Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Terhesen mehetek táppénzre a 12. héttől, ha amúgy jól vagyok? fórum

Terhesen mehetek táppénzre a 12. héttől, ha amúgy jól vagyok? (tudásbázis kérdés)


6. Charlize (válaszként erre: 4. - Ildi992)
2022. aug. 25. 09:57

9-es kóddal nem veheti igénybe a betegszabadságot, de ha nem a terhességre, hanem más betegségre tekintettel írják ki, akkor igen. Pl. nekem porckorong sérvem volt és beállt a derekam, igaz a 7. hónap végéig dolgoztam, onnan szabit vettem ki és csak az utolsó hónapban 2 hétre kellett megoldani az otthonlétet.

Meg is fázhat egy kismama, stb. Háziorvossal kell beszélni.

5. levarosbukta (válaszként erre: 3. - MosóMedve98)
2022. aug. 24. 18:40
Ha anyagilag megengedheted magadnak hogy táppénzen legyél akkor hajrá és jó babavárást.
2022. aug. 24. 17:41
Szia! Gratulálok a babához! Fizetésed kb 50 %-át kapod, amiből adózni is kell. Itt van, olvasd el. [link]
3. MosóMedve98 (válaszként erre: 2. - Birebora)
2022. aug. 24. 16:10
Költözködök olyan távolságra, amely lehetetlenné teszi a mindennapos munkába járást.
2022. aug. 24. 16:00
Igen. De miért akarsz betegállományban lenni ha nem veszélyes helyen dolgozol? A terhesség nem betegség.
2022. aug. 24. 15:29

Hétvégén kiderült, hogy babát várok.

Ha túl vagyok az első trimeszteren, eljöhetek táppénzre akkor is ha ezt nem indokolja semmi és munkaképes vagyok várandósan?

Ugyanúgy fog járni minden, mintha dolgoztam volna?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook