Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért használ sok orvos a terhesség megállapításhoz hasi uh-t, ha sok helyen olvasni a kismamák körében, hogy nem lehetett látni? fórum

Miért használ sok orvos a terhesség megállapításhoz hasi uh-t, ha sok helyen olvasni a kismamák körében, hogy nem lehetett látni? (beszélgetős fórum)


1 2
2018. márc. 10. 23:36
Érdekes, az senkinek nem jutott eszébe, hogy a hasi UH-val ki lehet zárni a korai méhen kívüli terhességet?
30. Derya (válaszként erre: 28. - A0c1361e44)
2012. ápr. 10. 10:10

ez dokifüggő. :-(

tény, hogy sok doki nem figyel eléggé a páciensre, de szerencsére vannak kivételek...

a múlt héten nekem is volt pl. részem olyan vizsgálatban, hogy szó szerint észre sem vettem, hogy már meg is csinálta... :-o

csak csodálkoztam, meg a többi lány is.

29. Derya (válaszként erre: 26. - Timycat)
2012. ápr. 10. 10:08
szerintem is. egyetértek.
28. a0c1361e44 (válaszként erre: 23. - Derya)
2012. ápr. 9. 08:09

Ezt nem én mondom. Én nem értek hozzá.

A nőgyógyászok mondják ezt. Mármint azt, hogy nem szeretnek így vizsgálni és ezért.

Én 9 hetes terhes voltam, amikor elmentem orvoshoz. Szimpla vizsgálat volt, amiből megállapította, hogy valóban terhes vagyok. És semmi bajom nem lett.


Ez viszont az én véleményem: én mindig úgy érzem, hogy elég barbár módon vizsgálnak. Huh, de utálom...

2012. ápr. 8. 20:00
Igen ezt én is így gondolom, inkább az elején.Nem okolta ő sem az orvost, hiszen ha amiatt volt is biztos nem direkt csinálta.Nála nem volt sem túlsúly, sem más dolog.Nem biztos, hogy emiatt volt pont, de utána hallottunk nem egy kismamát, aki szintén így járt :(
26. timycat (válaszként erre: 25. - 474687f420)
2012. ápr. 8. 18:26

Számomra ez akkor is hihetetlen; ott valami nem stimmelt a magzattal. Nem értem ezt a bevérzést; a hüvelyi uh, csak a hüvelyben van, magát a magzatot fizikálisan azzal nem piszkálják. Vannak nők, akiknél a korai terhességet hasi uh-val nem is lehet "látni" pl hátrahajló méh, vagy igen jelentős túlsúly. Nővérednél lehetett véletlen is, hogy pont akkor nézték uh-n, lehet teljesen más okból halt el a magzat.

Én vesztettem el gyereket, nem kell belegondolnom, tapasztaltam, de annak tuti valami oka volt, valami biztos nem stimmelt azzal a magzattal, természetes szelekció, nem okoltam emiatt sem uh-t, sem orvost, sem magamat. Sőt ha valami nagyon nem stimmel inkább a terhesség elején menjen el, mint később (na nekem ebben nem volt szerencsém)

25. 474687f420 (válaszként erre: 18. - Timycat)
2012. ápr. 8. 18:04

Igen, valószínű, mert vizsgálat után rögtön bevérzett és aztán már nem volt ott a baba, ami előtte igen.A részleteket itt nem mondanám el, hogy mi volt a jele annak, hogy épp megy el a magzat...

Lehetséges, hogy gyenge volt a magzat, de sokszor van, hogy az elején gyenge, aztán megerősödik.És azt nem nagyon lehet látni,hogy most akkor gyenge, csak ha van valami jele, akkor viszont tényleg eltiltanak a szextől is.Nem badarság, mert ha másnak azt mondják az egyik UH-n hogy látják a magzatot, ami x hetes, vizsgálat után bevérzik, aztán azt mondják már nincs gyerek, az nem egy kellemes dolog, ha kicsit belegondolsz a helyzetébe.

24. Derya (válaszként erre: 23. - Derya)
2012. ápr. 8. 15:40
12. hétig hüvelyit használnak manapság. pontosabban még a 12. heti kötelező uh vizsgálat is hüvelyi úton történik, mivel így sokkal pontosabban lehet mérni a tarkóredőt.
23. Derya (válaszként erre: 21. - A0c1361e44)
2012. ápr. 8. 15:38

"a kis terhességeknél maga szimpla nőgyógyászati vizsgálat is és a hüvelyi UH is vetélést okozhat"


jézusom, ez elég nagy badarság, Irisz, ne is haragudj... :-(


ahhoz nagyon barbár módon kéne vizsgálni, de még attól se biztos, hogy egy egészséges terhesség elmenne...

22. Derya (válaszként erre: 20. - Nikk_1982)
2012. ápr. 8. 15:36
itt a pont. :-)
21. a0c1361e44 (válaszként erre: 19. - Timycat)
2012. ápr. 8. 15:14

Szerintem sincs olyan, hogy egy nőgyógyász nem biztos benne és főleg azért nem mert nem látja az UH-n.


Egyébként a legtöbb nőgyógyász ha kicsi a terhesség, amit a nő beszámolójából szűr le, akkor inkább hasi UH-t csinál és valóban azért, mert a kis terhességeknél maga szimpla nőgyógyászati vizsgálat is és a hüvelyi UH is vetélést okozhat.

Bár pl. az én esetemben simán megvizsgáltak és semmi bajom nem lett.

2012. ápr. 8. 11:08
Szerintem meg a 0. UH azért fontos, hogy a méhen kívüli terhességet kizárja. A tesztekből az nem derül ki hogy jó helyen tapadt-e. HAsival nehezebben látszhat pl hátrahajló méh esetén egy korai terhesség.
2012. ápr. 7. 23:22

Egyébként egy jó nőgyógyásznak nem kell uh hogy megállapítson egy terhességet.

Az én dokim mikor beléptem a rendelőjébe rámnézett és mondta, hogy úgy látja baba lesz, pedig épp csak "aligterhes" voltam, szerinte már az első 2-3 hétben változik egy nő tartása, arca, teste az értő szem meg meglátja.

A következő kapaszkodó a terhesség megállapításánál a nő mondandókája, hogy nem jött meg és van poz. teszt. Ezt erősíti meg egy szimpla nőgyógyászati vizsgálat, innen már erősen sejthető a terhesség, az uh meg csak a "hab a tortán"

18. timycat (válaszként erre: 15. - 474687f420)
2012. ápr. 7. 23:12
hüvelyi uh-tól ment el a gyereke? Most nem akarok kekeckedni, de ha valakinek attól elmegy, ott nincs gyerek. Mert pl sokkal keményebb behatás éri a hüvelyt, méhszájat szex során és ha minden rendben van, nem tíltanak el egy terhes nőt a szextől. Ez badarság szerintem.
2012. ápr. 7. 23:02
Mert hátha mégis...
16. katie_rose (válaszként erre: 15. - 474687f420)
2012. ápr. 7. 21:47
Hüvelyit gyakorlatilag a terhesség során csak a 12. hét előtt végeznek. A hasfalon keresztül nem mindig látják a picit,amikor még csak néhány mm , viszont hüvelyi uh-val már tudják igazolni a terhességet.
2012. ápr. 7. 19:13
Én úgy tudom, 12 hetes korig azért nem szeretnek az orvosok hüvelyi UH-t használni, mert kárt tehet, nem szándékosan is.Én már nem egy nőgyógyásztól hallottam, hogy ezért nem szeretik, de ha mégis emiatt lenne baj, nem vállalják be és csak hárítanak, hogy nem emiatt volt.Nővérem elment vizsgálatra kb. 6 hetesen, így vizsgálták, és utána vérzett és aztán nem volt baba :(.És akkor tudtuk meg ezt, hogy nem ő volt az egyetlen, aki így járt.Aztán lett egy jó nőgyógyász ismerősünk és ő mondta, hogy ezért nem szeretik 12 hetesig csinálni, de van, hogy muszáj, mert hasin nem látják rendesen.De akinél elment a nővérem babája, az a doki azt mondta, hogy nem amiatt ment el, hanem ha gyenge, akkor inkább menjen el most.Ebbe persze nem tudtunk és nem is akartunk belekötni, mert van benne valami.De azóta a nővéremnek 2 csodálatos gyereke van, aki egészséges és ez a lényeg!:)
14. 91d4989ab9 (válaszként erre: 13. - A14deb9047)
2012. ápr. 7. 18:16
egyik játékos mondta ezt fridinek:d hogy azért nem érti mert generációs különbség van köztük:d vicces volt:D
2012. ápr. 7. 18:15
Nem láttam.
12. 91d4989ab9 (válaszként erre: 10. - A14deb9047)
2012. ápr. 7. 16:49
hát azért abból több is látszik:D de te ezt nem értheted a generációs különbségek miatt:D láttad a friderikuszt?:D
11. katie_rose (válaszként erre: 10. - A14deb9047)
2012. ápr. 7. 16:45
Hivatalosan összesen 4 uh van egész terhesség alatt. Ha valaki nem ragaszkodik magánorvoshoz,akkor teljesen ingyenes. egyébként meg nagyon jó érzés látni a pici kis lényt,aki az ember hasában növekszik. :)
2012. ápr. 7. 16:35
Ez az egész ultrahangos herce-hurca csak arra jó, hogy sok pénzt húzzanak le és fontoskodjanak, meg a kismamákat dresszírozzák hétről-hétre, hónapról hónapra.
9. katie_rose (válaszként erre: 1. - Tunderorszag)
2012. ápr. 7. 16:25
Nekem 7-8 hetesen próba képpen hasit csináltak,mert a hüvelyi azért kellemetlenebb. Simán látták a picit. :)
2012. ápr. 7. 16:06

Nem értem ezt az egész felhajtást egy terhesség körül...

Egy nő ha terhes azt tudja tesztek és vizsgálatok nélkül.

Egy nőgyógyász pedig ha nem biztos a kézi és UH-s vizsgálat alapján, hogy terhesség e, akkor jobb lenne, ha a diplomáját leadná, de még laborba is küldheti a terhesnek vélt nőt, ami viszont már tényleg bebizonyítja a terhességet.

7. Hné80 (válaszként erre: 6. - Tunderorszag)
2012. ápr. 7. 15:18
Amikor én voltam elős akalommal (magándoki), akkor sem tudta egyértelműen megállapítani!!
2012. ápr. 7. 15:03
Akkor sokszor meg sem tudják állapítani a terhességet?
2012. ápr. 7. 15:01
Sok helyen nincs hüvelyi! pl t.bányán is minden baja van a gépnek a kórházban.
4. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - Tunderorszag)
2012. ápr. 7. 11:57

mert ha lehet látni akkor egyből látja hogy rendben van e



és szerintem több esetben látszik, mint nem

2012. ápr. 7. 11:53
Igen, én is ezt írtam, hogy sokan írják, hogy az első 12 hétben hüvelyivel nézték, de akkor miért használ sok orvos az elején hasit, a terhesség megállapítására?
2012. ápr. 7. 11:49
én inkább azt hallottam hogy 12. hétig hüvelyi van.engem is rögtön azzal néztek.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook