Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tartósan beteg gyerekkel, -ha dolgozom és kapom mellé a gyest - elmehetek -e táppénzre, ha beteg lesz az oviban? fórum

Tartósan beteg gyerekkel, -ha dolgozom és kapom mellé a gyest - elmehetek -e táppénzre, ha beteg lesz az oviban? (tudásbázis kérdés)


16. drnéni (válaszként erre: 15. - Judita79)
2009. máj. 14. 15:35
Sajnos alig érti valaki ezeket a szabályokat, én is sokat érdeklődtem, mire rendbe tettük a dolgokat. Pl. a MÁK ügyfélszolgálatán totál hülyeséget mondtak.
2009. máj. 14. 15:17
de amúgy ezeket el kellene hogy mondja neked a tb ügyintéződ ahol dolgozol.... már ha kifizetőhely vagytok és rendes az ügyintéző! Vagy az oep pénzbeli ellátási osztályán is tudnak felvilágosítást adni!
14. Judita79 (válaszként erre: 12. - Drnéni)
2009. máj. 14. 15:15
Ez azért van, mert a gyes melletti munkaviszony teljesen új jogviszonynak számít! és hiába a gyes előtt is ugyanott dolgoztál, nem számít folytatólagosnak! nincs közte megszakítás, de teljesen új jogviszony! így újra számolódik a táppénz, és csak annyira vagy jogosult ahány napot biztosításban töltöttél!
13. drnéni (válaszként erre: 11. - Judita79)
2009. máj. 14. 15:04
Így van.
2009. máj. 14. 15:03
GYES mellett csak minimális táppénzre vagy jogosult, és csak annyi időtartamra, amennyit már dolgoztál. Ezt biztosan tudom, mert éppen ebben a helyzetben vagyok: éppen visszamentem volna dolgozni, de terhes lettem, és nem mehettem vissza. Úgyhogy táppénz. Mi úgy oldottuk meg, hogy átkértük a férjem nevére a GYES-t, így én rendes táppénzt kapok (már amennyire az rendes, de legalább nem minimálbér utáni).
11. Judita79 (válaszként erre: 9. - Ritamoto)
2009. máj. 14. 12:18
nem, ha megszületik a második baba, akkor már csak a tgyás-t fogod kapni, utána a gyed, gyes! Mert egy családban csak 1 ellátást kaphatsz így a másik gyerekre semmit nem kaphatsz majd, mert sajnos a férjed sem kaphatja a gyest! hiába két gyerekről van szó, hiába más igényli, nem folyósíthatják... van vmi belső rendelkezése a máknak ezért nem! Pont most jártam utána mert itt a melóhelyen belefutottam egy ilyen esetbe!!!
10. hpkati (válaszként erre: 8. - Judita79)
2009. máj. 14. 12:13
Köszönöm, aranyos vagy!
9. ritamoto (válaszként erre: 6. - Judita79)
2009. máj. 14. 12:10

Ez jó hír, én is köszönöm!


Még egy keresztkérdés:

Ha dolgozom, és kapom a gyest, és terhes leszek, és ekkor táppénze jövök, akkor kaphatom e továbbra is a gyest, ha meglesz a 2. baba, vagy akkor már csak a második babára jár a tgyás, gyed, stb.?

És ha nem kaphatom , akkor kaphatja a -e a férjem a gyest, és meddig?

2009. máj. 14. 12:06

nincs mit! nagyon szívesen!

én is remélem! :) jobbulást a kicsidnek!

7. hpkati (válaszként erre: 6. - Judita79)
2009. máj. 14. 12:04

Köszönöm szépen, aranyos vagy!!!

Fizetem a járulékot, remélem ritkán kell igénybe vennem.

2009. máj. 14. 12:01
ha gyes melleti munkaviszonyod van, akkor a munkaviszony feljogosít a tp-re! nézd meg a bérlapodon, hogy fizetsz-e 2%-os egyéni egészségbiztosítási járulékot! De nagy valószínűséggel igen, tehát jár neked a gyáp és a tp is, és kapod a gyest mellé!!!
2009. máj. 14. 11:56
Nekem anno 3 éve azt mondta a doki néni, h igen el lehet menni.
2009. máj. 14. 11:54
Ez engem is érint, a választ én is nagyon várom!
2009. máj. 14. 11:53
úgy tudom igen, jogosult vagy gyáp-ra is és tp-re is, mert a gyes melletti munkaviszonyban fizeted a 2% egyéni egészségbiztosítási járulékot!
2009. máj. 14. 11:52
...vagy pedig nem kapok táppénzt, csak a gyest, amíg beteg?
2009. máj. 14. 11:51
Tartósan beteg gyerekkel, -ha dolgozom és kapom mellé a gyest - elmehetek -e táppénzre, ha beteg lesz az oviban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook