Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tejfehérje érzékeny babák fórum

Tejfehérje érzékeny babák (beszélgetős fórum)


1 2
39. ildike0523 (válaszként erre: 38. - Martamay)
2012. jan. 14. 20:54
Remélem hamar kinövi a Te manód is. Nálunk a dokinő szerint 2-3 éves korára kinőheti. Nagyon kiváncsi vagyok rá.
38. martamay (válaszként erre: 37. - Ildike0523)
2012. jan. 14. 20:51

szegenyke! :((( remelem javulni fog a kis borocskeje a dietaval!!


nalunk viszonylag hamar kiderult, hogy erzekeny ra, remelem kinovi!

37. ildike0523 (válaszként erre: 35. - Martamay)
2012. jan. 14. 20:13

Elég régóta fent álltak az ekcémás tünetek /több mint 1 éve/, de a gyereket "kisérleti nyúlank" nézték a dokik. A legutóbbi steroidos kezelés eredménytelensége után gondoltam egyet és kértem beutalót gastroenterológushoz és a tünetek szerint tejfehérje érzékeny, de a véreredményre még várni kell.


A diétát szigorúan tartom azóta, és a bőre mintha kissé javult volna, de még nagy eredményt nem várok 3 nap után. A steroidos kencét elhagytam és természetes alapanyagú krémet használok a diétán kívül.

36. HnéViktória (válaszként erre: 34. - Ildike0523)
2012. jan. 14. 13:51

AZ ételallergiával az a gond,,hogy ahány gyermek annyi féle módon jelentkezhet.

A kislányodon Te magad is segíthetsz mig nem lesz eredmény diétáztasd-ha múlnak a tünetek megvan a hiba.

AZ ekcémára való szteroidos krémek pedig nem javasoltak mert csak a tüneteket fedik el.

Nézegesd a netet,fórumokat,sok allergiás gyermek van.

35. martamay (válaszként erre: 34. - Ildike0523)
2012. jan. 14. 12:33

Es amikor pici baba volt, szoptattad, akkor nem voltak hasonlo tunetek? Csak azert kerdezem, hogy mire szamitsak..


Oldalt sajnos nem tudok javasolni, de engem is erdekelne!!

2012. jan. 14. 10:06

Az Én kislányom 18 hónapos és a héten merült fel a doki néniben a tejfehérje érzékenység. Nagyon ekcémás a bőre - eddig tűrtem, hogy kisérleteznek a gyereken, illetve 2-3 havonként befulladt - laryngitises.

Töb ekcémás krémet kipóbáltunk már, de egyik sem vált be igazán. Felhúztam magam és kértem időpontot gastroenterológiára, ahol a doki néni a tünteke alapján rámondta, mert a véreredmény 2-3 hónap múlva lesz meg.

Köszönöm egyébként, hogy hozzászóltatok a témához. Tudnátok olyan oldalt ajánlani, ahol jobban utánna tudnék olvasni a témának.

33. martamay (válaszként erre: 32. - HnéViktória)
2012. jan. 13. 23:35
koszi! azert remenykedem, hogy kinovi 1 eves korara.
32. HnéViktória (válaszként erre: 31. - Martamay)
2012. jan. 13. 23:21
Kitartás!!!Csak pozitivan.Magadat semmikép ne okold.AZ allergia népbetegség lett.
2012. jan. 13. 22:59

az igazsag az, hogy en is kivagyok akadva es reszben magam hibaztatom, mert a terhesseg alatt napi 3-4-5 liter tejet ittam meg. PErsze tudom ez baromsag, vagyis gondolom nincs koze a dologhoz, de nagyon bant, na meg senki sem allergias a csaladban!!!! Es pont o???

Nagyon igyekszem betartani a tejmentes dietat, de neha becsuszik 1-1 keksz, mert amugy meg nagyon edes szaju vagyok! Persze csokit sem merek enni, hisz abban is rengeteg tej van.. nem egyszeru az elet, de gondolom neki sem lesz az, ha nem novi ki.. :(

30. panini (válaszként erre: 23. - Martamay)
2012. jan. 13. 22:54
Szerintem akkor igen!
29. HnéViktória (válaszként erre: 25. - Martamay)
2012. jan. 13. 22:53

Persze,figyeld a picit és ami nem okoz nála tünetet,azt nyugodtan fogyaszthatod.Lehet mire 1éves lesz már nyoma sem lesz az érzékenységnek.


Mikor nekem egyértelművé vált,hogy allergia,összedőlt bennem a világ...aztán néhány nap olvasás tanulás ...stb és minden oké lett.

Az ovival szintén volt egy harc,egyszer meg is itatták véletlen tejjel mely után éjjel be is fulladt,de mostanra már nekem ez a természetes.És neki is.Van egy csomó dolog amit szépen el lehet készíteni.És a Bence ezáltal sokkal több természetes dolgot evett.Melyeket én készítettem neki.

28. martamay (válaszként erre: 26. - Panini)
2012. jan. 13. 22:51
oo, ez jo hor. Sajnalom, hogy nalatok nem jott be.. :(
27. martamay (válaszként erre: 24. - Panini)
2012. jan. 13. 22:50
Nekem rengeteg tejem van szerencsere, a nagyokat is (van 2 nagyobb gyermekem is es nekik sincs semmi erzekenyseguk) 1 eves korukig szoptattam. 7 honaposan kezdtem a hozzataplalast naluk, most is ugy tervezem. Felixet (a 4 honaposomat) 2 eves koraig akarom szoptatni, ha osszejon....
26. panini (válaszként erre: 18. - Martamay)
2012. jan. 13. 22:50
Nekünk azt mondta a gasztrós doki, hogy az esetek nagy többségében 1 éves korukra kinövik. Igaz, nálunk nem vált be.
25. martamay (válaszként erre: 21. - HnéViktória)
2012. jan. 13. 22:49
huu, nem lehet egyszeru ezt az egeszt kezelni. Neked meddig tartott megtanulni, beleszokni?
24. panini (válaszként erre: 14. - Martamay)
2012. jan. 13. 22:47

Én sajnos csak 4 hónapig.

Próbálj minél tovább.

Ha tápszer, akkor figyelj, hogy ne HA, mert abba is tejfehérje van. Csak speciálisakat lehet neki adni.

Sok babaételebe is raknak tejszármazékot.

Minket pl a borsófőzelék allergizált, de mire rájöttem...

23. martamay (válaszként erre: 19. - HnéViktória)
2012. jan. 13. 22:47
ertem. de szted en ezeket fogyaszthatom? Marmint a tejet tudom, hogy nem, mert attol nagyon csunya a bore. De a tojastol nem, hisz ma is 5 tojasbol ettem rantottat es semmi baja ne lett a fiamnak.
22. HnéViktória (válaszként erre: 20. - Martamay)
2012. jan. 13. 22:47
Nekünk semmi nem mutatta ki.Pedig rengeteg vizsgálaton voltunk.Csak a tünetek-elveszem -visszaadom elv.Terhelés.
21. HnéViktória (válaszként erre: 18. - Martamay)
2012. jan. 13. 22:46

Igen kinőhető,szigorú diétával,majd elfelejti a szervezet nem fogja ellenségként kezelni az allergént.Megerősödik és elnövi...

Remélem hamarosan mi is.

20. martamay (válaszként erre: 15. - HnéViktória)
2012. jan. 13. 22:45

ez szep tortenet, mert mi nem Mo-on lakunk.. Mire itt megtanulom mi mire jo, mit helyettesit a magyarul megnevezett valami.. illetve itt kaphato-e?

Egyebkent vervetelbol mondjak meg ilyen pici babaknal, hogy mire erzekeny?

19. HnéViktória (válaszként erre: 16. - HnéViktória)
2012. jan. 13. 22:44

Minél később vezesd csak be az allergént az étrendjébe.Én babapiskótát sem adnék neki 1 éves koráig.Semmi allergizálót.

/Liszt,tej,tojás,szója,kakaó/

18. martamay (válaszként erre: 15. - HnéViktória)
2012. jan. 13. 22:43

En rengeteg tojast eszek es attol nincs baja a borenek. De ha pl. eszek 1 kis csokis kekszet, akkor maris olyan neki az arca, mintha a hideg jol megcsipte volna neki.. :((

Akkor ez az! :((( Ez kinoheto??

17. panini (válaszként erre: 9. - HnéViktória)
2012. jan. 13. 22:42

Óóó szegény :(


Nem valami szép kilátások.

Reménykedek, hogy az oviig kinövi.

Itthon én is megoldom rizstejből, szójatejből. Sokszor már mi is tejmentesen eszünk, mert a szívem szakad meg, mikor kér valamiből, és nem adhatok neki belőle..

16. HnéViktória (válaszként erre: 14. - Martamay)
2012. jan. 13. 22:41
Így van...minél tovább szoptass!!!Addig lesz jó.10 hónapig tudtam.Utána sem volt egyszerű.
15. HnéViktória (válaszként erre: 13. - Martamay)
2012. jan. 13. 22:40

Én míg szopott teljes diétán voltam.Minden allergén kilőve,még a kakaó is.Mert az is allergizál.Nagyon nehéz volt...majd neki főzelékek naturan,vagy sinlak pép...gyümölcsök és így tovább-allergén mentesen.

Nálunk a szójára is kijött az allergia...tej-tojás-szója.

14. martamay (válaszként erre: 11. - HnéViktória)
2012. jan. 13. 22:39
te meddig szoptattal? az nem tudja befolyasolni a dolgot? marmint ha tovabb szoptatok, akkor esetleg erosodik a szervezete. csak tippelek, hisz nagyon az elejn vagyunk, nem tudok semmit meg ebben a temaban..
2012. jan. 13. 22:37
most kicsit elkeseredtem, mert azt hittem meguszhatjuk, hatha nem az...
12. martamay (válaszként erre: 8. - Panini)
2012. jan. 13. 22:36
ja bocs, latom 15 hos..
11. HnéViktória (válaszként erre: 6. - Martamay)
2012. jan. 13. 22:36
Nálunk ugyan így kezdődött.
10. martamay (válaszként erre: 8. - Panini)
2012. jan. 13. 22:35
ne maaaaar! es most milyen idos a babad? Te miket ettel es miket tudsz adni a kicsinek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook