Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Tényleg hallja a szomszéd vagy csak kötekedik? fórum

Tényleg hallja a szomszéd vagy csak kötekedik? (beszélgetős fórum)


1 2
29. Saya.
2015. ápr. 24. 12:57

Neki a konyhája van ott ahol nekünk a szobánk, a fal szigetelve is van.

Amikor átkopog beengedjük, hogy beszéljük meg a dolgot, bár sajna nem igen tudjuk...

De amikor azt kértük, hogy valaki jelenlétében mi is átmehessünk tényleg valósak e a zajok na azt már nem engedte.

Ráadásul akkor is hangoskodni vél minket amikor otthon sem vagyunk.

Pont minap mondta, hogy én, hogy viháncolok napközben, stb... aznap pedig otthon sem voltunk....

Néha már csak nevetni tudnék amiket mond...,

28. 8122eadc5b (válaszként erre: 1. - Saya.)
2015. ápr. 24. 10:04
Tényleg hallja, főleg, ha az ő lakásában csend van.Ha téged zavar, akkor keress olyan szobát, ami nem vele szomszédos.
27. kriszta773 (válaszként erre: 1. - Saya.)
2015. ápr. 24. 09:59
mondd meg neki, hogy jelentsen fel, ha akar, nem fogtok lábujjhegyen némán létezni a lakásotokban, ennyi. hacsak nem bömböltetitek folyton a zenét és nem fullhangos szadomazót nyomtok reggelig, csak kötekedés a részéről :)
2015. ápr. 24. 09:57

Egy ismerősöm mikor másik lakásba költözött a szomszédjában hasonló korú hölgy élt. Egy lakógyűlésen ez a hölgy odament hozzá és rákérdezett hogy ő e az új szomszédja, igent mondott ezek után a nagysága elkezdte sorolni a problémáit hogy milyen zajos stb.

Az ismerős megkérte, hogy sorolja fel már azokat a napokat mikor volt ez. Meg is történt és kiderült, hogy a zajok amiket hallani vélt olyankor vannak amikor ő otthon sincs, mert sokat utazik munkája végett és van hogy napokig otthon sincs.

Akkor a nő elkezdett erősködni, hogy biztos az jön be hozzá és zajoskodik akinek odaadta a kulcsot. Nincs senkinek kulcsa a lakáshoz rajta kívül....

Szóval vannak ilyenek, ebben van az örömük. Ha ti úgy érzitek tényleg nem vagytok hangosak akkor egy irigy, rosszindulatú ember ellen sok mindent tenni nem lehet :( Ha belegondolsz akkor te szerencsés vagy hisz elmész onnan hamarosan, de sok embernek szinte egy életre kijut az ilyenből :(

25. 99279bb06f (válaszként erre: 10. - 5bcf1b7c01)
2015. ápr. 24. 09:29
Bizony, ahogy mondod. És mindezt a két emelettel felettünk lakóéktól. Nem akarták elhinni, végül lejött a férj, és a feleséget telefonon hívta fel, hogy "...na most...". Az első pillanatok után - miután ő is megbizonyosodott a hangokról - rohant is fel. Nekiálltak mindent szigetelni. Érdekes ebben az, hogy nem a felettünk lakót hallottuk, hanem a kettővel felettünk lakót!
2015. ápr. 24. 09:25

Ha nincs minden nyílás lezárva (gondolok itt a fűtéscsőre, a gázcsövekre...)akkor simán lehet mindent hallani. Azt is, hogy ki mit mond!

A csöveknél nézzétek át a tömítéseket, és a falak illesztését sem árt átbogarászni, a parkettánál is lehetnek rések.

És nem kell rögtön irigykedésre gondolni, mert akinek csak eddig futja, az elég szegényes gondolkodásra vall.

23. adfa0d8bdb (válaszként erre: 21. - Saya.)
2015. ápr. 24. 08:25

Te meg mondd meg neki, hogy este 10-kor ha átjön, akkor te meg zaklatásért jelented fel.


Úgysem gondolja komolyan szerintem, csak unatkozik...

22. fincsi5 (válaszként erre: 21. - Saya.)
2015. ápr. 24. 08:03
Na, hogy még aludni se tudtok csendesen! DDDD
21. Saya.
2015. ápr. 24. 06:54

Próbáltunk vele kulturáltan beszélni, de nem megy.

Képes este 10 órakor átkopogni, amikor mi már javában alszunk, hogy csendesebben már.

Egész nap nem is vagyunk otthon, de szerinte napközben is elviselhetetlen a hangzavar.

Egyébként másokkal is így viselkedig de ennyire, nem "zaklatja" őket mindenért.

Feljelenthet, én nem bánom.

Nekem is volna okom feljelenteni, hogy úton, út félen megállít és ordít velünk.

Vagy, hogy a kutyáját az ajtónk elé kakiltatja.

De mivel úgy vagyok vele úgyis eljövünk onnan, próbálom nyugiban eltölteni azt a kis időt míg ott vagyunk.

20. jstefan (válaszként erre: 1. - Saya.)
2015. ápr. 23. 23:17
Irigykedik! Ha meghívnátok magatokhoz harmadiknak biztosan megnyugodna.Ha feljelent birtokháborításnak minősül maximum 50 ezerre büntethetnek benneteket.
19. L.Ann (válaszként erre: 1. - Saya.)
2015. ápr. 23. 22:31

Előfordulhat, hogy tényleg hall titeket, bár ha azt mondod, nem vagytok hangosak, akkor lehet csak kötekedni akar. Én is rendszeresen hallottam a fenti szomszédokat szexelni, pontosabban az ágy nyikorgását hallottam... Egy idő után már nagyon idegesítő volt, és beszéltem velük, persze kulturált ember módjára. Azóta megszűnt a nyikorgás.

Szerintem normális emberek ezt meg tudják beszélni egymás közt, de ha az öregasszony továbbra is mondja a magáét, akkor valószínűleg a fejében van a probléma. Ha úgy érzitek, hogy nincs igaza, akkor egyszerűen ne nyissatok neki ajtót. Ha feljelent, bizonyítania is kell majd, hogy igaza van, azt pedig úgy sem tudja. Csak nevetségessé teszi magát, ezt azért említsétek meg neki.

18. Outback (válaszként erre: 16. - Csipkerózsika)
2015. ápr. 23. 22:26
Igen, erre elég nagy az esély :D Bár soha nem panaszkodott a bácsika meg a nénike :P
17. Csipkerózsika (válaszként erre: 16. - Csipkerózsika)
2015. ápr. 23. 22:14
Én is laktam panelban, de az jól meg volt csinálva, nem hallatszott semmi és minket sem hallottak. Egyedül a középen elhelyezkedő wc-ben, fürdőben hallottuk le a felettünk lakók veszekedését.
16. Csipkerózsika (válaszként erre: 14. - Outback)
2015. ápr. 23. 22:12
Akkor valószínűleg az alattatok lakók is tisztában voltak a ti szokásaitokkal... :D (hacsak nem fsz.)
15. Csipkerózsika (válaszként erre: 7. - Saya.)
2015. ápr. 23. 22:10

Na, a probléma gyökere: nincs kivel és kin levezetnie a feszkót. Megtalált titeket.

Nem tudni, mennyire hallatszik át, vagy-vagy. Egy hónapot kibírtok csendes üzemmódban is, de ebből komoly ügy úgysem lesz, főleg ha meghallják, hogy elmentek...

2015. ápr. 23. 22:01

Mi pl. mindig pontosan tudtuk, hogy a felettünk lakó és az épp aktuális pasija mikor és mennyi ideig szexel. Annyira nem zavart volna, csak az esetek többségében este 11 után álltak neki és nyomatták kb. hajnali egyig, mi meg aludtunk volna :D

Cserélhettünk volna szobát a másfél éves kisfiammal, de úgy döntöttünk inkább mi hallgatjuk :D :D

13. Basset
2015. ápr. 23. 21:58
Évekig hallgattam a szomszédot, ahogy szexelt, bulizott és hányt... Csak 30 éves vagyok, engem volt, aki fektessen :D - de zavart, nagyon zavart. Én éreztem magam rosszul amiatt, hogy hallom. Beszéltünk vele, aztán gipszkartont tettünk falra és szekrényt, de nem használt... Kérlek, foglalkozz a kérdéssel! Ha úgyis elmentek, akkor ezt a pár hónapot kibírjátok csendesebben a béke érdekében. :) Egyébként azt kellene agyonverni, aki a panelt kitalálta. Nem embernek való..., szerintem. :(
12. viva70 (válaszként erre: 10. - 5bcf1b7c01)
2015. ápr. 23. 21:51
Kis túlzással igen...:D
11. viva70
2015. ápr. 23. 21:50
Nálunk brutál áthallás van az tény. Pedig nem panel lakás. Van, amiért lehet szólni, van amiért nem... A hangos szexelés nem tartozik oda. Nálunk is volt már hangoskodás. De, mi nevettünk rajta, mert az már tényleg a kabaré kategória volt...:DD
2015. ápr. 23. 21:50

A panelban mindent lehet hallani!

Még azt is meg lehet különböztetni hallás után, hogy melyik nemû ment pisilni!

9. syria (válaszként erre: 1. - Saya.)
2015. ápr. 23. 21:47

Előfordulhat.

Panelban nagyon érdekesen tud a hang terjedni. Pl. volt rá eset, hogy a közvetlen szomszédokhoz nem jutott el a zaj, de a pár emelettel távolabb lakókhoz igen. Az ún. strang-ok viszik kiszámíthatatlanul a hanghullámokat.

8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Saya.)
2015. ápr. 23. 21:39

Megteheti, hogy feljelent. Viszont Te a szomszédok aláírásával alátámaszthatod, hogy nem hangoskodtok.


Mire kenne valami az ügyből már ott sem lesztek.


Mint írtam megteheti, de van fellebbezésnek helye, valamint ki kell menni meggyőződni az Önkormányzatnak, valós-e a feljelentés.

Ha a szomszéd állítja, hogy igen, a lakásában felszerelhetnek műszert milyen hangos a számára zavarónak vélt hang. Ha bizonyos decibelt nem haladja meg, akkor elmondják neki. Ejnye-bejnye ne szórakozzon velünk. De ez nem egy rövid kifutású ügy.

7. Saya. (válaszként erre: 5. - Katinkaboszi)
2015. ápr. 23. 21:25

" bár igyekszik mindenki úgy rendezni a szobát, hogy mással közös szobafalra ne kerüljön "

Igen nekünk is úgy van rendezve, hogy ne zavarjuk, de őt akkor is zavarja minden.


Énsem tartom idősnek 60 évesen, egyébként nincs párja egyedül él.

2015. ápr. 23. 21:21
Persze, hogy hallja, ha esetleg nem vagy elég hangos, akkor rátapasztja a fülét a falra, hogy hallja.
5. Katinkaboszi (válaszként erre: 4. - Saya.)
2015. ápr. 23. 21:20

Ha ennyire zavarja, tegyen arra a falra, ahol az ágyatok van, egy szekrényt, bár igyekszik mindenki úgy rendezni a szobát, hogy mással közös szobafalra ne kerüljön :D

Vegyetek neki egy faliszőnyeget és akkor nem hallja, kivéve, ha hallgatózik :DDDDDDDD


60 éves még nem öreg és ha van párja, még szexelnek, még 80 évesen is :D

4. Saya. (válaszként erre: 3. - 823a8a5ae7)
2015. ápr. 23. 21:14
Nő, 60 év körüli.
3. 823a8a5ae7 (válaszként erre: 1. - Saya.)
2015. ápr. 23. 21:13
Hány éves a szomszéd? FFi vagy Nő?
2015. ápr. 23. 21:11
Á, csak irigykedik, mert őt nincs ki megfektesse.
2015. ápr. 23. 21:02

A szüleimnél élek de amikor hazajön a vőlegényem az ő kis panel lakásában vagyunk, mivel még nincs kész a lakásunk csak az esküvő után tudunk beköltözni. Nem igazán szeretek, panelban lenni mert a szomszéd minden miatt veszekszik velünk.

Állítólag túl hangosak vagyunk, és azt is hallja ha szexelünk...

Vagy ha hangosan szól a zene, én pedig zenélek vagy énekelek ő pedig ezt nem bírja.

Hozzáteszem soha nem hallgatok zenét, meg szinte csak este vagyunk otthon így napközben nem hallhat semmilyen zajt.

Az meg, hogy szex közben én hangosan viháncolok (ahogy ő fogalmaz) hát nem hiszem hogy ebből is hallhat valamit.

Esetleg apró zajokat hallhat, ha otthol vagyunk.

Mivel ezeket a hangokat mi is halljuk a szomszédoktól. De annyira nem zavaró.

Állítólag fel akar minket jelenteni, de nem érdekel kíváncsi leszek az indokára mert mást nem zavarunk csak őt. Mondtuk neki, hogy kb 1,5 hónap. múlva el jövünk és mi nem szeretnék vele vitatkozni de nem érdekli....

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook