Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tényleg olyan iszonyú nagy igény a biztos és megfizethető lakhatás, hogy sokaknak csak álom lehet? fórum

Tényleg olyan iszonyú nagy igény a biztos és megfizethető lakhatás, hogy sokaknak csak álom lehet? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
85. gribedli*** (válaszként erre: 75. - Fincsi5)
2017. márc. 2. 07:44

Tudom, hogy te nem mondtad, arra értettem, hogy a fórumindító a semmi alapján von le következtetéseket. Meg hogy nem kell sajnálni,úgy értem, nem fogok itt bezzegezni, hogy honnan indultam. Megdolgoztam mindenemért és nem loptuk, ettől függetlenül ismétlem, én nem tudok valakit utálni azért, mert egy szerencsésebb gazdasági helyzetbe, családba született, és mindent a feneke alá tettek (akkor sem, ha nekem ez nem így volt), mert valahol bizonyos keretek között más is elérheti azt a biztonságot, ha akarja és küzd érte.


Bizonyos keretek között, ezt pedig úgy értem, hogy mondjuk olyan helyen, ahol nincs háború, vagy nincsenek természeti katasztrófák. Mert ha háború van, lebombáznak, ha földrengés van, mindened oda lesz, de ha béke van és nyugalom, akkor végülis egy folytonos odafigyelés, döntések sorozata, munka, megtakarítás, következetesség meg fogja hozni a gyümölcsét.

2017. márc. 2. 07:16
Lakásszerzés szempontjából eszembe jutott még egy lehetőség, amit dédimamám is csinált. Egy idős, beteg nénit gondozott ingyen, akinek nem volt senkije. Persze a néni fizette a saját ételét és gyógyszereit a nyugdíjából, tehát plusz kiadás nem járt vele. Cserébe a gondoskodásért a dédimamámra hagyta a lakást. Persze ismerek olyat, aki szintén ezt csinálja, de az öreglány már vagy 20 éve nem hajlandó feldobni a pacskert :D Tehát igazából kiszámíthatatlan, hogy milyen hosszútávú a befektetés, de szerintem elég jó lehetőség lakásszerzésre.
83. PöttyösPanka (válaszként erre: 69. - Gribedli***)
2017. márc. 2. 07:07
Én is ezt hallgattam :) Meg, hogy a mai világban semmi sincs ingyen.
2017. márc. 1. 21:29
Tessék: [link]
81. Channa* (válaszként erre: 78. - 9c485f67e8)
2017. márc. 1. 20:40

Azért ez így rögtön más!

Szomorú!

80. Channa* (válaszként erre: 77. - Fincsi5)
2017. márc. 1. 20:40
Na ugye!?
2017. márc. 1. 19:59
Hat en fehervari vagyok/voltam, miota az eszemet tudom. Sokszor utaztam mas varosba dolgozni, mert kellett. En az akkori parommal 70 ezer+ rezsivel beretem egy 2 szobas lakast. Nem volt luxus, de nem is volt gaz. Itt amerikaba pedig az eberek jonnek, mennek. Rengeteg okyan van, hogy egy buildingbe nem is veheted meg a lakast, csak berelheted. Itt amit tudnak, kiadnak berlesre, es neha nagyon durvan embertelen korulmenyek vannak. Ha lattatok volna, hogy en meg a parom itt kint, mibe koltoztunk, elhanytatok volna magatokat. Nem is ez a lenyeg. Otthon nem volt minden tokeletes, es lakast hitel nelkul sose tudtunk volna venni, de ugy, hogy mind a ketten dolgoztunk, kijottunk a penzbol, es felre rakni is tudtunk. Pedig ha megkivantunk valamit, nem mindtunk le rola. Nem kell luxus dolgokra gondolni. Nem lehetetlen megelni. Amugy pedig, ha egyedul van az ember, szibat is berelhet. Lehet kellemetlen, de en itt kint 6 emberrel kozoskodtem egy furdon, es konyhan. Valamit, valamiert elven
78. 9c485f67e8 (válaszként erre: 76. - Channa*)
2017. márc. 1. 19:47
Bocs, elírtam; a 99 999 ezer alatti csak 5 számjegy.
77. fincsi5 (válaszként erre: 76. - Channa*)
2017. márc. 1. 19:45
Konkrétan 2, kettő embernek az országban. D
76. Channa* (válaszként erre: 68. - 9c485f67e8)
2017. márc. 1. 19:40

Így sem jó!

Nagyon kevés nyugdíjasnak van hétszámjegyű nyugdíja.

Tehát, sehogy nem jön ki a 4 millió...

75. fincsi5 (válaszként erre: 71. - Gribedli***)
2017. márc. 1. 19:26
Hé, mondtam én ilyesmit?! olvasd már át, :)))
74. ab61752c45 (válaszként erre: 73. - Gabbbicica)
2017. márc. 1. 18:38
Fehérváron is sok az álláshirdetés.a húgomat is várják vissza,pedig nyugdíjas.igaz fizikai munka,de ha kell a pénz?
2017. márc. 1. 18:34

Na, nem leszek túl népszerű.


1. Fehérvárról el lehet járni Bp-re is, főleg, ha találsz olyan munkahelyet, ahol fizetik az utazás 80 %-át Épp most láttam egy hirdetést, hogy büfébe keresnek nettó 160-ért kiszolgálót.


2, Nem kell mindenkinek Budapesten, Győrben, Fehérvéron laknia. Tesco, Lidl, kereskedelem Kisvárdán és Kazincbarcikán is van. És akkor családi házat lehet 25 000 + rezsiért bérelni Szabolcsbákán vagy Múcsonyban.... ja, hogy nem szeretnél olyan faluban lakni, ahol 80-90% kisebbség? :S Hát mások se, azért 25 000 az albi....


150 megoldási javaslatot kaptál, neked kell elfogadni, h ha valaki összegürizik 10 milláért egy plusz lakást, az nem fogja neked azért alacsonyan kiadni, mert te rászorulsz. Mert azért vette, h neki jobb legyen tőle...

2017. márc. 1. 18:05

Nem szokásom irigykedni, de ilyen, milyen jó lenne nekünk is....


[link]

A projekt céljához az is szükséges, hogy mindenféle társadalmi és anyagi helyzetű, végzettségű emberek érkezzenek, nem akarnak zárt közösséget kialakítani. Ehhez egészen különleges rendszert alakítottak ki. A lakások 45-160 négyzetméter közöttiek, vagyis egyedülállók és nagycsaládosok is megtalálhatják a nekik megfelelőt. A lakások fele bérlakásként talál gazdára, a bérleti díj 7-10 euró között mozog négyzetméterenként. Ezt az alacsonynak tűnő díjat városi támogatással tudták elérni, de így biztosítják, hogy ne csak a leggazdagabbak tudjanak ideköltözni. Különálló házak nem is lesznek a városban, csak többlakásos épületek. Ezeket is úgy alakították ki, hogy mindenféle lakások megtalálhatóak legyenek bennük, bérlakások és saját tulajdonúak vegyesen. Nincs is olyan érzése az embernek ott sétálva, hogy egy uniformizált lakóparkban lenne, a házak mindegyike más stílusú.

71. gribedli*** (válaszként erre: 67. - Fincsi5)
2017. márc. 1. 18:01
Nem kell sajnálkozni az életemen. De nem kell magyarázkodnom sem. Nem loptam semmimet, úgyhogy nincs mit magyarázkodni. Sőt, szerintem senkinek sem kell magyarázkodnia akkor sem, ha jó családba született. Én spec képtelen vagyok utálni valakit, aki gazdag családba született. Örülök vele, hogy nem kell nehéz életet élnie:) akkor is,ha meg se kellett érte dolgoznia. Én nem felejtem, hogy honnan jöttem, de nem hibáztatok valakit azért, mert mondjuk jóba született bele. És nem is értem, hogy egyesek meg ahelyett, hogy arra koncentrálnának, mit tudnak kihozni a sajât életükből,időt vesztegetnek arra, hogy másokra irigykedjenek.
70. Mezei Virág (válaszként erre: 68. - 9c485f67e8)
2017. márc. 1. 17:54
Az egy naaaagy kutyagumit ér! :(
69. gribedli*** (válaszként erre: 57. - 32b8f8e7d4)
2017. márc. 1. 17:53

Arra céloztam,hogy ha te szarul érzed magad attól, hogy néhány év munkaviszony után nincs lakásod,gondolj bele, hogy érezheti magát az, aki meggürcölt érte, de egy éjszaka leforgása alatt elveszítette, gyakorlatilag az összes szerencsétlen,akik a földrengéses részen laknak.


Könnyen osztom az észt? Persze. Mert én nem veszem alapvető dolognak,amit te. Alap kellene, hogy legyen, lakhatás mindenkinek? Igen, legyen alap. Nem az. Evvan. Marad a b-terv, meg kell szerezni.


Azt még nem sikerült megértenem, hogy téged ki nevelt ilyennek. Mert én gyerekkorom óta hallgattam, hogy mindenért meg kell gürizni, meg aki nem dolgozik,ne is egyék, meg addig nyújtózkodj... meg félre kell tenni, muszáj, muszáj. Csinálom. Igyekszem. Nem hullott az ölembe semmi. Nem értem, hogy más miért feccöl többet siránkozásba ahelyett, hogy küzdene? Sok-sok tippet kaptál.


Persze, aki gazdag, undorító...:D aha.

68. 9c485f67e8 (válaszként erre: 66. - Channa*)
2017. márc. 1. 17:50

Ebben a nyugdíjasok is benne vannak.

Valamelyik nap adta közre a KSH.

67. fincsi5 (válaszként erre: 60. - 9c485f67e8)
2017. márc. 1. 17:50

Majd ő megírja, ha sajnálkozni kell az életén, amit nem hiszek.

Te csak a magad nevében.

66. Channa* (válaszként erre: 64. - 9c485f67e8)
2017. márc. 1. 17:49

Ezt honnan veszed?

Ennyien dolgozunk összesen. Ennek nagy része minimálbéres, egy része átlagosan keres, és nagyon kis része keres 7 számjegyű bért. Ezek jellemzően a felsővezetők.

65. Mezei Virág (válaszként erre: 64. - 9c485f67e8)
2017. márc. 1. 17:37
?
64. 9c485f67e8 (válaszként erre: 63. - Mezei Virág)
2017. márc. 1. 17:32
Közel 4 millió ember jövedelme 7 számjegyû.
2017. márc. 1. 17:23

Amíg a dolgozó emberek jövedelme ennyire alacsony, nem fog itt semmi sem változni.

A minimálbér még a létminimumot sem éri el.

2017. márc. 1. 17:19
Ma úgy látszik front van. Sokan ingerlékenyek és hyperszenzitivek.
61. ab61752c45 (válaszként erre: 56. - 32b8f8e7d4)
2017. márc. 1. 17:17
valahol a köfém felé,de tényleg régóta lakik benne.mikor megvolt a lányom régi lakása ő is ötvenért adta ki.egyszobás Pesten,de az sem most volt.
60. 9c485f67e8 (válaszként erre: 57. - 32b8f8e7d4)
2017. márc. 1. 17:12
Csináld végig, amit gribedli, utána itélkezz felette.
59. 31bc25d879 (válaszként erre: 58. - 32b8f8e7d4)
2017. márc. 1. 17:08

Jó, persze, hogy más Putnok és Sopron.

Ez kétségtelen.

Más az arany és a bizsu, más az adidas és a kínai.

Pedig mindkettő ingatlan, mindkettő ékszer és mindkettő cipő.


De ha eladod a putnokit bármennyiért az is több mint a nulla, ha nem lenne még a putnoki sem.

58. 32b8f8e7d4 (válaszként erre: 39. - 31bc25d879)
2017. márc. 1. 16:55

Pedig az.

Vegyünk egy lakást mondjuk Putnokon és egyet Sopronban.

Még ha ugyanolyanok is, a putnokit sokkal olcsóbban tudod csak eladni, mint a sopronit, ha egyáltalán...

57. 32b8f8e7d4 (válaszként erre: 35. - Gribedli***)
2017. márc. 1. 16:53

Nagyon pikírt vagy, és nagyon pimasz.

Persze, külföldről, a milliós fizetésed mellől, a saját házadból könnyen osztod az észt...


Miért mondod azt, hogy meg sem kerestem az árát annak, amit szeretnék? Mondtam én azt, hogy ingyen akarok lakni, sőt, ingyen egy lakást akarok a tulajdonomba? Nem!

Csak élni akarok, dolgozni, és azt, hogy legyen hová hazamennem! És hogy azt ki is tudjam fizetni, úgy, hogy ne kelljen éheznem! Ez olyan nagy kérés, nagy dolog?


Ilyet nem kérek. Nem is fogadnám el. Sosem jártam senki nyakára, sosem könyörögtem semmiért. Fogd már fel, hogy nem ingyen akarok élni! Ami meg a havi 40-ből kaját illeti (nem csak kaját, minden mást is, a mosószertől a szappanig), kíváncsi lennék, Te hogy boldogulnál ennyi pénzből!

Olyan undorítóak vagytok ti, gazdagok!

56. 32b8f8e7d4 (válaszként erre: 34. - Ab61752c45)
2017. márc. 1. 16:46

Hol?

Hacsak nem egy ideje már benne van, és annyiban állapodtak meg...

Ha most bejössz Fehérvárra, semmit nem találsz 70 alatt, esetleg egy szobát.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook