Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tél, hóesés, csillogás, fények - ünnepre várakozás fórum

Tél, hóesés, csillogás, fények - ünnepre várakozás (beszélgetős fórum)


1 2 3
8. Dory201 (válaszként erre: 5. - 9e9543800f)
2018. dec. 2. 19:22

Szia MUKK!!


Ez a karácsony, amiről te írtál itt. A megőrzött gyermek a lelkünkben , hit a csodában a meg történt csodálatos pillanatok, amiket felidézünk.

A szeretteink ölelése a gyerekzsivaj, és a zongoraszó, nagyapánk módján akár egy letépett fenyőág.

7. Lávli (válaszként erre: 1. - D3c8162c76)
2018. dec. 2. 19:10

Mindig valahogy odaböksz a végére 2-3 mondatot, ami hiteltelenné teszi az azt megelőzőket.

Boldog karácsonyt!

6. unom (válaszként erre: 1. - D3c8162c76)
2018. dec. 2. 19:03

Én azt ünneplem, hogy kezdenek hosszabbodni a nappalok.

Ez ugyanis a téli napforduló űnnepe, amikre a keresztény egyház rátelepedett.

Ld. katolikus.hu

5. 9e9543800f (válaszként erre: 1. - D3c8162c76)
2018. dec. 2. 12:52

Gondoltam, hogy kapsz hideget-meleget. Az ünnep igazi csodája talán egy üdvözlőlapon írt alábbi szöveg.

„Minden gyertyában fellobban egy emlék: ha kibontom, igazi ajándék. Gyermekkorom karácsonyának még íze volt és dallama: a mákos és diós, amit sütöttünk, a Mennyből az angyal a zongorán. Akkor áhítat lengte be a szobát, és várakozva néztük az óriási fát. Hadd legyen enyém még egyszer az a régi karácsony este, melynek úgy őrizgetem pillanatait, mint életem legszebb ajándékát”.

Számomra minden Nagyszüleimnél átélt Karácsony ilyesmi volt, igaz zongora nélkül ;-, óriási fa sem volt, csak a kertben lévő hatalmas fáról metszett le egy ágat Nagyapám. Szegénységben, de óriási szeretetben és boldogságban teltek ott az ünnepek.

2018. dec. 2. 12:43

Nekem a karácsony arról szól, hogy van kettő névnap,

Ádám Éva,

Hazajönnek a gyerekek.

Randalíroznak az unokák.

Hogy mit főzök majd attól függ mit szeretnének.

Soha nem keritek nagy cirkuszt az egésznek, és nem aggatom tele házat csillivilli motyókkal.

3. semleges (válaszként erre: 1. - D3c8162c76)
2018. dec. 2. 10:18

Neked is legyen szép napod.

Az önállós receptet elolvasnám:)

2. fincsi5 (válaszként erre: 1. - D3c8162c76)
2018. dec. 2. 09:52

Én bátran készítek rakott krumplit , és tojás levest is, ha azt kívánom ennek a hülyítésnek az ünnepén.

S azért mert nem hiszek Istenben és csodákban, nem vagyok sajnálatra méltó.

Az értelmemmel semmi gond.

2018. dec. 2. 08:19

Ezt a fórumot azért indítom, mert ünnep előtt sok mindent meg lehet osztani egymással. Segíteni egymásnak akár díszítési ötletekkel, receptekkel stb. Ki mivel és hogyan készül az ünnepre? Nem rivalizálni szeretnék egy másik kifejezetten karácsonyi fórummal, csak beszélgetni, ötleteket adni és kapni, hátha segít valakinek is az ünnepi készülődésben.


Ma estefelé felteszek két receptet, amit ünnepre bátran el lehet készíteni. Önállóan is finom, és valamilyen hús mellé, de ezt mindenki maga dönti el. A másik pedig, a mákos guba, ahogy én készítem. Nagyon szeretek varriálni, kreatívoskodni ilyen témában is. Természetesen mindenki maga dönti el, hogy kipróbálja, vagy sem.:) Nekem bevált, nálunk sláger lett.:)


Az ünnepre vonatkozó negatív hangot kérem most mellőzni, ha lehet. Az ünnep és annak közeledte hagy okozzon őszinte, tiszta örömet és szeretet mindenkinek, aki tiszta szívvel, és örömmel várja. Persze, hogy van gond és rohanás, és mindent ami ezzel jár, de csoda is nagyon sok, annak aki érti az ünnep igazi csodáját, a végtelen és oda adó szeretetet erejét, főleg önzetlen, mert az adás öröméről szól. Akinek ez nincs a szívében, és az értelméhez sem jut el, az sajnálni való ember. Láttam itt is negatív példákat.


Legyen szép napotok:)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook