Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség alatt szedhető a Revalid kapszula? fórum

Terhesség alatt szedhető a Revalid kapszula? (beszélgetős fórum)


18. Guruljka (válaszként erre: 17. - Hanga05)
2019. szept. 9. 00:14

Köszi! Nem gondoltam, hogy kamuzol, csak nem tudtam, hogy keressem.

Nem angolos vagyok, de majd megnézem.

17. Hanga05 (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2019. szept. 9. 00:09

Csak azért linkelem a cikket, nehogy úgy tűnjön, hogy kamuzok, de tényleg nem akarom azt sugallni, hogy a revalid csinál ilyet, csak kerestem, hogy a metionin csinálhat-e bármi bajt terhesség alatt, van-e róla adat. Én is csak annyit akartam mondani, hogyha nem muszáj, nem kéne szedni, de a kérdező eldönti, mennyire komoly a panasz, és majd megbeszéli a kezelőorvosával.

[link]

2019. szept. 7. 02:20

"A Revalidban 100 mg metionin van. Ami nagyon pici adag még a 0,1 g/nap ajánláshoz képest is."- írtam az előbb, pedig a 100 mg pont 0,1 g.


Bocs, ebben tévedtem, késő van már, és eleve nem vagyok jó matekos.

Szóval egy kapszula Revalid pont annyi metionint tartalmaz, mint amennyi egy forrás szerint a napi szükséglet.


Én soha nem szedtem még, se terhesen, se terhességen kívül. Ezek után nem is fogom.

Pláne, ha a jelek szerint a kutya se tudja, mennyi a metionin-szükséglet, nyilván több tényezőtől is függ.

Jobb tényleg nem beleavatkozni a fehérjeszintézis dolgaiba.

2019. szept. 7. 02:15

nem tudom, hol és milyen cikkben találtad, én német net-doktor,illetve gyógyszerészeti oldalon találtam pont egymás alatt, hogy az egyik ellenzi, a másik engedi.

Az alap napi szükségletet 0,10 g/nap és 1,3 mg/ttkg között adják meg a különböző források.

A Revalidban 100 mg metionin van. Ami nagyon pici adag még a 0,1 g/nap ajánláshoz képest is.



"Mikor ajánlott a Revalid®kemény kapszula szedése?

A készítmény alkalmazható különböző eredetű hajhullás, kopaszodás megállítására, lassítására az alábbi esetekben-valamely betegség vagy gyógyszeres kezelés következményeként, várandós állapot ideje alatt kialakult hajhullás (első trimeszter kivételével), valamint kimerültség, rossz általános állapot, nem kielégítő táplálkozás miatt kialakult hajhullás kezelésére,-hajnövekedési zavarok kezelésére és a hajszerkezet javítására törékeny, fénytelen haj esetén,-a köröm növekedésének és küllemének nem fertőzéses eredetű rendellenességeinek kezelésére.


Mikor nem szabad a Revalid®kapszulát szedni?


-A készítmény összetevőivel szembeni egyéni túlérzékenység (allergia) fennállásakor.-A hormonális zavarok által okozott hajhullás és fertőzéses eredetű körömbetegségek, és-súlyos májbetegség fennállásakor, urát-vagy foszfáttípusú vesekőbetegségben, savtúltengés esetén."

14. Hanga05 (válaszként erre: 11. - Guruljka)
2019. szept. 7. 00:08
A biológia nem ilyen egyszerű. Pl találtam egy cikket, mely a metionin túlzott bevitele terhesség alatt és a schizophrenia között talált összefüggést. Valószínűleg a revalidban nincs olyan mennyiségben, de ha nem muszáj, ne kísérletezgessen az ember. Inkább maradjanak meg egyensúlyban egymással azok az aminosavak.
13. 585a7aa9ec (válaszként erre: 9. - PöttyösPanka)
2019. szept. 6. 14:44
Pffff
12. Lávli
2019. szept. 6. 14:40
A betegtájékoztatója szerint az első trimeszterben egyáltalán nem ajánlott, a továbbiakban pedig orvos véleményét kell kikérni az egyéb gyógyszerekkel való kölcsönhatás miatt.
11. Guruljka (válaszként erre: 10. - Hanga05)
2019. szept. 6. 14:11
Az aminosavakból csak fehérje lesz, ha mindegyik hozzávaló, azaz a többi is megvan. Másra nem jó.
10. Hanga05 (válaszként erre: 5. - Bebe92)
2019. szept. 6. 13:57
Nagy valószínűséggel nem árt, nekem csak annyi kétségem van, hogy jó-e most pluszban 1-1 aminosavat bevinni? A többi összetevővel nincs bajom. De lehet, hogy ez túlzott aggodalom, úgyhogy nem akarlak riogatni.
9. PöttyösPanka (válaszként erre: 8. - 585a7aa9ec)
2019. szept. 6. 13:04
De szerinted terhesség alatt dohányozni is lehet...
2019. szept. 6. 11:18
Mièrt ne lehetne? Èn is szedtem ilyen hajvitaminokat
7. Bebe92 (válaszként erre: 6. - Bebe92)
2019. szept. 6. 10:57
Na meg a B1 és B6 vitamin
6. Bebe92 (válaszként erre: 4. - Guruljka)
2019. szept. 6. 10:56

Igen, próbáltam összehasonlítani az összetevőket a terhesvitaminéval, pár nyomelem azonos, a mennyiség kicsit eltérő ( vas, cink, réz).

Köszi a választ

5. Bebe92 (válaszként erre: 3. - Hanga05)
2019. szept. 6. 10:53
15. hétben. Van enyhe vashiányom, a Revalid tartalmaz 2mg vasat, terhesvitamint is szedek.
2019. szept. 6. 10:44

"A Revalid® kemény kapszulában több hatóanyag működik együtt a hajnövekedés elősegítése érdekében, és mindössze három hónap alatt látható eredményt biztosít.


A DL-metionin, L-cisztin aminosavak, amelyek fontos szerepet töltenek be a keratintermelés során. A B5, B1, B6 és B10 vitaminok mind hozzájárulnak a haj növekedéséhez a gyökerektől kezdve, míg az olyan ásványi anyagok, mint a vas, cink és réz a hajszálakat erősítik.


A köleskivonat, búzacsíra-kivonat és élesztő gondoskodnak a természetes hidratálást és ragyogást biztosító tápanyagokról."


Ezt a Revalid magyar honlapjáról másoltam ki.

Szerintem terhességben nem árthat.

3. Hanga05 (válaszként erre: 1. - Bebe92)
2019. szept. 6. 10:26
Hányadik hétben jársz? Nincs vashiányod? Szedsz terhesvitamint? Én ezeket járnám körben, mielőtt máshoz nyúlnék. Nekem éppen a terhesség alatt volt nagyon szép hajam, és a szülés után hullt, amikor estek a hormonszintek.
2. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Bebe92)
2019. szept. 6. 09:37
Nem tudom a választ, viszont ha a hajad a terhesség miatti hormonális változások okán hullik, akkor a vitamin sem fog segíteni sajnos. Ez természetes folyamat, ami idővel helyreáll, ha valóban emiatt van. Tudom, hogy bosszantó. Nekem is hullik a hajam, pedig végre fenékig ér, és nagyon szeretem.
2019. szept. 6. 09:05
Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata? Hullik a hajam, de nem igazán találok infot, hogy árthat-e a magzatnak

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook