Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tejserkentés, kinek mi? fórum

Tejserkentés, kinek mi? (beszélgetős fórum)


2013. febr. 18. 21:26

Szia

én görögszénamag szedttem az ize nem jó de hatása annál inkább a harmadik gyermekem végre szopizott és sokat.Izesités nélkül,akkor 5 éve olyan 200 ft volt,most nem tudom mennyi,kicsi barna magok.

2013. febr. 12. 12:42

eszembe jutott valami még amitől mindig picivel több volt a tejem, mégpedig a pihenés

én sosem tudtam nappal aludni, még akkor sem ha egész éjszaka fent voltam a fiammal és amikor nagynehezen sikerült elaludnom nappal a fiammal együtt akkor éreztem, hogy több a tejcsi

2013. febr. 12. 07:13

Szia! Ha még esetleg érdekes lehet Én napi 3x Fitolac teát ittam , és homeós bogyókat szedtem:

- urtica uriens 2x 5 golyó 5 napig 2 nap szünet

-ricinus communis 5 ch 1.nap 3x5golyó

2.nap 2x5golyó

3.nap 1x5gyolyó utána pár nap szünet

sokat fejni minden szopi után

Remélem segíthettem,a fiam majd 2éves koráig szopott,de jött a hugi és már neki kellett a cici :)

24. Zebra25 (válaszként erre: 22. - Keva79)
2013. febr. 7. 15:10
úgy bizony:) Nálunk is ez volt a nyerő. Csak barnasör helyett citromos gössert ittam. Hiába ittam én naponta 7 lirer vizet, csak pisilni jártam de tejem nem lett több.
2013. febr. 7. 12:15

ami nekem bevált:

gyakori mellretétel

Karamalz ital

Hipp szoptatós tea + cserélgettem hetente a szoptatós teákat, mert mindegyiknek más az összetétele

tojásleves

madártej

őszilé (50%)-os

és meglepő módon a főtt krumpli

22. Keva79
2013. febr. 6. 22:36

Én 6 hetes korában tudtam letenni a tápszert; 6 hetes korától 10 hós koráig szopizott.

Szerintem ami nálunk meghozta a tejcsit; igény szerinti szoptatás, és a barna sör.

21. tigrisné (válaszként erre: 19. - Moonlight13)
2013. febr. 6. 22:21
Köszönöm!
20. lilibe
2013. febr. 6. 21:56

Nekem ezek váltak be:

sok mellre tétel

fejés

őszibaracklé,

sok folyadék napi 5-6 liter,

alkoholmentes sör,

laktoherb tea

19. moonlight13 (válaszként erre: 17. - Tigrisné)
2013. febr. 6. 20:41

A titka a sok folyadék! Bármi! Nem kell feltétlenül a tejserkentő tea!

Tőlem a doktornő megkérdezte: magának ez ízlik? Mondtam, hogy nem. Erre közölte, hogy mindegy, hogy mit iszom. Felváltva ittam dobozos rostos üdítőket vízzel higítva, hogy ne legyen olyan édes. Persze a végén már semmi nem ízlik, mert kötelező! :)

2013. febr. 5. 23:24
Nekem a sok-sok folyadék (4-5 liter mentes víz) és a Karamalz malátaital segített. S persze a gyakori mellre helyezés.
2013. febr. 5. 23:20

Lányok sziasztok!

Én ugyan márciusban fogok szülni de mgjegyzem ezt a fórumot, h vissza tudjam keresni az ötleteket a tejserkentéshez.

16. szeszi22 (válaszként erre: 12. - Titati)
2013. febr. 5. 20:59
gondolom ezt csak viccnek szántad.
15. ágica... (válaszként erre: 12. - Titati)
2013. febr. 5. 20:23
Ez az én pocakomat is megterhelné! :)) A narancstól pedig kiütéses lehet a picibaba.
14. gyöngyszemü (válaszként erre: 1. - Szeszi22)
2013. febr. 5. 19:21

A lényeg hogy sokat igyál vagy levest egyél te magad is, (Nem kell rántott levest enni mint ahogy azt nyagyanyáink mondták, attól csak hízik az ember), én anno ha jól emlékszem és nem tudom hogy most kapható e ez vagy ehhez hasonló a Laktoherb teát ittam, és egyéb folyadékot. Sajnos ha már pótolod a tápszerrel nem nagyon fog szopizni mert kényelmesebb neki a cumisüvegből. De kitudja minden eset más... De ha csak tápszert kap akkor sem dől össze a világ más is felnőtt így...

Én 8 hónap után pótoltam aztán végleg elapadt.. de az első perctől volt itthon a konyhaszekrényben megnyugtatás képen egy doboz tápszer, és így nem aggódtam mert minél jobban rá görcsöl az ember hogy teje legyen, annál jobban nem lesz...

2013. febr. 5. 15:53
a legjobb a gyakora mellretétel
12. titati
2013. febr. 5. 15:49

- zsíros kenyér

- szalonna (NEM a husos, hanem a zsírszalonna)

- bodzaszörp

- birsalma

és rengeteg narancs :-)

2013. febr. 5. 15:47
SÖR! :O) (alkoholmentes, én spec. citromos g.sser)
2013. febr. 5. 15:44
En mindent kiprobaltam tabletat szedtem tejserkento teat ittam mindenfele praktikat kiprobaltam rea fejtem masziroztam rantasos etelt ettem es a tobbi praktikak de sajnos semmi se valt be 3 hetig szoptatam en is es utana mar csak jatszani hasznalta a cicit. De ne csugedj hogy ha kell potolni akkor is ugyes baba lesz belole :)
2013. febr. 5. 15:43

Az első gyerekemnél mindent próbáltam, amit csak találtam, hogy serkentő hatású lehet. Nagyon akartam szoptatni, nagyon akartam, hogy sikerüljön. Megvettem a legdrágább bogyókat is. Nem sok eredménye volt, 3 hónapos koráig szopott, de két hetes kora óta folyamatosan tápszerrel kiegészítve.

A második babámnál megvettem a cumisüvegeket, felkészültem a tápszeres etetésre és nem kellett!

6 és fél hónapos, de még nem kapott tápszert.


Most iszom a szoptatós teákat, néha maláta italt, egyébként meg sok folyadékot.

Gyakran tettem mellre az elején, talán ez is a sikerem mellett szól. Meg az, hogy a testvére sajnos hypotón volt, ő meg nem az.

2013. febr. 5. 15:40
Ja, és Aventos újszülött cumisüveget használtunk. Olyan lassan itta meg belőle a tápszert, mintha szopcsizott volna. Nem lustult el, azért is meg kellett dolgoznia.
2013. febr. 5. 15:35

Sok inger a mellnek, fejés gyakori szoptatás. A fiam 9 hónapos,még szopik.


görögszénamag (Ezt össze kell törni, darálni) + levele

édesköménymag + szárított őrleménye

benedekfű

csalánlevél

őrleményt

majoránnát

ánizst

kaprot

kecskerutát

citromfű

Ezeket megveszed és a zacsik tartalmát összeöntöd, nem kell méregetni.

Nekem bevált a görögszéna kapszula. :)

2013. febr. 5. 15:35

Nekem sikerült. Az 5.gyerekemnél nem volt elég tej az elején. Két hétig kapott tápszert, aztán el tudtuk hagyni, azután csak szopott 8 hónapig.

Nekem az vált be, hogy kétóránként megszoptattam, közben tejserkentő teát ittam. Az elején mértem, hogy mennyit eszik, meg számoltam a kortyokat:) Két hét után már elég volt a tejmennyiség neki, elhagytuk a tápot, és lassan a két szoptatás közti idő is megnyúlt. Ha van kérdésed, írhatsz privit is, ha tudok segítek.

2013. febr. 5. 15:34
Nekem a soksoksok folyadék (lehet kapni gyógyteát is, de vigyázz vele, mert bébinek hasfájást okozhat) sok mellretétel, fejés, főleg éjfél körül, a sok folyadék fontos, és a lehetőleg nyugodt, stresszmentes élet és sok pihenés... (ami nekem nem volt sajna, ezért nem is sikerült sokáig, de sikerült!!!)Hajrá! :)
2013. febr. 5. 15:32
Fejéssel is próbálkozom, de nem sok a mennyiség, s rengeteget vagyunk cicin is.
2013. febr. 5. 15:31

próbálj ki mindent, amit a neten találsz, ártani nem ártanak... nekem speciel egyik se vált be, tápszeres maradt a babám, de ettől neked még sikerülhet :)


Ja és a tápszeresség se katasztrófa, a lányom már lassan 2 éves lesz és egyszer sem! volt beteg eddig, stramm az immunrendszere :)

2. Kukacc (válaszként erre: 1. - Szeszi22)
2013. febr. 5. 15:29

sok - sok mellretétel és fejés.

Nekem ez segített, nem kellett semmit szednem.

De naponta 50szer is mellre tettem, míg be nem indult, aztán fejtem.

Most már több, mint 13 hós, de még szopizik.

2013. febr. 5. 15:25

Kinek mi vállt be?

Szeretném a kéthetes babámat szoptatni, de sajnos ki kell pótolni tápszerrel, mert nem elég a mennyiség. Jelen pillanatban a more milk plusz tabit szedem, de érdekelne volt e más hasonló cipőben, hogy ilyen pici babát tápozni kellett...

...s végül sikerült e leszokni a tápról? Ha igen mi segített?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook