszületett gyerekét szereti.


Visszatérve, de lassan tényleg befejezve a disputát: nem csak az embrió életképtelen önállóan, hanem a magzat is, sőt, a csecsemő is, de még egy két éves sem menne sokra önállóan. Ha annyira megy nektek ez puszta biológia alapon, a most nevetségessé tenni próbált női érzelmek nélkül, akkor hogy is van ez? Még jó, hogy nem fejtettétek ki odáig, hogy amíg nem keresi meg a kenyérre valóját, addig végülis minden gyermek élősködő, ergo a baktériumnál alacsonyabb rendű élőlény, hiszen önállóan a mai társadalomban életképtelen. Mert ebből a logikából ez következne. És egy többgyerekes anyától ez nyilvánvalóan hiteltelen, így még nevetséges is:):)

79. 7fb6d5be34 (válaszként erre: 77. - Jozsi.38)
2012. aug. 14. 17:52
Kedves jozsikati. Neked valoban nincs semmi egyeb dolgod? Jossz ide kotekedni. Nincs otthon egy rakat gyerek? Foglalkozz azokkal,ne legyenek olyanok,mint te.
78. Corra
2012. aug. 14. 17:28

De.


Abban nem lenne semmi primitív, hogy összehasonlítasz két létformát. Tudod te jól, hogy nem ezt tetted, mert annak nem is lett volna köze a fórumhoz:) Te provokatív módon egy értékre hoztad az emberi életet egy baktériuméval, és még ez sem primitív, ez csak hülyeség. Az primitív, hogy mindennek semmi más célja nincs itt, mint emberi érzelmeket nevetségessé tenni. Lehet 6 diplomád és még több gyereked, én azokkal értek egyet, akik veled, a mostani szándékoddal nem. Csak másnak több esze volt, és hamarabb itthagyott, én meg itt válaszolgatok:) Most gondolom az a mondat jön, hogy ha nincs észérv, akkor sértegetlek ezzel a primitív szóval, ugye?:):):):) Kihagyhatjuk, nem kell lejátszani:)

2012. aug. 14. 17:17
itt senki nem tanult biológiát?
2012. aug. 14. 17:17
Ez engem is érdekelne....
2012. aug. 14. 17:15
mi benne a primitív? két életforma biológiai alapú összehasonlításában mi a primitív?
74. Corra
2012. aug. 14. 17:09

Hú. Most értem a végére. Hát, jozsi.38, tényleg primitív dolgokat írtál, és nem sok más célod lehetett, mint ledöbbenteni itt mindenkit. Mint egy unatkozó kamasz, aki kötelkedik a tanáraival. Én is csak mosolyogni tudok rajta. És az én szememben sem lettél tőle érdekes, vagy ilyesmi:(



Nekem volt ismerősöm egyébként, aki ugyanúgy járt, mint a fórumindító. 6. héten még nem volt szívműködés, egy hét múlva már látszott. Nem volt számára sem könnyebb, sem nehezebb a döntés, épp azért, mert már meghozta hamarabb, ahogy a mi fórumindítónk is.

2012. aug. 14. 17:01
ez van, amikor valaki csak a képekig jut el, és nem lát tovább :))
72. d71ef05a8e (válaszként erre: 70. - D71ef05a8e)
2012. aug. 14. 17:01
De zárjuk le a vitát, Kati vagy Józsi. Sajnálom a sok off-ot. Tény, hogy attól, hogy én valakit nem értek (de Téged nagyon nem), attól még ő is lehet jó ember. Barátnők nyilván nem lennénk a való világban.
71. csgybzs (válaszként erre: 70. - D71ef05a8e)
2012. aug. 14. 17:01
Ej, ha már a képeket megnézted akár a szöveget is elolvashattad volna....
70. d71ef05a8e (válaszként erre: 69. - Csgybzs)
2012. aug. 14. 16:59

Józsi több gyermekes anya? És ebben mi a diszharmónia?


Jó, belátom, én tévedtem el:):):):)

2012. aug. 14. 16:58

Én csak azt nem értem most, hogy attól, hogy valaki több gyerekes anya, miért ne gondolhatná úgy, hogy egy pár hetes embrió életképtelen. Amikor először is tény, másodszor pedig mindenki a kifejlett, életképes, kilenc hónap alatt kihordott és megszült élő gyermekét szereti, neveli fel......

Most ettől mi a diszharmónia?

68. d71ef05a8e (válaszként erre: 66. - Jozsi.38)
2012. aug. 14. 16:56
Ez érdemi válasz volt. Valakinek, akinek a bemutatkozó oldala gyermekek képeivel van tele. Kicsinek, komoly vitára érdemtelennek azért tartalak, mert nem hiteles tőled ez a "embrió nem több, mint egy élősdi-dolog". Nem önmagában a véleményedért, még ha nem is értek vele egyet. Ha ez sértés volt, fogalmazd át a mondandómat nyugodtan, ha hízeleg neked, lelked rajta. De így, ahogy vagy, a szavak és a képek diszharmóniájában megmosolyognivaló vagy csak szerintem:):):)
2012. aug. 14. 16:54
nem provokáció, hanem összehasonlítás a két életforma között egyébként. de ha nem tudsz különbséget tenni,akkor tanácstalanul kezet széttáró szmájli :)
2012. aug. 14. 16:52
óóó sértegetés, a kedvencem! ha érdemi választ nem tud adni valaki, akkor mehet a sértegetés. ez hízelgő rám nézve :)))
65. d71ef05a8e (válaszként erre: 64. - Jozsi.38)
2012. aug. 14. 16:50

Mivel ez nem más, mint primitív provokáció, engedd meg, hogy ne reagáljak rá. És nagyon csodálkoznék, ha azok a hölgyek, akik itt kiálltak a fórumnyitó mellett és segíteni szeretnének neki, és támogatják a döntésében, nem pedig csak polgárpukkasztó megjegyzéseket tettek, egyetértenének ebben veled. Ne feledd, aki bajba, nehéz helyzetbe kerül, és olyan döntés elé, amit maga sem szívesen hoz még, még ember tud maradni.


dr House-t, a sorozatot egyébként kedvenceim között tartom számon. csak amit a zseni egy sorozatban megengedhet magának, ahhoz te olyan kevés vagy, mint egy önálló baktérium az önállóan életképtelen embrióhoz képest.

64. jozsi.38 (válaszként erre: 63. - D71ef05a8e)
2012. aug. 14. 16:44
nos lássuk: a baktérium egy egysejtű, szaporodásra(osztódással) képes élőlény, amelynek megvannak az önálló sejtszervei. az embrió,főleg az azelőtti zigóta állapotban NEM képes az önálló életre. ahogy az egyik kedvencem dr. House mondta az egy epizódban, egy élősdi :)
63. d71ef05a8e (válaszként erre: 61. - Jozsi.38)
2012. aug. 14. 16:33

Ne haragudj, de ez nagyon nem ide illő volt. Biztos nem kell elmagyarázni, hogy mi a különbség egy baktérium és egy ember között. Vagy mégis? Szégyelld magad. És ezt még akkor is tartom, ha egy ilyen topikban tényleg nincs helye a fórumnyitóval való kötekedésnek, számonkérésnek.


valószínű, hogy azért várna az orvos még, hogy kiderüljön, egyáltalán művi abortuszról vagy missed ab. műtétről lesz-e szó. Missed ab.-nál sem a védőnőhöz járás nem szükséges, sem más jogi procedúra, és a statisztikában sem mindegy gondolom.


Emiatt az orvosra ráhúzni, hogy erre vagy arra felé akar manipulálni, hogy a szívdobogásra majd biztos meggondolja magát valaki, szerintem nagyon primitív gondolkodásra vall (tessék, ítélkeztem). Pláne ezt valami aljas, megvetendő szándéknak beállítani.

62. Pen80 (válaszként erre: 57. - B33c67d6a0)
2012. aug. 14. 16:29

Jesszus.

Kezeld a helyén. Nem érik el azt a szintet, hogy foglalkozz velük.

2012. aug. 14. 16:26
ilyenkor elgondolkodom, hogy azok, akik ennyire abortusz ellenesek, miért szednek antibiotikumot? végül is a baktérium is élet... :DDD
60. Bella2011 (válaszként erre: 57. - B33c67d6a0)
2012. aug. 14. 15:18
Miért nem vállalják a véleményüket nyiltan? Ez elgondolkodtató...........
59. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 57. - B33c67d6a0)
2012. aug. 14. 14:57
ostoba barmokkal nem kell foglalkozni :) mindig is voltak, mindig is lesznek ilyen űberidióták, akik szeretnek beszólni a net homályából :D a szemedbe nem merné mondani.
58. 6bd83f61cd (válaszként erre: 57. - B33c67d6a0)
2012. aug. 14. 14:56
Gyökerek. Ne foglalkozz velük!
2012. aug. 14. 14:50

Egy kis szösszenet a privik közül, amit kaptam:


Mirella22:


Hogyan ölheted meg saját gyereked?

Undorító vagy! Kívánom neked, hogy soha nem legyen gyermeked, mert nem érdemled meg! Rohadt gyilkos!


----

Jaj édesem! Nehogy azt hidd, hogy megsajnáljalak!


Nekem már van két gyerekem, és ha becsúszna még egy, biztosan nem ölném meg! Mert én nem vagyok GYEREKGYILKOS!

2012. aug. 14. 12:55

A 2x-i megjelenés a családtervezési tanácsadónál (védőnő) tényleg azért kell, hogy legyen időd átgondolni. Első alkalommal el fogják mondani, hogyan "készül" a gyerek, és milyen fogamzásgátlási módszerek vannak. Nem bántásból, de ez utóbbi lehet, hogy hasznos lesz Neked, mert az óvszeren és a bogyón és a hőmérőn kívül van még egy pár...

A második alkalomról nem tudok nyilatkozni, mi oda nem jutottunk el - szerencsére meggondoltuk magunkat.:)))))

De ha most még tényleg nincs embrió, akkor talán már nem is lesz, és valóban azért vár a doki, hogy ne kelljen feleslegesen megműteni. Én a helyedben azért rákérdeztem volna, ha már magánklinika - jobb felvilágosítással is szolgálhatna!!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook