Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tél, hóesés, csillogás, fények - ünnepre várakozás fórum

Tél, hóesés, csillogás, fények - ünnepre várakozás (beszélgetős fórum)


1 2 3
38. Böce (válaszként erre: 37. - D3c8162c76)
2018. dec. 5. 19:37
Köszi a receptet. Lehet, hogy kipróbálom. Kb mekkora jénai kell ehhez a mennyiséghez? Tepsi is jó?
37. d3c8162c76 (válaszként erre: 34. - D3c8162c76)
2018. dec. 5. 19:26

Bocsánat, újból leírom, mert elrontottam, kimaradt a lényeg a MÁK. Nagyon siettem.


Mákos guba, ahogy én készítem. / Amit ígértem /


Hozzávalók:


10 db kifli


60 - 70 dkg darált mák, persze lehet több is, én úgy szeretem, ha sok mák van rajta, így a dekát pontosan nem tudom.


1 üveg magozott meggy


2 cs vaniliás cukor


1 cs Bourbon vaniliás cukor


1/2 liter 2,8 - as tej


2 evőkanál méz


fahéj /teáskanál / és pici szegfűszeg


Kristálycukor, kinek - kinek ízlése és igénye szerint. Szeretem, ha édes, de nem ha mézédes.



A mártáshoz:


1 cs. vanilia puding


1/2 lit tej


pár csepp rumaruma


elkészítése a csomag szerint



Elkészítése:


A kifliket karikára felapírítom / inkább szárazabb legyen, mert úgy könnyebb dolgozni vele / és félreteszem.


A tejet felmelegítem, majd beleteszem a vaniliás cukrot, bourbonos cukrot, fahéjat és a pici szegfűszeget, 1 evőkanál mézet, és a kristálycukrot. Kevergetem amíg minden elolvad, és picit összeérik. Leveszed a tűzről, félre teszed.


Tetszőleges jénait, olajsparyval kőrbefújod, hogy ne égjen le, és ne tapadjon le a kifli.


Alul vékonyan megszórom darált dióval, majd ráteszem a kifiliket, amit óvatosan leöntök a fűszeres tejjel. Mindenhova jusson, de ne ázzon el. Ezután alaposan megszórom a darált - porcukros mákkal és finoman összekeverem, majd beteszem a sütőbe 180 fokra / alsó- felső láng / Ne legyen túl forró, ne égjen meg, csak piruljon szépen, de ne száradjon ki.


Amikor megpirult és az illata is kellemes, kiveszem és hagyon picit hülni.


Elkészítem a vaniliás pudingot, ahogy az utasításban áll, de teszek bele vaniliát / folyékony / párcsepp rum arumát, ha van narancs arumád, akkor két-három csepp mehet bele, ettől csak finomabb lesz, és az illata fennséges.


A kiflit áthelyezem egy nagy tálba, szépen elrendezem, megöntözőm egy pici mézzel. A meggyről leöntöm a levét,

/ félreteszem, mert abból is készítek valamit / lecsöpögtetem és rászórom a kifilire, majd erre jön a pudingszósz. Picit összerázod, hagyod hülni és utána beteszed a hűtőbe.


Én két nappal ünnep előtt készítem el, mert akkor összeérik és nagyon finom.


Mielőtt jönnek a vendégek kiveszem a hűtűből, és hagyom felmelegedni.


Nálunk nagyon sikeres már évek óta. Ez is azok közé az ünnepi finomságok közé tartozik, amit karácsonykor el kell készítenem, van, hogy többször, mert sokan jönnek és hamar elfogy.



Próbáljátok ki, ha úgy gondoljátok, remélem ízleni fog.



Jó étvágyat hozzá!

36. d3c8162c76 (válaszként erre: 35. - Böce)
2018. dec. 5. 16:05

Kedves Böce!


Nagyon köszönöm, hogy jelezted. Igazad van a lényeg kimaradt. Azonnal javítom. Nagyon siettem.

35. Böce (válaszként erre: 34. - D3c8162c76)
2018. dec. 5. 08:48
Finom lehet így is. De ez nem mákos guba, mert nincs benne mák.
2018. dec. 5. 07:28

Mákos guba, ahogy én készítem. / Amit ígértem /


Hozzávalók:


10 db kifli

1 üveg magozott meggy

2 cs vaniliás cukor

1 cs Bourbon vaniliás cukor

1/2 liter 2,8 - as tej

2 evőkanál méz

fahéj /teáskanál / és pici szegfűszeg

Kristálycukor, kinek - kinek ízlése és igénye szerint. Szeretem, ha édes, de nem ha mézédes.


A mártáshoz:

1 cs. vanilia puding

1/2 lit tej

pár csepp rumaruma

elkészítése a csomag szerint


Elkészítése:


A kifliket karikára felapírítom / inkább szárazabb legyen, mert úgy könnyebb dolgozni vele / és félreteszem.


A tejet felmelegítem, majd beleteszem a vaniliás cukrot, bourbonos cukrot, fahéjat és a pici szegfűszeget, 1 evőkanál mézet, és a kristálycukrot.

Kevergetem amíg minden elolvad, és picit összeérik. Leveszed a tűzről, picit félre teszed.


Tetszőleges jénait, olajsparyval kőrbefújod, hogy ne égjen le, és ne tapadjon le a kifli.

Alul vékonyan megszórom darált dióval, majd ráteszem a kifiliket, amit óvatosan leöntök a fűszeres tejjel. Mindenhova jusson, de ne ázzon el. Picit megmozgatom, majd beteszem 180 fokra / alsó- felső láng / Ne legyen túl forró, ne égjen meg, csak piruljon szépen, de ne száradjon ki.


Amikor megpirult és az illata is kellemes, kiveszem és hagyon picit hülni.


Elkészítem a vaniliás pudingot, ahogy az utasításban áll, de teszek bele vaniliát / folyékony / és rum arumát, pár cseppet, ha van narancs arumád, akkor két-három csepp mehet bele, ettől csak finomabb lesz, és az illata fennséges.


A kiflit áthelyezem egy nagy tálba, szépen elrendezem, megöntözőm egy pici mézzel. A meggyről leöntöm a levét,

/ félreteszem, mert abból is készítek valamit / lecsöpögtetem és rászórom a kifilire, majd erre jön a pudingszósz. Picit összerázod, hagyod hülni és utána beteszed a hűtőbe.


Én két nappal ünnep előtt készítem el, mert akkor összeérik és nagyon finom.

Mielőtt jönnek a vendégek kiveszem a hűtűből, és hagyom felmelegedni.


Nálunk nagyon sikeres már évek óta. Ez is azok közé az ünnepi finomságok közé tartozik, amit karácsonykor el kell készítenem, van, hogy többször, mert sokan jönnek és hamar elfogy.


Próbáljátok ki, ha úgy gondoljátok, remélem ízleni fog.


Jó étvágyat hozzá!

33. d3c8162c76 (válaszként erre: 32. - 9f9aa0ac88)
2018. dec. 4. 18:14
Pontosan tudom, hogy miről beszélsz. Ezt csak érezni lehet, de megfogalmazni nem.
2018. dec. 4. 08:54
Semmi ilyesmi nem érzek...csupán van valami a levegőben pár hete...amit soha senki nem tud megmagyarázni,én sem.
2018. dec. 4. 08:52

Nem az a fontos, hogy dagad e pénztárcád, hanem az, hogy a szíved van e szeretet, tudsz e örülni a csodáknak, a karácsonyi fényeknek, és mások örömének.


Nézd mennyi ember igyekszik szebbé tenné a városát, környezetét, ez azért nem minden esetben üzleti fogás. Ha sétálsz az utcán este, a karácsonyi fények között, egy meseszép csodát látsz. Ezt az élményt pénzen nem veheted meg. Van egy kedves házaspár ismerősöm, akiknek 4 gyerekük van, soha nem panaszkodnak. Mindíg hálát adnak Istennek, azért ami van. A férj mondta tegnap, hogy minden este lesétálnak a párjával, miután lefeküdtek a gyerekek, nézni a karácsonyi fényeket, megisznak egy forralt bort stb, majd éjfél után hazasétálnak. Itt Budapesten a Belváros közepén. Hogy mi van köztük? A szeretet ereje. Egyébként 16 éve házasok, és van szerelem és szeretet, mert őrzik a lángot. Az Apuka mesélte, hogy esténként Ő diszítgeti a lakást, teszi tele fényekkel, mert szereti, ahogy egyre több fény ragyogja be a lakást.


Látjátok, hogy a férfiak is csodákra képesek, ha engedik és megcsodálják, amit tesznek.


A legszebb fenyőfákat, amiket eddig láttam feldíszítve- családom belül - és máshol, mind férfiak díszítették fel, de bámulatos, tehát Ők is kiveszik a részüket, ha van miért? Ha van elismerés.


[link]

30. d3c8162c76 (válaszként erre: 29. - F9e9103487)
2018. dec. 4. 08:44

Nagyon szépen köszönöm Zera, nagyon kedves Tőled, jól estek soraid.


Legyen szép napod!

29. f9e9103487 (válaszként erre: 18. - D3c8162c76)
2018. dec. 4. 06:08
Minden mondatod megszívlelendő. Tetszik a hozzászólásod. ☺
28. d3c8162c76 (válaszként erre: 20. - Ildi)
2018. dec. 3. 21:57
Köszönöm szépen:)
27. d3c8162c76 (válaszként erre: 24. - 91c956613e)
2018. dec. 3. 21:42

A nénit sajnos nem tudom meglátogatni, mert Ő abban az országban él, ahonnan nem rég érkeztem haza. Jó hír az, hogy a fia hazautazik az ünnepre, és elviszi az ajándékomat a néninek.


A befelé fordulásra utalást nem értem pontosan. Nem vagyok befelé fordulós tipus, így azt nem is gyakorolom, de nem is szeretném:)


Én is szép adventet kívánok Neked.

26. d3c8162c76 (válaszként erre: 22. - 9e9543800f)
2018. dec. 3. 21:38

A lányod is biztosan szeretni fogja később, ahogy idősebb lesz, ahogy telik az idő. Lassan beérik erre, hiszen Ő majd arra fog emlékezni, amit Tőled látott, amit kapott Tőled. Hidd el megmarad mélyen a lelkében, ahogy Neked a nagymamád csodái, ahogy nekem az én nagymamámé. Mi is szegények voltunk, mégis a karácsony csodás volt. Imádtam a könyveket, és mindíg kaptam többet is. Nagyon boldog voltam akkor, este elvonultam és olvastam Őket. Nálunk a beiglit az Anyu sütötte egész éjjel.


Nálam a fiaim hála istennek szintén örülnek az ünnepnek, bár a kisebb az még picit másként van vele, de majd kialakul. Azt hiszem, hogy Te is, és én is szerencsésnek mondhatjuk magukat, mert volt egy csodás nagymamánk, akitől sok mindent tanultunk, sok mindent vettünk át. Többet között a karácsony szeretetét, az ünnep csodáját. Fáradhatatlanok voltak. Én sem érzem tehernek az ünnepi készülődést.

25. 35341ab13d (válaszként erre: 5. - 9e9543800f)
2018. dec. 3. 15:50
ez szép volt :)
24. 91c956613e (válaszként erre: 18. - D3c8162c76)
2018. dec. 3. 12:45

Kedves Lualaj!


Szép gondolataid vannak. Igy van jól.A 93 éves néni

meglátogatásán nem gondolkodni kell,hanem tenni.A

szeretet minden időkre vonatkozik.A befele fordulást

biztos gyakorolod.Szép adventet kívánok.

23. 9e9543800f (válaszként erre: 8. - Dory201)
2018. dec. 3. 12:37
Igen. Az a néhány év, amíg velük éltem a csoda volt. Nagymamámtól soha nem hallottam, hogy fáradt. Csendben tette a dolgát, nem is akárhogy. 24-én már csak a kelt tészták sültek, utána a töltött káposzta a kemencében :-) Felénk nem volt "divat" a halászlé/rántotthal. Szenteste bableves volt mákos gubával, első-második nap töltött káposzta, sült pecsenye. Ha néha hozzájutottunk egy növendék pulykához, Nagymamám nevelgette, utolsó időben dióval etette. Nagyapám az I. világháború idején megsebesült, Máramarosról hozott egy kis karácsonyfát, azt kapta az obsit mellé :-), elültette a kertben és arról vágta minden évben az ágat. Ahogy írtam, nagy szegénységben éltünk, minden Karácsonyra kaptam 1 mesekönyvet és hatalmas szeretetet.
22. 9e9543800f (válaszként erre: 12. - D3c8162c76)
2018. dec. 3. 12:05
Áldott Karácsonyt kívánok Neked is. Köszönöm dicsérő szavaidat. Az, hogy így látom és értékelem az Ünnepet, nagyszüleim érdeme, amit igyekszem tovább őrizni inkább kisebb, mint nagyobb sikerrel. Sajnos a lányuk nem vitte tovább ezt az értéket, számára inkább teher volt és az elkészített étel és ajándékozás is inkább a pénzről szólt.
2018. dec. 3. 09:53
Egyenkènt becsomagolt üveggolyókkal álmodtam ,bontogattam őket kifelè fehèr vèkony zsírpapírszerűből. Átlátszó, színtelen üvegből voltak, nem volt bennük az a színes valami belül. Nagyon jó hangulatom lett ettől az álomtól ,valamièrt felemelő volt.
20. Ildi (válaszként erre: 18. - D3c8162c76)
2018. dec. 3. 08:50
nekem ez rendkivül pozitiv szempont:)
19. d3c8162c76 (válaszként erre: 15. - Lávli)
2018. dec. 3. 08:24
Ennek szívből örülök:)
2018. dec. 3. 08:23

Bárki, bármilyen negatív hozzászóllással illeti ezt a fórumot, én akkor sem teszek mást, mint az ünnep csodáját és fényét hirdetem. Nem tudom, miért kellene mást tenni? Igen vannak, akiknek negatív, de a világon sok embernek vannak, vagy voltak gondjai és mégis tömegek ünnepelnek, mert a szívünkben ott van a szeretet, a csodavárás.

Amerikában is hány embert kiment azért, hogy a fenyőfa fényeinek ragyogását láthassa, vagy Drezdában, nálunk a Bazilikánál stb. Hányan köszöntötték a Lapföldi Mikulást?

Nem hiszem, hogy akkor bármit is mérlegeltek, csak részesei akartak lenni a csodának. Nem lehet mindenkivel együttérezni, az ünnep sok embert megoszt, ahogy minden más is! Van aki a Valentint is utálja, mert nem Ő találta ki, pedig az egy csodás kis ünnepecske. Én is átéltem sok negatív pillanatot, de megerősödve jöttem ki, viszont soha nem voltam annyira elkeseredett, hogy a csodáknak ne örüljek.


Inkább sajnálom azokat, akik mindezt nem látják, aki az ünnepben nem látja meg a szeretet csodáját, aki nem úgy készül rá, hogy adok valakinek valami meglepetést, bármilyen formában, hogy lássam, hogy örül, az sokat veszít maga is. Nincs miért sajnálni! Itt nem azokra gondolok, akiknek komoly érzelmi okuk van a karácsonyt nem ünnepelni. Ilyenkor sok ismerősömet is felkarolok, hogy ne legyen annyira egyedül és magányos, és soha nem bántam meg, az idén sem fogom, pedig bővült a szám. A családom elfogadja, hogy ilyen vagyok!


Tudom, hogy nem hihető, de bennem tényleg tiszta szeretet van, és bármikor szívesen adom, karácsonykor viszont megtöbbszöröződik, mert még az ünnep fényei is hozzájárulnak. Van olyan ember, aki persze nem érti, és mást lát mögé, azt őszintén sajnálom, mert sokat veszít. Ha adok és adni szeretnék, akkor azon vagyok, hogy megtaláljam az illető öröm forrását. Annak öröme számomra az igazi ajándék. Nem várok semmit, mert a legnagyobb öröm számomra az adás öröme.


Már napok óta azon gondolkodom, hogy egy idős nénit, aki 93 éves, hogyan lephetem meg karácsonyra, és vajon örül e neki? Már szervezem, hogy kijusson az ajándék. Sokat gondolkodtam rajta, és éjjel megkaptam a választ. Álmondtam a nénivel, akinek álmomban azt mondtam, hogy szeretem őt, és hiányzik, mire őt átölelt és mondta, hogy én is neki. Olyan nekem, mintha ismét lenne egy tündéri nagyim. Ma elkezdem szervezni, hogy kijusson hozzá az ajándékom. Nem várok semmit sem, csak azt hogy örömet okozzak, bármilyen kis ajándék is lesz. És még lesznek hasonlóak.

Közben diszítem az otthonomat. Nálam a karácsony arról szól, hogy jönnek - mennek a vendégek, és én boldogan várom Őket, és készülök, ez így megy egészen január 1.-ig. Család, barátok, ismerősök. Ha hiszitek, ha nem,mindenki bejelentkezik, mindenhonnan karácsonykor, még akkor is ha egész évben szanaszét vagyunk. Tele van a naptár, és én akkor is örülök, ha ez azt jelenti, hogy folyamatosan sütök-főzök és készülök. Nálam az ünnep erről szól. Ezért van az, hogy nagyon sok segítséget kapok mindenhonnan, mindenkitől, hogy mindenből a legszebb és a legjobb legyen.


Nórika készítette el nekem az adventi koszorúmat, ami álomszép lett. Csak a kellékeket adtam, és a többi rábíztam, nem bántam meg. Meseszépet alkotott.


Nem akarok megváltozni és más lenni. Szeretek optimista lenni, hinni, hogy a rossz igenis elmúlik, és valamiért érkezett, de ha abban vétlen vagy, csak szenvedő alanya, akkor a jutalom sem marad el. Ezt persze az égiek rendezik. Talán minden helyzet egy próbatétel, amit vagy jól, vagy rosszul old meg az ember. Ha rosszul és megbánt másokat is, akkor biztos, hogy vissza is kapja. Egy kőrforgás.

Hiszem Istent és az égieket, mert tele van az életem csodával, és benne sok-sok hétköznapival. Az embereknek azt kell megtanulni, hogy a szeretet csodaszép ajándék, mely ha benned él, felmelegíti a szívedet, ha nem jéghideg marad, mely még a nap hatására sem olvad fel. A szeretet gyógyít, - tudom - és olyan ereje van, amit semmi más nem pótol. Venni nem lehet, csak adni, vagy kiérdemelni, hogy feléd érkezzen.


Tudom, hogy sokat írtam, és írok is mindíg, de talán van benne megszívlelendő!


Isten szerint ez azt jelenti, hogy van véleményem, gondolatom, mondanivalóm, mindezt ki tudom fejezni és szavak, majd mondatok formájában önteni, majd könnyedén

leírni, hiszen vakon gépelek és gyorsan, és van szókincsem is hozzá. Sokat olvastam és olvasok.

Talán igaza is van.


Szép Napot kívánok Mindenkinek!

17. d3c8162c76 (válaszként erre: 16. - Ildi)
2018. dec. 3. 07:49

Ildike!


Egyetértek veled, így is lehet várni az ünnepet, ez is egy szempont, és rendkívül pozitív:)

16. Ildi
2018. dec. 3. 07:40
Én azért várom mert a cég leáll, és nem kell menni melózni:)
15. Lávli (válaszként erre: 11. - D3c8162c76)
2018. dec. 3. 07:38

A kérdésedre a válaszom: nem.

Még egyszer boldog karácsonyt kívánok! :)

2018. dec. 3. 01:05

Arról beszélek, ami belül van, amit érzek!


Ez vagyok, ezt érzem, és ezt tudom adni, cserébe azonban nem várok semmit, csak a másik szemében látni az örömöt.


Megértetted, hogy mit írok.

2018. dec. 3. 00:55

A csillogás, a fény - az ember.

Ne kívülről várjátok.

12. d3c8162c76 (válaszként erre: 5. - 9e9543800f)
2018. dec. 3. 00:44

Kedves Mukk!


Igen várható volt, hogy kapok, ahogy ez itt szokás. Különösen, ha én merek írni pozitív dolgokat.


Szeretném megköszönni soraidat, idézetedet. Egyedül Te értetted meg, hogy miről írtam. Igen erről. Az ünnep csodájáról, az adás és kapás öröméről.

Úgy, ahogy Te is írod.


Negatívan arra utaltam, akik csak azért utálják az Ünnepet, mert az a trend és az a sikk.


Nagyon szépen köszönöm, hogy írtál, hogy megértetted írásom, gondolataim lényegét. Okos és értelmes ember vagy, Te bátran elmondhatod magadról. Azt látod meg, amit látni kell, és nem azt ami meg akarsz látni, ahogy itt mások.


Legyen Áldott Karácsonyod.

11. d3c8162c76 (válaszként erre: 7. - Lávli)
2018. dec. 3. 00:36

Vagy csak nem tudjátok úgy értelmezni, ahogy kell! Nem ismersz engem, így nem ismered a gondolataimat.


Bárki, bármit olvas, óhatatlanul is azt viszi bele, ami Ő maga, csak figyelj! Talán olvasd át még egyszer, sok féle képpen lehet valamit értelmezni. Ne a saját látásmódoddal tedd!


Nálad azt látom, hogy hol ilyennek gondolod az embert, hol olyannak? Mitől változol ennyire mindíg? Esetleg attól, hogy milyen kőrben vagy éppen akkor? :)


Ird le mi volt a gond és megmagyarázom!

2018. dec. 3. 00:33

Renben! Akkor, ha megfelel kettőt leírok ide! Remélem ízleni fog.


Köszönöm szépen soraidat:)

9. d3c8162c76 (válaszként erre: 2. - Fincsi5)
2018. dec. 3. 00:06

Az ünnepre mindenki azt csinál, amit jónak lát, amit szeretne, vagy amit elbír a pénztárcája. Nincs ezzel baj.


Én másként tekintek az ünnepre, és egy másik ember megint másként. Mi ezzel a baj?


Miért lennél sajnálatra méltó azért, mert nem hiszel. Sem sajnálatra méltó, sem írigylésre méltó nem vagy. Van aki hisz és van aki nem. Lesz olyan pillanat az életedben, amikor sok minden megváltozik benned és körülötted. Majd csak figyelj.


A hitednek és az értelmednek köze sincs egymáshoz. Nem értem az összehasonlításodat!?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook