Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pozitív terhességi teszt után mikor érdemes először felkeresni az orvost? fórum

Pozitív terhességi teszt után mikor érdemes először felkeresni az orvost? (tudásbázis kérdés)


1 2
46. vvicus (válaszként erre: 45. - 416c7ed97f)
2010. máj. 28. 09:32

Szia!

Olvastam a naplódban, hogy van már dokid! Örülök neki! És melyiket választottad inkább, az Uzsokisat vagy a SOTE-sat?

Na meg olvasom, hogy elkezdődött az émelygés. Az szörnyű tud lenni, én két hétig hánytam is, de utána is nagyon rosszul voltam, tegnap pedig újra visszajött a hányinger. Szóval tegnapi napom nem volt túl fényes...:-/ De amúgy jól vagyunk, szépen növöget a poci. :-)

Múlt pénteken voltunk a Városkapuban 4D UH-on, nagyon rendes volt a doki. Szerintem oda fogok visszamenni a következő genetikai UH-ra is.

2010. máj. 24. 09:02

Szia! Köszi a kérdést! Jól vagyok, csütörtökön voltam dokinál és ott van a pici embrió, szóval rendben van minden! Még két doki közt gondolkozom, a szülészet miatt, az egyik az Uzsokiban a másik a SOTE II Klinikán vezet le szülést. De mindkettő orvosról jókat tudok, csak inkább kérdés, hol szülnék inkább..

Veled mi újság?

44. vvicus (válaszként erre: 43. - 416c7ed97f)
2010. máj. 4. 21:30

Igen, csak 4 napig tartott, és csak pár csepp volt naponta a nyákban. Pont egybe esett a kimaradt mensivel, semmi szervi gond nem volt, se bevérzés, se bacik, semmi.


Hát, az ötödik hétben nekem sem volt semmi más, csak a mellérzékenység és a derékfájdalom. A hányinger a 7-8-9. héten volt borzasztó.

2010. máj. 4. 20:46

A vérzés aztán elmúlt rendben?

Jól vagyok(vagyunk:-)) amúgy, most csak a mellérzékenységen és a puffadáson érzem, hogy másképp vagyok, mint egyébként. Meg hogy hamar el tudok aludni...Azért a 8. heti UH-t már nagyon várom, hogy minden rendben legyen...közvetlen családtagoknak elmondtuk, mind nagyon aranyosak voltak, nagyon jól esett...

42. vvicus (válaszként erre: 41. - 416c7ed97f)
2010. máj. 4. 10:25

Szia! Hát igen, megelőzött minket, de nem is bánom, mert így tudom, pontosan mikor fogant, és nem görcsöltünk rá. :-D

Holnap megyek vérvételre, jövő szerdán pedig az első genetikai uh-ra meg citológia is lesz, eddig nem volt, mert amikor voltam, kicsit vérezgettem, pont akkor, amikor meg kellett volna jönnie, vagyis a 8. hét kezdetén.

Hogy vagystok ma?

2010. máj. 3. 20:59
szia Vicus,megnyugtattál, mert picit azért izgulok, de tényleg nálam is így lehet. Hát akkor nálatok már nagyon akart a babóca jönni, kis türelmetlen, nem bírta már kivárni a hivatalos babaprojectet:-)Hogy vagy, dokihoz mikor kell menned legközelebb?
40. vvicus (válaszként erre: 39. - 416c7ed97f)
2010. máj. 3. 20:40
Szia! Ez jó hír! És ne aggódj, velem is így volt, egészen pontosan tudom, hogy félidőben nem foganhatott, mivel mi csak a 16. napon voltunk védekezés nélkül együtt, ugyanis mi hivatalosan csak márciusban szerettünk volna elkezdeni próbálkozni, és azt hittem, már túlvagyok a peteérésen. :-D Ezt elmondtam a dokimnak, és mondta is, hogy minden egybevág a babó méretével. És nekem a mensi kimaradása után 3 nappal még negatív volt a teszt.
39. 416c7ed97f (válaszként erre: 38. - Vvicus)
2010. máj. 3. 18:43

2010 12.27-et írt ki a kalkulátor. egyébként biztos, hogy nem félidőben, hanem később fogant, úgy a 16-18 ciklusnap körül..

Ma voltam a dokinál, látszik a petezsák és szikhólyag, tehát terhes vagyok:-). Viszont azt mondta, azt hitte, már többet látunk, de ezt azzal magyarázta ő is, hogy később foganhatott, mint félidő..remélem, tényleg ez a helyzet. 2 hét múlva kell mennem ismét.

38. vvicus (válaszként erre: 37. - 416c7ed97f)
2010. ápr. 29. 21:24
Mit számítottál ki a szülés várható időpontjának?
2010. ápr. 29. 19:29

Köszi a segítségeket mindenkinek...6.betöltött héten megyek, bejelentkeztem. Mivel nincs aggasztó panasz, nem akarom azon izgatni magam, hogy túl korán megyek..

Egyébként várt baba, mint már írtam,2és fél éve, HYCOSY átjárhatósági után lett most először pozitív a tesztem, úgy , hogy nem is talált a doki elzáródást, azt mondta, teljesen rendben vagyok...:-):-)hát most izgulunk, örülünk, szorongunk, ezt így mind együtt:-)

2010. ápr. 27. 09:39
minnél hamarabb.ha vállalod a terhességet azért, hogy minnél hamarabb figyeljenek rátok, ha nem akkor meg jobb megszakítani minnél hiatalabb a terhesség.
2010. ápr. 27. 07:50

Ha semmi problémád nincs..nem pecsételsz, nem vérzel, nem görcsölsz..ráér a 6. héten..akkor kb 4mm-es a babóca és pulzál a szivecskéje:)


Én így tettem:)

2010. ápr. 27. 07:41
Nem érdemes túl korán menni. Én 6 hetesen 3 vizsgálatot éltem át úgy, hogy van, bizonyítottan terhesség, a következő a vérzésnél azt mondta, hogy menstruálok, a következő napra megint lett terhesség. Ha gond van, akkor a dokik is kapkodják a fejüket ám.
2010. ápr. 27. 06:50
3.babám várom,másfél év próba után.Viszont most megvárom a 8.hetet,mert a fiamat addig nem találták.Pedig egy fél óráig kotort a hüvelyi ultrahanggal bennem a doki,mégsem.Már mondtak az orvosok mindent:lehet hogy terhes,lehet hogy nem,lehet hogy méhenkívüli stb...Azt az idegeskedést amit én pár hét alatt átéltem,nem kívánom senkinek!!!Aztán a 8.héten látszott a fiam kicsi szive-akkor végre megnyogodtam és boldog voltam.Ezért most várok a 8.hétig.Ha netalán vmi baj történne-de nem fog-azt úgyis észreveszi az ember,és rohan a kórházba.
2010. ápr. 26. 23:03
Azért érdemes az elején is elmenni, mert lehet méhen kívüli a terhesség és ha az későn derül ki az veszélyes. Nővérem így járt, és már a hasürege is tele volt vérrel :( Persze kis várakozás után megint terhes lett és minden rendben volt :))
2010. ápr. 26. 23:01
Érdekes amiker írtok, ahol én voltam ott fogadtak semmit semm mondott az orvos miért jött?
2010. ápr. 26. 22:59
Én amikor a tesztet csináltam rögtön csíkos volt és mikor dokihoz mentem akkor már 5hetes voltam...nincs ez időhöz kötve...
2010. ápr. 26. 22:59
Én amikor a tesztet csináltam rögtön csíkos volt és mikor dokihoz mentem akkor már 5hetes voltam...nincs ez időhöz kötve...
2010. ápr. 26. 22:58

Én már másnap mentem dokihoz...mikor nekem pozitiv lett a teszt..

Szerintem minél hamarabb érdemes megbizonyosodni a tesz valóban pozitiv a pozitiv:)

Sok sikert!

Ja és gratula, persze ha tervben volt a baba!

27. MMMaya
2010. ápr. 26. 22:58

A 6. hét előtt teljesen felesleges az orvoshoz rohanni, ha nincs semmi panasz.


Az elsővel az 5. héten mentem először, de csak a petezsákot láttuk, két hét múlva volt szívhang.


Most csak a 8. héten mentem.

26. baloghany (válaszként erre: 24. - Baloghany)
2010. ápr. 26. 22:54
még jó, mert a 8. héten bevéreztem ezért a doki már tudta, hogy terhes vagyok. Persze nem történt baj. A fiam már 1 éves :)
25. Szilvita (válaszként erre: 9. - 416c7ed97f)
2010. ápr. 26. 22:53
Én szerintem 5 hetes lehettem, még csak a petezsák látszott, két hét múlva kellett újra menni, akkor már volt szívhang is. Nekem megérte 5 hetesen is látni.
2010. ápr. 26. 22:53
6. hetes voltam
2010. ápr. 26. 22:04
Én 8. héten mentem először. Nem is fogadott volna hamarabb a doki. Gondolhatod, mennyire hosszúnak tünt az a 3 hét... ha rajtam múlik hamarabb mentem volna. Viszont a 8. héten már Ő is látszott nagyon kis pöttyként :))
2010. ápr. 26. 22:00
Betöltött 6. hét előtt felesleges. Ha nincs erős alhasi görcs, barnás folyás vagy vérezgetés, elég 7-8 hetesen.
21. zoledi
2010. ápr. 26. 21:33

Sziasztok!


Én most vagyok a 8 hét végén! A türelmetlenségem miatt háromszor mentem UH-ra, mire meg is érte lemenni. Esőnek a 6. hétben, aztán a 7.-ben, és most csütörtökön a 8. hétben. Már hallottam is a pici szívdobogását!

Egyébként én nem bántam meg, hogy korán mentem, mert igaz hogy csak a petezsák látszódott, de az már megnyugtató volt, hogy pl. jó helyen van a bébim.

20. botond75 (válaszként erre: 9. - 416c7ed97f)
2010. ápr. 26. 21:24
Gratulálok a babához. Élvezd ki minden pillanatát. A legjobb dolog, amit az élet adhatott, azt hiszem.
19. Gavrilo1 (válaszként erre: 9. - 416c7ed97f)
2010. ápr. 26. 21:20
A hatodik héten még nem tud sokat mondani az orvos. Max egy ici-pici petezsákot lát. Azt fogja mondani, hogy majd menj vissza 2-4 hét múlva mert akkor márt jól lehet majd látni a szívverést, a végtagokat. Addig bármi történhet (de ne történjen).
18. sas02
2010. ápr. 26. 21:18
Én is a 6 hét után mentem.
17. Inci79 (válaszként erre: 13. - 416c7ed97f)
2010. ápr. 26. 21:15
Gratulálok,sok boldogságot és egészséget kívánok nektek. :-)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook