Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség és MTHRF génhiba homozigóta, heterozigóta fórum

Terhesség és MTHRF génhiba homozigóta, heterozigóta (beszélgetős fórum)


22. nadine81 (válaszként erre: 21. - Mell)
2018. aug. 12. 15:19
Folátot általában neten szoktak rendelni, de van sok folát tartalmú vitamin is pl femibion, elevit complex, pocaklakó. Ezekre úgy van rá írva, hogy L-Metilfolát vagy Metafolin.
21. mell (válaszként erre: 19. - E-dit22)
2018. júl. 2. 19:56
Nem tudod hol lehet folátot szerezni/venni?
20. Szandi88 (válaszként erre: 19. - E-dit22)
2016. márc. 16. 19:28

Szia.

Nagyon jó, hogy ezt feltetted!! Sokat segît és érdekes!

2016. márc. 14. 09:43

Sziasztok!


[link]

18. mell
2016. febr. 29. 09:27

Ha homozigóta vagy, jobb ha szúrod magad, én ugyan heterozigóta vagyok és az első babámat 3 vetélés után sikerült valahogyan kihordani.Bár a 22 héten leállt a fejlődésben és az utolsó 3 hétben sem fejlődött annak ellenére, hogy a lepényem nem volt elöregedve és szedtem mindenféle táplálékkiegészítőt és úgy éltem a terhesség alatt ahogyan az a nagy könyvben meg volt írva! Itt a 22. héten, amikor a magzatelhalás fenyegetett, mivel nem fejlődött javasolta az Istenhegyi Géndiagnosztikán dr. Gasztonyi Zoltán, hogy szúrjam, de én nem szúrtam és hála a Jóistennek nem halt el.

A második babám kihordásakor hematológushoz fordultam, aki kielemezte a trombózishajlamot nálam és azt mondta nem szükséges szúrnom. a Nőgyógyászaton meg azt mondták szükséges, így az első trimeszterben a második babámnál szúrtam magam, de a 13. hét után leálltam. Én helyedben hematológushoz mennék, de ha már eleve szúrod és nem állsz le, akkor fals eredményt ad a véred és nem tudja még a hematológus sem megmondani, hogy mi tévő légy. Szerintem, ha már szúrod, ne hagyd abba, kérdés hány hetes vagy... és az is, hogy az orvosok mit mondanak. Ha egyik fele azt mondaná hagyd abba... hááát nagyon fogas kérdés... Tudod te homozigóta is vagy, én azért lehet hogy helyedben szúrnám! vagy mégtöbb orvos véleményét kikérdezném!

2016. febr. 28. 20:10
Valaki irna!! Kérlek! Nagyon érdekel màsok véleménye, tapasztalata. Köszönöm
2016. febr. 1. 10:46

Sziasztok!

Azok véleményét vàrom akiknek volt màr vetélésük és a genetikai vizsgàlat mutàciot mutatott ki.

Nekem prothonbin,heterozigota g20210a és mthfr mutàciot talàltak. 5 vetélésen vagyok tul. Minden màs eredményem jó!! Most a fraxiparine injekciot szurom màr a probàlkozàstól kezdve. Ki jàrt hasonló helyzetben? Segitett a szuri? Minden orvos véleménye màs! Igy nehéz nem agyalni..

15. mell (válaszként erre: 13. - Reni2015)
2015. máj. 14. 10:47
Egy hematológushoz ha elmész, akkor ő pontosan meg tudja mondani, hogy okozhat-e magzatelhalást ( ez esetben Fraxiparine, Clexane kezelés mellett sikeresen ki lehet hordani magzatot ) tehát, hogy szükség van e kezelésre.
14. mell
2015. máj. 14. 10:44

A metiléntetrahidrofolát reduktáz (MTHFR) gén C677T pontmutációjának analízise

A vér emelkedett homociszteinszintje az artériás és vénás trombózis, valamint terheseknél a magzati elhalás ismert kockázati tényezője. A homociszteinszint mérsékelt emelkedése a népesség 5-10%-ában fordul elő, a trombózis kockázata ilyenkor a normális homociszteinszintű személyekéhez képest csaknem 3-szoros. Az emelkedett homociszteinszint örökletes oki tényezői közül leggyakoribb a metiléntetrahidrofolát-reduktáz (MTHFR) enzim génjének egyik pontmutációja. Az MTHFR enzim génjének mutációja homozigóta formában is igen gyakori: mintegy 5-15% az előfordulása az átlagnépességben. A mutációt hordozókban a homociszteinszint emelkedésének nagyobb a valószínűsége, ha nem elég bőséges a szervezet fólsavellátottsága (sok fólsavat tartalmazanak például a “leveles” zöldségek: sóska, spenót, saláta). A trombózisnak ezek az egyébként enyhe genetikai kockázati tényezői igen kifejezett trombózishajlamot okoznak, ha ugyanabban a személyben Leiden-mutációval párosulnak.

2015. márc. 4. 13:44

Sziasztok,


Babaprojektben vagyunk Cizel Dr játam ma már második körben vagyunk.

A párommal heterozigótak vagyunk. Tudtok nekem erről mondani pontos infót hogy valóban ennek mi a lényege konyhanyelven?

Nagyon köszönöm a segitséget.

12. mell (válaszként erre: 10. - Szamimami)
2014. okt. 26. 14:42

Remélem minde oké!!! :-) Nekem azóta megszületett a babóm, nem kellett szurizni magam, (hetero vagyok)Annyi állt fent, hogy e miatt e vagy más miatt, hogy a terhesség utolsó szakaszában mindkét terhességkor a magzatjaim kissé retardáltak voltak a fejlődésben, IUGR miatt ( mégen belüli magzati sorvadás vagy ilyesmi) császározni kellett, így 38 hétre egészséges magzat jött világra.

Az elsőnél 40 hétre, de ott is ez állt fent, azaz az utolsó szakaszban megállt a fejlődésben, vagy csak minimálisan fejlődött, de végülis nem volt baj. Kis súllyal ugyan, de egészségesen született, 2690gr.

2014. ápr. 9. 00:15

MTHFR homozigóta vagyok. Én kaptam volna Clexane-t, de én mellesleg Leidenes is vagyok.

Az MTHFR elsősorban a homocisztein lebontásában és a B vitaminok (köztük a folsav) lebontásában játszik szerepet. Tehát elsősorban az a fontos, hogy az MTHFR okoz-e magas homocisztein szintet (ami a vérrögökhöz vezethet) az illetőnél, mert ez nem törvényszerűen következik be mindenkinél, akinek van ez, a meglehetősen gyakori, mutációja. A homocisztein szintet nagyon szépen le lehet szorítani extra B vitamin bevitellel (pld Femibion 800), esetleg pluszban bébi aszpirinnel.

2014. ápr. 8. 16:24
Sziasztok! Én is MTHFR heterozigóta vagyok. Volt már egy vetélésem 6 hetesen. Most még 5 hetes vagyok, de kaptam 0,4 Clexant. Remélem most minden ok lesz. Nálatok mi a helyzet???
9. mell
2014. jan. 25. 14:53
Bocsánat, hogy leírom, de hátha valakinek segítek. Esetemben csak ez az MTHRF génhiba volt trombózishajlam vizsgálatkor. Egyik nőgyógyész Fraxiparine-t írt fel a terhességem alatt, hogy ne vetéljek. Viszont konzultáltam egy hematológussal, aki nagyon alaposan megvizsgálta a véremet és azt mondta hogy nem ez okozta a korábbi vetéléseimet, és mostani terhességem alatt feleslegesen adom magamnak az injekciót, mivel nem indokolt.
8. mell
2013. dec. 7. 18:11
oké, éretme már.
7. Bcicus (válaszként erre: 6. - Mell)
2013. dec. 6. 17:18
mint írtam hetero vagyok. ez tuti. nem volt vetélésem más miatt teherbe sem estem előtte.
6. mell
2013. dec. 6. 08:12
Mondjuk, ha nem nagy kérés ha ráérsz nézz már utánna hogy hetero vagy homozigóta vagy? Mivel egyáltalán nem mindegy a homo az a durvább, abban az esetben mindenképpen kell a clexane. A heteronál az orvosok vacilálnak. én ez vagyok.
5. mell (válaszként erre: 4. - Bcicus)
2013. dec. 6. 08:11
És korábbiakban amikor a Clexane-t nem kaptad volt/voltak vetélések? Nekem igen.
4. Bcicus (válaszként erre: 3. - Mell)
2013. dec. 5. 22:19
Igen csak ez a gondom és én is hetero vagyok. Nekem ha jól emlékszem 0,6ost írtak fel, de én kövér vagyok.
3. mell (válaszként erre: 2. - Bcicus)
2013. dec. 5. 14:25
ma jövök a hematológustól, azt mondta hogy ha "csak ez áll fenn mármint az MTHRF akkor nem kell vérhígítót kanom, elég a folsav. levettek vért 2 hét múlva lesz eredmény addig simán vetélhetek. Mondjuk a nőgyogyónál erősködtem hogy 0.2 es clexanet írjanak fel. Szerinted kiváltsam? Ha jól értem te sem Leidenes vagy, hanem csak eza génhibád van, ugye? Homozigóta vagy, vagy heterozigóta? Én hetero. Hanya clexanet szúrtál?
2. Bcicus (válaszként erre: 1. - Mell)
2013. dec. 5. 01:02
Én vérhigítót szúrtam a terhesség alatt és emiatt csak császározni lehetett, nem várhattam meg, hogy beinduljon a szülés.
1. mell
2013. dec. 4. 04:06

Az orvosok más-mást írnak fel a trombózis hajlam MTHRF génmutációnál várandósságg alatt.

Tudniillik nagy a vetélés kockázata! Kinek mi a tapasztalata? Természetesen azok hozzászólását várom, aki érintett a témában!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook