Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tégla építésű lakásban vajon hallják az alsó szomszédok, ha tornázok? fórum

Tégla építésű lakásban vajon hallják az alsó szomszédok, ha tornázok? (beszélgetős fórum)


18. Epresturmix (válaszként erre: 17. - Df1e1c376c)
2021. jan. 25. 16:55
Itt csak parkettàk vannak, vastagabb szálú szőnyegekkel. Az övèkét onnan tudom, mert láttam a fészbukon a képeknél. Fene a leskelődös pofámat mi? Végre megtudtam azt is, hogy a hálónk alatt gyerekszoba van, radiátor előtt ilyen összeszerelhető nagyobb ház amiben a kis gyíkfejű ( amúgy übercuki fiú csak megőrjítő mire felnő) megbújik, aztán onnan kukucskát játszanak este 11-kor. A játék vége akkor szakad meg, amikor a gyerek feje koppan a parkettán, apuka hatszor kiátkozza élete szerelmét, majd mindenki megy alukálni! Mi is! 😉
17. df1e1c376c (válaszként erre: 15. - Epresturmix)
2021. jan. 25. 16:48

Itt a felnottek jarasa nem hallatszik, de nyakam ra, hogy ot is padloszonyeg van, ami nem csak elnyeli a hangokat, de meghozza a cipo levevesi kedvet.

A kisfiu fut, ha elemeben van, az mas, mint a jaras.


A budi lehuzast hallom, mas reszletet nem.


Regen az oreganyamal a panelban a furdoben tobbet lehetett hallani, de a budiban mindent. Az a jo kis badog, amit a szerelvenyek eltakarasara hasznaltak, ugy vitte a hangokat, hogy meg erteni is lehetett mindent mit beszelnek, lent, fent.


Na, most hallom, van ennek a gyereknek hangja, csak eddig lecsusztam rola :D

16. Epresturmix (válaszként erre: 13. - Napsugár8)
2021. jan. 25. 16:20
A lehúzást én is hallom. A pisit nem. Valószínűleg olyankor egyszerre csináljuk. 😂
15. Epresturmix (válaszként erre: 12. - 8d00a82c06)
2021. jan. 25. 16:16
Mezítláb nem. Egy kopogós cipő, vagy egy négyütemű simán lehallatszik. Ez van, ezt kell szeretni. Nem volt jobb családiban sem. Onnan jöttem. Csak más a zajforrás. 😉
14. df1e1c376c (válaszként erre: 6. - Charlize)
2021. jan. 25. 16:13

Folottem egy kisgyerekes csalad lakik, mivel sokszor kelek 4-kor, sokszor alszok mar 8-9 korul. A kissrac olyankor meg siman jatszik, neha rohangaszik (nem faltol falig, mint az orult, es nem kiabal, nem kalapal, nem mondanam, hogy zajong). Nem mondom, hogy nem tud zavarni, de nem az o hibaja, hogy nekem korabban kezdodik a tollas bal, mint egy ovisnak.

Most, hogy szabadsagon vagyok, es keso estig zombi maratont rendezek, es hasonlok, talan aludnek tovabb neha, de a lurko mar fent van. Reggel 8-9 fele sem mondanek erre semmi rosszat.


Szerintem a 8-9 este meg tejesen rendben van. Ha 9 fele elalszik a gyerek, es 6-kor kell kelnie, akkor is tud 9 orat aludni.

Amig az ex-"aposomnal" laktam, az volt a szabaly, hogy este 8 utan nincs mosogatas. Megvar az a mosatlan par tanyer. A konyha mosogatos fala mellett a szomszed haloja volt, aki koran szokott kelni, es a falak eleg vekonyak voltak. Meg lehet beszelni az ilyesmit.


3 evesnek csak el lehet magyarazni, hogy a szomszed tornazik, es attol a zajtol nem kell felni.

2021. jan. 25. 16:10
Ha a fürdőszobában vagyok, hallom, amikor a felettem lakó pisil, és lehúzza.
12. 8d00a82c06 (válaszként erre: 11. - Epresturmix)
2021. jan. 25. 16:08

Szent ég!

Nem gondoltam volna, hogy a lépegetés is hallatszik.

Nem bírnám.

11. Epresturmix (válaszként erre: 2. - 8d00a82c06)
2021. jan. 25. 16:03
Hidd el, hogy hallják! Mi is ilyenben lakunk. Mindent hallani!
2021. jan. 25. 16:02
Mèg azt is ha szexeltek! Tapasztalat! 😁
9. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 25. 15:57
A födém számít, attól függ hogy mennyira hallja. Én is azt javaslom, hogy menj le, mondd el hogy tornázni szoktál, nem akarod őket zavarni, és beszéljétek meg az időpontot ami mindkettőtöknek jó, akkor tuti nem lesz belőle baj. Bármekkora zajjal jár az, hogy tornázol, egész másképp viseli az ember, ha tudja mi az a hang, és egy óra múlva abbahagyod.
2021. jan. 25. 15:44

Mikor beköltöztem, feljött hozzám az alattam lakó, hogy a lakásban tegyem le az utcai fapapucsot, mert zavarja, hogy végig döngetek vele. Mondtam neki, máshova csöngessen, mert nekem olyan nincs.

Bár igaz, hogy ez nem tégla, de célszerű egyeztetni az alsó lakóval.

7. Charlize (válaszként erre: 6. - Charlize)
2021. jan. 25. 15:38
Ja, igen: 2004-es építésű tégla társasház.
6. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 25. 15:37
Nálunk hallatszik. A 3 éves gyerekem nem tud elaludni, mert azt kérdezni folyton, hogy mi ez. Az alattunk lakó fiatal pár egyik tagja valószínűleg tornázik mostanában este 8-9 körül, a gyerek meg fél a dübörgéstől. Nem ugrálnak, csak mintha lépegetnének meg kitöréseket csinálnának.
5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 25. 15:23

Nem az számít miből épult, hanem a födém milyen.

Sok helyen nem jól van szigetelve, akkor minden hallatszódik, de ahogy Fat B. P. javasolta, kérdezz rá az alattad lakótól. Ha le is hallatszódna, szívesebben viselné el, ha tudja figyelmes vagy, érdekel a nyugalma.

4. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 25. 15:12

Ez sok mindentol fugg, a padlotol, a haz szerkezetetol, de ha nem kifejezetten ugralos, vagy nem lehetetlen idoben csinalod, amikor zavarod az alattad lakot, nincs gond.


Nekem a parom a reggeli gyakorlatai kozt van nemi kendo is, ami zajos. Miutan bekoltoztunk, lement az alattunk lakohoz es megkerdezte, hogy zavarja-e. A bacsi megmondta, hogy nem, olyankor mar reg fent van, es orult, hogy szemelyesen bemutatkozott a parom. Szerintem ez a legegyszerubb. Innen ugysem halljuk amit csinalsz.

2021. jan. 25. 15:07
Szerintem nem. De mi van ha kicsit hallják, nem este 10 után és nem naphosszat órákig csinálod. Sokan tornáznak otthon.
2. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 25. 14:57
A padló beton, nem tégla. Ha nem dübörögsz, nem hallják.
2021. jan. 25. 14:48
Tégla építésű lakásban vajon hallják az alsó szomszédok, ha tornázok? Nem ugrálós, de lépegetős, lábemelgetős mozgásra gondolok. Ha cipő nélkül, tornaszőnyegen csinálom, az segít?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook