Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Tényleg hallja a szomszéd vagy csak kötekedik? fórum

Tényleg hallja a szomszéd vagy csak kötekedik? (beszélgetős fórum)


1 2
59. 4c1a787e8f (válaszként erre: 57. - MarsDárdája)
2015. ápr. 26. 08:12

Nem költözünk.:-))

Itthon élvezünk.

58. 4c1a787e8f (válaszként erre: 56. - Mothertiger)
2015. ápr. 26. 08:11
Nálam jobban senkit sem zavar a gyereksírás...
2015. ápr. 26. 01:24

Jézusom!

Költözzetek ki Londonba! Itt egyáltalán nincs hangszigetelés!

Hónapok óta nem tudunk normálisan elélvezni, de még egy jót kacagni se.

Az öreg csaj csak irígykedik, Ne törődj vele. Élvezd az életet és sikíts, ha jó!

A zenét viszont vedd halkabbra! Kivéve ha Csajkovszkijt hallgatsz. :-)

56. mothertiger (válaszként erre: 53. - 4c1a787e8f)
2015. ápr. 25. 23:44

Remélem, nem értettél félre... Igazából ez egy kisebbségi család legkisebb gyermeke, ahogy láttam, egész nap a kiságyban tobzódik szegény, gondolom ezért is üvölt. A múltkor a testvére esett rá, konkrétan végighallgattam a történetet: anyuka figyelmeztette a nagyobbik gyereket, hogy vigyázzon hogy játszik, mert rá fog esni a kicsire, persze az abban a pillanatban rá is esett, aki jó egy óra hosszát ordított.

Otthon dolgoztam, konkrétan telefonon beszéltem ügyfelekkel, és nagyon zavart, hogy folyamatosan ordít a baba, és senki sem csinál vele semmit. De egy vigasztaló szó nem sok, annyit se szólnak hozzá...

Eléggé szégyellem, de a gyereksírás nagyon zavar. Ennek ellenére sosem zaklattam senkit azzal, hogy hallgattassa el a gyerekét. Tudom, milyen nehéz is lehet egy (vagy több) gyerekkel, én fiam is sírós volt babakorában.


Amiért "szóltam" a lakótársaimnak (konkrétan egynek), az amiatt volt, hogy végighúzta a házon a karácsonyfáját, és szanaszét szórta a tűlevelet. Úgy söprögetett fel, hogy úgy tűnt, mintha mi húztuk volna le a fát; a mi ajtónkig haladt csak a takarítással. :P

55. 4c1a787e8f (válaszként erre: 52. - Saya.)
2015. ápr. 25. 21:14
Há ne is!
54. 4c1a787e8f (válaszként erre: 50. - 388b941089)
2015. ápr. 25. 21:14

Már úgy értem, hogy a szex zajai miatti eljárásra vagyok kíváncsi..

Kedves hölgyem, ön hány Decibel-lel is nyomja??

53. 4c1a787e8f (válaszként erre: 51. - Mothertiger)
2015. ápr. 25. 21:13

No még jó, hogy szóltam a cigifüstért, látod..


Sajnos üvölteni az enyémek is tudnak. A nagyobb autista, egy darabig azt sem tudtuk, hogy miért képes órákig egy dologért sírni, amiért más nem.. A másik meg beszédfogyatékos.. Ő meg azért hisztis, mert nem tudja kifejezni magát rendesen.. De azért én legalább becsukom az ablakot, ha kezdődik.. (van két normál gyerekem is, azért látom a különbséget..) Ezt tényleg sajnálom, ha ezzel valakit zavarok de csinálni nem sokat lehet ezzel sem. Tényleg ahogy nőnek - meg még megkapják a fejlesztést, foglalkozást is - azért egyértelműen jobb.


Nálunk is az van, hogy egy öregasszony szekált minket, a többiek mind normálisak voltak. Ha még csak minket szekált volna, még csak-csak hihető lett volna a történet, de a hibát ott követte el, hogy mindenkit elkezdett ő is szekálni.. Így meg mindenki ellene fordult.. De ez azért időbe került..


Közben az egyik szomszédnéni kezdett velünk jóban lenni, megismerte a gyerekeket, az autimat néha el is vitte suliba. Amikor meg már belelátott, hogy mi van a gyerekekkel, még ő védett meg minket, mert rájött, hogy nem azért van néha zaj, mert az asztal körül kergetjük őket.


A kutyaugatás sem zavar, valahogy én ezeket a zajokat meg sem hallom.. Egyszerűen nem érdekel, nem bosszankodok rajta. Én világ életemben városban éltem. Hozzá kellett szokni..

52. Saya. (válaszként erre: 44. - 4c1a787e8f)
2015. ápr. 25. 20:55

Sok itt a gyerek, de én soha nem hallom, hogy zajt csapnának. Persze szomszéd néni a gyerekeket sem szereti, rólluk is megvan a véleménye.

Játszótér van mellettünk, oda is kiordít, hogy halkabban már. De oda pont, zajongani játszani viszik ki a gyerekeket.

Mivel itt szinte mindenkivel roszban van és állítólag nem csak minket mást is feljelenett, mi sem hadjuk annyiban többen is, vagyunk akiket "piszkál".

51. mothertiger (válaszként erre: 45. - 4c1a787e8f)
2015. ápr. 25. 20:29

Tényleg, a cigifüstöt ki is felejtettem. Egy lépcsősorral lentebb lakik egy házaspár, van erkélyük, a pasi mégis a folyosón cigizik. Ezért se szóltam. Én olyan vagyok, hogy élni, és élni hagyni. Bejön a füstje, kinyitom az ablakot, azt cső. Az ételszagot, meg a reggeli folyosóra szellőztetést tolerálom nehezebben, de hát ez van.


Mi falun hozzászoktunk, hogy zaj van. Traktorok, kombájnok mászkáltak az utcában, a szomszéd egész nap bömböltette a zenét, állatok zaja hajnaltól...stb.

Engem a szomszéd zaja nem zavar, csak a parkban randalírozó huligánok irritálnak egy picit. Soha eszembe nem jutott, mióta a bérházban lakunk, hogy beugassak valakinek azért, mert valamivel zajt csap. A kutyaugatás sem zavar, hiszen a faluban is millió kutya ugatott éjszakánként. Már meg se hallom.

Ami zavar: a szomszéd tömbben állandóan üvölt egy gyerek nyitott ablaknál (tavasszal-nyáron végig). Egy fél órát csendben van, utána fél órát üvölt. És ez egész nap. Mondjuk nekik se szóltam, a fent említett okok miatt. Egyszer talán kinövi... :)

50. 388b941089 (válaszként erre: 49. - 4c1a787e8f)
2015. ápr. 25. 20:20
HHe? Mi van már veled?!?!
49. 4c1a787e8f (válaszként erre: 48. - 388b941089)
2015. ápr. 25. 20:19

Ja, hogyha te meg ezt követed..


Azért majd megnézem az ügyintézőt, aki ebben lefolytatja az eljárást..

48. 388b941089 (válaszként erre: 47. - 4c1a787e8f)
2015. ápr. 25. 19:16
Nem, miert lenne az?! Nem az elso olyan forumja ahol hirdeti h milyen jokat kufircolnak a bikajaval amiota lefogyott
47. 4c1a787e8f (válaszként erre: 46. - 388b941089)
2015. ápr. 25. 18:44

Ez most ugye poén..

Legyen az. Jó?

46. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Saya.)
2015. ápr. 25. 18:40
Te felvágsz azzal h milyen sokat ès jokat szexelsz?
45. 4c1a787e8f (válaszként erre: 43. - Mothertiger)
2015. ápr. 25. 16:23

Egy egy 1000 pontos hozzászólás volt..


Bizony, az élete ilyen-olyan szakaszában mindenki hangosabban él. Legalábbis ahhoz képest, mint esetleg a másik. És igen, a halkabban élőnek - persze egy határig - de azt el "kell viselni". Jogi nyelven is értelmezhető a "tűrni köteles" kategória. Még akkor is, ha ez kellemetlen.


De a valóság általában az, hogy mindenki ad ki zajt, és mindenki hall is zajt.. Csak van akinek nincs más dolga, és ezen lovagol, a másik meg nem agyal rajta, éli az életét, és jószerével észre sem veszi a zajokat. Pár év alatt egy egészséges ember meg tényleg annyira megszokja, hogy nem is hallja meg, nem jut el az agyáig.


Pl. nekem is van a 4 gyerek. Nyilván zajosak. De azt tényleg senki sem kérdezi, hogy én miket hallok, felettem is nyekereg az ágy este11-kor, amikor mi már alszunk, alattam is csapkodják az ajtót, mindkét szomszédom cigifüstje bejön a gangról, ha nyáron nyitva az ablak, sőt, a szomszéd kertben másik gyerekek visítoznak. Sőt, a szomszédaim nem engedik használni a közös területet, mert ők azt lezárták ajtóval, és saját költségen felújították. Én mint építész, és a jogterületet ismerő nagyon jól tudom, hogyha perelnénk ezért, simán megnyernénk, mert az, hogy ők azt felkövezték, még nem jelenti azt, hogy közös terület felett használati jogot nyertek..


De nekem ilyenért sincs kedvem balhézni, - pedig néha hiányzik az a rész - de nem szeretek kötekedni, tényleg alapelvem a békesség. El is vagyok a szomszédokkal jól, csak azért pereljek, hogy igazam legyen, és utáljanak? Ugyanmár!!


Bizony, egyre jellemzőbb ez a mentalitás vidéken is sajnos, ez is mutatja, hogy inkább egyéb feszültségeket adnak így ki az emberek. 30 éve vidéken elképzelhetetlen volt, hogy gyereket, kutyát macskát kakast piszkáltak volna komolyan, mert zaja van.. Legalábbis mamámék felé az volt.. Ma már ott is feszültebb a légkör..


Mert ez általában ritkán rejt ténylegesen szörnyű zajokat, ez inkább egy mentalitás, hogy valaki kötekszik. A fejekben nőnek sajnos ezek a problémák egyátalán problémákká.

44. 4c1a787e8f (válaszként erre: 42. - Saya.)
2015. ápr. 25. 16:13

Akkor ha még lenne egy két éves hisztis gyerek is, akkor a terrorehárítást hívná ki naponta kétszer?

Ugyanmár, az ilyennel tényleg nincs mit tenni, vissza kell jogi nyelven válaszolni, megvédeni magatokat.

2015. ápr. 25. 15:52

Én nagyon hangosan szoktam hallgatni a zenét, és hangoskodunk is. Mások is szoktak ilyesmit csinálni a házban (bérház, nem panel). A földszinti hölgy pl. állandóan üvöltve beszél. Felhallatszik hozzánk a tetőtérbe. Kutya ugat a másodikon, a közvetlen alattunk lakó férfit pedig egyszer hallottam fingani egy nagyot. Ő pl. éjjel is hangosan tévézik (szerintem alattunk van a hálószobájuk), és minden szót hallok. Olyan, mintha az ágyneműtartónkban lenne a tévéje.


Egyszer kaptunk egy levelet, hogy zajosan járkálunk. A levél írója azt sérelmezte, hogy olyan hangokat hall, mintha tekegolyók görögnének a padlón. Kár, hogy ő nem érzékeli, hogy hozzánk pedig minden felhallatszik, ami alattunk történik... Mondjuk engem nem izgatott a történet, egyedül csak az illető sunyisága. Ha szemtől-szembe közli, akkor talán még foglalkozom is a problémájával, de így...semmi esélye sem volt. :3


Én nem foglalkoznék a hölggyel. Volt már ilyen szomszédunk falun. Hiába volt egy ház köztünk, mindig elkapott valamiért. A háza előtt sem volt szabad elmenni.

Mondd neki, hogy ha mindenért folyamatosan pipás, még a végén elviszi az agyvérzés. ^_^

42. Saya. (válaszként erre: 41. - 4c1a787e8f)
2015. ápr. 25. 11:45

Azt, hogy valóban feljelentett még csak egy szomszédtól tudom, így nem tudom igaz e, de szerintem valóban megtette.

Gyerek nincs aki hangoskodna, mi sem vagyunk sokat otthon, én is csak addig szoktam otthon lenni még megcsinálom az ebédet, vagy még azt sem és reggel hatkor már otthon sem vagyok, és 7 után megyünk haza.

Így ha feljelentett állok elébe, már nem tudok mit csinálni vele....

41. 4c1a787e8f (válaszként erre: 31. - Saya.)
2015. ápr. 25. 08:54

Nem kell róla tudomást venni.


Ha meg tényleg megtette a feljelentést, és a ti zajaitok tényleg messze a normális kategóriába tartoznak, akkor csessze meg, végig kell verekedni a bizonyítást, bebizonyítani az igazatokat, és jól visszaperelni, hogy a végén ő fizessen..

Csesszék meg az ilyenek.


Egy esetben meggondolandó, ha gyerek van, mert ott az állandó "ne szaladgált", "csöndbe legyél", "ne énekelj, ne táncolj" bizony a gyerek egészségére is rámegy. Nálunk a pszichológus mesélés nélkül is észrevette a gyerekeken, hogy ilyen szempontból cseszegetve vannak.. Ebbe meg ha csak lehet, ne menjen bele az ember, mi is elköltözünk, és olyan helyre, ahol a legkevesebb érintkezés van a szomszédokkal. (Földszint, szélső lakás) Nyilván a gyerekek tényleg zajforrások, ez vitathatatlan, de ez meg 10.000 éve megvan, nem új helyzet..


Az meg mondjuk alap, hogy amit tudok megteszek a béke érdekében, de afelett, amire képes vagyok, hiába várnak el, úgyse fog menni. Még akkor se, ha százezrekre büntetnek..

40. 4c1a787e8f (válaszként erre: 38. - Negyedik muskétás)
2015. ápr. 25. 08:47
Egyébként 30 évig éltem panel lakásban. Ott volt a legnormálisabb közösség, semmi gond nem volt, nem volt divat egymást cseszegetni.
39. 4c1a787e8f (válaszként erre: 38. - Negyedik muskétás)
2015. ápr. 25. 08:46

A panel nem a falak vékonysága, hanem a panelhézagok miatt számít "zajosnak", ez tudja vezetni a hangokat. De 75-80-tól már ezt is igyekeztek kiküszöbölni. Maradtak a strangok, meg a villanyvezetékek csövei.

Maguk a falak a legtöbb helyen még ma is megfelelnek.


De ugyanilyen kellemetlen, ha nem rosszabb a belvárosi bérházak utólag 6-8-10cm-es téglákkal leválasztott lakásai, illetőleg ezek födémei, amik még acélgerendásak, netán fagerendásak, és akkor is döng, ha egy anorexis végiglibeg rajta.. Ez utóbbi talán a legsz.abb, ami lehet. Ehhez képest a legsz.abb panel is szuper..


Nem beszélve az "újépítésűek" elkapkodott tervezéséről (háló mellett konyha, vizes helyiség), meg ezek szintén silány építési minőségéről.. Ez utóbbiaknál viszont már lehet perelni, csak ennek sincs még kultúrája, mert az emberek egymást szídják, ahelyett, hogy a valódi bűnöst keresnék..


A tervező felelőssége:


-építészeti kialakítás (mi mi mellé kerül, kerülhet)

-a szerkezetek olyatén kialakítása, tervezése, ami magasan megfelel a mai szabványoknak (pl. lépcsőnél a karok és a lemezek közé hangmegszakító beépítése, strangok szigetelése, lakáselválasztóknál a tömeg-szigetelés arányok figyelése. Az nem elég, hogy egyes anyagokra (25cm-es lakáselválasztó), hogy Db-re megfelel. Az a kérdés, hogy ott, abban a helyzetben az egész szerkezet megfelel-e.. A kollegák nincsenek ebben a toppon, azt se tudják, mit kéne nézni. A tegnapra legyen kész egy lakópart szintű projecteknél meg jó, ha külső fala van a háznak, nemhogy még ezekre figyelnének..


Kivitelező felelőssége:


-úgy kéne megcsinálni, ahogy azt a jó és szakértő tervező megtervezte


Műszaki felügyelet


-észre kéne venni a hibákat, nem kéne korruptnak lenni, és érteni kéne hozzá annyira, hogy legalább tudja, mit kéne nézni.



A régi (20-as évek előtti) házaknál meg az árban is meg kéne végre jelenni annak, hogy 100 évvel ezelőtt mások voltak az igények, a műszaki lehetőségek, tehát aki ilyen helyre költözik, az vegye ezt tudomásul.. Hiába várom el, hogy a szomszéd ne vegyen levegőt, úgyse lesz úgy.. Ilyenért meg lehet pereskedni, de attól a szomszéd nem fogja visszatartani a lélegzetét..

2015. ápr. 25. 06:50
Látszik nem éltél panellakásban utolsó
2015. ápr. 25. 02:25
valoszinu cask irigykedik.nem hinnem,hogy hallja hisz a panellakasok falai azert nem annyira vekonyak.
36. 823a8a5ae7 (válaszként erre: 5. - Katinkaboszi)
2015. ápr. 25. 01:53
"Addig vagy fiatal, amíg nem irigyled őket" Tartja a mondás. Márpedig ez az ember irigységből kötekedik.
35. kriszta773 (válaszként erre: 34. - Deni plus)
2015. ápr. 24. 22:02
azt hittem, a narkó hatalmára :)
34. Deni plus (válaszként erre: 33. - Kriszta773)
2015. ápr. 24. 19:37
Az biztos és meséld el,hogy a kedvenc filmed a Keresztapa.A család fontosságára tanít.
33. kriszta773 (válaszként erre: 31. - Saya.)
2015. ápr. 24. 19:34
mondd meg neki, hogy ha szerinte valóban csendháborítást követtek el, jelentsen fel, de ne járkáljon a nyakatokra, mert felesleges
32. kódok (válaszként erre: 1. - Saya.)
2015. ápr. 24. 19:23
Kopogj át meztelenül,hogy most kezdtek :))
31. Saya. (válaszként erre: 30. - 4c1a787e8f)
2015. ápr. 24. 19:11

Csak azért próbálok vele, normálisan viselkedni mert költözésünk után, tesóm ideköltözne, de egy ilyen szomszéd melett....nem igazán fog idejönni.

A feljelentést állítólag megtette, de erről ma egy szomszéd értesített, szóval nem tudom igaz e.

Furcsamód senkinek sincs baja senkivel neki viszont mindenkivel van valami baja.

Abban igazad van, hogy felesleges az idegeskedés.

De az agyamra megy, hogy a nyakunkra jár.

Már fogalmam sincs mit csináljak vele.

30. 4c1a787e8f (válaszként erre: 21. - Saya.)
2015. ápr. 24. 16:07

Komolyan ne vedd!


Nekem 4 évem ment rá ilyen miatt az idegeskedésre, és semmi értelme nem volt.


Dehogy jelent fel, ott illetéket kell ám fizetni! Ha meg mégis, azért ott bizonyítani is kell a dolgokat. Ilyenért meg már szóba se állnak az emberekkel az önkormányzatnál.. Tudják nagyon jól, hogy az emberi zajok azok megvannak egy társasházban, ahol emberek élnek egymás alatt, felett mellett, legfeljebb valaki ezt fejben elfogadja, mások meg úgy csinálnak, mintha ez nem lenne természetes, és ezen vezetik le a bajaikat..


A szándékos és gyakori éjszakai bulizás, zenehallgatás, zajongás, az ok, ott tényleg kell szólni, meg tenni valamit, de a többi... Ha az egyik hallja a másikat, a másik is az egyiket, kutyát macskát egeret és gyereket..


Az ilyen kielégítetlen, társtalan öregasszonnyal meg nem kell foglalkozni, neki az ebben a poén, hogy vele foglalkozol. Meg most miatta fórumozol.. Ő ezen élvez..


Attól függetlenül, hogy most hallott-e nyekkenést, vagy sem..


Az menjen társasházban lakni, aki ezt el tudja fogadni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook