Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Térdhajlat fájdalom fórum

Térdhajlat fájdalom (beszélgetős fórum)


9. 4705d7a6b8 (válaszként erre: 6. - L.Ann)
2016. okt. 4. 20:33
nekem pont ez van, de a térdhajlat alatt én azt a felső részt értem azt a kis "dudor" formájút. nekem évek óta vacakol és gyakorlatilag ott tartok miatta, hogy most már nem fogok tudni Zumbázni járni mert nem akarom addig eröltetni amíg valami komoly bajom nem lesz vele, de nagyon bánt, mert rettentőden szerettem a sportot
2016. okt. 4. 20:29
Elfelejtettem hogy semmi nincs rajta ugyanolyan mint a másik lábam se duzzanat se csomó se semmi....
2016. okt. 4. 20:27
L.Ann nekem is ez van ha törökülésbe van a lábam ill. átteszem a balt a jobbra behajlítva akkor pár perc után mikor kinyújtom fáj hátul a bal térdhajlatomnál egy csíkban a combomig.Feszül aztán elmúlik.De csak ebben a pózban van ez egyébként se járásnál se másnál nem fáj.Nem tudom mi lehet talán meghúzódhatott mikor átettem a lábam a másikra és meghúztam hogy jobban elérjem a lábujjamat :) Tornáztatom, guggolok utána nem fáj egy darabig még akkor sem ha törökülés után nyújtom ki,de utána ismét fájni kezd.Flectorral kenem pár napja de maga a fájdalom már kb.3 hete kezdődött.Érdekelne neked mi lett a diagnózis?
2014. nov. 27. 12:33

nem tudom, hogy fogja-e nézni bárki is ezt a fórumot, de azért leírom a problémámat.

pár hónapja egyre jobban fáj a jobb térdhajlatom. nem is annyira fáj, inkább erősen sajog, de csak bizonyos esetekben. mikor behajlítom a lábam, és pár percig úgy tartom, vagy törökülésbe ülök, stb, és utána ki akarom egyenesíteni, jó pár másodpercig ezt nem tudom megtenni, mert nagyon fáj, és nem is tudok olyankor ráállni. mikor lecsillapszik ez a fájdalom, nyújtok párat rajta, és utána már nem érzem. néha akkor is érzem, ha egy ideig kinyújtva tartom a lábam. viszont minden egyes behajlítás után ez van.

találkozott már valaki hasonló problémával? nem érzek semmiféle duzzanatot, teljesen olyan tapintásra, mint a bal térdhajlatom.

2011. okt. 4. 14:49

kronikus fajdalom fibromyalgia a FB-on. Ez egy Autoimmun betegség ami sok ebmert erint megis kevesen beszelnek rolla mivel az orvosoknak is nehez

diagnosztizalni. Ha szeretned megosztani erzeseidet kerdeseid vannak vagy csak egyedul erzed magad es ha hasonlo koru emberekkel szeretned megosztani tapasztalataidat mindennapjaidat akkor keresd Kronikus fajdalom fibromyalgia a Facebook-on

2011. okt. 3. 20:02
Szia, hihetetlen, de pontosan ugyanez a problémán, de nekem "csak" szombat reggel óta jelentkezett, és azóta egyre erősödik, igaz nekem nagyon extrém hétvégém volt(45 km letekertem, meg lefutottam a Maratonkát). Azóta a lépcsőzés kínszenvedés, ha egy lábra állok összecsuklik a térdem. Szintén a térdhajlatomban érzem a fájdalmat, ami tovább sugárzik.A vicc az, hogy még csak 14 éves vagyok.... Remélem, vki tanácsol majd számunkra vmi hasznosat. :)
3. ddb9ab8a43 (válaszként erre: 2. - 26c9a8950c)
2010. nov. 3. 09:17

Bejelentkeztem egy csontkovácshoz, jövő hétre kaptam időpontot. Ha az UH nem mutatott semmit, nem tudom, hogy ő mit talál, még soha nem voltam ilyen "helyrerakósnál".

Az ultrahangon egyébként azt mondták, hogy MR vizsgálattal lehetne megállapítani a probléma okát. Várok még vele, először próbálkozom más úton.

Köszönöm válaszodat!

2010. nov. 3. 08:57
Mivel már látom, hogy orvosnál voltál én "helyrerakóshoz" mennék a helyedben. Természetesen egy megbízhatóhoz. Anyukámnak volt egy motorbalesete ahol megüthette a térdét. Neki is fájt sokáig, orvoshoz is ment. Aztán elment egy helyrerakóshoz és rendbe tette neki az elmozdulást. Azóta jó neki. Persze lehet, hogy nálad más a helyzet, de egy jó szakember nem nyúl hozzá, hogyha nem ez a probléma.
2010. nov. 3. 08:50
Problémám a következő: Bal térdhajlatomban duzzanat tapintható, ha felkelek és elindulok fáj. Az ultrahang vizsgálat semmi problémát nem mutatott (sem baker cystát, sem visszért). Esetleg túlerőltettem, nyáron félreléptem a bokám nagyon megrándult, onnan ment fel a fájdalom? Ötletek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook