Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elevit és magnézium szedhető együtt terhesség korai szakaszában? fórum

Elevit és magnézium szedhető együtt terhesség korai szakaszában? (tudásbázis kérdés)


11. nana06
2016. júl. 5. 22:44
Köszönöm a segítséget! Azóta szedem is minden nap szorgalmasan! A hasgörcsök szépen el is múltak, érzem nagy ritkán őket, de már tudom mitől is van ez :)
2016. júl. 5. 15:07
Nekem sokat szurkált a hasam az első hetekben,volt már 2 vetélésem,így féltem azért,de igyekeztem nem rosszra gondolni. Femibiont kezdtem szedni,mellé napi 2-3 magne b6 és ha kellett akkor nospa (nekem max napi 2 volt ami kellett). Nem kell rögtön rosszra gondolni,sok változás történik ilyenkor és bizony nem mindig kellemes a dolog. Magnéziumból egyébként mindenki másra esküszik, magnesii citricit és magne b6ot javasolják,esetleg magnerot. Patikába mondtam,hogy terhes vagyok,olyan magnézium kell amiben a legmagasabb a tényleges felszívódó magnézium,ott ezeket mondták.
2016. júl. 5. 14:58
Magnesii citricit irass a hazidokival, az 500 mg-os és 180 ft a 10 db. Ebből akár napi 5 szemet is szedhetsz!!! Szóval nyugudtan szedd. Pont a koraterhességnél segít lazítani az izmokat.
2016. jún. 23. 15:11
Nagyon aranyosak vagytok. Ma reggel vettem is be egy magne b6-ot, pár óra múlva pedig az elevitet. Ebéd körül szoktam az elevitet bevenni, mert azt vettem észre, hogy enyhíti kicsit a hányingerem. És szépen el is múlt a fájdalom...most kezdem érezni megint, de amíg nem voltam nőgyógyásznál nem akarok többet bevenni. jövő hét szerdán megyünk ultrahangra, megnézzük hogy elindult-e a pici szíve a babucimnak. Próbálok minél többet pihenni, ami a háztartásom kárára megy...de sebaj. Most nem ez a legfontosabb :)
7. 937a2a883a (válaszként erre: 1. - Nana06)
2016. jún. 23. 06:57

Én is elevitet szedtem ès mellé magne b6-ot. Egyik doki szerint kell kb 2 órát hagyni, a másik szerint nem. Én hagytam. :) Ártani nem árt, de nekem azt mondta a doki, hogy 10 hetes kor előtt nem nagyon van értelme szedni. Amúgy én is szedtem 6 hetes kortól.


Amúgy a szurkàlás, görcsölgetès nekem megvan kb 5 hetes kortól és ma vagyok 25+2 hetes. Szerencsére semmi baj nincs, remélem nem is lesz. Viszont az idegeim kikészültek a görcsölgetés miatti állandó aggódástól. :D Kórházban is voltam a parázás miatt, de pihenni itthon is tudok, így pàr nap utàn kijöttem, mert tényleg nem volt semmi probléma.

Szóval ne aggódj! :) Van, akinèl ez végig természetes és nem okoz semmit. Az első hetekben pedig a kismamàk nagy része érez hasonló tünetekez.

2016. jún. 23. 06:26

Nálam most a 20.hét körül múlt el a görcsölgetés,én is elevitet szedtem/szedek,magnéziumot folsavat és B6ot.

Minden rendben van velünk 26.hetet tapossuk:)

Nyugodtan szedheted.

2016. jún. 22. 22:02

Nekem pont ugyanez volt az első babánál, húzódott a hasam hetekig, valószínűleg amiatt volt, mert feszesek voltak a hasizmaim. A baba szépen megmaradt, idén már nyolc éves lesz. :)

Ha az megnyugtat szedj magnéziumot, ha jól tudom nem árthat a babának.

2016. jún. 22. 20:16
Köszi! Igyekszem. Rengeteget alszom mostanában, úgyhogy a pihi az megvan :)
2016. jún. 22. 20:11
magnéziumból 3X2-t is szedhetsz
2016. jún. 22. 20:10
nos-pa-t is szedhetsz. Én 11 hetesen görcsöltem. Nos-pa is megengedett volt, és ma 9 éves a lányom. ne gondolj rosszra. pihenj, és ne stresszelj! Szorítok!
2016. jún. 22. 20:01

Sziasztok!

A 6. hétben járok, és az a tünetem lépett életbe, hogy elkezdett szurkálni a hasam alja. Mint mielőtt megbetegedtem akkor éreztem ilyesmit. Eleinte nem volt zavaró, de hétfő óta egyre gyakrabban érzem. Megkérdeztem a nőgyógyászom, hogy szerinte szedjek-e magnéziumot? Azt mondta szerinte nem szükséges még, nagyon a terhesség elején járok, még bármi lehet a babával....Viszont beszéltem a háziorvosommal is, ő azt tanácsolta hogy szerinte egy magne b6-ot nyugodtan szedhetek ha gondolom. Elevit terhes vitamint szedek. Nektek volt hasonló tünetetek? Félek hogy elmegy a kisbabám....leírnátok hogy ti mit tapasztaltatok? Illetve együtt szedhetem-e a magnéziumot az elevittel, vagy teljen el egy kis idő? Köszönöm ha válaszoltok :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook