Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tényleg igaz a "mondás"? Óvódai beszoktatás nincs sírás nélkül! fórum

Tényleg igaz a "mondás"? Óvódai beszoktatás nincs sírás nélkül! (tudásbázis kérdés)


11. szemmelver (válaszként erre: 2. - 74740b7c7c)
2010. szept. 14. 11:25
Szia! Miért te szoktatod? Nem tartom túl jónnak
10. Ekka
2010. szept. 14. 10:48
Igaz:(
9. aeddc722e0 (válaszként erre: 2. - 74740b7c7c)
2010. aug. 20. 17:54

Tamara!

Az előző véleményeid alapján őszintén és jó szívvel ajánlom, hogy véletlenül se mondj a testvéred előtt az óvodára rosszat. Az óvónénikre sem, a dajkákra sem!! Ha rossz a véleményed valamivel kapcsolatban, ne a tesód előtt mondjad!! Nagyot rosszat tennél ezzel.

2010. aug. 20. 11:39
Ez egyénenként változó. Attól függ mennyire anyás a gyerek, vagy mennyit volt már előzőleg is gyerek társaságban, hogyan tud másokhoz "közeledni", hogyan tud alkalmazkodni új helyzetekhez, stb.. Van akit eleinte le sem tudunk szedni az anyáról, van aki meg már az első nap sem akar hazamenni. Ma már a legtöbb óvodában lehetőség a fokozatos beszoktatásra, érdemes kihasználni az ilyen lehetőségeket. Addig is beszélgessetek az oviról, készítsétek fel rá a gyereket, ha lehet sétáljatok el arra, nézzétek meg, ismerkedjetek vele.
2010. aug. 20. 11:02
Nem hiszem, a húgom meg én elég önállóra lettünk nevelve, egyikünk sem sírt az óvodában, sőt anyám olyan jól kondicionált bennünket, hogy hülyénk néztük azokat a kisgyerekeket, akik hisztiztek, mikor elment az anyjuk.
2010. aug. 20. 10:51

Nálunk a fiammnál nem volt a beszoktatással semmi gond.1x sem sírt,én viszont igen 1x (persze ő nem látta)Rengeteg múlik az óvónőkön.

Nálunk úgy volt hogy első nap bementünk,az óvónők bekisérték a csoportba.Egy óra múlva mentem vissza érte.Második nap már 2 órát maradt.3.nap már ott ebédelt.Utána meg már ott is aludt,mert ott akart.Szeptemberben a kislányom kezdi az ovit,sztem nála nem lesz ilyen könnyű.

2010. aug. 20. 10:04

Szia!

Nekünk nagyon könnyű volt a beszoktatás, bár előtte bölcsis volt, ott két hét volt a hivatalos idő, de már az első héten ott lehetett hagyni (mondták menjek nyugodtan haza, csak telefon közelben legyek).

Egyet sikerült megfigyelnem, hogy nagyon sok esetben a szülő/nagyszülő, aki épp beszoktat, annak az idegessége ragad át a gyerekre!

A lényeg bárki aki beszoktat legyen nyugodt, ne lógjon állandóan a gyermek nyakában, persze az megint más, ha a pici nem szakad le a szülőről, de ha menni akár had menjen. Ilyenkor nyáron nagyrészt még udvaron vannak, utána jön az ebéd.

Az udvar jó tágas, majd mindenhol így szabad a mozgás!Nekünk eleinte padon kellett ülni, Babszi néha odanézett megvagyok e, de amúgy le se ..., de tényleg. nagyon jól érezte magát.Majd szóltak, hogy néha néha vonuljunk vissza, nem látható helyre, ekkor se volt gond, majd 3 napra rá már haza is mehettem és csak ebéd után vissza!

A második héttől már ott is aludt!Nagyon fontosnak tarom a nyugodt hozzáállást.

4. Ekka
2010. aug. 20. 10:00

Remélem, hogy nem:)


Bár tény, hogy összeszorul a szívem, ha arra gondolok, hogy elszaladt ez a csodálatos 3 év együttlét!

2010. aug. 20. 09:58
Ha a gyerek nem,akkor az anyuka sír.Nálunk így történt.
2010. aug. 20. 09:57
Én fogom a tesómat beszoktatni az oviba, és tippeket várnék, hogyan lehetne minnél kevesebb, sírós napunk?
2010. aug. 20. 09:56
Tényleg igaz a "mondás"? Óvódai beszoktatás nincs sírás nélkül!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook