Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességi cukorbetegség - hányinger fórum

Terhességi cukorbetegség - hányinger (beszélgetős fórum)


7. Juharlevél (válaszként erre: 6. - HegPet)
2011. aug. 15. 11:36
Nem a doki, hanem a dietetikus fog tanácsokat adni, ha végre eljutok hozzá... Sütizni, csokizni, cukrozni, cukros italokat fogyasztani meg alapból nem szoktam, de az esküvőnk utáni héten kivételesen sok ilyet fogyasztottam, aztán szólt a doki, hogy még a héten menjek a terheléses vizsgálatra. Remélem csak az akasztotta ki a cukromat :-/
6. HegPet (válaszként erre: 5. - Juharlevél)
2011. aug. 14. 22:31

Nekem a 7,7-nél azt mondta a dokim, hogy ne diétázzak, mert újabban a határ 8. Na ahány ház, annyi szokás alapon, tedd azt, amit a dokid mond. Vagy több sütit, édes kajákat, cukros italokat, mindent, ami édes elfelejtesz és áttérsz az édesítőszerre meg barna kenyérre ... blablabla.

De inkább azt tedd, amit a dokid mond, mert ahogy nő a terhességed, úgy nő a cukorszinted is. És valóban vigyáznod kell!

A diéta nem lesz könnyű, én 1 hétig csináltam is 180 gr-ra beállítva.


Sok sikert!

2011. aug. 12. 21:48

Sziasztok! Tegnap derült ki, hogy kissé magas lett a terheléses eredményem. Az éhgyomri 4,3 lett, a terheléses 7,9. A nődokim azt mondta, 7,8 a normál felső határa, de mivel ez magasabb, el kell mennem dietetikushoz. Mennyire kell komolyan venni ezt a kis eltérést? A terhelés előtti héten szokásomtól eltérően minden nap sütiztem és elég sok cukros löttyöt ittam. Légyszi segítsetek!

Előre is köszönöm!

4. HegPet (válaszként erre: 3. - Tikky30)
2011. júl. 26. 14:59

Akkor lehet, nekem meg a banán zavart be előző este 10-kor? Igaz, nekem az akkori éhgyomri 4,4 volt és a cukros lötyi után 2 órával 7,7. Nos nekem erre diétáznom kell, de minek? 7,8-tól kell jobban figyelni ...

De örülök, hogy jó lett, baj már nem lehet ... :-D

3. Tikky30 (válaszként erre: 2. - Sjudu)
2011. júl. 26. 13:06

Szia! Köszi szépen a választ!

Igazából előfordulhat, hogy előtte napokban több CH-ot kajáltam, nem mondták, hogy előtte nap mit és meddig lehet enni. Az éhgyomrim is 5,4 volt terhelés napján, holott az mindig 3,6-4,5 között szokott lenni. Előző este pedig ittam 1 liter körtelét, így lehet, az zavart be, mert a cukim azóta is jó. :)

2. sjudu (válaszként erre: 1. - Tikky30)
2011. júl. 26. 10:27
Én is cukros voltam. AZt mondta a védőnő mikor rossz lett a terhelésem eredménye, hogy még semmi pánik, simán lehet, hogy előtte napookban több szénhidrát tartalmú kaját ettem. Ha tartom a diétát és jók lesznek az eredmények akkor meg kell próbálni bűnözni, és ha akkor is jó, nincs semmi gáz. Sajnos nálam nem így lett, de lehet, hogy nálad igen. Gratulálok a babódhoz.
2011. júl. 25. 16:31

Sziasztok!

Volna egy kérdésem, remélem tudtok segíteni. A 26. héten a terheléses cuki eredményem 9,48 lett. Ezután voltam dietetikusnál, a reggeli utáni cukrom 5,0 (akkor már 1 hete diétáztam), majd azóta 3 hetente hívott vissza, mindig 6,9 és 6,2 lett az eredményem. Itthon is mérem magamnak, diéta mellett eddig 6,9 fölé nem igen ment, egyszer volt 7,2. 2 hete voltam utoljára dietetikusnál, azt mondta, most már nem kell visszamennem többször (36 hetes vagyok).

Az utóbbi hetekben kicsit nehezen tudtam tartani a diétát, de a cukim ennek ellenére jó volt, pedig előfordult, hogy betoltam 3-4 palacsintát is. Most is ettem néhány fánkot cukrosan és lekvárral, a cukrom 1 óra elteltével 5,5, rá ~10 percre 5,2, tehát csökken. Szerintetek létezik az, hogy helyrejött a cukrom, vagy a terheléses cukorvizsgálatkor rosszul mértek??? Egyszerűen érthetetlen számomra, hogy lehet egy ilyen szénhidrát bomba után is ilyen jó az értékem. Mit gondoltok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook