Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Teljesen tanácstalan vagyok! Mit tegyek? fórum

Teljesen tanácstalan vagyok! Mit tegyek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
9. Böce (válaszként erre: 6. - A7eb88768b)
2018. jan. 16. 22:34

Nagyon nyugodtan, komolyan leülnék vele beszélgetni.


Megmondanám, jól gondolja meg azt az intézetet, mert ha még egyszer azzal fenyegetőzik, elintézed, hogy oda kerüljön.


De nehogy azt higgye, hogy ott nem kell rendet tartsni, takarítani, tanulni.

A netről összeszednék cikkeket intézetről, az ottani életről, házirendről és odaadnám neki, hogy olvassa el, hogy tudja, hova akar kerülni.


Légy határozott és jéghideg. Hatni fog.

8. Ikebana3 (válaszként erre: 5. - A7eb88768b)
2018. jan. 16. 22:32

Legyél nagyon következetes. Ha valamitől tiltod, ne legyen olyan, hogy mégis megengeded. Ha valamit beígérsz, tartsd is be. Még idegességedben se legyenek túlzóak a kijelentéseid. Mindig legyenek fokozatok. Ha pedig nem tanul, nem rak rendet, hanyag, netán iskolakerülő, nyugodtan mond meg neki, hogy szólsz az osztályfőnökének, a gyámhatóságnak ha ennyire kezelhetetlen. Azt pedig, hogy veled, az édesanyjával ilyen hangon beszéljen, végképp ne engedd! Szólj rá, hogy veled így nem beszélhet! Ha mégis megteszi, én egészen biztosan visszakézből szájon vágnám. Hozzátéve, hogy megmondtam! Velem így ne beszélj!

Nagyon meg fog lepődni és tombolva elrohan esetleg, de te ne menj utána! Csukja be az ajtót maga mögött, ordítson, bőgjön. Majd gondolkodni is fog! Ha nem állsz a sarkadra, ez még csak rosszabb lesz.

7. a7eb88768b (válaszként erre: 4. - Ikebana3)
2018. jan. 16. 22:23
Az apja finoman közölte hogy ő nem akar vele idegeskedni,őrület.de azt hiszem azt leirtam hogy ott is aggódalomra adna okot ha odakerülne kb 1 éven belül leányanya lenne,borzasztó környék.
6. a7eb88768b (válaszként erre: 4. - Ikebana3)
2018. jan. 16. 22:21

Nem volt partnera gyereknevelésben.sokszor ő adta alá a lovat aminek most én iszom a levét.

Neki nincs új párja az édesapjának,viszont s nagy hév elmúlt részéről,mert már úgymond látja hogy nemmaz van amit a lánya előad,ő közölte hogy oda nem mehet,nem vállalja erre mondja a lányom hogy akkor intézet de itt nem akar maradni velem.

Szóval téboly.

5. a7eb88768b (válaszként erre: 3. - Hné80)
2018. jan. 16. 22:18
Ezt sokan mondják,13 év alatt egyszer sem ütöttem meg.Képtelen vagyok rá :(
2018. jan. 16. 22:17

Ez azért elég durva. De tudod a rendszeres ilyen szintű veszekedésnél az is jobb, ha beszélsz az apjával, hogy vigye! Neki van másik párja? Elférne vele? Ha elköltözik, onnantól az apja felelőssége. Eddig te megtetted, amit meg tudtál tenni. Meg kell a lányodnak mondani, hogy ha még egyszer kiejti a száján, hogy költözik, akkor azonnal átzsuppolod az apjához! Legkevesebb 1 hónapra. És jól gondolja meg, mert a te életed nem átjáróház. Ő pedig nem meggondolatlan 3 éves, aki nem tudja felmérni a szavai súlyát! Ezeket nyugodt és nagyon határozott hangon tudasd vele. Aztán nagyon erősnek kell lenned, mert ez a fruska most észre vette, hogy ezzel téged lelkileg zsarolni tud és minden lehető alkalomkor meg is tette. De te vagy a felnőtt és te nem dobálózol a szavakkal se dühödben se máskor.

Azt nem értem, hogy az apja nem partner. Ez konkrétan mit jelent?

2018. jan. 16. 22:05
Nem vagyok a bántalmazás híve! DEEE egy baromi nagy anyai maflás ráférne....
2018. jan. 16. 20:53

13 éves lányom mostmár kb egy éve kezelhetetlen.

Az édesapjával kis korában még elváltunk,a férjemmel neveljük ő 20 hónapos kora óta neveli.

Teljesen ki van fordulva magából,bármiért szólok rögtön költözik az apjához,mert ő nem marad velem,ezt nem bírja.

Kritikán aluli a tanulmányi eredménye rengeteget rontott egy év alatt.

Korábban az apja adott táptalajt hogy odaköltözhet mert a lányunk úgymond beetette és ő meg is kajálta.

Ezt nem igazán akartam mert borzasztó környéken él,a felelőség engem terhelt volna.

Külön szobát akart megkapta de azt a 10nm2 sem képes rendben tartani,ha szólok költözik.

Ha szóva teszem hogy miért tanul igy jó lenne javitani,költözik.

Mivel az apja már nem partner most azt hajtja hogy intézetbe akar menni,de itt nem marad ahol túlon-túl mindig arra törekedtem hogy a gyerekeim semmibe ne szenvedjenek hiányt.

Teljesen tanácstalan vagyok,és ki vagyok idegileg mert ez heti rendszereségü már.

Mostmár azt ordibálja nekem hogy bárcsak ne élnék,ez olyan lelki fájdalom hogy leirni nem lehet.

Fordultam családsegitö szolgálathoz,de ott azt mondták pszchiólogus kell ahol várólistára tettek minket,a probléma meg most van nem fél év múlva

2018. jan. 16. 20:53
Teljesen tanácstalan vagyok!mit tegyek?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook