Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhes vagy? Mit ( nem ) láttál az ELSŐ ultrahangon? fórum

Terhes vagy? Mit ( nem ) láttál az ELSŐ ultrahangon? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. jún. 19. 08:50

Szerintem ha menstruálsz akkor nem,ilyen tabi után kicsit a hormonok játszadozhatnak.

Fáradékony meg lehetsz az időtől.

De egy teszt vagy egy doki biztos tudna neked segíteni:-)

2012. jún. 18. 22:18
Fáradékony vagyok,,áttudnám aludni az egész napot..és a hasam elkedzett nőlni...egyébként kb 2 hónapja szorultam 72órása tabira.Azóta 2x menstruáltam de abból az utolsó volt normálisnak mondható csak.
61. Zelka31 (válaszként erre: 60. - Mercuskaa)
2012. jún. 18. 22:09

Ezt ennyiből igen nehéz lenne megmondani.

Kimaradt a menstruációd? Esetleg van valami tüneted ami nem szokott jelentkezni? Van rá esély, hogy terhes legyél?

2012. jún. 18. 21:37
Most regisztráltam és nem enged még új topikot nyitni.
2012. jún. 18. 21:35

Sziasztok! Ne haragudjatok, hogy ide bepofátlankodok...véleményetekre lennék kíváncsi, hogy szerintetek terhes vagyok-e...itt van kép..

[link]

58. Bea0124 (válaszként erre: 57. - K.virag)
2012. jún. 18. 21:07
Sajnálom.
2012. jún. 18. 12:34
Sajnos nem volt szerencsém. ;(
2012. jún. 13. 11:43

Mekkora a legkisebb CRL méret amit egy 2D ultrahang készülékkel látni lehet?

(Persze orvos és gép függő, de általánosságban kérdezem)

2012. jún. 11. 11:51

Valahol azt olvastam hogy ha 6mm feletti a szikhólyag, az már probléma.

Viszont ha azt nézzük hogy az orvosok csak hozzávetőlegesen tudnak időpontot megadni, lehet hogy a te terhességed előrehaladottabb mint az enyém. Szerdán majd kiderül (:

54. k.virag (válaszként erre: 52. - Bea0917)
2012. jún. 11. 11:42

Amennyire utánna olvastam a baba "egy része" a szikhólyagból alakul ki, és miután átvette a szikhólyag szerepét a méhlepény, az lassan elsorvad. Nagyobb lesz a baba ez biztos. (:


[link]

2012. jún. 9. 13:27
A legfontosabb a pozitív hozzáállás, és akkor minden rendben lesz!!!!!
2012. jún. 9. 13:25
Tegnap voltam UH-n, akkor voltam 6hét és 2 napos, és 4,7 mm-es embrió volt látható szívdobogással, a szikhólyagot is láttuk, de az jóval kisebb... Nem értem, hogy akkor hogy látható csak a szikhólyag, és ilyen nagy mérettel, annál nem nagyobbnak kellene lennie a babának? Nem lehet, hogy összekeverte az orvos? :)
2012. jún. 8. 15:42
Majd azért írd meg hogy mi volt
2012. jún. 8. 12:21

Hüvelyit csinált, mert ott 12.hétig nem csinálnak hasit.

Ha esetleg rosszul sül el a dolog, biztos nem fogom legközelebb úgy elsietni a dokihoz menést mint most, -nem kell több csalódás- de azért még reménykedem.

2012. jún. 7. 07:45

hüvelyi vizsgálat volt?-mert akkor jobban látszik meg ilyenkor ált .ba azt szoktak.

Hasi vizsgálatnál lehetséges hogy elbújik.


Amúgy engem is vissza hívott a fizetős doki hetente azt végül elhalt a baba.

Én már tapasztalatból nem is mennék ilyen hamar dokihoz.

Remélem azért minden rendben lesz nálatok.

48. k.virag (válaszként erre: 47. - K.virag)
2012. jún. 6. 10:20
upsz elírás: a 2uh 3uh nem petezsák hanem szikhólyag ^^
2012. jún. 6. 10:17

Sziasztok.

3hete csináltam egy tesztet, és kiderült hogy babátvárok. Mikor utánna olvasgattam mindehol azt láttam hogy a terhesség korát a utolsó menstruáció első napjától számolják, eddig rendben is van, még azt is be tudom tájolni hogy mikor foganhatott a baba.

1 uh "4hetesen" történt: 9mm petezsák

2 uh csak hogy biztos legyen "5hetesen": 3,3mm petezsák is volt, nem méhen kívüli és mellsőfali

3 uh "6hetesen": 4,4mm petezsák de nem látott embriót és 5hetesnek ítélte a gép a terhességet

Most viszahívott még egy uh-ra ("7hetesen"), de hogy hetente nézegetjük elég viccesnek tartom.

A kérdés az lenne: lehetséges hogy a 2D uh annyira nem kifinomult és el tud bújni előle a baba a szikhólyag mögé, végül is csak szelvényenkénti képet tud adni?

2011. aug. 28. 20:03
Sziasztok! Ha valaki még jár itt akkor le írnám a leletem eredményét mert egy kicsin nem tudok kiigazodni
45. Lysettemanoka (válaszként erre: 44. - PicikeCsillag)
2011. febr. 1. 19:57

Jaj de jó hogy mások is vannak így:)

Én biztos nem fogok befeküdni csütörtökön ha nem látja még...5hetesen..

Megcsináljuk úgyis a hcg vérvételt megint ..meglátjuk mennyit emelkedik aztán ha semmit akkor maximum meg beszélem vele hogy mi legyen.

Háát fáj a mellem egyfolytában:)

A hasam görcsölt úgy mintha megjönne azon a héten amikorra ugye nem vártam:))Aztán abba maradt egy pár napra és most 2 napja megint így fájdogál.Olvastam hogy az amiatt lehet hogy ugye húzódnak a méhszalagok.

Hányingerem csak ilyen nagyon enyhén van és ahogy beveszem reggel az elevitet elmúlik:)

A teszt pozitiv lett..2szer

És nem tudom hogy ez normális tünet e de a méhem így meg van puffadva vagy hogy is mondjam:)


Mennyi idő telt el a két béta hcg között?az első és a második mennyi volt?:))Előre is köszi a választ..jah és a megnyugtatást:))

44. PicikeCsillag (válaszként erre: 42. - Lysettemanoka)
2011. febr. 1. 19:45

Sziasztok,

Lysettemanoka, elvileg időben nagyjából ugyanott tartunk. Ma vagyok 6 hetes terhes. Egyenlőre csak béta HCG mutatta ki a terhességet, kétszer voltam és szépen emelkedett a kettő között. Múlt héten még nem látszódott semmi uh-n, de a héten megyek és remélem fog plusz 1 bizonyítékot. :) Milyen tüneteid vannak?

43. Bea0124 (válaszként erre: 42. - Lysettemanoka)
2011. febr. 1. 16:08

Nem tudom miért csinálja én nem is hallottam még ilyenről...

Bízunk benne,hogy minden rendben lesz!!

2011. febr. 1. 15:56

Jaj nagyon sajnálom:((

De most 16 hetes vagy már:)elvileg 3 hónapig veszélyes...de nem akarom elkiabálni:)Drukkolok hogy minden rendben legyen:)

Ma hívott a dokim..mert reggel kellett volna mennem vérvizsgálatra de elaludtam meg amúgy is torok gyulladásom van és nem akarok mászkálni..

Mondta hogy jó akkor csütörtökön UH-előtt menjek be vérvizsgálatra..

Nah most ennek mi értelme van????Megyek Uh-ra 10re ahol mindent lát,akkor minek előtte az a vérteszt 9kor aminek amúgy is délután van eredménye???Komolyan nem értem...

Mindegy még most elmegyek..de utána nem fogok minden 4 naponta vérvételre menni,főleg hogy engem az ájulás kerülget a tűtől:))

Mondjuk én nem fizetek Uh-ért mert a klinikákra hív be mindig pedig van magánrendelője..mindegy ha így könnyebb neki.Bár utálok borítékba pénzt adni,nem tudom az olyan kellemetlen..Jobb amikor megmondják mennyi és kifizetem.

41. Bea0124 (válaszként erre: 40. - Lysettemanoka)
2011. febr. 1. 14:02
Szívesen!!Hát tudod tavaly volt "ilyen" dokim,aki 2-3hetente hívott Uh-ra 5000-9000ft fizettem alkalmanként én hülye!!Azt sajnos kidobtam az ablakom egy csomó pénzt a semmiért,mert hiába vizsgált sokszor a babám nem maradt velünk!!!Most már nem járok magánrendelésre,csak ha külön Uh-t akarunk!
40. Lysettemanoka (válaszként erre: 39. - Bea0124)
2011. jan. 31. 19:23

Kössszzzziiii...

Hát most nagy kő esett le a szívemről...:)))Annyira alapos a dokim hogy minden fölösleges vizsgálatra elküld..nem sajnálom a pénzt a kis babóra de azért 2 naponta 4ezerért csinálni vértesztet ahelyett hogy várnánk ténlyeg 1 hetet..tök fölösleges...de azért elmegyek holnap ha ettől jobb lesz :)))

Csütörtökön meg remélem már látunk is valamit...jaj de várom már én is hogy halljam a szivhangját!!

Köszönöm a megnyugtatást...

És jó egészséget nektek:)!!!

Ui:volt olyan aki itta ezt a palástfű teát?

Én úgy kezdtem hogy cickafark aztán peteérésnél ittam a palástfüvet meg szedem az elvitet és ez az első "próbálkozós"hónapunk:))))nem hittem hogy ilyen hamar...de nem akarom elkiabálni:))

Még most is iszom a palástfüvet..csak nem tudom meddig jó!elvileg 3.hónapig lehet mert elősegití a beágyazódást és méherősítő:)

Köszi mégegyszer:)

39. Bea0124 (válaszként erre: 38. - Lysettemanoka)
2011. jan. 31. 17:33

Szia!Nekem is először felritkulás volt írva a papíromra!!!

Most már 16hetes múltam!!!

Engem nem küldtek mindenféle kivizsgálásra csak 2hét múlva vissza kellett mennem Uh-ra!

Ott már hallottam a babám szívhangját:)

2011. jan. 31. 15:56

Sziasztok:)

Jó régi a fórum azért remélem vki olvassa..:)

Én kb 4 hetes lehettem az elöző héten..voltam UH-n és nem láttak még semmit:(petezsákot se..

Ezt irta a dokim a leletre..

Endometrium vastagsága 15mm(ez elvileg jo:))benne egy 3mm-es felritkulás...

Elküldött béta hcg vérvizsgálatra ott 203 lett a hcg szintem ami azt mondta jó mert akkor nem vagyok méhen kivüli:)

El kell mennem holnap is még egy vérvételre hogy megnézzük mennyit nőtt a hcg szintem-..

Aztán csütörtökön megint Uh..és ha azon se látszik semmi akkor be akar fektetni a kórházba...

Nah most jó ő orvos meg minden...de úgy gondolom azért mert egy kb 5 hetes magzatot még nem lát nem kéne méhen kívülivel beutalni a kórházba...nem??

Vagy azért már kéne látnia a petezsákot ilyenkor ?előre is köszi:)

2009. márc. 17. 10:47

Nekem az elsőnél babánál 8 hetesen ezt írták a papírra: szívműködés látható, CRL 10mm, Grav. s.: 8

Ő ma már 4 és fél éves ovis legény :)


A másodiknál 6 hetesen: uterusban 19mm-es petezsák.Szikhólyag látható. Grav s.: 6

Szívhangot csak a következő UH-n, 9 hetesen hallottunk.

Ő ma már 20 hónapos legényke :)

2009. márc. 17. 09:16
Elsőre egy petezsákot utána már dodogott is :) kb. 6 hetesen
2008. dec. 18. 09:04
Sziasztok nekem semmit nem látott elöször csak egy echoszegény képlet látható mondtaa doki ez nem baba!!Másik héten már volt 6mm petezsák!!Ma már 25hetes kismama vagyok!!!
2008. okt. 10. 15:12
sziasztok.2 hetes terhes vagyok.tul vagyok 3 vetélésen.most dokim utrogestán kúpot irt föl.szeretném véleményeteket kérni,gyogyszeröl,
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook