Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Teherbeesés gyógyszer után fórum

Teherbeesés gyógyszer után (beszélgetős fórum)


2010. szept. 20. 13:02
Pontosan a méhnyálkahártya vékonyodhat el a gyógyszer mellett, ami a beágyazódásnál jelentős, illetve a hormonháztartásnak kell helyreállnia,mert ha nem megfelelő mennyiségű progit termel a szervezet, az bizony vetélést okozhat, a vékony méhnyálkahártyával együtt.
18. mimmo33 (válaszként erre: 4. - Jucuska25)
2010. szept. 20. 11:52

Az első terhességem alatt fogamzásgátlót szedtem.Ma már 6 éves, és makk egészséges;)

A mai tabletták nagyon alacsony hormontartalmúak azért is írják, hogy ha elfelejtetted bevenni, akkor kiegészítő védekezést kell használni;)

A 3 hónapot azért szokták ajánlani, mert a gyógyszer elvékonyítja a méhnyálkahártyát.Igazából annak kell egy kis idő, hogy újra megfelelő vastagságú legyen, hogy a beágyazódásnál ne legyen gond

2010. szept. 20. 11:00
Bocs, teherbeesés esélye és nem veszélye-ezt akartam írni:-)
16. nemmaci (válaszként erre: 10. - Jucuska25)
2010. szept. 20. 11:00

ez a 3 hónap egy ajánlás

ha előbb összejön a baba nem feltétlenül lesz baja, de azért biztos nem véletlenül mondják a "szünetet" az orvosok

2010. szept. 20. 10:59
Manapság már alacsony hormontartalmú fogamzásgátlók vannak, amik nem okoznak problémát, még ha véletlen szedés közben esik is teherbe a nő. Amúgy nem a kiürülés miatt szokták javasolni a három hónapot, hanem ha vk. hosszabb ideig szedte előtte, pl. elvékonyodik a méhnyálkahártya, vagy nem állt helyre a ciklus, előfordulhat, nehezebben marad meg a terhesség, mert nem elég felkészült a méh. Gyógyszerszedés abbahagyásakor amúgy a szervezet fokozott hormontermeléssel válaszol, hogy helyreállítsa az egyensúlyt, szóval áll. ilyenkor még nagyobb is a teherbeesés veszélye. De azért-ha lehet, érdemes kivárni a három hónapot, amit írtam, amiatt. Én ezeket olvastam, amikor teherbeesésre készültem:-)
2010. szept. 20. 10:57
Amúgy az első 3 hónapban az ikerterhesség esélye sokkal nagyobb, mivel lehet, hogy egyszerre több pete is megérik a bogyó abbahagyása miatt.
13. Jucuska25 (válaszként erre: 7. - 73a8b125a3)
2010. szept. 20. 10:56
Akkor örülök és gratatulálok!!!!!!
2010. szept. 20. 10:56
Hány olyan lány van, aki terhes maradt gyóygszer mellett, és egészséges babája született.
2010. szept. 20. 10:55
De legalább okosat Írtunk!!!
10. Jucuska25 (válaszként erre: 6. - Dinuss)
2010. szept. 20. 10:55
Szerintem is baromság,csak jó tudni hogy mihez tartsa magát az ember.Én is megkérdeztem a dokimat és ő is a 3 hónapot mondta,csak ha összejönne a baba nehogy aggódni kelljen.Nekem már megjött azóta és 6-a körül kellene,de hátha nem:)
2010. szept. 20. 10:55
Bizony, én is csatlakozok! 7 évig szedtem gyógyszert, nem védekeztünk, a harmadik gyógyszermentes hónapban terhes lettem. A doki nekem is azt mondta, hogy a tabik gyártásánál az az egy kikötés van, hogy nem lehet magzatkárosító hatásuk.
8. Dinuss (válaszként erre: 7. - 73a8b125a3)
2010. szept. 20. 10:54
Na ugyan azt irtuk!:)
2010. szept. 20. 10:53
Az én kislányom egészséges megnézheted a fényképen. Nagyon meg voltam Én is ijedve de azt mondta a dokim hogy ezek a mostani gyógyszerek már olyan összetételűek amik nem okoznak kárt a babában és gyorsabban kiürülnek a szervezetből.
6. Dinuss (válaszként erre: 4. - Jucuska25)
2010. szept. 20. 10:52
Ez baromsag!Amikor en abbahagytam a tabi szedeset es megkerdeztem az orvost,hogy mennyit kell varni azt mondta,hogy amig meg nem jon eloszor a tabi utan.Orvosa valogatja ki mit mond..Igazabol ez a harom honap a regi tabikra vonatkozik,mert azokban sokkal nagyobb volt a hormontartalom,mint a mostaniakban.
5. Jucuska25 (válaszként erre: 3. - 73a8b125a3)
2010. szept. 20. 10:50
Az előbb válaszoltam egy lánynak és azt irtam hogy sokan azt mondják hogy aki nem várja ki beteg lesz a gyereke,szeinted ez lehetséges????
4. Jucuska25 (válaszként erre: 2. - Nemmaci)
2010. szept. 20. 10:48
Annyi mindent hallottam már azért kérdezem,olyat is mondtak hogy aki nem várja ki a három hónapot.annak beteg gyereke fog születni.
2010. szept. 20. 10:48
Én április 9-én hagytam abba a gyógyszer szedését majd megjött a menstruációm és május első hetében terhes maradtam. Szóval van rá esélyed!!!!
2. nemmaci (válaszként erre: 1. - Jucuska25)
2010. szept. 20. 10:45

azért célszerű 2-3 hónapot várni, hogy kiürüljön a szervezetedből

persze, hogy van rá esély :)

2010. szept. 20. 10:42
Sziasztok.Másfél hónapja hagytam abba a gyógyszert,szerintetek van rá esély hogy teherbe essek??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook