Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Teherbeesés antidepresszáns szedése mellett fórum

Teherbeesés antidepresszáns szedése mellett (beszélgetős fórum)


1 2
45. megi04
2012. jan. 29. 14:32

Sima depiben is vannak hullámvölgyek,mert nem mindenkinél egyformán súlyos...Ezt az ágyban pörgést nem nagyon értem,mert van olyan depis,aki már nem is fürdik,teljesen katatón,és van,aki nem..

Nekem is volt már iszonyatos pánik rohamom,de nem nyüszítettem a gyerek elött..Kimentem a teraszra,vagy szóltam,hogy most ne zavarj cicám,anya nem jól van...De nem fetrengtem,és nem nyüszítettem...Pedig iszonyatos volt...Tény,hogy a fájdalom küszöbünk sem egyforma,pl.van,aki ordít szülés közben,és van,aki nem.

Én úgy szültem,hogy pánik szindrómám volt,csak a dokik,valahogy elfelejtettek szolni róla..Addig felfüggesztettem a béta blokkolót,meg a vérnyom csökkentőt.Az én dokim szerint nem jó az,csak ha nagyon muszáj.De nem tudom,hogy ma hol tart az orvos tudomány.Csak azt tudom,hogy hiába csökkentjük a kockázati tényezőt,semmit nem ér.Azért írtam le,hogy én a minimálisra csökkentettem,és mégis autista a fiam.Nem akarok én vitatkozni,de az igazság az,hogy tényleg nem tehetünk semmit,ai garantálja az egészséges gyereket.

44. Csiby (válaszként erre: 41. - Virag32)
2012. jan. 28. 22:11
Hát hogy őszinte legyek fogalmam sincs. Én csak azt írtam le amit tapasztaltam.
43. zebracsikó (válaszként erre: 41. - Virag32)
2012. jan. 28. 17:28
(ez nekem is megfordult a fejemben)
2012. jan. 28. 17:28
Úgy értem, a "sima" depresszióban nincsenek hullámhegyek.
41. virag32 (válaszként erre: 39. - Csiby)
2012. jan. 28. 17:27
De ez a bipoláris depresszió tünete, nem....?
40. zebracsikó (válaszként erre: 39. - Csiby)
2012. jan. 28. 17:04
Köszi a válaszod, régóta mocorog bennem ez a kérdés. Számomra a teherbeeséshez szükséges rendszeres nemi élet nem egyeztethető össze depresszióval. Valahogy a két dolog természete üti egymást.
39. Csiby (válaszként erre: 38. - Zebracsikó)
2012. jan. 28. 17:00

Előre bocsátom, hogy a saját tapasztalataimról írok. Antidepi mellett nekem nem tudott kialakulni. Ezért is igyekeztem amint lehetett letenni. ;-) Inkább kicsit többet szenvedtem, csak előbb letehessem a bogyókat.


Alapjában véve a depresszió nálam nem folyamatos rosszkedvet jelent, hanem a folyamatos hullámvölgyek és a hullámhegyek váltakozását. Ha mélyen vagyok, akkor nagyon mélyen, ha jó kedvem van akkor meg határtalan, fékezhetetlen jó a kedvem.

2012. jan. 28. 16:52

Én egy valamit nem értettem ezzel kapcsolatban sosem:

nekem a szex egy boldog és önfeledt dolog.

Aki ilyen gyógyszereket szed, azokat mindig úgy képzeltem magam elé, hogy depressziósak, búskomorak, s semmi kedvük a testi együttlétekhez.

S lám, mégsincs igazam.

Érdekes, hogy egy kis pörgés az ágyban, és erős nemi vágy mégis ki tud alakulni? Az hogy lehet? A depresszióban egyszercsak jön egy pár önfeledt, boldog óra? Ezekben az órákban hova tűnik a betegség?

37. zebracsikó (válaszként erre: 1. - 33e0394ae2)
2012. jan. 28. 16:48
Sűrűn adj hálát érte a Jóistennek!
36. Csiby (válaszként erre: 34. - Megi04)
2012. jan. 28. 16:46

Ezt a hozzászólásodat viszont (bár nem címezted konkrétan nekem) nem tudom nem magamra venni. Én írtam a 21.hsz-ban, hogy ÉN nem vállalnék gyereket sem most sem akkor nem vállaltam volna, mikor antidepit szedtem. Nem tudtam volna ugyanis garantálni azt, hogy nem csak testileg, hanem lelkileg is megfelelő környezetet tudok biztosítani a gyerekemnek. Csak azért szülni viszont hülyeség, hogy egyel többen legyünk.


Van 2 egészséges gyermekem (ők jóval a pánik előtt születtek) és nem kívánom senkinek azt az érzést, mikor nyüszítve vergődtem az ágyon a pániktól ők meg rettegve álltak mellettem, mert nem tudták mi a bajom. A mai napig bennük van az emlék.

35. Csiby (válaszként erre: 33. - Megi04)
2012. jan. 28. 16:38
A hozzászólásod első felével teljesen egyetértek.A második feléhez annyi hozzáfűznivalóm lenne, hogy senki nem garantálja senkinek, hogy egészséges gyereke fog születni. Ennek ellenére nem kell még több kockázatot vállalni, mint amennyi elkerülhetetlen.
34. megi04
2012. jan. 28. 13:51

Tetszik még az is,hogy NE szüljön aki ilyen problémával küzd...Helyes...Csakhogy akkor egy nemzet kihal..Van aki tud róla,és bevallja,van,aki nem is tudja,hogy beteg..Csak fura rosszullétei vannak...eleinte kisebbek,alig észrevehetőek...

De aki életében átélt 1 pánikrohamot...egy olyan igazit..Az inkább...talán meg sem szólal...Hiszen aki nem élt át még egyet sem,annak halvány fogalma se lehet arról,hogy milyen hülyeségeket beszél,amikor tanácsokat oszt..(Nem,nem gondoltam személyesen senkire,általánosságban írtam!)

33. megi04
2012. jan. 28. 13:46

Ez a cikk világos.És ha valaki csak úgy viccből gyógyszert szed a terhessége idején,az szerintem is hülye!DE!GARANTÁLJA NEKEM VALAKI,HOGY HA NEM SZEDEK SEMMIT,NEM DOHÁNYZOM,NEM ISZOM ALKOHOLT,NEM KÁVÉZOM,AKKOR EGÉSZSÉGES GYEREKEM SZÜLETIK?????

Mert SOHA NEM ITTAM ALKOHOLT,A KÁBÍTÓSZERT SOHA NEM PRÓBÁLTAM KI,NEM SZEDTEM SEMMILYEN GYÓGYSZERT,ÉS NEM KÁVÉZTAM,NEM DOHÁNYOZTAM.Az egyik fiam AUTISTA...!

Az autók kipufogója is árt,a füst és Csernobil is...Ezek ellen mit tegyen a baba váró???

2012. jan. 28. 00:49
31. andi6020 (válaszként erre: 28. - Hello Titti)
2012. jan. 27. 20:30

Én csináltam. Törölve lett.

Nem egyeztethető össze a portál működésével.

30. Hello Titti (válaszként erre: 29. - 6b006fc769)
2012. jan. 27. 19:57
de kááár :DD
29. 6b006fc769 (válaszként erre: 28. - Hello Titti)
2012. jan. 27. 19:55
vót má, de törölték:DDDDD
28. Hello Titti (válaszként erre: 27. - 6b006fc769)
2012. jan. 27. 19:54

:DDDDDDDDDDD


lehet kéne olyan fórumot is csinálni;)

27. 6b006fc769 (válaszként erre: 26. - Hello Titti)
2012. jan. 27. 19:53

/off/

asszem ez a nap hozzászólása:D

26. Hello Titti (válaszként erre: 14. - Sonysony)
2012. jan. 27. 19:02
szerintem inkább dobj be egy prostamol uno-t így 55 felé;)
25. dominós (válaszként erre: 14. - Sonysony)
2012. jan. 27. 16:53
:)))
24. Lencsy
2012. jan. 27. 16:47
Szerintem meg egyáltalán ne nyugodjon meg senki aki a terhessége alatt bármi ilyen , vagy egyéb a magzatra káros gyógyszert szed !
23. 6b006fc769 (válaszként erre: 22. - Lov.ildi)
2012. jan. 27. 15:56
ezért nem értem a fórumot...
2012. jan. 27. 15:54

Sziasztok!


Szerintem felesleges itt egymásnak esni.

A Fórum inditója jót akart,de szerintem rosszul fogalmazta meg a mondanivalóját.

Vannak olyan nők,akik nem hagyhatják abba a gyógyszerek szedését a terhesség alatt sem és őket akarta megnyugtatni.

Vannak olyan betegségek,amelyek folyamatos gyógyszerszedést és orvosi felügyeletet igényelnek.

Itt most nem a hobbiból gyógyszert szedőkről és a káros szenvedélyeknek élökről van szó.

Hanem azokról a nőkről,akik betegség miatt gyógyszert szednek és gyermeket szeretnének.

Ha a kismama az első pillanattól fogva orvosi felügyelet alatt szedi azt a gyógyszert,amelyet az orvosai megfelelőnek ítélnek meg a terhessége alatt miért ne tehetné meg?

Sőt a baba és az Ő érdekében is szednie kell a gyógyszereit.

21. Csiby
2012. jan. 27. 15:46

A gyógyszer mellékhatásai mellett az sem elhanyagolható, hogy okkal szedi valaki az antidepit. Gondolok itt arra, hogy ha valaki pl pánikbeteg, depressziós stb, stb hogyan mer gyereket vállalni? Hogyan meri kijelenteni azt, hogy igen egy nem csak testileg hanem lelkileg is egészséges gyermeket tudok belőle nevelni?


Én pánikos vagyok. Szedtem gyógyszert is rá, de ez most itt nem lényeg. Sem akkor sem most nem vállalnék gyereket. Ebben az állapotban semmiképp. Miért tegyem ki a gyereket annak a kockázatnak, hogy nem tudom ellátni egy rosszullét alatt? Vagy, hogy végig kelljen néznie egy rosszullétemet? Ez nem volna felelősségteljes szülőre utaló gondolkodás.

2012. jan. 27. 15:45

Azért azt nem értem, hogy mi értelme volt ennek a fórumnak.

Aki azért szedi, mert nincs más választása az nyilván szoros orvosi felügyeletet mellett teszi, és az orvos valószínű, hogy az anya ilyen téren történő megnyugtatását is a kezelés részeként beiktatja. (ellenkező esetben nem ért a szakmájához...)

Ugyanakkor aki saját elhatározására próbálkozik az ilyen szerek rendszeres szedésével, már megbocsásson a világ ne legyen nyugodt.

2012. jan. 27. 15:39
Én 29 hetes terhes vagyok,túl egy ideg összeroppanáson xanaxot kaptam 0.5 mg naponta ezt a nögyógyász és a psychiater adta és hiszem a babának semmi baja sem lesz..
18. Hello Titti (válaszként erre: 17. - Reni79)
2012. jan. 27. 15:38

ez az reni...már én is felhúztam magam..:)


mind egyesével éljen át egyet!! de olyan jó brutálisat és hosszút!!!

17. reni79
2012. jan. 27. 15:34
Ennyi hülyeséget amit itt összehordotok!!!Ha valaki antidepresszánst szed,azt nem jó dolgában szedi!Ne tévesszük már ezt össze az alkoholizmussal!Csak annyit tudok erre mondani hogy éljetek át egyetlen egy pánikrohamot utána lehet ítélkezni!
2012. jan. 27. 15:23
én azért kihagynám és remélem kötelező sem lesz
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook