Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodai beszoktatás....segítsetek!!!! fórum

Óvodai beszoktatás....segítsetek!!!! (beszélgetős fórum)


1 2
32. Sixtyy (válaszként erre: 31. - Matador99)
2009. nov. 4. 15:34

hello. azóta haladtam a keresgéléssel, és ha igaz, akkor a Miniakadémiára gondoltál. (ez a honlapjuk: www.miniakademia.hu)


én felvettem velük a kapcsolatot. ha gondolod, szólj, és priviben kibeszéljük! ;)

31. Matador99 (válaszként erre: 30. - Sixtyy)
2009. nov. 4. 15:30

szia olvastam vhol egy olyan intézményről, ahol úgy folyik a gyerekek "nevelése", hogy a lehető legjobban felkészítsék őket a "valódi" életre. Én is a fiamnak keresek helyet, és belebotlottam a hirdetésükbe, de most nem jut eszembe a nevük... :((


na, ha majd sikerül kitalálnom, szólok!

30. Sixtyy
2009. okt. 5. 14:01
sziasztok, én még csak most keresem, hova iratnám be a kisfiamat. szívesen vinném olyan (magán)oviba, ahol a képességek fejlesztésére nagy hangsúlyt fektetnek. tudnátok segíteni? köszi előre is.
29. lizoka
2009. szept. 21. 09:57
sziasztok!kislányom szept.1-óta jár oviba.múlt hétig imádta.ma megbeszéltük hogy ebéd után megyek érte mert kicsit köhög.be értünk az oviba és nem akart bemenni a csoportba nagyon sírt, az ovónéni vitte be és zokogott .kint áltam és kb.5 perc után már nem hallottam a hangját.nagyon ki vagyok!bölcsis volt 1 évig és nem szerette.nagyon örültem ,hogy ilyen jól indult az ovi.remélem ez csak egy ilyen nap és nem minden nap lesz ilyen.
2009. szept. 5. 22:07
mi hétfőn kezdünk,kislányom nagyon várja,de én nagyon félek
27. katic
2009. szept. 5. 21:59

Minket - engem, meg a láynomat - mindenki hülyének néz, ugyanis az első naptól fogva akkor van hiszti, megy cirkusz, ha haza kell jönni. :-o Szinte utolsóként megyek érte, s mégis. :-S

Egyelőre három napot volt, lehet, hogy jövő héten megunja (megismer mindent, mindenkit) de most azt mondja, ő ott szeretne éjszaka is aludni. :-P (Még nincs három éves.)

26. 3b41f6053f (válaszként erre: 23. - Sarkanylany)
2008. nov. 15. 08:47

Sziasztok!

Az én fiam is most kezdi az ovit.Idáig 4 napot mentünk együtt,jól elvolt,gyurmázni,gyöngyöt fűzni nagyon szeret.Hétfőtől már reggeli előtt megyünk és ott kell maradjon egyedül!!!Már most félek tőle!!!Egyébként a nővéreméknél is úgy szoktam otthagyni,hogy nem szólok neki,mert ha tudja,hogy elmegyek akkor sír.Egyébként tök jól elvan.Remélem hamar megszokja!!!!


Sarkanylany:Én is így voltam mint te!


2000-ben született a lányom,mikor tesót akartunk megszűnt a munkahelyem.Lett másik munkahelyem jó 1 év próbálkozás után terhes lettem,de elvetéltem.

Rögtön szertettem volna babát,de megint több mint 1 évet kellett várni. A lányom és a fiam között 5 és fél év van.Most megint babát várok a 2 lányom között majdnem 9 év lesz...

25. dadianya (válaszként erre: 23. - Sarkanylany)
2008. nov. 1. 15:11

Szia!

Szerintem is nyugodtan probáld meg,nem olyan sok az a 4 5 év.Mi is probálkozunk,sajnos sikertelenül eddig,épp tegnap voltam hsg.n,és remélem ezután több sikerrel tudunk probálkozni.Ja és szedem most ujra a clostit is,mert attol volt peteérésem.

Sok sikert neked is.

24. tafonta (válaszként erre: 23. - Sarkanylany)
2008. okt. 31. 13:29
Szerintem próbáld meg! 4-5 év korkülönbség még elmegy. És testvérrel jobb felnőni, mint testvér nélkül. Sok sikert! :)
23. sarkanylany (válaszként erre: 15. - Dadianya)
2008. okt. 31. 10:30

Sziasztok

Én 36 éves vagyok és van egy 3 éves kisfiam, most kezdjük az ovit. EZ a wc-s mese tetszik, én is szoktam hasonlót kitalálni, s akkor könnyebben mennek a dolgok.

Szerettünk volna egy második babát is, de elvetéltem, utána meg nem jött össze. 1/2 éve már dolgozom is. És azon gondolkozom, hogy megpróbáljak-e még próbálkozni?

Szóval nehéz ügy, de talán egy tesó még 4-5 év korkülönbséggel is jót tenne...

Mi a véeményetek?

22. tafonta (válaszként erre: 21. - Dadianya)
2008. okt. 19. 07:57
Köszi! Azért az én véleményem: még mindig egy gyerekkel a legnehezebb! Ez így van! És megint tapasztalom, most hogy a nagyobbak oviban vannak. :)
21. dadianya (válaszként erre: 20. - Tafonta)
2008. okt. 18. 21:33
Hát elhiszem,hogy nehéz,én néha eggyel sem bírok,hát akkor te a hárommal.Le a kalappal,minden tiszteletem a tiéd!
20. tafonta (válaszként erre: 19. - Dadianya)
2008. okt. 18. 15:28
Köszi! :) Én is megnéztem ám a tiédet! :) Néha nehezen, pl. most is. Férjem elutazott 4 napra, mindegyik köhög, kettőnek fáj a füle és én is náthás vagyok. Meg ők is. Szóval néha nehéz.
19. dadianya (válaszként erre: 18. - Tafonta)
2008. okt. 18. 10:25

Hát igen, a cél érdekében mindent:-)))

Megnéztem az adatlapodat,nagyon aranyosak a gyerkőceid:-)))Hogy bírod?

18. tafonta (válaszként erre: 17. - Dadianya)
2008. okt. 18. 08:17
Nem mondtam, hogy nem jó, csak mosolyogtam egyet, miközben elolvastam. Ha ez bejött, akkor semmi probléma. Néha furfangosnak kell lenni, az eredmény eléréséhez. :)
17. dadianya (válaszként erre: 16. - Tafonta)
2008. okt. 17. 19:57
Miért nem jó??De bevált.Nagyon könnyen leszoktunk a pelusról még anno,még 2 éves sem volt a kisfiam.
16. tafonta (válaszként erre: 15. - Dadianya)
2008. okt. 17. 16:03
Micsoda mese! :)
15. dadianya (válaszként erre: 14. - Csillu77)
2008. okt. 17. 14:23

Köszi.

Hát mi még csak 2.hete járunk,de sajnos nemtudom mennyit isznak az oviban.Itthon azért iszik rendesen.

Csak tudod az a baj,hogy ha hazaérünk itthon se akart elmenni wc-re,hiába találtam ki ilyen-olyan dolgokat,és most hogy itthon van,most minden nap van neki.Csak ha oviban van akkor nem akar.

De kitaláltunk egy dolgot ami eddig is bevált,így szoktunk le a pelusról is annak idején:én mondom a kisfiamnak,hogy hallotta e az előbbi kiabálást,erre ő megkérdi,hogy milyen kiabálást.Én mondom neki,hogy a klotyómanó kiabál,hogy szomjas-ilyenkor pisilni megyünk-ha meg azt "kiabálja",hogy éhes,olyankor meg kakilni megyünk.Kicsit furcsa történet,de nekünk bevált eddig még nem járt oviba.Hát majd meglátjuk.

2008. okt. 17. 10:56

Sajnos most kezdődik a szezon, jobbulást kívánok!


Én azt tapasztaltam, hogy az oviban keveset isznak, totál kiszárad a lányom bőre emiatt. Plusz rászokott, hogy ott nem megy kakilni, ennek örömére rendszeresen akkor kell futni, amikor belépünk a kerti kapun... Másoktól is hallottam már ezt, valszeg normális, csak figyelni kell rá.

13. dadianya (válaszként erre: 12. - Tafonta)
2008. okt. 17. 09:37
Hála isten nem annyira vészes,még időben mentünk orvoshoz és nem kapta el annyira.(dr.nő mondta)Egyszer hányt.azóta se,láza is még tegnap reggel volt,adtam neki kúpot-nagy bírkózás árán-de lekopogom azóta még hőemelkedése sem volt.Kaptunk gyogyikat,vagyis szirupokat meg calcimuscot,ha minden oké hétfőn mehet oviba.Mondjuk én előnyben részesítem a gyogynövényes megoldást,de most a láz miatt elvittem orvoshoz,nehogy baj legyen.
12. tafonta (válaszként erre: 11. - Dadianya)
2008. okt. 16. 07:54
Igen, sajnos ilyenkor már jönnek ezek a fertőző felsőlégúti betegségek. Az első félév az oviban biztosan több megbetegedéssel is fog járni, főleg, ha fogékony a betegségekre. Ezzel számolni kell! Persze ezektől edződik is az immunrendszere és a későbbiekben már kisebb fertőzések nem veszik le a lábáról a gyereket. Ki kell tapasztalni, hogy ezeket hogyan tudod majd nála úgy kezelni, hogy kisebb tünetekkel meg is ússza.
2008. okt. 15. 20:53
Sikerült !!!Nagynehezen rábeszéltem,hogy menjünk wc-re és sikerült kakilni.Inni iszik.legalábbis itthon,az oviban nemtudom mennyit.De holnap megyünk dokihoz,mert ma hányt,meg 38,4 volt a láza,meg náthás.Elkapott valami nyavalyát az oviban,elég sok a beteg gyerek.Ezt is meg fogom mondani a dr.nőnek,hogy mit is csináljak vele,ha nem lesz megint ilyen sokáig.
10. tafonta (válaszként erre: 8. - Dadianya)
2008. okt. 15. 18:10
Vajon elég folyadékot iszik a gyerek?? mert attól is bekeményedhet a széklet, ha keveset iszik!
9. c06c587f53 (válaszként erre: 8. - Dadianya)
2008. okt. 15. 17:07

Szia! Kakaót, banánt semmiképpen ne adj Neki! És sürgősen keresd fel a gyerekorvost!! Nem normális, hogy ilyen sokáig nincs széklete. Valószínűleg már belesült szegénybe...

Hashajtásra lesz szükség. Próbálkozz a babakrémes lázmérővel,amit a popsijába kell helyezni. Attól lehet, hogy lesz ingere. De az orvost felkeresném a helyedben!!

2008. okt. 15. 16:33

Sziasztok!

Abban tud valaki tanácsot adni,hogy mit csináljak a kicsimmel,ha nem hajlandó kakilni?Mióta oviba jár(2.hete)azóta nincs széklete,és ma már mondta,hogy fáj a pocija,de nem akar wc-re menni.Hétvégén volt neki,azóta se.Mit adjak neki enni?

7. dadianya (válaszként erre: 6. - C06c587f53)
2008. okt. 12. 20:52

Szia!

Ti is most kezdtétek?Nálunk is így van,csak addig sír amég engem lát,utána mintha semmi sem történt volna.


Köszi mindenkinek a tanácsokat és a segítséget.

2008. okt. 10. 20:59

Szia!

Amikor én kicsi voltam,akkor végigbőgtem a három évet. A kisfiam és sír. És már itthon kezdi, hogy ő nem szeretne oviba menni,stb..

Az ovi vezetővel beszélgettem a hét elején és ő mondta,hogy egyáltalán nem baj, ha pityereg reggel, ez azt mutatja, hogy szoros a kapcsolata velem. Ennek persze örülök, de én is fájó szívvel hagyom ott. De azt is tudom, hogy amint eltűnök a képből megnyugszik. Szóval a "műsor" nekem szól. Abban reménykedik, hogy meggondolom magam és hazaviszem:) Sajnos nem lehet megjósolni, hogy meddig fog tartani Nálatok. Mert az unokatesóm kisfia évekig nem sírt, sőt nagyon boldogan ottmaradt és most nem szeret oviba járni..

5. daroki (válaszként erre: 1. - Dadianya)
2008. okt. 10. 15:57

Szia!


Amit én tudok tanácsolni,hogy a búcsúzkodás legyen nagyon rövid,gyors elköszönés,onnantól kezdve pedig az óvónéni feladata a pici megnyugtatása.Tavaly végigcsináltam,nagyon változó,hogy kinél meddig tart.Ezt sajna nem lehet előre megjósolni:(

2008. okt. 10. 14:57

Ahogy Csillu írja! Fontos, hogy ne lássa rajtad, hogy te is kétségbe estél, mert akkor vége a dalnak!

Ez épp olyan, mint monjuk ha beüti a térdét egy picit mert elesett és te elkezded sajnálni, hogy ó szegényke, mire ő elkezd sírni. Vagy mondhatod azt is, hogy katona dolog, nincsen semmi baj és már szalad is tovább.

3. csillu77 (válaszként erre: 1. - Dadianya)
2008. okt. 10. 14:53

Nekünk szerencsére nem volt semmi gond a beszoktatásnál, én mindössze egy dolgot tudok tanácsolni. Légy erős és határozott, bármilyen nehéz is. Ha a gyerek látja rajtad, hogy bizonytalan vagy, neki is nehezebb. Próbáld neki megmagyarázni, miért jó ott neki, hogy egyedül kell mennie, te miért nem lehetsz vele, stb.. Ha minden jól megy, pár nap alatt túl lesztek ezen, bár rosszkor jön a hétvége.

Fel a fejjel!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook